PDA

Zobacz pe?n? wersj? : nawigacja QX70



Bolo
24th-January-2014, 14:48
Hej, trochę się ostatnio zdziwiłem , ale odkryłem że w QX70 ( odebrane w salonie w listopadzie) nie mam aktualnej nawigacji, nie mam autostrad , obwodnic które powstały przed euro....:-( też tak macie??

grabba
24th-January-2014, 16:26
Podaj jaką wersję map masz teraz.

Bolo
24th-January-2014, 17:27
a gdzie znajdę opis wersji?

Miko
24th-January-2014, 18:46
My odebralismy co prawda FX-a w październiku i tez nie ma aktualnej mapy...

marleo
16th-March-2014, 23:16
Witam
Ja odebrałem 25 lutego QX70 i również mapa nieaktualna.Powiedzieli w salonie,że czekają na aktualizację mapy.To podobno trwa tak długo gdyż planują też zmianę języka na polski w nawigacji.Przy sterowaniu głosem j.polski nie osiągalny.
Natomiast bardzo fajna i aktualna sprawa z przewodnikami Michelin i atrakcyjnymi miejscami w 3D.Testowałem po trasie do Karpacza i np. restauracje z gwiazdkami Michelina godne polecenia

marleo
13th-January-2015, 18:26
Witam,
Byłem wczoraj w serwisie Infiniti w Warszawie na pierwszym przeglądzie mojego QX70 po pierwszych 20 tysiącach i dowiedziałem się przy okazji ,że powstała już aktualizacja do fabrycznej nawigacji w naszych QX -ach ale ze względu na bardzo wysoki koszt(ok. 1500zł) jeszcze nie oferują klientom ,ponieważ trwają rozmowy i negocjacje mające na celu obniżenie tej kwoty do poziomu 500PLN.Powstaje pytanie czy warto będzie nawet za 500PLN aktualizować navi i potem co roku dopłacać tyle samo za przedłużenie licencji na kolejny rok?
Ja myślę ,że NIE warto, gdyż za 600zł zakupiłem asystenta kierowcy z Yanosik razem z nawigacją, ostrzeżeniami o zagrożeniach na trasie ,radarami, patrolami itp. oraz kamerką z nagrywaniem podczas jazdy i systemem automatycznego zapisu sytuacji podczas gwałtownego hamowania.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z możliwości tego urządzenia i mimo ,że coś dodatkowego wisi nam na szybie to w podobnej kwocie mamy o wiele więcej możliwości. Można też zrezygnować z nagrywania podczas jazdy i podłączyć się z Yanosikiem przez kabel audio-video w schowku , przeznaczony do konsoli - i mieć obraz z głosem na fabrycznym panelu podczas jazdy bez potrzeby instalowania urządzenia na szybie. Koszt Licencji rocznej do tego asystenta kierowcy to 200PLN- ale mamy w zamian o wiele więcej niż może dać standardowa nawigacja, bo oprócz codziennej aktualizacji map i bieżącej aktualizacji sytuacji na drodze mamy też opcję omijania korków gdyż system jest obsługiwany online na bieżąco i z udziałem innych posiadaczy systemu znajdujących się w ruchu ryzyko złapania mandatu jest prawie 0 a co więcej nie słyszymy chamskich tekstów jak przy normalnym CB radiu. Zamiast czekać dalej na cud polecam rozwiązanie jakie ja zastosowałem.
Pozdrawiam

misiektoja
13th-January-2015, 19:18
Aktualizacja za 1500 PLN to mogą się pocałować, ale za 500 PLN to bym rozważył, pod warunkiem, że jest to konkretna aktualizacja i udostępnią jakiś change log tego co się zmieniło.

Możesz podać nazwę tego urządzenia, które kupiłeś. Funkcjonalność brzmi bardzo ciekawie. Urządzenie włącza się automatycznie po włączeniu zasiłki auta i wyłącza po wyłączeniu auta ?

Miko
13th-January-2015, 19:38
sorry nie doczytałem

marleo
17th-January-2015, 00:15
Witam,
Kupiłem Asystenta Kierowcy DVR z firmy Yanosik .Urządzenie bardzo przydatne, możecie poczytać w linku poniżej:

