PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Podgrzewanie fotela



BORYS69
26th-January-2014, 19:04
Witam
Nasze FX mają podgrzewane fotele. W moim egzemplarzu to moja d...pa podgrzewa fotellol. Jak fotel zdecyduje się odwzajemnić to doznanie to mija chyba z 5 min. Ten typ tak ma czy to w moim coś szwankuje i czy jest jakiś sposób aby fotel grzał szybciej ?

pozdr.

sirtrojan
26th-January-2014, 19:46
u mnie też długo sie nagrzewało - ale jak już załapało to musiałem wyłaczać :)

BAJZEL
26th-January-2014, 23:05
No wlasnie

u mnie tez trwa to dosc dlugo ... moze nie 5 minut ale dlugo ...

a zauwazylem , ze wlaczajac kobiecie zanim przyjdzie to nawet 5 minut nie pomagalo ...

czy to grzanie sie uwaktywania dopiero po posadzeniu doopy na fotel ?? sa tam jakies czujniki ... czy to tylko moje urojenia ??

milo222
26th-January-2014, 23:29
No wlasnie

u mnie tez trwa to dosc dlugo ... moze nie 5 minut ale dlugo ...

a zauwazylem , ze wlaczajac kobiecie zanim przyjdzie to nawet 5 minut nie pomagalo ...

czy to grzanie sie uwaktywania dopiero po posadzeniu doopy na fotel ?? sa tam jakies czujniki ... czy to tylko moje urojenia ??


u mnie idzie szybko ale samochód stoi w hali garażowej - albo mam delikatniejszą skórę na 4 literach :dupa::sorry::)

BAJZEL
27th-January-2014, 00:04
pisze o doznaniach kobiety bo ja nie uzywam grzania doopy :)
dla mnie to zbedne ..

badyl
27th-January-2014, 14:46
w Infiniti jest ameryka! W Multivanie T4 to z 10min:P

grabba
27th-January-2014, 16:10
A mnie się wydaje, że może to być związane z wentylacją foteli. U mnie, gdy włączę grzanie, to b. cicho słychać, jakby jakiś silniczek/wiatraczek chodził w siedzeniu. Być może maty grzejne nie są od razu pod dupskiem, tylko trochę dalej, żeby wentylacja też działała?

sirtrojan
27th-January-2014, 16:33
FX I gen nie ma wentylacji.

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

Tomek g35c
27th-January-2014, 16:53
U mnie też w G35c około 3-4 minut i grzeje...
zimą jest to przydatne jak są zimne fotele...

Jak korzonki mnie łupią to też super... jedna trasa 2,5 godziny i przechodzi...lol

sirtrojan
27th-January-2014, 16:58
tomi nie możesz im gorzej zrobić jak rozgrzać je a potem schłodzić .

lepiej już właczyc na chwile zeby sie fotel zagrzal i wylaczyć.

roboPL
28th-January-2014, 10:18
Mam problem z grzaniem fotela kierowcy. Wyłącza mi się po ok 20 sek. Zadzwoniłem do serwisu w Katowicach i tam uzyskałem informację, że fotele (w II gen) nie mają mat tylko są grzane za pomocą grzałek, a mój problem może wynikać z zatkanych kanałów doprowadzających. Jeszcze nie miałem okazji zajechać do warsztatu, ale myślę, że problem jest dobrze zdiagnozowany i uleczalny.:yo:

grabba
29th-January-2014, 01:08
http://www.auto-swiat.pl/1-test-podgrzewanych-foteli
Tu macie w tabelkach czasy nagrzewania się foteli w różnych modelach samochodów - większość nagrzewa się w ok 20 minut :O

BAJZEL
29th-January-2014, 01:36
Heh .. kto by pomyślał .. My się gorączkujemy nad 3 - 5 minutami a tu średnie po 20 min...

Wesoło jak cholera :)
:what:

roboPL
6th-February-2015, 22:06
Rozwiązałem problem braku grzania siedzenia w FX II gen. Fotele wyposażone są w ogniwa peltiera. Wystarczyło zamówić moduł w serwisie i po zdemontowanie tylnej części fotela (płyty z kieszenią) podmienić uszkodzony element.

Grzes
7th-February-2015, 21:04
W maździe, którą jeździ żona ciepełko czuć już po niespełna minucie. W związku z tym dla mnie czas nagrzewania siedzeń FX-a po ok 5 min był bardzo długi. Ale faktycznie, patrząc na tabelkę z czasami, trzeba się cieszyć że nie jest gorzej.

bolo2024
8th-February-2015, 07:30
Nie zgodzę się z tą tabelą, czas nagrzewania jest o wiele krótszy
Mam styczność z różnymi markami samochodów z wypożyczalni i przeważnie mają podgrzewane siedzenia i np w VW jest to sporo po niżej 5 minut a nawet śmiem powiedzieć że spokojnie gdzieś w granicach 1 minuty , to samo tyczy się Merca i Be-emki , o fordach nie wspominając, wydaje mi się że test ten zrobili włączając ogrzewanie na pustym fotelu i po prostu mierzyli tą rosnącą temp.
swoją droga w przeważającej grupie mercedesa fotele są wentylowane więc jak mierzyli to w taki sposób jaki opisałem to fotel może się nagrzewać nawet i 2 godziny jak mu wydmu****e ciepło, Moim zdaniem na fotelu trzeba usiąść i dopiero mierzyć temperaturę , a co do naszych samochodów do faktycznie długo się nagrzewają .