PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zamawianie części/akcesorii z USA



slepy62
25th-January-2014, 14:17
Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale coś chyba słyszałem, że Ty różne części i akcesoria dla Infiniti zamawiałeś bezpośrednio w USA.


Michał - odpowiadam w poście - bo może inne osoby też z tego skorzystają... w innym miejscu napiszę nt części i akcesorii do Q50


Z reguły zawsze korzystam z serwisu/przesyłek POLAMERU, więc kupując coś na amerykanskich stronach - wysyłam wpierw na amerykański adres POLAMERU. Warunkiem jest posiadanie/założenie konta w POLAMERZE - z podanym adresem wysyłkowym na terenie USA (ja założyłem na brata mieszkajacego a Chicago)
Dlaczego ?

1. POLAMER ma dość korzystne stawki w porównaniu do USPS (poczta amerykańska) czy spedycji typu DHL itp. - dalej zwane KURIERAMI

2. Jeżeli kupuję w kilku amerykańskich sklepach - wysyłam wszystko do POLAMER-u - gdzie zostaje to przepakowane wg. moich wskazówek np. do jednej paczki (do Polski idzie wtedy jedna większa paczka), koszt handlingu to 10~20 USD, ale cena za 1 paczkę w POLAMERZE jest z reguły kilkukrotnie niższy od kosztów wysłania kilku paczek przez KURIERÓW.

3. Wysyłka KURIERAMI z "urzedu" trafia do polskiego UC w efekcie - w 90% przypadków jest cło + VAT + usługi agencji celnych....

4. Na dwadzieścia kilka paczek wysłanych POLAMEREM (przecietna wartość rzeczywista to średnio 200~300 USD) na cło trafiła mi jedna z heblami i jedna z Headrest DVD do FX-a (w wyp. DVD - świadomie podałem wartość rzeczywistą bo chciałem mieć pełne ubezpieczenie).

5. W wypadku :infi: serwisów/sklepów darmowa przesyłka na terenie USA jest z reguły przy zakupach powyżej ~300 USD, ale w wypadku większości sklepów z ciuchami/kosmetykami już od 50 USD lub w ogóle nie ma progów.

6. Ceny w e-shopach na terenie USA są znacznie niższe od cen w EU, w zasadzie rzeczy pochodzące z EU są tańsze o ok. 30%, rzeczy amerykanskie lub z całego świata o średnio 30~50% tańsze, w wypadku promocji, kodów promocyjnych, kuponów - niektóre ceny potrafią być o 75% niższe od tych w UE

7. Na wysprzedażach (clearence) lub tzw. deal of day - można czasem kupić różne rzeczy za bezcen/kilka-kilkanaście dolarów - za rzeczy kosztujące kilkadziesiąt/kilkaset dolców. Jest jeden haczyk - trzeba mieć adresy kikunastu e-shopów, często na nie wchodzić i szukać i grzebać.... czyli zajmuje to sporo czasu ! Poza tym kupując ciuchy należy bardzo dokładnie sprawdzać rozmiarówkę danej firmy i ew. przeliczać rozmiary amerykańskie na EU (najczęściej są tabele z rozmiarami US i przeliczeniami dla całego świata)

8. W wypadku sklepów/serwisów :infi: - promocje nie mają aż takiego wymiaru - ALE - ogólnie prawie wszystkie ceny części i akcesorii są od 30~50% niższe od cen w EU (niektóre części są kilka razy tańsze), poza tym są znaczne różnice pomiędzy różnymi sklepami/serwisami :infi: - więc też trzeba szukać w różnych miejscach - z jednym zastrzeżeniem - zawsze należy sprawdzić wartość łączną + koszt transportu, bo często jest tak że ceny są niższe a koszty transportu (tego na terenie US) kilka razy wyższe.

Lee
25th-January-2014, 14:36
Bardzo fajna wiadomość, tylko, że ja byłbym skłonny i pewny, coś wziązć w okolicy Wielkanocy... na pewno amorki klapy tył, jakąś końcówkę stabilizatora, może od razu P/L ... w miarę rozwoju sytuacji w wątku dopiszę co mi jeszcze potrzeba, jeśli coś mi się przypomni. W razie czego podeślę vin na klamoty :)

slepy62
25th-January-2014, 14:53
Bardzo fajna wiadomość, tylko, że ja byłbym skłonny i pewny, coś wziązć w okolicy Wielkanocy... na pewno amorki klapy tył, jakąś końcówkę stabilizatora, może od razu P/L ... w miarę rozwoju sytuacji w wątku dopiszę co mi jeszcze potrzeba, jeśli coś mi się przypomni. W razie czego podeślę vin na klamoty :)


LEE
1. ja nie zajmuję się ściąganiem "klamotów" - jak szukam coś dla siebie - z reguły daję info na forum - wtedy sumarycznie są niższe koszty transportu.
Nie pobieram żadnej prowizji itd, wszystkie koszty w takich wypadkach dzielę proporcjonanie do wartości (choć powinienem do wagi lub kubatury - bo od tego są liczone stawki za paczkę - ale z tym jest problem z dokładnym wyliczeniem).
Nie ma też żadnej gwarancji że paczka finalnie nie trafi do UC (wszystkie paczki są prześwietlane) - zwłaszcza w wypadku paczek o dużych gabarytach i dużej wadze (tak było np. z paczką dla Sirtrojana z heblami z II generacji).