http://yanosik.pl/sklep/index.php?route=product/product&path=61&product_id=63

Podłączyłem do ekranu fabrycznego przez Mirror Linka - kupiłem z Chin jakiś czas temu za 300 PLN.Tak naprawdę to kupiłem Mirror Link bo urządzenie daje możliwość wyświetlania obrazu z telefonu z Androidem na ekranie fabrycznym samochodu- jedyna wada, to fakt, że nie można obsługiwać dotykowo ekranu samochodu tak, żeby działały funkcje z telefonu natomiast obraz i dźwięk idzie przyzwoicie. Pisali do mnie ostatnio od producenta z Chin ,że już zrobili urządzenie Mirror Link z transmisją w jakości HD, natomiast te które ja mam nie powala jakością obrazu bo nie ma rozdzielczości HD ale po prostu działa. Wracając do Yanosik , to jeśli chcesz korzystać z funkcji kamery nagrywającej sytuację na drodze podczas jazdy to i tak musisz go przykleić uchwytem do szyby - ja mam tuż nad głośnikiem centralnym po środku konsoli. Oprócz tego jeżeli chcesz korzystać nawigacji dostępnej w tym urządzeniu to i tak przez mirror link nie wklepiesz adresu z ekranu dotykowego chyba, że się zatrzymasz, wybierzesz trasę a obraz zapodasz na ekran samochodu przez Mirror Link.
Ja też , na początku nie byłem zadowolony, że coś wisi pod szybą ale biorąc pod uwagę możliwości tego sprzętu to już mi w ogóle to nie przeszkadza. Używając go sam również zgłaszasz sytuację na drodze jeśli jest patrol , wypadek czy zagrożenie a inni użytkownicy mający to urządzenie i przejeżdżający przez obszar zgłoszenia potwierdzają przez Yanosik , czy zagrożenie nadal istnieje czy nie i można w ten sposób mieć info w czasie rzeczywistym bo jest już ponad 1,2 miliona użytkowników. Dużo by się można rozpisywać na ten temat ale to nie w tym dziale. Jak chcecie to mogę otworzyć nowy temat i na bieżąco relacjonować z codziennego używania tego sprzętu. Póki co zainteresowanych odsyłam do powyższego linka.

Miko
17th-January-2015, 10:39
A ja pobrałem darmowa wersje yanosika na iphona . Wczoraj przetestowalem na długiej trasie i działa super .

pgkoci
18th-January-2015, 08:18
Ja też korzystam z darmowej wersji yanosika na androidzie i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeszcze mi się nie zdarzyło bym złapał jakiś mandacik korzystając z tej aplikacji:)

slepy62
18th-January-2015, 10:42
Podłączyłem do ekranu fabrycznego przez Mirror Linka - kupiłem z Chin jakiś czas temu za 300 PLN.Tak naprawdę to kupiłem Mirror Link bo urządzenie daje możliwość wyświetlania obrazu z telefonu z Androidem na ekranie fabrycznym samochodu- jedyna wada, to fakt, że nie można obsługiwać dotykowo ekranu samochodu tak, żeby działały funkcje z telefonu natomiast obraz i dźwięk idzie przyzwoicie. Pisali do mnie ostatnio od producenta z Chin ,że już zrobili urządzenie Mirror Link z transmisją w jakości HD, natomiast te które ja mam nie powala jakością obrazu bo nie ma rozdzielczości HD ale po prostu działa.

Czy mógłbyś napisać/opisać/podać:
- jakiś link na tego "Mirror Linka"
- jakaś instrukcję montażu/podłączenia (jestem w tym temacie surowy)
- rozumiem że odblokowałeś możliwość używania ekranu fabrycznego w trakcie jazdy czy może ten "Mirror Link obchodzi" blokadę ?

SevaNY
1st-April-2015, 20:37
Witam
Ja odebrałem 25 lutego QX70 i również mapa nieaktualna.Powiedzieli w salonie,że czekają na aktualizację mapy.To podobno trwa tak długo gdyż planują też zmianę języka na polski w nawigacji.Przy sterowaniu głosem j.polski nie osiągalny.
Natomiast bardzo fajna i aktualna sprawa z przewodnikami Michelin i atrakcyjnymi miejscami w 3D.Testowałem po trasie do Karpacza i np. restauracje z gwiazdkami Michelina godne polecenia

Jak wpadles na pomysl zeby takiprzod zrobic ?

tomwojko
3rd-April-2015, 09:26
Panowie i Panie, kolega podrzucił mi link odnośnie zakupu aktualizacji navi, czy ktoś się orientuje czy to będzie chodzić z naszą, jeżeli tak to możemy się złożyć i kupić.....

http://www.navigation.com/Connect-Premium--X9--Europe-2014-2015/nissan-eu/product/T1000-22697/en_GB/EUR/

http://www.infiniti-forum.com/topic/555-update-20142015-hdd-navigation-infiniti/

tomwojko
3rd-April-2015, 15:38
149 funciaków za aktualizację navi na 1 płycie DVD. Kto chętny?
Według opisu z linku:
http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=k4IKCghBv5wAAAFKp6IGuMTC&ShowAllProducts=YES
kompatybilne z:
QX50 (EX) - from 2009
QX70 (FX) - from 2009
G60 Cabrio - from 2009
G60 Coupe - from 2009
G Sedan - 2009-2013
Q70 (M) - from 2010
is newly updated HERE map of Europe for your Infiniti 08IT-X9 Connect Premium navigation system covers millions of square kilometers and many points of interest in the following countries: Albania, Austria, Belarus, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Macedonia (F.Y.R.O.M), Moldova, Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine, United Kingdom.

In addition to precise routes, these clear, rich maps feature many POIs: golf courses, theatres, hotels, car parks and much more making this latest edition of Infiniti digital map the perfect guide to motoring through Europe.

This HERE map is compatible with the following Infiniti Sat Nav: 08IT-X9 Connect Premium.

grabba
4th-April-2015, 21:47
Ja się podłączę pod zakup.

tomwojko
4th-April-2015, 21:52
To poczekamy jeszcze do końca przyszłego tygodnia i działamy, zobaczymy po ile wyjdzie

quku
7th-April-2015, 09:04
też się podłączę tylko dziwi mnie trochę ta 1 płyta przy poprzedniej aktualizacji było ich chyba 5 DVD

tomwojko
7th-April-2015, 09:14
możliwe, że powodem jest brak w tej aktualizacji przewodnika Michelin, który zabiera sporo "pamięci"....

slepy62
7th-April-2015, 12:29
Tomek - lepiej napiszcie do tej firmy czy ta wersja nadaje się do wgrania na dysk twardy - czy tylko do odtwarzania z DVD !

tomwojko
7th-April-2015, 14:07
Zrobione, czekam na odpowiedź

tomwojko
8th-April-2015, 13:07
i dopowiedzieli, i bądź tu mądry...
"Thank you for inquiring about HERE Maps.

To get more information regarding the map dvd update for your navigation system, we kindly recommend you to contact your local Infiniti dealer.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email "

stef
9th-April-2015, 10:37
jeśli dojdzie do skutku to ja tez chętnie!

Boss7
28th-April-2015, 15:54
Hej,

Wpadłem na pomysł zainstalowania Yanosika na czymś takim:

http://www.aliexpress.com/item/New-5-0-Touch-Android-GPS-WiFi-FM-FHD-1080P-dash-camera-parking-car-dvrs-Rearview/32263172982.html

i do tego router z kartą Aero2. Czy ktoś z Was ma podobne rozwiązanie?

pozdrawiam serdecznie pod swoim pierwszym postem na tym forum :-)
Daniel

misiektoja
28th-April-2015, 16:17
Fajna opcja, idealnie jakby był slot na karte SIM w lusterku, wtedy już wypas.

stef
29th-April-2015, 08:51
Robisz udostępnianie internetu w telefonie i po sprawie. Ja właśnie tak robię, starego telefonu używam w samochodzie do yanosika i łączy się on z nowym telefonem i wszystko działa.

Boss7
29th-April-2015, 11:59
Fajna opcja, idealnie jakby był slot na karte SIM w lusterku, wtedy już wypas.
Nie znalazłem takiej nawigacji z kartą SIM... Może Yanosik DVR wypuści model montowany na lusterku?

JarekS
1st-May-2015, 20:50
Najnowsza wersja programu do nawigacji i map jest dostępna bezpośrednio u producenta map w firmie HERE, dawniej Nokia i wcześniej Navteq. Na stronie navigation.com wybieramy naszą markę i typ, czyli Infiniti QX70 i rocznik. Wtedy trafiamy na Infinti 08IT-X9 Connect Europe - 2014/2015. Cen przy wyborze euro to 175 € :pray: . Jeśli akceptujemy ten rozbój w biały dzień, to klikając na ADD TO CHART trafiamy na formatkę do wpisania numeru Unit ID, który odczytujemy bezpośrednio z naszego samochodu. Na jego podstawie przesłany zostanie na naszego maila unikalny numer licencji, bez którego płyty nie będą działać. Tam też do pobrania są instrukcje gdzie szukać Unit ID i jak przeprowadzić aktualizację. Zakup na spółdzialnię zatem raczej nie wchodzi w grę, chyba że ktoś umie wygenerować właściwy kod licencji na podstawie Unit ID. Taniej chyba się nie da, chyba że ktoś (serwis Nissan, lub Infiniti) wynegocjuje lepszą cenę za zakup licencji w hurcie i nie będzie zdzierać za usłgę serwisową.