PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Polamer



slepy62
26th-January-2014, 11:13
Wysyłanie paczek POLAMEREM z terenu USA i KANADY.


Poniżej jest link do strony POLAMER INC.

http://www.polameronline.com/Login.aspx?ReturnUrl=%2fusers%2fDefault.aspx (http://www.polameronline.com/Login.aspx?ReturnUrl=%2fusers%2fDefault.aspx)


Świadczone usługi - poczytajcie na stronie...

Na stronie należy założyć konto
- wprowadzamy dane osoby z rodziny/znajomego/... podając amerykański adres - każdorazowo to jest NADAWCA dla paczek wysyłanych do Polski (ma nadany nr w systemie Polameru)
- POLAMER Inc. funkcjonuje tak jak Kurier/Spedytor
- wysyłając paczki z e-shopów z terenu USA/KANADY - wysyłamy na adres POLAMERU w Chicago (dokładnie to Des Plaines) podając swój numer - jest do tego instrukcja
- w momencie wypełniania formularza dotyczącego przesłania paczki z POLAMERU do Polski - podajemy swoje/czyjeś dane z adresem zamieszkania/dostawy w Polsce
- POLAMER dostarcza paczki na terenie całej Polski - ale czasem to trwa dodatkowy tydzień, w Warszawie - jeżeli potrzebujecie coś szybko - najlepszy jest odbiór osobisty.
- odbiór osobisty w Warszawie - na tyłach AUCHAN przy Puławskiej na Ursynowie, brama dla dostawców, jako że codziennie tamtędy jeżdźę - zawsze odbieram osobiście
UWAGA
- wypełniając zlecenie na paczkę nie należy deklarować wartości wyższej niż $40 - bo wtedy w Polsce idzie to z reguły od razu na cło
- jeżeli w tym samym czasie wysyłacie POLAMEREM więcej niż jedną paczkę na ten sam adres dostawy (nie komasujecie paczek) - podajcie różne osoby (np. jedna paczka na mnie druga na żonę) - z reguły pozwoli to uniknąć 'problemów" z UC
- standardową wartość ubezpieczenie poszukajcie na stronie
- jeżeli wysyłacie rzeczy bardzo wartościowe i chcecie mieć pełne ubezpieczenie - należy podać wartość rzeczywistą, może być też wymagane przesłanie emailem do POLAMERU - scanu Faktury zakupu/Invoice ale wtedy paczka "z urzędu idzie" na UC

Ja i moja rodzina korzystamy z usług POLAMERU od lat '80 i na kilkaset paczek ani razu nie zdarzyło się żeby paczka zaginęła lub została okradziona, jedyne przypadki uszkodzeń zdarzały się w latach '80 (transport na terenie Polski) bo wtedy szło bardzo dużo paczek z żywnością...


Jeżeli przed wypełnieniem zlecenia na paczkę chcecie zweryfikować szacunkowy koszt i podjąć decyzję lotnicza/morska - poszukajcie na stronie - jest do tego "kalkulator", nie dotyczy paczek OVERSIZE - trzeba napisać do POLAMER zapytanie o wycenę.

Jeżeli wysyłacie do POLAMERU jednocześnie kilka paczek - i chcecie zeby do Polski wyszła jedna - można je komasować - koszt hadlingu/przepakowania jest różny (z reguły od 10~20 USD),wypełniacie TYLKO JEDNO ZLECENIE - wpisując w nim nr kilku listów przewozowych

Po zatwierdzeniu zlecenia, jak paczki zostaną wycenione (waga / kubatura) - mailem otrzymujecie info o wykonaniu wyceny kosztów przesyłki - wchodzicie na stronę "Moje Paczki" i płacicie Pay-Palem lub "plastikiem"

Plusy wysyłek POLAMEREM:
- o wiele niższe stawki niż wysyłka poprzez UPSP czy kurierów typu DHL
- możliwość komasacji kilku przesyłek z terenu USA/KANADY w jedną wysyłaną do Polski
- w większoći wypadków - paczki nie idą na cło/vat

W wypadku problemów - jestem do dyspozycji - proszę o kontakt na PRIV, jeżeli trzeba podajcie nr telefonu z prośbą o kontakt to oddzwonię.

misiektoja
28th-January-2014, 22:36
Hej Irek,

Z Twojego doświadczenia - czy rozmiar paczki ma znaczenie przy ewentualnej decyzji urzędników co do oclenia ? Zastanawiam się czy takie rzeczy jak mata bagażnika czy dywaniki nie spowodują, że wpadnie mi to od razu z automatu na cło.

Czy urzędnik może otworzyć taką paczkę ? Co jak w środku będzie faktura zakupu ? Czy też prosić, żeby nie wrzucali w Grubbs Infiniti?

slepy62
29th-January-2014, 00:06
Hej Irek, Z Twojego doświadczenia - czy rozmiar paczki ma znaczenie przy ewentualnej decyzji urzędników co do oclenia ? Zastanawiam się czy takie rzeczy jak mata bagażnika czy dywaniki nie spowodują, że wpadnie mi to od razu z automatu na cło. Czy urzędnik może otworzyć taką paczkę ? Co jak w środku będzie faktura zakupu ? Czy też prosić, żeby nie wrzucali w Grubbs Infiniti?


Wielkość nie ma specjalnego znaczenia - paczki są prześwietlane i jak mają wątpliwości - żądają fakturę lub otwierają,
najważniesze jest co napiszesz w POLAMERze w polu co zawiera paczka.
Jak zrobisz zamówienie - napisz mi na priv co kupiłeś - podam Ci tekst jaki masz wpisać w "zawartości"
Już Ci pisałem - że w uwagach pod zamówieniem w Grubbs - wpisz żeby nie wkładali do paczki dokumentów...