2. Jak będziesz coś potrzebował - napisz do mnie na priv - jeżeli coś będę ciągnął - nie ma problemu...
Jeżeli w danej chwili nie będe nic ciągnął - wtedy pogadamy (jak będę miał czas to Ci pomogę)

3. W wypadku takich części - zaplanuj zakup z ok. 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem
- wysyłka morska w wypadku cięższych rzeczy to conajmniej 2-krotnie niższy koszt od lotniczej
- lotnicza to z reguły ok. 2 tygodnie (czasem szybciej)
- morska od 4 do 6 tygodni (choć ostatnio mnie zaskoczyli - paczka morska nadana 28 grudnia przyszła 17 stycznia ! WOW)
- piszę oczywiście o POLAMERZE - bo jak ktoś potrzebuje coś na gwałt - KURIERAMI można to ściagnąć i w 2~3 dni - ale koszty transportu są wtedy ogromne

Lee
25th-January-2014, 16:01
Ależ... SirSlepyannodomini62 :) ... zrozumiałem już w I poście, a w drugim dobitnie... oki ;) ...może się coś dozbiera, jakieś pierdoły... i wtedy skorzystam, jak tak mocno nalegasz lol ... dzięki serdeczne.
Pzdr.

slepy62
25th-January-2014, 16:37
Ależ... SirSlepyannodomini62 :) ...


Jeżeli już ANNO DOMINI lol to tylko HIGH DEFINITION lol i wyłącznie w wykonaniu naszej polskiej kapeli RIVERSIDE lol
- w wersji na żywo z Amsterdamu czyli Live at Paradiso - brzmią jeszcze lepiej
- a brzmieli by jeszcze lepiej gdybym mógł ich słuchać w połączeniu z brzmieniem silnika FX50s czyli Reality Dream
no i muszą być soczyste basy i głośno !



http://www.youtube.com/watch?v=hsNybt9mHHc&list=PL2B97145FBA9134C1&feature=share&index=5


tyle że takie połączenie mogłoby się skończyć jak DRIVEN TO DESTRUCTION lol



http://www.youtube.com/watch?v=KfXL2aOu9ME&feature=share&list=PLE72B43A390BB5F27&index=3 (http://www.youtube.com/watch?v=KfXL2aOu9ME&feature=share&list=PLE72B43A390BB5F27&index=3)

slepy62
25th-January-2014, 20:10
Bardzo fajna wiadomość, tylko, że ja byłbym skłonny i pewny, coś wziązć w okolicy Wielkanocy... na pewno amorki klapy tył,

Amorki tak od 90~110 USD - najlepiej byłoby poszukać chyba na używkach ale to już ktoś tam musi być...
ew. na e-bay, dodatkowo nie wiem czy ma jakieś znaczenie czy jest z początku czy końca 2006 roku
bo na stronie serwisowej :infi: są różne ceny a na e-shop :infi: nie ma tego rozróżnienia...

http://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/index.cfm?bodyColor=&trimColor=&BODY=W&ENGINE=VQ35DE&DRIVE=2WD&TRANS=AT&action=replacement&groupid=M&sectionid=900&partcode=90424Q&jointvehid=11830&makeid=14&siteid=216759&illust_seq=01&partnumber=Part+Number&description=Keyword

http://www.infinitipartsusa.com/2006-Infiniti-FX35-Left-Stay-rod-p/90452cl00a-1433284-136985.htm

http://www.infinitipartsdepartment.com/parts/2006/Infiniti/FX35/Base?siteid=215846&vehicleid=188090&diagram=3850620&diagramCallOut=5

Końcówki stabilizatora - jak się nie mylę - najlepiej pokaż na rysunku lol
w jUSA koszt 40~50 USD

http://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/index.cfm?bodyColor=&trimColor=&BODY=W&ENGINE=VQ35DE&DRIVE=2WD&TRANS=AT&action=replacement&groupid=G&sectionid=401&partcode=54618&jointvehid=11830&makeid=14&siteid=216759&illust_seq=01&partnumber=Part+Number&description=Keyword

ale wydaje mi sie że w PL_Serwisie :infi: ogłaszali się że mają do I generacji po ok. 150 zł - więc z USA (licząc jakieś tam koszty transportu) się nie opłaca
http://www.serwis-infiniti.pl/oferty-specjalne/elementy-zawieszenia-infiniti-fx-wersja-usa-i-rosja/
zgadza się 125-zł netto

misiektoja
26th-January-2014, 03:59
Dzięki Irek za wyczerpujący i profesjonalny opis! Teraz już wiem co i jak. Moja żona ma ciotkę w NY, a więc jej adres będę mógł wykorzystać w POLAMER. Jutro zarejestruje konto.

Lee
11th-March-2014, 11:07
Pilne
Jeśli ktoś tutaj zajrzy :becky: i będzie chciał coś ciągnąć zza wielkiej wody, to się piszę... proszę tylko o kontakt... potrzebne mianowicie 2 teleskopy pokrywy bagażnika tył... bo u nas przeszło 8 stów za sztukę.
:ballchain:
Pzdr.