PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czy w FX 35 należy wymieniać olej w mostach?



Grucha
13th-January-2014, 01:49
jak w temacie...napiszcie, jeśli coś wiecie :)


pozdrawiam w Nowym Roku wszystkich Forumowiczów!

BAJZEL
13th-January-2014, 03:19
Naturalnie, że trzeba ... tak samo jak w silniku i skrzyni ... tylko , że mówi się zawsze o silnikach a prawie nigdy o mostach lub moście zależy czy napęd na tył czy na 4 łapy :)
Jak masz zaprzyjaźnionego mechanika niech zajrzy czy trzeba czy może poprzedni właściciel już to robił , bo nie wymienia się go tak często jak w silniku ...

Kiedy należy wymienić olej w moście?

Terminowa wymiana oleju jest bardzo ważna. Na skutek nagromadzania się zanieczyszczeń olej traci właściwości smarne i nie spełniała swojej roli.( jak każdy inny olej i to samo jest z oponami gumy też tracą swoje właściwości i sie je wymienia ) ... czyli dokładnie to samo co silnik i skrzynia są obciązenia są metalowe części są tarcia , zabrudzenia utrata właściwosci tak samo jak nagromadzony syf... prowadzą do zniszczenia powierzchni współpracujących ze sobą kół zębatych. W konsekwencji powstaną luzy, a mechanizm różnicowy nie będzie pracował płynnie i cicho. W niektórych samochodach, posiadających tak zwaną „szperę”, stary, zabrudzony i przepracowany olej może uszkodzić elementy tego mechanizmu. Co do terminów .. to różnie ludzie mówią ...
Ale tak jak się oficjalnie przyjeło się wśród POLAKÓW , że olej silnikowy wyieniac co rok lub 10-15 tyś km... tak w mostach ogólnie przyjeło się wymieniać co 40 tysięcy kilometrów lub co 2 lata. tak pi razy drzwi ...
Tutaj masz całiem ciekawy artykuł :

NA PRZYKŁADZIE NISSANA TERRANO II :

Co ile wymieniać olej ?

To jest dobre pytanie. Kogo nie pytałem każdy miał inną teorię, nigdzie nie dostałem konkretnej odpowiedzi, nawet różne serwisy Nissana podawały różne terminy czy ilości przejechanych kilometrów. Osobiście uważam że takim dobrym terminem to co 2 lata lub jakieś 20 tyś kilometrów. Pod warunkiem że nie topicie samochodu. Jeśli most i skrzynia bywają często zanurzone w wodzie a odpowietrzniki z mostów skrzyń itd. nie są wypuszczone gdzieś wyżej niż standardowe miejsca, to z pewnością wlewa się przez nie woda do środka . Wtedy po każdorazowej takiej zabawie należało by powymieniać oleje w mostach i skrzyniach. Po prostu te mechanizmy wody nie lubią :)


Od czego zaczynam ?

Od dowiedzenia się czy posiadamy most z LSD czy bez, jeśli tak to potrzebny nam będzie specjalny olej przekładniowy z specyfikacją LS. Jeśli nie posiadamy LSD wystarczy zwykły olej przekładniowy 75w90 lub 80w90 w zależności jaki jest zalecany.
Olej z specyfikacją LS jest trochę ciężko dostać, jeśli posiadasz gruby portfel możesz kupić owy w ASO w cenie około 400 - 500 zł za 3 litry. Osobiście polecam szukać , mi udało się zdobyć 3 litry Valvoline-a za 90 zł na allegro. Nie zalecane jest lanie oleju do mostu z LSD bez specyfikacji LS ... jest to most z mechanizmem różnicowym z ograniczonym poślizgiem, normalny olej może uszkodzić ten mechanizm co nie jest tanie ani szybkie w naprawie. Może to zblokować most co skutkuje niepewny zachowywaniem się samochodu na śliskiej nawierzchni lub trzaskami z tylnego mostu.

http://sitepro.pl/loin/123/DSCF1632.JPG
"O to olej jaki jest potrzebny , oczywiście nie faworyzuje tutaj marki , każdy będzie dobry byle miał w specyfikacji LS"

Lokalizujemy most i wykręcamy na początku korek wlewowy ten u góry , następnie podkładamy jakąś miskę i wykręcamy dolny. Zostawiamy wszystko w spokoju i czekamy na dokładne ścieknięcie oleju.

http://sitepro.pl/loin/123/DSCF1635.JPG

Następnie zakręcamy korek spustowy, pamiętajmy aby dobrze go oczyścić, na gwincie nie może nic się znajdować piasek lub inne zanieczyszczenia mogą uszkodzić nam gwint w moście co było by nie miłą niespodzianką.

