PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G37S czy M6?



badyl
8th-February-2014, 17:31
Siema, od jakiegos czasu mysle nad zmiana auta. Wybieram miedzy G37S a M6. Co lepiej wybrac? Wiem ze ktos na forum mial/ma M6. Chce sie dowiedziec jak jest z awaryjnoscia w eMce i jak ze spalaniem. Nigdy nie mialem BMW:) Za G37 przemawia wyglad, klasa, zajebiste forum:D a za M6 silnik i osiagi. Prosze o pomoc:P

Alexaus11
8th-February-2014, 18:34
Witam,no ja mialem krotki czas M6...po pierwsze ciezko jakkolwiek porownywac te dwa auta..to sa inne klasy i grupy aut..do M6 wsiadlem po Infiniti g35s i plusow jest tak duzo co i minusow..
Po pierwsze musisz odpowiedziec sobie na pytanie jaki typ auta szukasz na codzien czy weekendowe upalanie i lansowanie w jednym..
Od kiedy kupilem pierwsze auto powyzej 2,5 litra przestalem przywiazywac az tak uwagi do spalania ale w Infiniti zrobisz na trasie 8 litrow w M6 jest to niemozliwe a miasto to juz tragedia i proponowalbym tylko Racinga z Shella lac.
Dzwiek silnika , wyglad zewnetrzny i wewnetrzny (chociaz rozne sa gusta) powala na kolana , nie wiem czy kolega Badyl jest ustatkowany ale w M6 w weekendy nocy sam nie spedzisz;)a jeszcze wpakowac wydech Eismanna ...z rana ani kawa ani prysznic nie jest potrzebny..kumpla w M5 bylo z 8 kilometrow slychac!!
Naogladalem sie sporo M5 i M6 w Polsce nie jest tajemnica ze ciezko znalezc egzemplarz godny uwagi ..cena nie ma co sie sugerowac bo widzialem powodziowe trupy za 130.000 i bardzo fajne egzemplarze za 99.000 ,dobrze jakby byla ksiazka serwisowa ale taka naprawde udokumentowana..
Wymiany oleju przy szalenstwach to naprawde..co 5-6tys km do wymiany a tak to 10.000 wystarczy ale jedno zasadnicze pytanie ..czy tym autem potrafi sie spokojnie jezdzic?JA NIE UMIALEM ...kreci sie do konca i im wyzej idzie wskazowka obrotomierza tym szerszy masz usmiech ..to potrafi naprawde duzo wynagrodzic...
Mialem dosc zadbany i pewny egzemplarz (Grabba ogladal a on sie zna na rzeczy ..podobno hehe) a i tam po wyczerpujacej jezdzi przy 80.000km i roczniku 2006 zauwazylem lekkie falowanie obrotow ..skrzynia w Infiniti bardziej mi sie podobala ..w trybie normalnym..bardzo ciagnace sie i powolne zmienianie biegow...troche to irytowalo...
Sprzeglo co 30-40 tys do wymiany a lepiej nie czekac az sie skonczy..szczegolnie jak lubisz pobawic sie Launch Control...
Zreszta typowe awarie mozna znalezc w necie...chociaz nie powiedzialbym ze M6 TO AUTO AWARYJNE...poprostu wymaga opieki i zaangazowania sie bardziej niz np. Infiniti ..gdzie przez 2 lata jezdzenia wymienialem tylko to co musialem , no moze oprocz slabych hamulcow a te z kolei w M6 sa swietne.

Kolega z Konina lubisz hamowac silnikiem i slyszec jak pieknie auto schodzi z obrotow...same ciary..ale raz nie cofnal sie olej...no i silnik do wymiany ...a myslelismy ze tylko na Vanosach sie skonczy..

Bmw M6 zamienilem na Lexusa IS-F ..osiagi troszke gorsze ale za to auto bardziej elastyczne , tansze w utrzymaniu i ..rzadsze ..NIE ZALUJE ale tesknie czasem za 5litrowym V10 z poteznym rykiem...I nie mowie ze nie wroce kiedys do M6 ale szukalbym modeli blizej konca produkcji , gdzie wyeliminowano wiele usterek z poczatku produkcji...no i moze wersja w manualu , ktora na US wychodzila:)

DLATEGO Infiniti ma swoje plusy i M6 ale w nigdy ich bym razem nie zestawial...
Masz pytania to pisz:)..

P.S
kupuj M6!!! i chetnie na kreske z Toba stane!!

Coobcio
9th-February-2014, 09:36
Alexaus-se miałeś kolekotry wydechowe ogarniać - ciekawe czy po ich wymianie szło by M6 objechać :P
Co to dużo pisać G37S bez dołożonego turbo albo kompresora nie ma w ogóle co stawać na kresce koło M6, G37S w standardzie to po prostu wolne, "skradające się" auto, które nie zapewnia żadnych emocji, no chyba że ktoś do tej pory poruszał się czymś naprawdę wolnym z 1,4 może 1,6 pod maską...
Ma bardzo fajną automatyczną skrzynię 7-mio biegową ma no i jest totalnie bezawaryjne to są niewątpliwie największe plusy INFa no i łatwość serwisowania

badyl
9th-February-2014, 13:37
Najbardziej podoba mi sie to ze sam nocy w weekend nie spedze:) Alexaus ustatkowany nie jestem ale dziewczyne posiadam, choc mam troche ponad 20 lat wiec poszlec jeszcze trzeba:P Auto jak najbardziej weekendowe, na codzien to jakims innym kapciem bede jezdzil.

Coobcio dla ciebie nawet G35 w standarcie jest wolne a dla mnie to petarda:D:D no ale tak jak mowisz, G37S nie ma szans z M6, choc jakbym kupil G to w planach kompresor by byl. Duzy plus w Infiniti to dla mnie fotele i wnetrze, bardziej mi sie podoba niz w M6.

misiektoja
9th-February-2014, 15:22
Jeśli patrzymy na osiągi to tych aut nie ma co porównywać. Wizualnie wnętrze też mi się nie podoba, jest jakieś takie bez wyrazu. Tak czy owak jakby nowe M-ki były tańsze to u mnie decyzja byłaby szybka i prosta :D

Sent using Tapatalk

Tomek g35c
9th-February-2014, 15:48
Gdyby dało się przerzucić graty z M-ki też byłoby fajnie takiego SWAPa zrobić...

badyl
9th-February-2014, 19:45
i proponowalbym tylko Racinga z Shella lac.

dlaczego?:)

sirtrojan
9th-February-2014, 20:21
Mka ma fajny gang :)

Alexaus11
10th-February-2014, 17:50
dlaczego?:)

Nie chodzi o lepsza moc bo to jest znikomy wplyw..ale paliwo jest bogatsza mieszanka i spala troche mniej ,chociaz Racing Polski a niemiecki to kolosalna roznica;)Zreszta na forum jest watek o tym.
Z nudow wpakowalem sie na Allegro i nadal widze auta ktore ja ogladalem a z pewnych :) przyczyn nie zostaly sprzedane , wiec jak cos pisz z konkretnymi linkami to oszczedze Tb pieniedzy czasu i nerwow ..
Nie mysl na pewno o zamianie ...bo wiekszosc zaproponuje chore doplaty albo odlozy sluchawke...czasem spotykalem sie z odpowiedziami jednoznacznymi : '' Ze Infiniti fajne auto ale nie na Polske ze wola sie meczyc z M6 ale to nie niemieckie auto ''

Nieswiadomosc i patologia motorozycja w tym kraju dziala na nasza niekorzysc , o wiele wiecej bys zdzialal z FX...A tak nie zdziw sie jak Tb G wycenia na ok 25k cos okolo..

badyl
10th-February-2014, 20:51
Dzieki za wyjasnienie:)

W sumie jeszcze nie mam upatrzonej M6, ogladam wszystkie i nie ktore ceny mnie szokuja. 130tys za 2005.... chyba pojade zobaczyc ta z Wrocka bo mam najblizej choc jej cena jest za wysoka ale pojade zeby zorientowac sie czy w ogole myslec o M6 (musze sam sie przekonac do tego samochodu, ale po twoich opisach jestem coraz bardziej zdeterminowany zeby kupic M6:P)

Wiem ze zamiana raczej nie wchodzi w gre. Myslalem ze z gosciem zamienie sie za G37S bo niby taka opcja byla ale jak uslyszal ze to G35 coupe to nie chcial... za 25tys to nawet nie dal bym sie przejechac byle komu moim autem a nie mowiac juz o sprzedazy:P
Ogolnie najbardziej przeraza mnie mysl ze bede musial pozbyc sie mojej "strzaly" i pozegnac sie z marka :infi:. Infiniti to klasa styl i prestiz, nie chce nikogo obrazic ale BMW dla mnie takie nie jest. W moim malym miasteczku jak widza G to oczy z orbit wychodza a 6 juz sa 2 ale z 3litrowa benzyna. w sumie zawsze bedzie mozna wrocic do marki ale pewnie nie szybko i to juz nie bedzie to samo G.... temat trudny ale pojechac do Wro i zobaczyc i sie przejechac M6 duzo nie kosztuje a wiele mi wyjasni:)

korzen
10th-February-2014, 21:29
badyl obejrzyj tego... http://allegro.pl/bmw-m6-serwisowane-1-wlasciciel-od-nowosci-m3-2007-i3934623879.html Moj kumpel kupil ta m3 wlasnie o ktorej pisze w ogloszeniu. Auta od mega bogatego kolesia, wlasciciela jakiegos klubu pilkarskiego. Przebiegi robione trasa Monachium Radomsko... Jechali tym M6 i mowi, ze z**la strasznie, lepiej niz to M3. W kazdym razie auto (M3) sprawdzil w ASO w Czestochowie i wszystko tip top. Auta pewne, z pelnym serwisem. Obecnie sprzedaja kolesie, ktorzy zawsze odkupuja auta od tego wlasciciela klubu pilkarskiego :) Maja siec stacji benzynowych i nie narzekaja na brak kasy ;) M3 np bylo po duzym serwisie 5tys km temu oczywiscie w AUTO FUS BMW&ROLLS ROYCE WARSZAWA... Warto obejrzec, bo na auta nie szczedzono grosza i maja pelna historie :thumb:

badyl
10th-February-2014, 21:34
dzieki:) wezme to pod uwage bo cena fajna i jak mowisz ze z pewnego miejsca, a to jest bardzo wazne jak sie kupuje auto w PL

korzen
10th-February-2014, 21:44
Oczywiscie ja auta osobiscie nei widzialem, ale gdybym szukal bylaby to pierwsza sztuka do obejrzenia. No i tak po cichu miedzy nami, mysle ze z 10tys do urwania ;)

Alexaus11
11th-February-2014, 18:55
Przebieg troche spory ale jak dbali i udokumentowany to bedzie na luzie ...lepiej niz te bezwypadki z 50.000tys przebiegu ..jedz zobacz cena wydaje sie ok bo nie ma co liczyc na niskie ceny :)
Tylko szybki na czarno felgi na czarno i bandyta:)

badyl
12th-February-2014, 07:56
M6 nie mialy szyberdachu?! jak tak to bardzo duzy minus.... Dzieki Qfifti za opinie:) jedna z rzeczy o ktore sie boje to awaryjnosc BMW, z G nie mam (jak narazie) zadnych problemow

Coobcio
12th-February-2014, 09:03
Albo zostań z nami i pobierz G37C i do niego wpakuje się to:
http://allegro.pl/370z-g37-stillen-supercharger-kompresor-kjs-i3952107339.html

Wówczas osiagami powinien dorównać M6 :)

badyl
12th-February-2014, 09:18
Albo zostań z nami i pobierz G37C i do niego wpakuje się to:
http://allegro.pl/370z-g37-stillen-supercharger-kompresor-kjs-i3952107339.html

Wówczas osiagami powinien dorównać M6 :)

no wlasnie bardzo mocno myslalem nad kompresorem gdybym kupil G37, i liczylem na twoja pomoc w "projekcie kompresor":P tyle ze po zakupie musialbym sie odkuc z kasa bo jeszcze Vosseny planowalem do G (jakbym oczywiscie kupil). A kompresor tani nie jest + wydech+ strojenie + pewnie jakies dodatkowe koszty ktore ciezko przewidziec

Coobcio
12th-February-2014, 10:16
Kurcze kupetki ładne są, dyszkę by pan opuścił to można by obejżeć tego:
http://allegro.pl/infiniti-g-37s-manual-i3945594978.html

Choć osobiście G35C bardziej mi się podoba...

Ładniejsze od G37C są moim zdaniem Nissany 370Z:
http://allegro.pl/nissan-370z-gt-edition-347km-ideal-super-okazja-i3950404125.html

badyl
12th-February-2014, 10:38
myslalem o tym eglemplarzu, jest blisko mnie i cena ok. Nissan 370Z mnie nie przekonuje, wnetrze koszmar jak dla mnie. Siedzialem kiedys w nim na targach w Lipsku i masakra. mi sie nie podoba. M6 mnie przekonuje swoim silikiem i moca. zeby osoagnac cos podobnego w G37 trzeba dolozyc kolo 20tys a tam jest to na "wyposazeniu"

korzen
12th-February-2014, 11:24
No tak, ale G kupujesz te 20tys taniej i do tego masz mlodsze auto pare lat. Tyle, ze to zupelnie inne auta... GT vs premium Coupe... Mi tam sie M6 nie podoba wogole, wiec dla mnie wybor bylby prosty :) Do tego koszty utrzymania prawie 10cio letniego M6 z V10 tez daja po portfelu. Jezeli chodzi o 370z to juz sportowe auto, bezkompromisowe... Dla mnie G to jest to :thumb:

badyl
12th-February-2014, 11:37
to racja, M6 2005 rok a G37 2010 rok. Spac po nocach nie moge bo mysle nad tym:P

Alexaus11
12th-February-2014, 11:53
Tyle ze pragne zauwazyc ze wiekszosc pieniedzy wpakowane w tuning G nie odzyskasz a bardziej stracisz a zadbana M6 bedzie zyskiwac na wartosci bo ten model juz nie jest produkowany.....ale tak jak pisalem wczesniej bedziesz musial bardziej dbac o bawarke niz o Infiniti:)

ArtPol74
12th-February-2014, 12:03
[quote=Alexaus11;34995]Tyle ze pragne zauwazyc ze wiekszosc pieniedzy wpakowane w tuning G nie odzyskasz a bardziej stracisz a zadbana M6 bedzie zyskiwac na wartosci bo ten model juz nie jest produkowany....

Dobrze prawi...

pawell31
12th-February-2014, 13:08
Tyle ze pragne zauwazyc ze wiekszosc pieniedzy wpakowane w tuning G nie odzyskasz a bardziej stracisz a zadbana M6 bedzie zyskiwac na wartosci bo ten model juz nie jest produkowany.....ale tak jak pisalem wczesniej bedziesz musial bardziej dbac o bawarke niz o Infiniti:)

argument całkowicie z dupy...

