PDA

Zobacz pe?n? wersj? : INFINITI: Touring Assistance i Usługa VIP



slepy62
12th-February-2014, 22:01
Tim - jak czytam co czasem wypisujesz na temat salonu :infi: w Katowicach - to mam wrażenie że
1. nie kupiłeś nowego auta w salonie tylko w jakiejś "stodole"
albo
2. nie czytałeś/nie zapoznałeś się z otrzymaną przy zakupie dokumentacją


Jeżeli pkt. 1 - to chyba powinieneś przyjechać do Salonu w Wa-wie i wyjaśnić sobie kilka rzeczy.


Z tego co wiem :infi: Touring Assistance i :infi: Usługa VIP to standardowe usługi dodatkowe (powiązane częściowo z gwarancją i gwarancją przedłużoną i czasem ich trwania)
- to standard przy zakupie każdego nowego samochodu w salonach :infi: ,
- uprawnienia te przechodzą też na każdego następnego właściciela samochodu w okresie trwania gwarancji i gwarancji przedłużonej.


Nie będę się rozpisywał, w załączeniu wklejam scan stron z warunkami świadczenia tych usług. Scany nie są najlepszej jakości - ale te o wysokiej rozdzielczości nie chcą mi się załadować na stronę forum.


Jeżeli przy zakupie nie otrzymałeś tych "książeczek" - to sądzę że powinieneś interweniować bezpośrednio w centrali PGD ,
gwarantem tych usług jest INFINITI EU i obowiązują na terenie całej Europy z wyłączeniem ... jest w tekście...
Jeżeli chcesz - mogę Ci wysłać scany w lepszej rozdzielczości na e-maila (jeżeli TAK - podaj adres e-maila na priv)


Poniżej USŁUGA VIP, w następnym wpisie Touring Assistance

slepy62
12th-February-2014, 22:15
Poniżej Touring Assistance

slepy62
17th-February-2014, 21:30
No i... muszę się pokajać -


PRZEPRASZAM TIM

PRZEPRASZAM SALON/SERWIS :infi: w Katowicach


Touring Assistance - "działa" cały czas, natomiast USŁUGA VIP została wycofana przez INFINITI EUROPE w 2011 roku.


W chwili obecnej można korzystać z usług opisanych w USŁUGA VIP (np. zabranie auta z pod domu i odstawienie pod dom po przeglądzie) ale odpłatnie...


Informacja potwierdzona w SALONIE/SERWISIE :infi: w Warszawie.


TIM - wracając do prezentacji :infi: Q50 w Katowicach - impreza była kameralna i zaproszenia były wysłane (podobno) tylko do grupy potencjalnych klientów - tych którzy zgłosili chęc zakupu Q50.

tim
17th-February-2014, 22:56
Nie ma za co przepraszać.
W temacie :infi: najwięcej info i tak mam od Ciebie :thumb:.