Następnie przez korek wlewowy wlewamy nowy olej ... zalecam do tego mieć olejnicę która może się później przydać do wymiany oleju w reduktorze i skrzyni biegów. Choć czasami tak jak w moim przypadku, producent oleju wyposażył butelkę w lejek :)

http://sitepro.pl/loin/123/DSCF1643.JPG

A tutaj zdjęcie podglądowe jak wygląda olej po 2 latach eksploatacji :) jeden wielki czarny muł .
http://sitepro.pl/loin/123/DSCF1645.JPG
to tak poglądowo ...

źródło : http://sitepro.pl/

Tutaj małe info - źródło ślepy 62 :)

Szpera czyli LSD (z ang. Limited Slip Differential) to po Polsku tzw. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Żeby zrozumieć działanie LSD musimy uświadomić sobie, co sie dzieje z kolami samochodu podczas skręcania. Otóż nietrudno sobie wyobrazić, że koła znajdujące się od wewnętrznej zakrętu będą poruszały się po mniejszym okręgu, niż koła znajdujące się po zewnętrznej. A przez to, koła wewnętrzne będą kręciły się wolniej od kół zewnętrznych.
W tym momencie pojawia się pewien problem z kołami, które są napędzane prze silnik. Pomiędzy silnikiem, a kołami musi znaleźć się jakieś cudo, które będzie nam tak rozdzielało moment obrotowy, żeby koła kręciły się z różną prędkością.
Dba o to tzw. mechanizm różnicowy czyli z brytolskiego - differential. Zwykły mechanizm różnicowy ma jednak pewną wadę - przekazuje większy moment obrotowy na to koło, które stawia mniejszy opór. Więc gdy w pewnym momencie podczas przyspieszania któreś z napędzanych kół oderwie się od nawierzchni, momentalnie cała para pójdzie właśnie w koło stawiające mniejszy opór, a więc w gwizdek. Bo koło znajdujące się w powietrzu nie napędzi naszej bryki.
Ale problem nie dotyczy jedynie podskakujących kół. Jadąc szybko na zakręcie koła wewnętrzne są odciążone, a co za tym idzie stawiają mniejszy opór od kół zewnętrznych. A zwykły mechanizm różnicowy będzie kierował moment obrotowy właśnie na to koło. Spowoduje to brak siły napędowej oraz buksowanie wewnętrznego koła, podczas gdy zewnętrzne będzie jeszcze miało mnóstwo przyczepności. Czyli, nie przyśpieszamy, a auto pali gumę. A żeby tego było gorzej nawet nie chce wpadać w poślizg, bo auto trzyma się na zewnętrznym kole. Po to wymyślono LSD. LSD stara się przekazywać moment obrotowy na oba napędzane koła niezależnie od warunków drogowych. Poprzednie zdanie jest olbrzymim uproszczeniem, bo do pewnego stopnia nawet LSD umożliwia napędzanym kołom kręcenie się z różnymi prędkościami. W przeciwnym wypadku cały czas jeździlibyśmy poślizgami - auto nie chciałoby skręcać.
Co daje LSD:
1) auto łatwiej wpada w poślizg, ale jest jednocześnie bardziej przewidywalne
2) łatwiej wyjechać autem z trudnego terenu - unikamy sytuacji, że jedno koło stoi na śliskim i się kręci, a drugie na mniej śliskim i stoi w miejscu
3) auto lepiej przyspiesza - oba koła są w miare równomiernie napędzane. Jest to bardzo ważne na wybojach lub słabej nawierzchni.
Jak sprawdzić czy mam LSD:
Testy są dwa. Jeden wymaga podnośnika, drugi plamy oleju.
1) podnosimy napędzane koła do góry. Kręcimy jednym kołem. Gdy drugie koło kręci się w tą samą stronę mamy LSD. Gdy kręci się w przeciwną nie mamy LSD.
2) Wjeżdżamy jednym napędzanym kołem na plamę oleju lub coś bardzo śliskiego. Drugie koło powinna w tym czasie stać na czymś przyczepnym. Próbujemy ruszyć. Gdy podczas ruszania koło stojące na asfalcie nie kręci się, nie mamy LSD.