Ja ściągałem w listopadzie dwie paczki w odstępie 3 tygodni z kpl. dywaników i mat do bagażnika do FX - które są trochę większe + sporo dodatkowej drobnicy + trochę ciuchów i ...nic... pomimo iż jedna z nich przyszła oryginalna z napisami NISSAN (druga była przepakowywana w POLAMERze)

misiektoja
29th-January-2014, 00:09
Oki, zgłoszę się do Ciebie jak już ustalę co i jak. Konto na Polamer i Grubbs Infiniti już mam. Właśnie liczę ile mi wyjdzie wszystko przy przesyłce lotniczej. Jednak ceny tych akcesoriów w salonie to naprawdę mają z kosmosu (co dobitnie pokazały różnice w cenach tych samych śrub zabezpieczających z Allegro i salonu).

Trochę mnie tylko przestraszyłeś z tymi kradzieżami z karty. Ciekawe czy da radę zapłacić tą wirtualną kredytówką mBanku.

slepy62
29th-January-2014, 00:27
Oki, zgłoszę się do Ciebie jak już ustalę co i jak. Konto na Polamer i Grubbs Infiniti już mam. Właśnie liczę ile mi wyjdzie wszystko przy przesyłce lotniczej. Jednak ceny tych akcesoriów w salonie to naprawdę mają z kosmosu (co dobitnie pokazały różnice w cenach tych samych śrub zabezpieczających z Allegro i salonu). Trochę mnie tylko przestraszyłeś z tymi kradzieżami z karty. Ciekawe czy da radę zapłacić tą wirtualną kredytówką mBanku.


Nie miałem problemów z lewymi obciążeniami na karcie przy zakupach w GRUBBS - te problemy miałem przy zakupach w sklepach z ciuchami (Sierra Trading).
W Grubbs - za pierwszym razem miałem problem z akceptacją karty z eurolandu (żeby było śmieszniej CITIVISA) - więc pierwsza autoryzacja obywała się po chyba 3 dniach - telefonicznie z Grubbs i z moim bankiem, potem - następne zakupy bez problemu.
W tej chwili hakerzy nie ściągają z kart jakichś większych kwot, to są obciążenia rzędu $3~$5 - tyle że jak zhakują kikadziesiąt tysięcy kart - to daje wyniki.

BAJZEL
29th-January-2014, 07:23
Ja mialem cos takiego PO zakupach na Ebay, na karcie pojawialy sie obciazenia PO 20-30 zl... Musialem zmienic karte... I do tego przestalem kupowac graty na eby...

Wysyłane z mojego YP-G70 za pomocą Tapatalk 2

slepy62
29th-January-2014, 12:42
Ja mialem cos takiego PO zakupach na Ebay, na karcie pojawialy sie obciazenia PO 20-30 zl... Musialem zmienic karte... I do tego przestalem kupowac graty na eby...

Wysyłane z mojego YP-G70 za pomocą Tapatalk 2

Na tego typu portalach jak e-bay, allegro itp. od dłuższego czasu staram się w ogóle nie używać kart, płacę:
jak mogę to przelewem lub za pobraniem (w polsce), za granicę obecnie praktycznie tylko PayPalem...

Ogólnie - staram się w ogóle nie kupować na amerykańskim e-bay - jak coś znajdę - sprawdzam czy nie ma linku do strony producenta lub szukam producenta po nazwie wyszukiwarką, na (chyba) 5 transakcji w ub. roku na e-bay.com (USA) - miałem 3 próby nieautoryzowanego obciążenia...

Dobrze że europejskie karty/banki - starają się zabezpieczać takie transakcje albo weryfikacją telefoniczną albo sms-ami potwierdzającymi lub kodami sms.
W USA w standardzie dalej funkcjonują rozliczenia czekami - coś o czym w EU już zapomnieliśmy...

sirtrojan
29th-January-2014, 13:27
za granicą tylko PayPal

nie trzeba mieć karty kredytowej zeby doladować konto PP ( wystarczy przelew na specjalny rachunek), wiec jak by co nie zginie więcej niz saldo na rachunku.

misiektoja
29th-January-2014, 13:58
Ja też staram się ograniczyć korzystanie z kart do minimum. A jeśli już mam zostawić dane karty to wolę pośrednikowi typu PayPal, PayU czy eCard, tam na pewno lepiej dbają o security niż sklepy.

A jeśli nie mam wyjścia i muszę zostawić dane karty kredytowej to wtedy ładuje sobie odpowiednią ilość kasy na ekarte wirtulną w mBanku. Niby jest to Visa, ale nie wszędzie jest akceptowana.

A jak już mam zostawić dane zwykłej karty kredytowej to zwiększam chwilowo limit na transakcje internetowe na kwote zakupów i potem zmniejszam do 0 (tak samo transakcje offline i telefoniczne).

Tak czy owak ja też najbardziej preferuje PayPal, tam mają na tyle restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, że kilka razy odrzucili mi legalne transakcje (bo na przykład wykonałem je o dziwnych porach dnia).

BAJZEL
29th-January-2014, 14:13
Tak czy owak było minęo zmienłem karte i poki co dałem sobie siana z zakupami na ebay... jak już coś konkretnie sobie upatrze to daje link i $$ znajomkowi ze statku i przywozi graty :)

marko
26th-February-2014, 11:29
Te obciążenia po 20-30 zł mogły wynikać u Ciebie z opóźnienia z uwagi na kurs przeliczenia złotówki na dolary ...