PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Policjant też człowiek



grabba
4th-December-2013, 23:04
Cześć, jechałem dzisiaj z Bydgoszczy do Torunia po wymianie hamulców. Spokojnie, żeby nie musieć gwałtownie hamować. Zamyśliłem się i jechałem za jakimś samochodem, zacząłem go w pewnym momencie doganiać. I wtedy pojawił się policjant zapraszający mnie wyraźnym gestem na pogawędkę. Zatrzymałem się, policjant podszedł.

P: Dzień dobry
Ja: Dzień dobry. Przekroczyłem prędkość?
P. 83 km - pokazując mi radar
Ja: Na 50-tce?
P: Tak.

Podałem prawo jazdy i dow. osobisty. Walczyłem z wyciągnięciem dow. rejestracyjnego.

P: Gdzie się pan spóźnił panie Robercie?
Ja: Nigdzie, po prostu się zamyśliłem i jechałem za jakimś samochodem.
P: No nie jechał Pan, ale go doganiał - dwa razy Pana mierzyłem. Będzie 6 punktów i 300 zł.
Ja: Trudno.
P: Ile pan ma teraz punktów:
Ja: 4, no teraz to już 10.
P: I co będzie, gdy Pan znowu punkty złapie, w końcu trzeba będzie egzamin zdawać.
Ja: Nie, będę się pilnował.
P: Pan poczeka w samochodzie, zaraz przyjdę.

Mijają minuty, włączyłem radio, zamknąłem okno, żeby nie piździło. Odpłynąłem. Z zamyślenia wyrwało mnie pukanie w okno.

P: Panie Robercie, proszę jechać i niech pan uważa, bo dalej nasi jeżdżą w nieoznakowanym radiowozie.
Ja: Dziękuję i do widzenia.
P: Do widzenia.

Dopiero po chwili się zorientowałem, że policjant oddał mi same dokumenty bez mandatu :D

Coobcio
4th-December-2013, 23:20
No to pięknie się udało !!
Podobną sytuację miałem przed wczoraj wieczorem jak Infem wracałem od poprzedniego właściciela, to capneli mnie radarem laserowym jadąc z na przeciwka 92km/h na 60tce miałem...
Ale o Tuningach porozmawialiśmy i także mnie pouczyli i puścili :)

mooth
4th-December-2013, 23:42
W łodzi sa remonty i dziś jakoś mi się złe pojechało na zakazach, a tam miejska zatrzymywała każdego, ja dostałem 50 zl i 5 punktów, a obok mnie ładna blondynka w jakimś gruchocie 500 zl i 5 punktów. To musi myć urok naszych aut :)

butrym81
5th-December-2013, 14:56
To musi myć urok naszych aut :)

W tym przypadku to chyba Twój urok zadziałał. Może policjant był "ciepły" ? :)