a całe posty na dany temat tutaj :

http://www.ifans.pl/showthread.php?883-INFINITI-xAWD&highlight=mechanizm+r%F3%BFnicowy

http://www.ifans.pl/showthread.php?744-Czy-G35-37-ma-szpere/page2&highlight=mechanizm+r%F3%BFnicowy

także ... wyjeżdzaj na jakiś placyk rozlewj olej :) i sprawdzaj hehe czy masz LSD ... bo tego to ja już nie wiem :)

miłej lektury :)

Z drugiej strony warto pociągnąć temat ... czy ktoś juz to robił... jakie oleje polecacie , ile go tam wchodzi ... i czy warto po spuszczeniu przepłukać jakimś specyfikiem ( na logike skoro skoro syf sie zbiera to można) tylko czym ?
generalnie dobrze się sklada bo miałem teraz na wiosne to robić przy okazji serwisowania lpg ... ale może po tym co tu doczytam sam sobie to ogarne :) i będzie pięciu dychu na flaszku i szlugu :)

Grucha
13th-January-2014, 13:39
Dzięki Bajzel...super wyczerpujące info!!!
czy FX 4x4 ma most z LCD? wiesz?

BAJZEL
13th-January-2014, 14:21
LCD - hmm no nie wiem czy montowali ekrany na mostach ... ale może koledzy podpowiedzą :)

Grucha
13th-January-2014, 14:48
LCD - hmm no nie wiem czy montowali ekrany na mostach ... ale może koledzy podpowiedzą :)


LSD....miało być... ;)

Grucha
27th-January-2014, 13:33
No i oliwa w mostach nówka zalana...teraz spokojniej jakiś czas o stan...
hmm...nie wiem, jak poprzedni właściciele serwisowali auto, ale od nowości oleje w skrzyni biegów i mostach nie były ruszane...dopiero w zeszłym roku zleciłem zalanie skrzyni nowym a teraz w mosty poszło świeże smarowidło...
skąd inąd świadczy to o wytrzymałości auta i podzespołów :)

Napac
27th-January-2014, 14:33
Siema, jaki dokładnie olej zalałeś ? Też myślę o wymianie tego u siebie.

Coobcio
28th-January-2014, 06:37
Do mostów leje się olej klasy GL5 najbardziej uniwersalny 75w90, jeśli zamierzasz szybko się poruszać albo chcesz brać udział w pojeżdżawkach to zdecydowanie bardziej polecam 75w140 - zwłaszcza wskazany kiedy jest szpera.

BORYS69
28th-January-2014, 21:47
Nie wiem dlaczego pojawił się wątek o oleju z wyróżnikiem LS skoro w mostach FX35 z 2005 nie jest taki potrzebny.
Podsumowując lejemy do mostów zwykły olej przekładniowy 80W90 jak napisano w instrukcji lub 75W90 jak poleca Coobcio. ( poprawcie jeżeli jestem w błędzie)
Jeżeli zmienialiście olej w mostach napiszcie ile litrów wchodzi żeby wiedzieć ile zamówić?

pozdr.

BAJZEL
28th-January-2014, 23:55
Zerknij w postach Coobcia - opisywał gdzieś wymiany olejów wsyztkich plus specyfikacje i ilości ... w mosty 1,3 L mi świta ale mogę źle pamiętać ...
A co do LS to tylko kwestia czy masz szpere czy jej nie masz :)

O Tutaj :

G35 i G35C - Oleje: Silnik, Dyfer i Skrzynia ile i co ile wymieniać :)
Hej Hej !
Korzystając z serwisówek i instrukcji Hayensa przedstawiam przebiegi przy jakich zmienia się oleje, zastanawia mnie czemu np. w autach na rynek USA zmienia się częściej olej w silniku jak w europie - tam przecież znacznie spokojniej się jeździ i wolniej, może tak dbają o auta i kierują się zasadą im częściej zmienia się olej tym lepiej dla silnika, kiedyś kupiłem pamietam przodek z Nissana almery 1.6 VZR w nim była książka serwisowa w której były notowane wymiany oleju co mniej więcej 2800-2900km - Japończycy to już przesadni dbaluchy

Silnik:
Wymiana co: 4800km USA albo co 7500km Europa
Ilość: 4,7L DE 280 i Rev-Up 300KM a HR lejemy 4,9L*
Polecany Olej: Zdecydowanie Mobil1 5w50 gdyż idealnie sprawuje się w zimie jak i w szybkiej jeździe latem, dobrze trzyma ciśnienie oleju i doskonale zabezpiecza panewki, poza tym ma wysokoą liczbę TBN przez co bardzo dobrze czystości i utrzymuje silnik w czystość.
Na Tor jak nie dokładamy dodatkowej chłodnicy oleju tylko latamy na seryjnym wymienniku ciepła woda-olej a latamy w sesiach 20-30minutowych polecam Motula 300V 20w60 w przypadku dołożenia dużej chłodnicy oleju wystarczy 15w50, pamiętać należy o tym że oleje z serii 300V nie mają dodatków preciwstarzeniowych i należy je znacznie częściej zmieniać...
Filtr polecam Knecht-a model OC195

*Ja w obu przypadkach zalewam 5L oleju jest to zwłaszcza istotne w tych starszych/słabszych silnikach które mają większe problemy z odpływaniem oleju spod smoka przy szybkich zakrętach...

Skrzynia Manualna:
Wymiana co: 96000km więc kupa czasu choć jak się sportowo jeździ to zalecił bym tak ze 4 razy częściej coby mniej opiłków krążyło w oleju z synchronizatorów i trybów...
Ilość: 3L, otwór przez który się wlewa olej jest jednocześnie miarką przelewową...
Polecany Olej: Do normalnej jazdy półsyntetyczny klasy GL-4 np. Valvoline Durablend albo Motul Motylgear, Do upalania na torze, gdzie się skrzynia bardzo nagrzewa polecam oleje syntetyczne 75w140 klasy GL5 np. Castrol Syntrax lub "Smerf" Motul Gear competition

Skrzynia Automatyczna:
Wymiana co: 48000km w autach ze zwiększoną mocą albo agresywnie użytkowanych zalecam przy najmniej dwa razy częstszą wymianę
Ilość: 3,3-4L (w zależności czy tylko spuszczamy korkiem olej czy dodatkowo ściągamy miskę olejową, polecam tą drugą metodę bo przy okazji można ją wymyć wraz z oboma magnesami które są położone na jej dnie oraz warto wyczyścić po zdemontowaniu filtr oleju np. brake clinerem bądź wymienić go na nowy.
Polecany Olej: Nissan zaleca syntetycznego J-matica, z racji tego że jest drogi i trudondostępny z powodzeniem Ja zastępuje go syntetycznym czerwonym Valvolinem Max Life

Ps. Całkowita ilość oleju w skrzyni i jej konwerterze oraz w wymienniku ciepła to ok. 10L, dlatego warto jak ktoś zrobił większy przebieg dokonać pełnej wymiany oleju, po przez ciśnieniowe spuszczenie go (odkręcenie jednego przewodu co idzie do chłodnicy wody, podstawienie wiaderka i odpalenie auta na paręnaście sekund - do momentu "prychania" z przewodu olejowego, wówczas z układu zejdzie nam ok. 8L), druga opcja na bezpiecznie i bezinwazyjnie kolejne po sobie wymiany oleju, tzn. spuszczamy 3,3L dolewamy 3,3L, po czym uruchamiamy silnik i przerzucamy odpowiednio wszystkie biegi od P N R D po czym ponawiamy szpuszczanie i nalewanie oleju i tak łącznie 3 razy.

Aha i jeszcze jedno bagnet jak i zarazem wlew oleju do skrzyni znajduje się za silnikiem od strony pasażera - przykręcony on jest na śrubkę z łepkiem 10mm

Dyfry bez LSD:
Wymiana co: 96000km
Ilość: 1,5L
Polecany Olej: Przekładniowy, syntetyczny klasy GL-5, 75w90 albo 80w90

Dyfry z LSD:
Wymiana co: 96000km zalecam dwu krotnie częstrzą wymianą z racji tego iż dyfer z viskotyczna szperą znacznie bardziej się nagrzewa i wytwarza więcej stalowego "miału"
Ilość: 1,5L
Polecany Olej: Przekładniowy, syntetyczny klasy GL-5, 75w90 albo 80w90, przy sportowej jeździe zalecany bardziej lepki olej klasy 75w140, nie dość że mocniej będzie "kleić" szpera to znacznie przedłużymy jej żywotność przy zmaganiach na torze.

By : Coobcio

grabba
29th-January-2014, 00:11
Bajzel ... Robisz bajzel :) wystarczyło linka do tematu koledze zapadać zamiast kopiować całość ...

slepy62
29th-January-2014, 00:18
Bajzel ... Robisz bajzel :) wystarczyło linka do tematu koledze zapadać zamiast kopiować całość ...


Grabba - co się chłopaka czepiasz - przecież od tego jest lol

BAJZEL
30th-January-2014, 17:07
Bajzel ... Robisz bajzel :) wystarczyło linka do tematu koledze zapadać zamiast kopiować całość ...

No ok sorry najzwyczajniej ja wole ja wsio info jest jedno pod drugim I nie trzeba skakac PO stronach I otwierac kolejnych okien... Czytam na raz od a.do z ... No ale ok nastepnym razem sie poprawie :p chyba... Moze... Troche...

Wysyłane z mojego YP-G70 za pomocą Tapatalk 2

Napac
20th-October-2014, 13:51
Panowie a jaki olej zalać do skrzyni rozdzielczej? Czy w ogóle trzeba go wymieniać, chciałem zalać nowy przy wymianie oleju w mostach ale nie wiedziałem jaki..

ba-barteq
23rd-October-2014, 16:51
Panowie a jaki olej zalać do skrzyni rozdzielczej? Czy w ogóle trzeba go wymieniać, chciałem zalać nowy przy wymianie oleju w mostach ale nie wiedziałem jaki..

Nissan Matic D - Jesli chodzi o zalecany oryginal dla 1 szej generacji.

korzen
23rd-October-2014, 17:22
Chwile... A przypadkiem Matic D nie idzie do mostow, a do skrzyni rozdzielczej taki jak do ASB Matic J/S??? Kolego ba-barteq jestes pewien bo pamietam, ze jest tak jak napisalem...
A jednamk MATIC D... Ja pytalem w nissanie i powiedzieli mi taki jak do ASB... Tutaj wiecej http://www.infinitifx.org/15-vq35de-fx35/20769-transmission-differentials-transfer-case-fluid-change.html
P.S. ba-barteq powiedz jak Ci sie skrzynia zachowuje po plukaniu w zeszlym roku?? Widze, ze zalales Matic J, gdzie go dostales (teraz zastapil go Matic S)...

Napac
23rd-October-2014, 22:14
Czyli zalać Matic D czy ten J/S bo już nie wiem :) ten matic D chyba łatwiej kupić na necie. Moze ewentualnie cos innego dobrej firmy ? Orientujecie sie ile tego oleju trzeba zalać do skrzyni rozdzielczej?

korzen
23rd-October-2014, 23:53
Do skrzyni rozdzielczej matic d, do asb matic j/s...

COUGAR
27th-March-2015, 16:35
Pytanie Laika :P gdzie jest wlew oleju do mostu ? i gdzieś albo czy jest jakis zbiorniczek do tego jak np. od płynu hamulcowego? Nigdy nie miałem doczynienia z automatem i 4x4

korzen
27th-March-2015, 16:44
http://www.infinitiscene.com/forum/threads/14007-Rear-Differential-Fluid-Change
I wszystko jasne ;)

COUGAR
27th-March-2015, 16:54
Ponownie dziekuje :) szkoda ze nie po PL ale to juz ogarne:P przydało by sie wygaszanie postów

sirtrojan
27th-March-2015, 18:02
wygaszanie postów

rozwiń temat :)

COUGAR
27th-March-2015, 18:49
Na forum CKP było tak że jeżeli dodawałeś post mało istotny,nie na temat , ustawiałeś czas wygaśnięcia np.za 3 dni,po 3 dniach sam się usunie :) Według mnie bardzo przydatne by nie zasmiecać tematu chodzby żartami czy docinkami:P