PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jaki olej do skrzyni biegów w infiniti g37?



mistrzowskimanewr
2nd-February-2014, 00:42
Witam! Chciałem uzyskać informacje na temat infiniti g37 xs ponieważ wyciekł mi cały olej ze skrzyni biegów czeka mnie jego zakup tylko, że nie mam pojęcia jaki to ma być...Proszę o pomoc...

grabba
2nd-February-2014, 00:54
Tylko matic-s. Możesz kupić na allegro za litr 79 zł +20 zł za przesyłkę za każdy litr. W ASO infiniti kosztuje ok 100 zł brutto. W US 1 litr to koszt $7. Można ściągnąć z US, ale to chwilę potrwa - ok. 4-6 tygodni.

Dlaczego Ci cały olej zleciał?

ps. wchodzi 12 litrów :)

BAJZEL
2nd-February-2014, 03:30
biorąc pod uwagę , że to jednak ciesz ... jest trochę zachodu żeby to wysłać do PL ... no chyba że IREk ma na to jakies metody bo mi generalnie jak sie dowiadywałem po firmach ... wychodziły pieniądze takie , że przestawało się to opłacać..

ja najtaniej w stanach znalazłem za 6 $ litr ... a w Polsce tak jak Grabba napisał pi razy drzwi 100 zł

P.s. jak to wymajstrowałeś , że cały wyciekł ? troszkę trzeba podziałać aby zeszło wszystko ...

korzen
2nd-February-2014, 11:55
Czytalem, ze w US wiele osob regularnie uzywa "zamiennikow" matic-s. Oczywiscie spelniajacych ta norme. Nie maja zadnych problemow... Na szybko http://allegro.pl/motul-atf-vi-dexron-vi-mercon-lv-spiv-matic-s-i3932104104.html Z tego co mi sie wydaje do fx 1 generacji norma matic j tez jest odpowiednia http://allegro.pl/valvoline-maxlfie-atf-1l-nissan-j-matic-i-k-matic-i3873957915.html. Czy ktokolwiek z was probowal valvoline albo motul?? To bardzo dobre marki i nie zdziwilbym sie, gdyby olej byl nawet lepszej jakosci niz w aso Nissan. JA na wiosne bede zmienial i jednak chyba pojde w motul/valvoline itp oczywiscie z norma matic-s/j.

mistrzowskimanewr
2nd-February-2014, 17:43
Dziękuje za pomoc. Nie wiem po prostu...zszedł pewnie jakaś bryła lodu uderzyła od spodu nie wiem nie mam pojęcia...jutro będzie wiadomo...w każdym razie laweta i mechanik...jutro chce kupić olej dlatego właśnie pytałem jaki bo zależy mi na czasie...12 litrów phhhh pięknie:)

grabba
2nd-February-2014, 21:31
Jeżeli zleciał Ci tylko z misy, to tylko 3 litry.

sirtrojan
2nd-February-2014, 21:42
12 idzie na dynamiczna wymianę - tzw płukankę.

grabba
3rd-February-2014, 13:47
Cena w ASO za olej matic-s to 90 zł/l brutto - tak mam na fakturze.

Boloński
3rd-February-2014, 19:08
A koledzy sie mnie pytają, dlaczego nie kupiłem automatu :D różnica w cenie używek = minimum 2 kloce a olej 1200 :D


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

grabba
3rd-February-2014, 21:50
Olej wymienia się co 100 tkm, więc tragedii nie ma. Trzeba przegrzebać fora zagramaniczne i poczytać, czy zamienniki oleju nie powodują problemów. Jeżeli jest ok, to wówczas 1l będzie kosztował 30 zł, a nie 90 zł.

korzen
4th-February-2014, 01:41
Panowie/Panie kilka tematow odnośnei oleum... http://www.infinitiscene.com/forum/threads/5243-transmission-fluid-help wychodzi na to, że w aso matic-s zastąpił matic-j. Co nie znaczy, że matic-j nie spełnia norm oleju zalecanego do naszej asb... Po prostu na chłopski rozum matic-s spelnia norme też matic-j i tyle. Mamy więc altenatywe w postaci motul/valvoline za mniej niż połowa ceny... Nie, żebym był sknera, ale jak mozna dobrze a taniej dlaczego nie??!! Jak widać nawet np tutaj http://www.infinitiscene.com/forum/threads/15314-ATF-what-are-you-guys-using "I use Mobil 1 synthetic ATF; meets the same standards as Matic J and S. No issues so far."... Ciekawe, czy bede przecierał szlaki w PL :)

pgkoci
4th-February-2014, 08:14
Ja zmieniałem chyba z 1,5 roku temu. Nie pamiętam jakie dokładnie oleum ale na pewno był to jakiś zamiennik matica i nie widzę żadnej różnicy w pracy skrzyni. Jeśli coś spełnia standardy to nie rozmyslałbym juz za bardzo nad firmą...

Tomek g35c
4th-February-2014, 09:31
Liczą się parametry...

Nazwa nie ma kompletnie znaczenia.
Pamiętajmy że producent zaleca używanie Matic-S ale nie napisane jest że nie zaleca innego jak w/w...
Więc parametry te same = brak problemów...

Boloński
4th-February-2014, 11:46
A tak przy okazji, czy możemy poprosić pana Sir-Admina o przerzucenie tego tematu do właściwej sekcji? Dziękuję :becky: