PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakup Infiniti FX45 - od handlarza!!!



rafbak
31st-January-2014, 11:15
Witam wszystkich!
Jak wspominałem wcześniej, jestem na etapie poszukiwań FX-a 45-ki. Trafiłem, na niby okazyjną cenę. Z rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, który opisał wszystkie mankamenty samochodu-nie było ich dużo, byłem skłonny go zakupić ale nie mając doświadczenia w kupowaniu samochodów zamówiłem rzeczoznawcę, który przesłał mi poniższy raport:
http://motoraporter.com/raport/8x97o
hasło: w3v9c38ahv
Dobrze,że nie pojechałem go obejrzeć osobiście bo sprzedający dostałby ode w ryj...!!!
pozdrawiam wszystkich!
P.S. Dalej poszukuje 45-ki:-) Proszę o info jak znajdziecie coś ciekawego...

Napac
31st-January-2014, 11:18
Trzeba wpisać hasło

LOKTONG
31st-January-2014, 11:18
Otwierajac linka nic nie wchodzi, pewnie musisz wpisac vin, skopiuj cala tresc wyniku i wklej na forum

rafbak
31st-January-2014, 11:20
hasło: w3v9c38ahv

rafbak
31st-January-2014, 11:23
http://motoraporter.com/raport/8x97o
a tutaj oryginalny link....

LOKTONG
31st-January-2014, 11:44
Ile kosztuje taka diagnostyka ?

rafbak
31st-January-2014, 11:44
Napiszcie czy się otworzyło....

rafbak
31st-January-2014, 11:47
Koszt na terenie całego kraju to 499 zeta

Napac
31st-January-2014, 11:52
Tak otwiera się. No bardzo ciekawy egzemplarz :) Kojarzę te auto z ogłoszeń z allegro.

LOKTONG
31st-January-2014, 12:02
Tak racja - bajzel ubolewal jak to 2006 za 50tysia, ale teraz wiadomo cena = jakosc

BAJZEL
31st-January-2014, 12:06
jak ubolewał ?? ja dalej ubolewam :) jakbym miał swojego oddawać poniżej 60 tys... to wole go do upadłego ujeźdzać :)

korzen
1st-February-2014, 11:16
Pewnie mnie zaraz skarcicie, ale taka ocena eksperta do mnei nie przemawia.Z tego raportu wcale nie wynika, ze to auto bylo jakos mocno rozbite!! Wrecz przeciwnie... Zacznijmy od przodu. Lakier 190 - 230 µm, czyli ponowne lakierowanie bez szpachli, szczeliny nie sa rowne ale tragedii nie ma (pamietajmy, ze to auto majace 8 lat i za smieszny ulamek ceny jaka kosztowalo). Dach w oryginale. Tyl szczeliny rowniutkie. Prawa strona miedzy oryginalem, a ponownym lakierowaniem. Pan ekspert chyba sie troszke rozpedzil i poddaje w watpliwosc mozliwosc slusznosci pomiaru prawego przedniego blotnika. Wartosc 5,0 - 6,0 µm nie jest mozliwa moim zdaniem!! Sam podklad jest grubszy... Lewa strona oboje drzwi maja warstwe szpachli (dokladnie jak moj tylko po drugie stronie), blotniki juz nie... Czyli przetary lewy bok i troche szpachli na drzwiach. Reszta elementow malowana bez klepania, wiec nie jest zle!! Dach oryginal... Ocena stanu budy malo co mowi bo nie ma nic o geometrii auta i elementach nosnych. uskodzenie mechaniczne wzmocnienia wzdłużnego lewego płyty podłogowej popatrzcie na zdjecia. Po prostu na cos najechal, albo zjechal z za wysokiego kraweznika czy czegos i zawisnal na podluznicy... Wg mnie nie ma to wplywu na konstrukcje nosna samochodu. Wyciek z ukladu wspomagania, uszkodzenia wnetrza to aurat wszyscy wiemy nie jest mocna strona modelu. Brak spryskiwaczy reflektorów przednich, popękane mocowania górne przednich reflektorów głównych. Pomimo kilkakrotnych prób - nie udało się uruchomić nawigacji. No sory brak spryskow i problem z navi ma kazdy :) Popekane mocowania lamp, swiadcza o kolizji. W polaczeniu z malowana maska wnioskuje, ze neizbyt powazna. Mechanicznie auto wg ekspertyzy dobre. Silnik i zawieszenie ok. Nie wiem czego sie spodziewacie za 50tys, ale ja na pewno pojechalbym sam to auto obejrzec. To 10tys mniej niz srednia cena... Wystarczy na pomalowanie zderzakow, naprawe tylnego blotnika i ukladu wspomagania. Reszte nowy wlasciciel ogarnie we wlasnym zakresie. PANOWIE TO POLIFT V8 za 50tys!! Po tej ekspertyzie, powiem ze wart tej ceny. Oczywiscie trzeba auto sprawdzic na powaznie. Pomiar geometri i elementow nosnych. Generalnei za te pieniadze co ta ekspertyza, mozna zrobioc sprawdzenie w ASO, ktore powie tyle samo, a sadze, ze zdecydowanie wiecej...

Tomek g35c
2nd-February-2014, 11:21
Ekspertyza nie najlepsza...
Po niej nie zakupiłbym pojazdu... a raczej jechałbym oglądać...
Fajnie że to wrzuciłeś - wiemy co to jest warte teraz...

Najlepiej zawsze samemu pojechać i oglądnąć... ;)