PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Części i akcesoria do INFINITI kupowane w USA w serwisach



slepy62
26th-January-2014, 12:06
Z mojego doświadczenia wynika że z reguły:
- części i akcesoria do nowych samochodów (czyt. II generacja) można taniej kupić na stronach serwisów/salonów :infi:.
- części i acesoria do starszych modeli (czyt. I generacja) można taniej kupić na stronach e-shopów :infi:.


Sprawdzałem kilkanaście serwisów/salonów :infi: i jak narazie najlepsze ceny są z reguły na GRUBBS INFINITI:


http://grubbsinfinitiparts.com

Przykładowo w chwili obecnej na akcesoria jest:
- przy zakupie On-line około -20% upustu od cen katalogowych
- do 31 stycznia 2014 dodatkowe -20% (kupon/kod) w wypadku zakupu na kwotę powyżej $100


Oczywiście jak to bywa z akcjami promocyjnymi, może się okazać że w innym serwisie lub w e-shopie znajdziemy coś taniej - mam tylko jedną uwagę - zawsze sprawdzajcie:
- czy są jakieś dodatkowe kupony/kody ze zniżką (jak na załączonym zdjęciu)
- sprawdzając ceny, weryfikujcie każdorazowo łączną sumę wartości zamówienia + koszt transportu (nie ceny jednostkowe, w zależności od miejsca w USA - w podsumowaniu zamówienia może być dodatkowo doliczany TAX a koszty transportu też są różne)


Kupując - lepiej jest się zalogować/założyć stałe konto, ułatwia to komunikację z serwisem:
- w wypadkach wymagających sprawdzenia kompatybilności części
- w wypadku fizycznych braków w realizacji (przykładowo na jednym z Invoice miałem m.in. touch-up paint - którego nie bylo fizycznie w paczce, napisałem do nich i przy następnym zamówieniu/w następnej paczce dołożyli ten brak + breloczek :infi: gratis)
- możecie mieć problem z zapłatą europejskim "plastikiem" - nie wszystkie są akceptowane w USA, a nie we wszystkich serwisach/e-shopach można płacić PayPalem
- tamten e-rynek jest strasznie penetrowany przez hakerów, w tym roku musiałem 2 razy wymieniać karte kredytową z powodu prób nieautoryzowanych transakcji,
- teraz założyłem w banku blokadę na transakcje online wymagające podania nr CVV/CVC, polegającą na tym że bank każdorazowo dzwoni do mnie o potwierdzenie transakcji.
- jeżeli założycie konto, po pierwszym zakupie - problemy z kartami znikają - bo nic nie wpisujecie - dane są w bazie serwisu


Na koniec mała uwaga:
- jeżeli mam konto i ponawiam zakupy online - z reguły płacę "plastikiem"
- przy zakupach jednorazowych lub na portalach typu e-bay, zawsze staram się płacić PayPalem, jest znacznie drożej (bandyckie kursy walutowe) niż "plastikiem" ale bezpieczniej