Lukasz
12th-February-2014, 13:09
Tyle ze pragne zauwazyc ze wiekszosc pieniedzy wpakowane w tuning G nie odzyskasz a bardziej stracisz a zadbana M6 bedzie zyskiwac na wartosci bo ten model juz nie jest produkowany.....ale tak jak pisalem wczesniej bedziesz musial bardziej dbac o bawarke niz o Infiniti:)

Tylko powstaje pytanie ile trzeba będzie wpakować kasy, która też jest nie do odzyskania, w utrzymanie M6.

Wysłane z Nexus 5

Lukasz
12th-February-2014, 13:57
Tak przypuszczam. Nie ma auta na którym się nie straci (poza małymi wyjątkami, ale to i tak auto w garaż i jeżdżenie w weekend). Natomiast najbardziej co może dać po kieszeni to koszty utrzymania.

Wysłane z Nexus 5

korzen
12th-February-2014, 14:05
M6 nigdy nie bedzie klasykiem cos mi sie zdaje... Zreszta chyba zaden z modeli spod reki Chris'a Bangle. Nie sadze, zeby zyskiwalo na wartosci. Nie mowiac juz o aucie w tym przedziale cenowym. Albo bedzie spory przebieg, albo niejasna przeszlosc auta... Argument zyskiwania na wartosci do mnie nie przemawia, a koszta utrzymania w pare lat pokryja $$ wlozone w tuning G... Takie me zdanie :)

badyl
12th-February-2014, 15:45
Nie mam w planach "zarabiac" na aucie jezdzac nim. Wiadomo ze auto traci na wartosci ale jakos mnie to nie przeraza. To normalne. Wszystko co sie uzywa traci na wartosci:P Ale koszty utrzymania to juz wazna sprawa. W G jak do tej pory to tylko przeglady, ubezpieczenie, olej, klocki, tarcze przod i paliwo i to chyba tyle z obowiazkowych kosztow utrzymacia. Mowicie ze w M6 moze tego byc duzo wiecej?

korzen
12th-February-2014, 16:22
No na logike... Po pierwsze V10 nie bedzie tak latwo ogarnac jak V6. Po drugie jak tu kupujesz 6 swiec, tam 10 itd... M6 to piekne auto, tylko sobie odpowiedz czy to to czego szukasz... Jezeli tak, przebolejesz koszta, jezeli nie odpusc... Najlepiej jedz, obejrzyj, jak Cie oczaruje to spoko... Kumpel jechal ta M6 czarna... Mowi, ze kopyto wyrywa z butow... Mimo to wolal dalej M3, mimo iz slabsze i drozsze o 20tys... Moc to nie wszystko... M6 to auto nei dla kazdego... Jak ja szukalbym Grand Turismo to jak by mnie bylo stac tylko Aston Martin. Jak nie to CL63AMG... Tyle ze ja kocham MB po prostu :)

badyl
12th-February-2014, 16:39
Jak ja szukalbym Grand Turismo to jak by mnie bylo stac tylko Aston Martin. Jak nie to CL63AMG... Tyle ze ja kocham MB po prostu :)

No na cos takiego to jeszcze dlugo mnie nie bedzie stac. Ja celowalbym w E63AMG bo MB to porzadna marka a pozniej w Murcielago/Aventador ale to marzenia ktore nie zawsze trzeba spalniac:P

Jezeli nie byloby powazniejszych awari (o to sie najbardziej boje) to mysle ze koszta utrzymania M6 moglbym udzwignac. Z drugiej stony mam G35 i wiem czego mniej wiecej mozna spodziewac sie o G37, no i mam 99% pewnosc ze auto bedzie bez awaryjne:)

Musze zrobic tak jak mowisz, pojechac zobaczyc i zdecydowac:P

Alexaus11
12th-February-2014, 17:07
argument całkowicie z dupy...

Uraziles moje uczucia.....

:D

Jak ktos nie czytal niech zacznie od 1 strony....wyraznie napisalem te auta nie zestawiajmy bo to nie te ligi..
Ja tez napalalem sie kiedys na Audi TTRS , ale dopoki nie wsiadlem i nie pojezdzilem to bylo tylko podniecenie na papierze..pozniej czar prysl..
Tak jak chlopaki mowia jedz do jednego drugiego komisu albo nawet wypozycz auto z wypozyczalni , wtedy bedziesz wiedzial wiecej czy Cb to kreci czy nie:)
Ale nadal obstawiam ze wiecej zabawy bedziesz mial w M6 niz w G , ale niestety co za tym idzie bawarka bedzie drozsza w eksploatacji.

Tu masz to co mnie akurat najbardziej krecilo :) od 2 minuty

http://www.youtube.com/watch?v=fttRPS023uk

ale to mialem ciagle w glowie , spedzajac mi sen z powiek ...

http://www.youtube.com/watch?v=gHAY21zSUIk

badyl
12th-February-2014, 20:12
Widze ze M6 leje C63:P

http://www.youtube.com/watch?v=ZKGyuU1HcTA

korzen
13th-February-2014, 00:39
No to oczywiste. C63 to rywal m3
nie m6. M6 tez leje m3 bo to zupełnie inna klasa. To jednak 85km roznicy...

