PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Katalizatory FX45



rafbak
12th-February-2014, 13:10
Witam Forumowiczów!
Chciałem kupić układ wydechowy Inwidi ale poinformowano mnie, że będę musiał go zmodyfikować poprzez dospawanie dłuższych rur od strony katalizatorów. Z tego co się orientowałem katalizatory w fx-ach do 2006r były dłuższe niż w modelach po 2006r - czy ktoś może się orientuje ile centymetrów jest różnicy pomiędzy nimi??
pozdro
Rafał

Coobcio
13th-February-2014, 01:22
Osoba Co będzie montowała wydech niech przedłuży i spasuje to wszystko, nierdzewkę bardzo dobrze się spawa :)

rafbak
13th-February-2014, 10:43
Siemanko!
Ustaliłeś już termin mojej wizyty u Ciebie?:-) Wydech będę wymieniał w późniejszym terminie, chciałem się dowiedzieć o brakujące centymetry... Jak będziesz wywalał u mnie katy to by się dopasowało na wymiar zamiennik:-)

Coobcio
14th-February-2014, 09:13
Hej no to wpadaj z wydechem i już, zamontuje się go i dopasuje do reszty a katalizatory oba won, chyba że chcesz na raty jakby :P
Wpierw katy won a później dla zmiany odgłosu silnika, która i tak się radykalnie zmieni po usunięciu katów wymienisz wydech :P

rafbak
14th-February-2014, 10:30
Siemanko. chciałem najpierw zrobić porządek z katami a dopiero później założyć wydech...Zależy mi żeby zrobić to w lutym bo cały marzec mam zajęty:-( Jak wywalimy katy bo będzie dużo głośniej niż do tej pory?

Coobcio
15th-February-2014, 19:52
To niedługo się widzimy ciekawe jakie moce drzemią w twojej maszynie :P

grabba
15th-February-2014, 22:03
Kuba, ale FX45 jest AWD, więc go u siebie nie shamujesz.

rafbak
16th-February-2014, 14:07
Czekam z niecierpliwością na info kiedy co i jak...:-)

Coobcio
17th-February-2014, 18:52
Na hamkę 4x4 uderzamy spokojnie :)
Odrazu decaty trzeba wyspawać żeby pozbyć sie tych cholernych zapychaczy wydechu, coś czuję że ślicznie będzie to brzemieć - koniecznie trzeba będzie to nagrać na hamowni jak będziemy :)

W FX50 wywalenie katów daje 25KM ciekawe na jakie przyrosty można się tutaj spodziewać :D ??

Coobcio
28th-February-2014, 08:10
Pamiąteczki z roboty:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1619246_839655182717916_472102469_n.jpg

Tutaj z właścicielem V8 Infa wchodzimy z młotkami:
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t31/1553184_839653052718129_1677134299_o.jpg

Ale wpierw była próba sprawdzenia nietkniętej serii po wcześniejszym zapodaniu sportowego filtra powietrza K&N i zmiany świec na bardziej właściwe do szybkiej jazdy:
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31/1658496_839653069384794_773474496_o.jpg

Już bez katalizatorów ponownie wjazd na rolki i sprawdzamy co nam dało wytłuczenie wszystkich czterech dziadów:
http://i111.photobucket.com/albums/n134/bystrzak1/HAMOWNIA%20WYKRESY/startiobakatyout_zpsa5a080cd.jpg

No i zabraliśmy się za strojenie, auto było strasznie przelane, jakieś 17% paliwa zostało mu zdjęte, trochę pobawiliśmy się zapłonem, pracą przepustnicy oraz zmiennymi fazami:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t31/1617381_839653056051462_2015577240_o.jpg

No i po optymalnym zestrojeniu powyższego udało się uzyskać finalny przyrost całkowity (usunięcie katalizatorów + remap) takie coś:
http://i111.photobucket.com/albums/n134/bystrzak1/HAMOWNIA%20WYKRESY/startiobakatyoutprogram_zpse12d1a75.jpg

Same strojenie na hamowni dało następującą poprawę:
http://i111.photobucket.com/albums/n134/bystrzak1/HAMOWNIA%20WYKRESY/obakatyvsprogram_zps4be0b047.jpg

grabba
28th-February-2014, 15:02
Ale dół się ładnie poprawił :) Fajnie musi teraz ciągnąć od dołu.
Kuba, masz możliwość nałożenia na to wykresu z jakiegoś FX35?
A jak z głośnością?

sirtrojan
28th-February-2014, 15:39
rafbak jak subiektywne wrażenia po strojeniu?

korzen
28th-February-2014, 15:41
Coobcio zes zrobil z tego diesla :) Moment od dolu jak w klekocie :thumb: Dawales emulatory sond?? Jak tak to jakie proste czy 90 stopni?

LOKTONG
28th-February-2014, 16:56
Widze ze Krzychu drazy temat ;) ja tez dorastam do decyzji wywalenia katow

Tomek g35c
28th-February-2014, 19:01
Ładnie wyszło po strojeniu... w końcu V8eczka oddycha swobodnie...
Po wykresach też widać że Niut w górę poszedł i to mocno...
Będzie Pan zadowolony...

Rafbak jak będziesz jechał następny raz to daj znać wcześniej to się spota u Coobcia zrobi... :)
BTW gratulacje wyników... mocne auto...


A widziałem ten gruz z katów w Garage ... dużo tego szajsu było... prawie pół kasterki... ;)

Coobcio
1st-March-2014, 02:58
Śmiesznie że wydech jest identyczny jak w g35 i jemu podobnych. Średnica fi60mm to moim zdaniem zdecydowanie za mało i blokuje mocno silnik. Tej średnicy wydech to dobry ale do dwu litrowki...
Ps. Po wytluczeniu katow dopiero mozna bylo usłyszeć że pod maska V8 jest :D a co do sond lambda to programowo je usunalem. Można je odpiac i wystawić na tablicy bądź allegro :D

Glosniej sie zrobiło a co do wykresów to nie mam jak nałożyć bo na różnych hamowniach hamowane, w ecu performance jakieś wykresy do porownania nissana 350z i 370z bym znalazl.

Kurcze no niech właściciel pieknej maszyny sie wypowie, w moim odczuciu jest mega przepaść z dolu, czuc to zwlaszcza jak dynamicznie chce sie ruszyc

Tomek g35c
1st-March-2014, 08:40
Właściciel taki zadowolony że z samochodu nie wysiada... lol
Ja też bym latał jak opętany taką maszyną...

rafbak
1st-March-2014, 08:41
Witam wszystkich zainteresowanych!!!
Przepraszam, że dopiero teraz ale byłem na służbie, która nie należała do spokojnych... Na wstępie chciałbym podziękować Kubie - facet z ogromną pasja i wiedzą. Pierwszy raz spotkałem człowieka, który dziękował mi za to, że przyprowadziłem do niego samochód do "roboty"... Zdecydowałem się na modyfikację przede wszystkim po to żeby zmniejszyć spalanie w moim pazernym samochodzie. Dobra, a teraz moje odczucia...
- spalanie spadło o 2 litry :-)
- dźwięk jaki się teraz wydobywa z mojej maszyny to muzyka dla moich uszu, rewelacja...:-)
- przyspieszenie, hmmmm... nie wiem jak to opisać ale jak wystartowałem spod świateł to czułem się jakby ktoś mnie wystrzelił z procy, żona powiedziała, że jak ruszę tak jeszcze raz to wysiądzie z samochodu:-) Przed było zdecydowanie wolniej.
Nie mogę się doczekać jak kupię wydech i przyjadę ponownie do Coobcio Garage...
pozdrawiam wszystkim!!!

Tomek g35c
1st-March-2014, 08:43
Daj znak kiedy to wpadniemy...
Fajnie że cieszy maszyna... te starty są boskie wiem o czym piszesz.... lol

Black
1st-March-2014, 19:53
Temat wywalenia katów coraz bardziej mi się podoba,ale boje się że będzie za głośno bo mam sportowy końcowy...

Coobcio
2nd-March-2014, 00:36
Elo Elo Rafbaku cała przyjemność po mojej stronie, no mega jarają mnie te auta i dopieszczam w nich softy najlepiej jak się da :)
Fajnie że spalanie spadło - ta amerykańska mapa strasznie ale to strasznie za bogata była, przez co nie było ani oszczędności ani mocy... bez sensu :P

Blaku jak nie chesz robić remapu to wywal tylko te stalowe katy co są za drugą sondą lambda, nie będzie cheka no i wydech się nieco rozluźni dodając powera oraz zrobi się mikroskopijnie głośniej - na pewno sound będzie ciekawszy na zewnątrz bo w środku za bardzo nie powinno być różnicy :D
Generalnie w Sedanie środkowy tłumik jest spory i mocno wycisza względem tych z FX czy Coupe...

nero113
15th-June-2016, 20:27
Pozwólcie, że odkopię temat.
W związku z pokaźnym spadkiem mocy (46KM), postanowiłem po weekendzie pozbyć się katalizatorów.
Nurtuje mnie jednak pytanie..co zamiast? Jakaś przelotka, rura, pusty tłumik?
Jak rozwiązać problem świnki? Emulatory pomogą, dystanse sond, czy dopiero softwarowe usunięcie problemu?

Coobcio, jak to było zrobione w wyżej przedstawionym egzemplarzu?

grabba
15th-June-2016, 21:32
Z tego co pamiętam, to Coobcio usuwa z kata wkład ceramiczny. Emulator to dystans do sondy. Opcja to wyłączenie błędu od drugich sond w komputerze, ale to wymaga kupienia licencji dla samochodu do oprogramowania. Koszt to kilkaset $, ale umożliwia też modyfikacje map paliwowych - zwiększenie mocy i zmniejszenie spalania. Coobcio wszystko ogarnie, ale mocno chłopak zarobiony jest.

nero113
16th-June-2016, 06:57
Wspominał, że jak się obrobi to rzuci okiem, a więc chcę się już w miarę przygotować przed "wizytą", aby nie zawracac mu dupy wycinaniem katów na miejscu.

Black
16th-June-2016, 12:07
Gdzie umknęło te 46 koni?,rozumiem w 20 kilku latku ale 8 letnie auto i taka utrata mocy?.Kto wpadł na pomysł i dlaczego żeby wywalić katy?,przecież one nie mogą zabrac aż tyle kucy-coś tu nie tak z silnikiem takie moje zdanie.

nero113
16th-June-2016, 18:06
Właśnie próbuję się dowiedzieć kto strzelał do stada...Najpierw katalizatory (ta opcja już chwilę pokutuje), a potem zagłębimy się bardziej. Też twierdzę, że musi być to wypadkowa kilku mniejszych rzeczy.

COUGAR
17th-June-2016, 20:06
Mam ten sam problem i jestem w kropce jak zrobic by nie dużym kosztem było dobrze ;/ W poprzednim aucie usunołem wszystkie katy i dzwiek sie zepsuł i był strasznie metaliczny...

nero113
20th-June-2016, 19:12
Coobcio, mam pytanie. Jutro jadę wycinać katalizatory w u siebie w FX45.
Zalecane jest wycięcie wszystkich czterech puszek, czy tylko tych dwóch głównych z przodu za kolektorem, które mają sondy przed i za?
Te co do których mam wątpliwości to:

grabba
20th-June-2016, 19:27
Raczej tych ostatnich za drugą sondą, ale ja się nie znam :)

nero113
20th-June-2016, 19:37
Hmmm.. ale za nimi już nie ma żadnej sondy, czyli po co byłyby te emulatory, czy też programowe tych sond odłączanie?

MarianoS81
8th-January-2017, 16:08
Odświeżę temat. U mnie też padają katy fx35, teraz pytanko, czy walić tylko ceramikę? Czy dużo będzie głośniejszy? Jak u was przerobiliście katy, a może coś takiego https://youtu.be/J6PeBaZrpjs?

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka