PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jaki program do Interfejsu z OBD II



BORYS69
16th-January-2014, 23:49
Witam
Od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem FX35 2005. W sobotę przyprowadziłem go od gazownika. Dziś dokonałem drugiego tankowania do pełna - wyszło 14,9l/100km. Ponieważ jest to mój 1 zagazowany samochód po przeczytaniu wszystkich informacji na temat LPG postanowiłem zakupić interfejs z OBD II aby kontrolować niektóre istotne parametry. Na allegro nie znalazłem nic dedykowane pod Infiniti dlatego mam prośbę do tych , którzy posiadają jakieś programy do kabla które obsługują nasze auta aby polecili coś (najlepiej w języku polskim) co można zainstalować samemu nie będąc informatykiem i ewentualnie gdzie to można zakupić.

pozdr.

misiektoja
17th-January-2014, 01:09
Hej,

Kup sobie po prostu zwykły moduł ELM327 OBD2 na Bluetooth i połącz się z ECU poprzez swój telefon komórkowy. Koszt takiego interfejsu to 40-50 PLN. Jak masz telefon na Androidzie kup sobie aplikacje Torque Pro, koszt 15 PLN.

Tutaj masz filmik, który przygotowałem jakiś czas temu dla kolegów z UK. Co prawda jest to Mazda, ale czynności będą identyczne, musisz tylko zlokalizować swoje gniazdo OBD2:


http://www.youtube.com/watch?v=3uitDO0Uk10

misiektoja
10th-April-2014, 15:32
Ktoś może mi powiedzieć gdzie z reguły jest gniazdo OBD2 w samochodach Infiniti ?

korzen
10th-April-2014, 15:38
U mnie po lewej stronie kolumny na dole deski. Okolice raczki do otwierania maski...

sirtrojan
10th-April-2014, 15:38
standardowo - nad nogami kierowcy

grabba
10th-April-2014, 16:12
Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/bluetooth-elm327-bt-najnowszy-poprawiony-bialy-hit-i4127033669.html

butrym81
10th-April-2014, 16:42
Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/bluetooth-elm327-bt-najnowszy-poprawiony-bialy-hit-i4127033669.html

Mam pytanko do użytkowników tego urządzonka:

Czy można tym urządzeniem tak namieszać żeby autko przestało działać lub coś pogorszyć w jego pracy czy to jest tylko do podglądania pracy?

Niestety ale posiadam ponadprzeciętne zdolności w dziedzinie UP-grade szczególnie jak po piwku zacznę się tym bawić :)

sirtrojan
10th-April-2014, 18:04
nie mozna.

misiektoja
10th-April-2014, 20:21
W Q50 gniazdo jest nad nogami, ale z prawej strony (nie lewej). Podłączyłem, wszystko ładnie działa, można odczytywać wiele parametrów pracy auta. Odległość od pedału gazu jest na tyle duża, że można swobodnie jechać autem. Zdziwiłem się, ale przekłamanie między prędkością licznikową, a GPS to zaledwie 0,4-0,5 km/h (w ECU, bo na zegarach nadal przekłamuje). A więc Infiniti mają dokładne liczniki i można wykorzystać Torque Pro do dość dokładnych pomiarów czasów 0-100, 1/4 mili etc.

532953305331

Co do namieszania to teoretycznie można wykonywać jakieś operacje zapisu (np. usuwanie kodów błędów), ale akurat w przypadku Torque Pro każda operacja zapisu jest sygnalizowana odpowiednim ostrzeżeniem.


Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/bluetooth-elm327-bt-najnowszy-poprawiony-bialy-hit-i4127033669.html
Grzeje Ci się ten moduł ? Bo u mnie po podłączeniu chwila i urządzenie jest mocno gorące, dziwna sprawa.

grabba
11th-April-2014, 00:46
Grzeje Ci się ten moduł ? Bo u mnie po podłączeniu chwila i urządzenie jest mocno gorące, dziwna sprawa.
Nie zauważyłem, żeby jakoś mocno się grzał - jutro sprawdzę. Wcześniej miałem taki, jak Ty, ale go raz zahaczyłem przy wysiadaniu i wyrwałem łącze diagnostyczne w Hondzie. Później kupiłem wersję mini i w Infiniti nie wystaje w ogóle.

misiektoja
11th-April-2014, 01:22
Dobra, kliknę i kupię to samo co Ty masz, bo fakt, że dzisiaj też nogą zahaczyłem przy wysiadaniu i wolałbym nie wyrywać łącza diagnostycznego :D

butrym81
11th-April-2014, 13:25
Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/bluetooth-elm327-bt-najnowszy-poprawiony-bialy-hit-i4127033669.html

Zamówiłem, ale dopiero doczytałem że paczka może przyjść nawet po 50 dniach.
Wysyłają z Chin.

grabba
11th-April-2014, 14:36
Ja tę aukcję podałem jako przykład :) Mam takowe urządzenie, ale kupione chyba on innego sprzedawcy.

Drzymek
16th-June-2015, 23:02
Panowie, mam taki problem. Próbowałem już 2 interfejsy bluetooth (niebieskie kostki), oraz 1 po kablu. Żaden z nich nie komunikuje się z ECU. Posiadam program TORQUE PRO, oraz próbowałem scan toolem.
Torque zgłasza że zasilanie i komunikacja ze smartfonem jest OK, ale brak komunikacje z ECU.
Czy interfejs musi być ustawiony w jakiś super tajemniczy i skomplikowany sposób, czy może z moim autem coś jest nie teges?
Co jest do cholery?

misiektoja
16th-June-2015, 23:05
Auto, który rocznik? Ze starszymi autami (<2004) bywa różnie w tej kwestii.

Sent using Tapatalk

Drzymek
16th-June-2015, 23:48
G35 coupe 2006. Może mam pecha i trafiają mi się interfejsy nie obsługujące CAN?

korzen
17th-June-2015, 11:58
Drzymek jak bedziesz kiedys w okolicy, to daj znac. Sprobujemy podlaczyc mojego. U mnie dziala wszystko ok. Podjedz do pierwszego lepszego warsztatu z diagnostyka komputerowa i za 50 niech polacza sie z ECU. Jak oni dadza rade, to cos jest nei halo z twoimi interfejsami...