Sent from my Z10 using Tapatalk

badyl
13th-February-2014, 08:18
na 1 mile nawet GTR'a leje. ale przyspieszenie M6 ma gorsze, na 50m jest gorsza niz C63 i GTR

lukas81
13th-February-2014, 12:08
na 1 mile nawet GTR'a leje. ale przyspieszenie M6 ma gorsze, na 50m jest gorsza niz C63 i GTR
Stare M6 leje GTRa ??? Którego ? 480 ,485 , 530 , czy 550km ? Jak wiemy auto systematycznie było udoskonalane i wzmacniane . NOWE M6 z GTRem 530 i 550 będzie szło na milę głowa w głowę. Stare może startować z wersjami 480 i 485km.

badyl
13th-February-2014, 12:31
http://www.youtube.com/watch?v=bTxl8lRFrso

Lukasz
13th-February-2014, 12:45
GTR ma 480 KM a M6 ma 750 KM :D i do tego ledwo daje radę :D

Wysłane z Nexus 5

korzen
13th-February-2014, 13:00
Dokladnie to M6 ma NOS i 750KM!!! Niezla lipa, ze koles podkrecil taka fure do 750KM i 3/4 dystansu dostawal w dupe od seryjnego GTR 480KM lol

badyl
13th-February-2014, 14:06
W koncu to NISSAN:D

lukas81
13th-February-2014, 20:34
GTR ma 480 KM a M6 ma 750 KM :D i do tego ledwo daje radę :D

Wysłane z Nexus 5
Otóż to hahaha. Badyl spauzuj ten film w dwóch momentach- 1m30s (zapamiętaj czas, moc i prędkość M6) a potem na 3m8s (zestaw trzy te same parametry do GTRa z tego biegu). Jak to się mówi-liczby nie kłamią hehe!

badyl
13th-February-2014, 21:08
ok macie racje, kupie GTR'a lol

Tomek g35c
18th-February-2014, 18:30
Ja bym się nie zastanawiał tylko i wyłącznie jakbym miał kupować... GTR Nismo

Prawie nikt się nie ściga na 1 milę... 1/4 to podstawa... a później to tylko walka psychologiczna...
Przy 270 km/h nikt już nie myśli o wyścigu... to nie Formula1...
Nie wiem jak wy ale ja jak widzę kogoś w bocznym lusterku to odpuszczam... lol

badyl
18th-February-2014, 18:38
Ja bym się nie zastanawiał tylko i wyłącznie jakbym miał kupować... GTR Nismo

Prawie nikt się nie ściga na 1 milę... 1/4 to podstawa... a później to tylko walka psychologiczna...
Przy 270 km/h nikt już nie myśli o wyścigu... to nie Formula1...
Nie wiem jak wy ale ja jak widzę kogoś w bocznym lusterku to odpuszczam... lol

GTR bardzo fajny jednak troche drozszy... moze kiedys:)

Tomek g35c
18th-February-2014, 19:02
Za 200 kPLN można już kupić... więc cena jest ciekawa... tylko trzeba sprawdzić czy skrzynia jest OK... :)

sirtrojan
18th-February-2014, 19:24
montujesz gaz i latasz póldarmo i w napędach :)

dzis taki GT-R stał obok mnie i mnie objechał. Jednak te automaty w volvo są wolne :becky:

mariuszzar
18th-February-2014, 19:38
@sirtrojan: przegrales bo pewno miales "zaciagniety" reczny ;-)

grabba
18th-February-2014, 20:19
dzis taki GT-R stał obok mnie i mnie objechał
Myślę, że jakbyś miał lepszy łącznik między kierownicą a pedałami, to dałbyś mu radę :)

sirtrojan
18th-February-2014, 20:22
Może i racja bo wciąż mam katar, straciłem na starcie cenne... minuty ;-)

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

badyl
26th-February-2014, 18:33
bylem dzis we wrocku i ogladalem M6. Wrazenia bardzo pozytywane jesli chodzi o model M6 ale nie o ten egzemplarz:) auto fajnie sie prezentuje choc z wygladu na mnie szalu nie robi (pewnie dlatego ze prawie codziennie patrze na G), podobaja mi sie tarcze i zaciski (sa naprawde wielkie, w G sa bardzo male w porownaniu do eMki). Bagaznik bardzo duzy (choc dla mnie to akurat nie takie wazne) ale za to z tylu bardzo malo miescja, duzo mniej niz w G, no ale to auto bardziej 2 osobowe. Wnetrze ladne (myslalem ze bedzie gorzej) akurat w tym egzemplarzu biale skory (super efekt). Koles przewiozl mnie autem i tu jestem pod wrazeniem. Na 1 i 2 roznicy prawie nie ma, auto bardziej miesza kolami w miejscu niz jedzie. Jednak jak zapial mu 3 to tu roznica kolosalna. G nie wbija na 3 tak w fotel na M, i czuc ze mocy jeszcze ma:D Silink fajnie pracuje, komfort jazdy jest podobny do tego w G, naglosnienie rowniez porownywalne do tego z Infiniti. Jednak mam zastrzezenia co do tego egzemplarza poniewaz:
1. Widac ze byl walony, kolo drzwi pasazera peka szpachla i lakier wiec zaraz beda wychodzic bomble, i bedzie pilo wode
2. Tylna lewa lampa zle spasowana (z jednej strony nie wlozysz paznokcia a z drugiej wlozysz palec)
3. Rozbita przednia szyba (niby kamien w nia uderzyl, nie chce mi sie w to wierzyc)
4. Felgi do malowania ale nie poobcierane

Mysle ze dzisiejsze ogledziny przyblizyly mnie do kupna eMki. Wiem ze trafic igle bedzie BARDZO ciezko ale bez przesady.... jak juz szpachla peka to jest lipa:)
Jak bede mial moc do moze pojade w niedziele do Jeleniej Gory zobaczyc G37 aby miec porownanie, choc wydaje mi sie ze predzej zostane przy G35 niz kupie G37:)

Lukasz
26th-February-2014, 18:44
Chcesz dobrą M6 to szukaj w Niemczech.

badyl
26th-February-2014, 19:57
No tak tylko troche przerazaja mnie oplaty rejestracji, a ceny auta prawie takie same jak w PL. Jak znajde dobra sztuke to kupie, jak nie znajde to raczej zostane z moim G i tez bedzie fajnie:)

Coobcio
27th-February-2014, 09:40
Dobre świeże opony i trakcją kolosalnie się poprawi, silnik się wysoko kręci i od 0-100 będzie miarzdzyć G35C...

badyl
27th-February-2014, 09:55
Koles przewiozl mnie do drodze kostkowej wiec ciezko bylo dobrze wystartowac. Tam byly opony 275 Potenza i wygladaly swiezo. Jednak tego egzemplarza w ogole nie biore pod uwage. Kolo chcial 97tys a nie wiem czy za 70 pare bym go chcial. Za duzo pracy i kasy trzebaby bylo w niego wlozyc:)

Alexaus11
27th-February-2014, 10:39
No ja Ciebie o tym przestrzegałem...moze 1 2 bieg latal bo ma belke na wykonczeniu , szukaj cierpliwie...Niemcy tak jak Lukasz mowi bralbym pod uwage , bo pewnie na dluzszy czas szukasz auta

badyl
27th-February-2014, 10:43
nie no izi. mieszal w miejscu bo moc duza i sliska kostka. auto chce na 2-3 lata:) raczej kupie w PL bo tak jak mowilem nie chce placic akcyzy. Jesli znajde fajna w PL to kupie, jesli nic sie nie trafi u nas to raczej nie kupie. No chyba ze w DE bedzie mega okazja, w co watpie

http://allegro.pl/bmw-m6-2006r-biala-perla-5l-507km-i3987929856.html
Co myslicie?

badyl
7th-March-2014, 21:34
A wiec bylem dzis w PZ aby obejrzec kolejna porcje M6.
Pierwsza byla ta:
http://otomoto.pl/bmw-m6-supre-stan-zarejestrowany-C32194167.html
Prawde mowiac skusila mnie cena. I tylko cena byla fajna choc patrzac obiektywnie nie wiem
czy zaplacilbym za nia ze 40tys. Facet mowil ze brakuje kilku czesci (co widac na foto)
bo stala dlugo na placu w ubezpieczali i ja rozkradli. Jak sie okazalo facet byl do tego
stopnia bezczelny/leniwy/glupi ze nawet nie wlozyl zaslepki od poduszki kierowcy (ktora
ktos podobno ukradl!). Po prostu dziura w kierownicy! Ale ok, podnosimy maske a tam meksyk.
EMka byla walnieta i to nie zle. Blachy pogiete i wygladalo to tak jakby (chyba on) naciagal
wszystkie elementy i wyszla z tego plastelina. Kable pociete, plastiki polamane, kielich
pogiety (widac ze prostowany) papers rozwalony, zawieszenie prawego kola do wymiany,
pogiete podluznice, brak reflektora prawego (sam klosz). M A S A K R A! Jedyny plus to
to ze auto bylo kupione w Polskim salonie w Warszawie.
Profilaktycznie zobaczylem jeszcze ta (tego samego goscia):
http://otomoto.pl/bmw-m6-g-power-max-wersja-C31996280.html
Tu przod malowany ale duzo lepsza niz ta bordowa ale nawet nie bralem/biore jej pod uwage.

Koles ma troche lepszych samochodow "za szopa" np. Porsche Cayenne, X5, X6, MB, Jeep,
Land Rover ale wszystko lekko (przynajmniej tak wygladaly napierwszy rzut oka:P) pukniete...


Pozniej przyszedl czas ta to:
http://allegro.pl/bmw-m6-2006r-biala-perla-5l-507km-i3987929856.html

Wlasciciel wyluzowany, wesoly. Obecnie jezdzi najnowsza 6 cabrio, ta mial w leasingu
ktory skonczyl sie pare dni temu. Auto stoi i czeka na nowego wlasciciela bo ten
obecny ma nowa zabawke:) Tutaj w gre wchodzi tez zamiana dlatego bardzo mocno sie nad
tym zastanawiam. Szuka on auta dla swojego dyrektora finansowego auta a G spodobalo
mu sie i raczej bylby chetny. Auto sciagniete z USA przez serwis BMW i przerobione na
wersje EU. Wlasciciel kupil go od serwisu i leasingowal do ostatnich dni. W tym czasie
wszystkie naprawy, przeglady robil w tym serwisie. Malowany byl przedni prawy blotnik,
ale widac ze zrobione to jest solidnie. Ogolnie auto zrobilo na mnie pozytywne wrazenie
i mocno sie nad nim zastanawiam. Podejrzewam ze nie kupie w PL auta w tym stanie od takiego
wlasciciela w takiej cenie:)

korzen
7th-March-2014, 22:16
badyl jezeli ta biala mechanicznie jest ok, to malowany blotnik stary to jest pikus!! Do tego cena fajna :thumb: jezeli juz zadecydowales ze M6 to to czego szukasz (a po twoich postach mniemam, ze tak ;)) to ja bym powaznie sie nad tym zastanowil. Dobra cena, plus mozliwosc zostawienia G w rozliczeniu, to brzmi naprawde super... Szczegolnie, biorac po uwage obecne realia rynku... G sprzedac sensownie na pewno nie bedzie Ci latwo... Znalezc M6 sensowne w PL, tez nie... Tu oba czynniki zbiegaja sie w czasie :) Nie chce Cie namawiac, moze bardziej rozwiac twoje watpliwosci lol Sprawdz auto w ASO i ciesz sie V10 z ponad 500KM pod maska :thumb:

badyl
17th-March-2014, 21:15
Chyba juz dalem sobie spokoj ze zmiana auta a tu nagle koles wystawia aukcje od nowa z cena 84900! No i zas mam rozkmine:D Jestem ciekawy czy zgodzilby sie na Infiniti + 30tys. Tylko czy ten samochod jest tyle warty.... W koncu musialbym mu zostawic moja Strzale!

Alexaus11
18th-March-2014, 03:51
Pamietaj ze to Ty przychodzisz do niego..niestety to on wtedy bardziej dyktuje warunki ...Inaczej jak jest gotowka a inaczej jak auto...tymbardziej Infiniti...ktore i tak wiekszosc w tym kraju kojarzy ze sprzetem grajacym a jak juz wie ze to auto to i tak napisze ''Y'' na koncu....ja mialem meksyk zeby zamienic auto i doplacic a chcialem na stol rzucic 60-70tys..a i tak ludzie sie bali mojego G...
Zamienilem ale po znajomosciach i kto wie czy nadal sie nie bujaja z G...
Musisz byc cierpliwy i odpuscic sobie wszystko ponizej ..95tys...szkoda paliwa i czasu
Pamietaj ze tylko Ty wiesz co lubisz i to Ty bedziesz jezdzil autem :)To Tobie ma przyniesc zadowolenie kazdego dnia...

P.s Sezon sie zbliza!!Dalej bo na 1/4 lecimy hehe

Miko
18th-March-2014, 11:33
Ze sprzedażą modelu G jest baaaardzo trudno. Nasz model G 37 coupe z przebiegiem 16 tys km 3 letni sprzedawał się chyba 12 miesiecy( kilka dni temu "zniknął" z otomoto- oddaliśmy go w rozliczeniu do salonu Infiniti). Rok czasu!!! z udokumentowanym przebiegiem, prawie nowy z obniżoną o 30% ceną wyjściową. Życzę powodzenia, ale realia są takie jw. Mirek

badyl
18th-March-2014, 11:44
No sprzedac taki samochod jest ciezko, zdaje sobie z tego sprawe. Ale sprzedac M6 tez latwo nie jest. Jednak jesli facet chcialby sie zamienic to dla mnie fajna opcja, nie bede mial bolu glowy zwiazanego ze sprzedaniem G. Jednak ciagle sie waham. BMW to zawsze bedzie dla mnie zwykla pospolita marka (choc model M6 jest bardzo fajny) a Inifniti to Infiniti i to kazdy model. Po prostu klasa!:) Boje sie tego ze zamiast sobie polepszyc i miec fajniejsze auto, pogorsze sobie i bede mial problem....

sirtrojan
18th-March-2014, 12:26
G37 są po prostu za nowe = za drogie. Ponieważ w takie auta celują głownie ludzie młodzi kryterium ceny może być decydujące.
Przedział w okolicach 40 k pln to juz inna bajka.

tyle ode mnie :)

Tomek g35c
18th-March-2014, 15:40
Michał dobrze sie zastanów zanim zamienisz na BMW Twoje G35...
Stracisz coś co będzie wyróżniało cię od szarej rzeczywistości polskiego rynku motoryzacyjnego....
Nasze G35 są ponad czasowe i wyglądają zawsze super... a BMW wygląda tak samo... ;)

badyl
18th-March-2014, 15:44
Michał dobrze sie zastanów zanim zamienisz na BMW Twoje G35...
Stracisz coś co będzie wyróżniało cię od szarej rzeczywistości polskiego rynku motoryzacyjnego....
Nasze G35 są ponad czasowe i wyglądają zawsze super... a BMW wygląda tak samo... ;)

No wlasnie, dlatego tak sie waham, gdybym wymienial np. Audi na BMW to pewnie nie mialbym zadnych watpliwosci. Tym bardziej ze moja kobieta kocha moje G35 i nie chce sie zgodzic na M6... i wez przekonaj kobietelol

