PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Silnik się coś zamula



MarianoS81
14th-February-2014, 15:22
Panowie zauważyłem u mnie że po wciśnięciu gazu do deski auto przyspiesza ale jest jakby przymulone odpuszczę trochę gazu i auto jedzie lepiej niż przy pełnym gazie. Zauważyłem też że zamula między 3400obr do 4000obr. Nie ma znaczenia czy gaz czy benzyna. Panowie macie jakąś dobrą radę dla mnie. Czy to może być przepływomierz?
Pozdrawiam
Mariusz

korzen
14th-February-2014, 17:42
Moze byc przeplywka, filtr powietrza, nieszczelnosc ukladu dolotowego, zapchane katy, cewka zaplonowa i kilka innych powodow... Czy swieci sie SES?? Czy ma wplyw na to pogoda (wilgotno) badz czy auto jest zimne/cieple?? Czy takie zachowanie jest zawsze, czy wystepuje losowo?? Czy kultura pracy sie nei zmienila?? Podaj prosze troszke wiecej szczegolow, bo tak to ciezko bedzie cos wywnioskowac...

MarianoS81
14th-February-2014, 18:33
Błędów nie wywala, dzieje się tak bardzo często, teraz praktycznie cały czas, filtr powietrza jest nowy, zimny czy ciepły nie ma znaczenia.. Ostatnio rzadko kiedy jest normalne. Wrażenie jest takie jakbym próbował się rozpędzić pow ok 3200obr z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Powyżej 4tys obr jest trochę lepiej.

Black
14th-February-2014, 19:29
Wrażenie jest takie jakbym próbował się rozpędzić pow ok 3200obr z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Może to błahostka,pamiętam że miałem podobne odczucia kiedy po zimie nie odbijały mi hamulce z tyłu,po prostu trzeba było rozruszać zaciski,nasmarować i po tym wszystkim auto rwało do przodu jakby zyskało sporo dodatkowych kucyków.

korzen
14th-February-2014, 21:19
To latwo sprawdzic. Sprobuj czy samochod toczy sie na N z gorki i czy normalnie "pelza" na D bez dodawania gazu. To chociaz wyeliminuje hamulce...

LOKTONG
14th-February-2014, 21:33
Gdyby to byly hamulce to by mulilo w kazdej pozycji pedala gazu a nie tylko jak jest max, mysle ze przepustniuca lub jakies obce powietrze - jakas nieszczelnosc. Mysle ze ogarniety mechanik dojdzie w mig.

Coobcio
14th-February-2014, 21:41
elo wszystko wskazuje na pompę paliwa... ma za mała wydajność i na ubigiej mieszance silnik pracuje jak mu dajesz do deski...

LOKTONG
14th-February-2014, 21:43
Chyba nie masz racji skoro na gazie tak samo :) wtryski gazu nie maj anic do pompy paliwa

Coobcio
14th-February-2014, 22:22
A Przepraszam nie doczytałem...
Do głowy przychodzi mi - przepływomierz powietrza, warto od kogoś go podmienić na testy oraz zapchane katalizatory.

MarianoS81
14th-February-2014, 23:27
Dziękuję Panowie za odpowiedź, po

Wysłane z Sony Xperia Z1

MarianoS81
14th-February-2014, 23:30
Jak pisałem wcześniej, samochód lepiej przyspiesza gdy pedał gazu jest do połowy, niż wcisne go na maxa. Podjadę do elektromechanika w poniedziałek, może coś wyłapie. Jak znajdę przyczynę to napisze. Czyli sprawdzić przepływkę, katy oraz przepustnice?

BAJZEL
15th-February-2014, 09:45
A może warto zerknąć samemu .. przeczyscic przepustnice... a i przepływkę przedmuchać ....czy wacikiem przeczyścić styki...
roboty na 20 minut ...
jest gdzies opis jak sie do tego zabrać ..

sam czyscilem przepustnice i powiem szczerze , że sporo sporo nagaru zebrałem... ..

http://www.ifans.pl/showthread.php?2449-Rozruch-silnika/page5&highlight=przepustnica tu masz opisaną akcje i pare fotek ...

a tutaj filmik od SIR-a na przykładzie g37


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BIjOhJSJN_8

MarianoS81
20th-February-2014, 10:47
Witam
Przeczyściłem przepustnice i przepływke (preparatem do hamulców :) tak mi doradził mechanik, bo szybciej odparowuje), zresetowałem ECU i jest poprawa. Wiem że jeszcze jedna sonda lambda za katalizatorem pokazuje mi jakieś wyższe wartości niż druga ale niby się mieści w normie. Teraz nie wiem czy wymieniać , czy zostawić(bo mieści się w normie chociaż wskazuje wyższe wartości). Jak Panowie myślicie? Pozdrawiam

korzen
20th-February-2014, 11:30
Sondy za katalizatorem nie ruszaj. Jak jest w normie to ok. Zreszta, ona i tak nie ma wplywu na sklad mieszanki. Jedynie co, to moze Ci wyrzucic blad SES P0420/430 czyli blad katalizatora. To na pewno nei jest powodem twoich problemow. Skoro jest poprawa po czyszczeniu przeplywki i przepustnicy, twoj problem tkwi prawdopodobnie w ukladzie dolotowym. Szukaj nieszczelnosci, wymien filtr powietrza. Nieszczelnosc latwo mozna zlokalizowac psikajac preparatem do czyszczenia hamulcow w okolicy dolotu na pracujacym silniku. Jak obroty wzrosna, wiesz, ze masz nieszczelnosc (w miejscu gdzie psikales). Powodem twoich problemow moze tez byc cewka zaplonowa... Szkoda, ze mieszkasz daleko bo bys wpadl i bysmy to rozkminili :) Mam zapasowe cewki i przeplywke to by sie podmienilo...

sirtrojan
20th-February-2014, 11:52
Wlasnie. Najlepiejbyloby podmienić na próbe przepływke z innego auta.

Coobcio
2nd-March-2014, 13:01
Bardzo często spotykam się z tym że lewa i prawa strona garów ma inne składy spalin, zawsze strona Lewa (od kierowcy Bank2) ma uboższą mieszankę i tym samym inne korekty krótkoterminowe, jedyny sposób jaki na to wymyśliłem to programowe wydłużenie czasów wtrysków na cylindrach 2-4-6 o wartość 1,5-2% wówczas składy mieszanek po obu stronach są takie same, wydaje mi się że jest to zasługa tego iż kolektor ssący nie jest idealnie symetryczny i cylindry z lewej strony dostają więcej powietrza... w modelach z dwiema przepustnicami nie ma tego problemu

MarianoS81
4th-March-2014, 09:42
Dzięki Panowie za odpowiedzi, dziś podmieniam przeplywke, zobaczymy, przeplywka nowa firmy dayco, kumpel ma sklep i zgodził się że mogę oddać jakby co.
Coobcio jak będę w w-wie to napewno Cię odwiedzę, przeswietlimy moją padaczkę :) Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

MarianoS81
5th-March-2014, 22:37
Panowie zmieniłem przepływke i kurcze trochę się poprawiło ale nie do końca, podpoiłem kompa z gazownikiem i stwierdził że czasy wtrysków paliwa są za małe bo max 11ms a ostatnio robił fx35 to dochodziły do 16ms. Panowie teraz pytanko: co ma wpływ jeszcze na czasy wtrysków poza przepływką? Jestem jurto umówiony na większe testy, czego powinni szukać? Pozdrawiam

Coobcio
5th-March-2014, 23:38
Nieszczelność w dolocie między przepływomierzem powietrza a głowicami...
Ponadto może zasilanie na przepływce może być za małe.
Może też być jakiś program w ECU na rynek o wysokich wymaganiach co do czystości spalin wówczas auto na ubogiej mieszance jeździ, przez co generuje mało mocy i momentu oraz szybciej wypalają się gniazda zaworowe.

grabba
5th-March-2014, 23:52
Kuba, ale wydaje mi się, że koledze to pojawiło się nagle, wcześniej było ok. Skoro wtryski są za krótko otwarte, to może powietrza jest za mało i ECU zmniejsza paliwo. Może filtr powietrza?

Lukasz
6th-March-2014, 08:12
Bardzo często spotykam się z tym że lewa i prawa strona garów ma inne składy spalin, zawsze strona Lewa (od kierowcy Bank2) ma uboższą mieszankę i tym samym inne korekty krótkoterminowe, jedyny sposób jaki na to wymyśliłem to programowe wydłużenie czasów wtrysków na cylindrach 2-4-6 o wartość 1,5-2% wówczas składy mieszanek po obu stronach są takie same, wydaje mi się że jest to zasługa tego iż kolektor ssący nie jest idealnie symetryczny i cylindry z lewej strony dostają więcej powietrza... w modelach z dwiema przepustnicami nie ma tego problemu

To ewidentnie wina kolektora, ale niestety nie ma dobrego zamiennika. 1,5-2% jest jeszcze w miarę OK. Dawałem u siebie w okolicach 2,5%, a gdzieś widziałem że ktoś dawał nawet 3,5% żeby wyrównać obie strony. Pozostaje tylko dziękować Uprev że dodali tą funkcję, bo we wczesniejszych wersjach softu tego nie było.

Wysłane z Nexus 5

Coobcio
6th-March-2014, 09:28
Poprosiłem ich jeszcze mają dodać funkcję odblokowania "hamulca" do wybranych modeli softów coby można było jednoczesnie gaz i hamulec trzymać bez cięcia mocy :P - Dobre do rozgrzewania opony przed startem na ćwiartkę albo do jazdy po torze :)

Lukasz
6th-March-2014, 13:05
Mi by się przydała funkcja zdjęcia ograniczenia prędkości na tempomacie, bo obecnie jest coś w okolicy 150 km/h. Ale dostałem odpowiedź że nie planują wprowadzenia tego w przyszłości.

Wysłane z Nexus 5

sobocz
27th-April-2014, 18:41
witam, wyjaśniła się sprawa z tym zamulaniem? Mam ten sam klopot w g35 coupe. Mechanicy wskazują na jakiś czujnik przy hamulcu(tempomat nie działa) ale moje odczucie jest takie jakby po wciśnięciu gazu samochód sie dusił. kiedyś miałam ten sam problem ale po paru miesiącach zniknął.Natomiast teraz nie mam pojecia co zrobić. .jakies rady? z góry dziękuj.

MarianoS81
27th-April-2014, 18:52
Miałem przegryziony wężyk podcisnieniowy od LPG, co wchodzi do kolektora ssacego, teraz jest lepiej, ale nie wiem czy do końca dobrze, planuje w najbliższym czasie podmienić jeszcze raz przepływomierz, zobaczę czy jest jakaś różnica, bo przymulanie to albo nieszczelnosc w układzie dolotowym, przeplywka lub zapchane katalizatory.Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

MarianoS81
22nd-July-2014, 20:12
Proszę o zamknięcie tematu.

Powód zamulania się auta to:
1 - przegryziony wężyk podciśnieniowy
2 - świece które nadawały się do wymiany.

Teraz śmiga aż miło :)

Black
22nd-July-2014, 20:15
No to dobrze że w sumie tylko błahostka.

Zamykam.