Athens
20th-March-2014, 19:57
Tomek znowu nie przesadzaj, że M-Power w serii 6 to taki oklepany samochód, w stolicy za dużo ich nie ma. Poza tym mnie się podoba.
Natomiast zgodzę się , że G35 jest wyróżniającym się modelem na tle konkurencji tamtych lat, a może i dzisiaj. Późniejsze modele to już
jak dla mnie brak wyrazistości. Zobacz przód nowego Q50, Mazdy 6 i Lexusa - zauważyłeś podobieństwa? Infiniti stawia na pospolitość,
i tym akcentem doszliśmy do tego, że Bawarka będzie dla Badyla w sam raz :)

Lukasz
20th-March-2014, 20:52
i tym akcentem doszliśmy do tego, że Bawarka będzie dla Badyla w sam raz :)

Czyli co? Ban na forum? :becky:

sirtrojan
20th-March-2014, 22:34
hmmm

5238

;)

yakuza
25th-March-2014, 19:24
od miesiaca jezdze seria 6 e63 niestety jeszcze nie m6 i uwazam ze jest to swietny samochod jak bys mial jakies pytanie to chetnie odpowiem

badyl
25th-March-2014, 19:49
Najbardziej boje sie o awaryjnosc ale nie wiem czy nie jezdzisz za krotko zeby miec jakies doswiadczenie w tej kwesti:P

yakuza
25th-March-2014, 22:33
dlugo juz jezdze bmw, zaglebilem sie troche w temat m6 bo interesuje mnie ten model, obawiac sie powinienies jedynie panewek w silniku bo lubi sie zatrzec ja wiekszosc v10, po zakupie najlepiej wymienic panewki i miec to z glowy, chodzi o korbowodowe, zacierajace sie panewki zasyfiaja uklad olejowy w tym silniku co prowadzi do uszkodzenia pompy olejowej vanosow i samych vanosow, trzeba bardzo pilnowac poziomu oleju bo jak duzo jezdzisz i katujesz to potrafi wciagnac pol litra na dzien, czasami psuje sie osprzet smg, reszta utrzymania to jak kazde mocne auto sprzeglo hamulce itp, spalanie pomijam, ale srednio 25l po miescie trzeba przyjac za norme

Miko
25th-March-2014, 22:49
badyl poczytaj( choc pewnie to robisz) na forach BMW podobnych naszemu o modelu, który planujesz kupić. Kiedys myślałem o BMW X6 , ale moze dzieki takiemu forum mamy FX-a:)

badyl
26th-March-2014, 18:16
Czytalem:) pisali ze najczesciej sprzeglo, pompa olejowa i vanosy siadaja, ale kolega yakuza widze obeznany i wie wiecej:)

badyl
29th-March-2014, 08:31
A wiec tak, dzwonilem wczoraj do wlasciciela M6 i juz sprzedana. Chcialem mu zaproponowac 30tys + G35 ale juz po temacie. Troche za dlugo czekalem i ktos kupil. Ale moze to i dobrze bo przynajmniej dalej bede mial pozadny samochod jakim jest G35. Zastanawilem sie tez nad MB C63 AMG:
http://allegro.pl/mercedes-c63-amg-45-000-km-jak-nowy-i4082465530.html

Ale az tak powaznie tego nie biore pod uwage. Koles musialby zejsc troche z ceny. Narazie musze zrobic pare rzeczy przy moim G35, ktore juz dawno mialem zrobic:)

korzen
29th-March-2014, 10:48
Jako zagozaly fan marki MB powiem Ci jedno... To auto ma tylko jedna wade... Cene... A w sumie to chyba nawet zaleta :) AMG to moje mazenie od zawsze... Jak kupisz MB, zawsze bedziesz chcial MB :) Ja juz tesknie (mimo ze mialem klekota) a sprzedalem moze z miesiac temu... Kup C63, dbaj (koszta utrzymanioa sa bardzo wyskokie niestety, ale podobnie M6) a ja go chetnie od Ciebie odkupie lol

badyl
29th-March-2014, 11:00
No cena mnie zabija:D Pozyjemy zobaczymy:)

Coobcio
30th-March-2014, 12:05
Olej trzeba po prostu w miarę często zmieniać, co 5 tyś km i będzie okey... Po zakupie zdjąć miskę olejową wyczyścić smoka i zajrzeć do panewek.

yakuza
1st-April-2014, 12:25
slyszalem ze c63amg przez nadmiar momentu nie nadaje sie do codziennej jazdy, ze ciagle trzeba walczyc z nadmiarem momentu, mial ktos doczynienia z tym autem, mi taka walka akurat odpowiada :)

badyl
8th-April-2014, 14:09
W zeszly czwartek bylem w Poznaniu ogladac C63. Decyzji jeszcze nie podjalem ale trawie temat:) M6 odpada

badyl
21st-April-2014, 21:05
Auto zakupione:) Dziekuje wszystkim za pomoc i rady.

SIR mozna zamykac:)

sirtrojan
21st-April-2014, 21:17
:lock1: