PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX35 Service Engine Soon+VCD Off+SLIP- prośba o pomoc



nester1905
16th-February-2014, 20:21
Witam

Koledzy pomóżcie
Mam FX-a 35 2004 r. z LPG.
Do dziś wszystko było ok, ale od dziś auto dostaje jakby czkawki od 4 tys obrotów i szarpie nim jakby paliwa nie dostawało.
Po odpaleniu auta pali się od razu SES, a po pierwszej czkawce dodatkowo zapala się VCD OFF i SLIP. Na postoju też tak jest.
Dodam, że takie same objawy są na PB i LPG. Czytałem, że VCD i SLIP to klocki lub płyn hamulcowy, ale czemu zapalają się dopiero gdy dostanie tej czkawki?
Dysponuje ktoś może jakiś skanerem lub komputerem diagnostycznym, żeby sprawdzić mojego Fx-a co mu dolega?
Pracuje w tygodniu często do 20 więc nie mam możliwość podjechać gdzieś na serwis :(

Z góry dzięki za pomoc...

pozdrawiam.

Boloński
16th-February-2014, 20:45
Problemy problemami, ale najpierw zapraszamy do powitalni...


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

LOKTONG
16th-February-2014, 20:48
Co racja to racja, napierw sie integrujemy potem kozystamy z pomocy.

sirtrojan
16th-February-2014, 20:51
Odczytaj błędy z kompa. Jeśli coś z missfire to może być problem z głowicą.

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

nester1905
16th-February-2014, 21:03
Odłączyłem aku na 5 min i problem zniknął

sirtrojan
16th-February-2014, 21:08
jak koledzy napisali powyżej - najpierw krótkie siema w powitalni a potem pytania.

Tomek g35c
16th-February-2014, 21:09
Odłączyłem aku na 5 min i problem zniknął


Ale do powitalni nie wskoczyłeś... ;)

Tu masz link: http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!

nester1905
16th-February-2014, 21:23
http://www.ifans.pl/showthread.php?3517-Witam-wszystkich-bardzo-serdecznie-%29&p=35257

Załatwione :)

sirtrojan
16th-February-2014, 21:29
jak odpiecie pomogło to mogło byc cos chwilowego. Tak czy inaczej jak powróci to powinienes podlaczyć auto pod kompa. Nie musi być jakiś kosmiczny - zwykly po OBD wystarczy.

nester1905
16th-February-2014, 21:34
Ok, dzięki, miejmy nadzieje, że się nie pojawi. :0

pozdrawiam.

nester1905
17th-February-2014, 11:45
No i błędy powróciły, jest to samo co było. :(
Koledzy czy dysponuje ktoś z Was jakimś komputerem diagnostycznym lub skanerem, bo tak jak mówiłem nie dam rady podjechać do serwisu w ciągu dnia (praca)... Mówię oczywiście o rejonie Warszawy.
Pomóżcie sprawdzić co dolega mojemu FX-owi...

grabba
17th-February-2014, 12:34
1. Kupujesz coś takiego: http://allegro.pl/interfejs-micro-elm327-v1-5-bluetooth-obd2-id11-i3946035215.html
2. Instalujesz na telefonie/tablecie z Androidem aplikację Torque - pełna wersja kosztuje ok. 15 zł. W przypadku iOS będzie trochę trudniej, bo musisz kupić taki interfejs ODB2, ale nie nie BT, tylko WiFi.
3. Odczytujesz kody. Kody błędów można czytać i kasować również podczas jazdy - czasami mi się zdarza z tego skorzystać :)

ps. Taki zestaw ma dużo większe możliwości niż tylko odczyt kodów. Dodatkowo jeżeli masz komputer (laptop) z BT, to możesz się również podłączyć do tego interfejsu i dość dużo informacji wyciągnąć z ECU - np. aplikacją ScanMaster.

nester1905
17th-February-2014, 12:40
Tylko nie ma tam Infiniti, w obsługiwanych autach...

sirtrojan
17th-February-2014, 12:59
jest nissan to jest i infiniti :)

nester1905
17th-February-2014, 13:02
Umówiłem się na jutro na 20 na podłączenie auta.
Zobaczymy co wyjdzie...

grabba
17th-February-2014, 13:38
Tylko nie ma tam Infiniti, w obsługiwanych autach...
Gdyby nie działało, to bym nie polecał :)

nester1905
17th-February-2014, 13:41
Aaaaa. no to inna sprawa.
Zwracam honor :)
Może zakupie na przyszłość

korzen
17th-February-2014, 17:52
Witam. Zdiagnozować możesz sam :) Procedura jest następująca:
Włacz zapłon, po 3 sekundach 5 razy wciśnij pedał gazu do podłogi (piec razy dość szybko, nie dłużej niż 5s na wszystkie pięć wciśnięć), puść pedał i odczekaj 7 sekund. Następnie wciśnij pedał gazu do podłogi i trzymaj wciśniety MINIMUM 10sekund. Kontrolka SES zacznie mrugac. Policz mrugnęcia. Sekwencja jest następująca: MRUGNIECIA DLUGIE>KROTKIE>DLUGIE>KROTKIE. Liczysz mignięcia i daje Ci to czterocyfrowy kod (10 mignięć to 0, 1 to jeden itd). Odczytaj błędy. Jezeli jest więcej niż jeden, wyświetla błędy po kolei. Jak cały czas mruga tą samą sekwencje, zn sie masz jeden bład. Jak odczytasz wrzuć kod błędu. Jak juz sobie spiszesz błedy (ilość mrugnięć), to wciskasz znowu pedał gazu do podłogi na min 10s w celu wykasowania błędu (zamiast odłączać aku). Jak zacznie mrugać kod 0,0,0,0 tzn nie ma błędów. Zapalasz auto i SES już nie świeci :) Powodzenia i czekamy na kody błędów :thumb:
grabba czy w torque pro jest w live data opcja podgladu skladu mieszanki (AFR)??

LOKTONG
17th-February-2014, 17:56
Krzychu jestes dobry :)
Ja ci moge caly bios w laptopie podyktowac w hexabinarnym zapisie ;)

korzen
17th-February-2014, 18:14
EE tam o co Ci chodzi :D Jak potrzeba zdiagnozowac to można ogarnąć samemmu i wbrew pozorom zajmuje to pare minut... Podstawowy skaner OBD więcej Ci nie powie... A tak se powciskasz pedał do podłogi i nikt nie marudzi "zwolnij!!" "ja wysiadam" "wieziesz dzieci" lol

LOKTONG
17th-February-2014, 18:29
To napisz mu jeszcze procedure kasowania bledow i poduszek

sirtrojan
17th-February-2014, 18:45
nie zapomnij dodać nauki wolnych obrotów - równie fantastyczna kombinacja pedałowo-kluczykowa

grabba
17th-February-2014, 21:47
czy w torque pro jest w live data opcja podgladu skladu mieszanki (AFR)??
Standardowo nie ma, ale można wprowadzić własne współczynniki - ja znalazłem ze dwie definicje AFR dla Nissana i nawet pokazuje się sensowny wynik - 14,7.

Tomek g35c
18th-February-2014, 09:11
Szczerze mówiąc też raz mi się coś takiego pojawiło w G35c 2 lata temu...
Po myjni zginęło samo... ;)
Czasami bywa że czujnik od ABS się uchrzani i po umyciu jest OK... a w konsekwencji choinka na desce...
Proponuję sprawdzić...

nester1905
19th-February-2014, 08:50
Witam,
diagnoza następująca. "czujnik położenia wałka rozrządu" zamówiłem i czekam. Mam nadzieję, że będzie dobrze bo wczoraj to już nawet do diagnosty nie mogłem dojechać. dusił się okropnie. do 70km normalnie jechał,ale jak tylko dotykało się gazu. Jak minimalnie wcisnąłem od razu kaszel.

BAJZEL
19th-February-2014, 09:56
a nie zerkaliscie czy nie wystarczylo go przeczyscic ...
ja ostatnio to robilem bylo na nim sporo takich pylkow / opilkow ...
roboty tyle co trzeba auto podniesc ... i zerknac...

korzen
19th-February-2014, 14:42
BAJZEL a nie mowisz przypadkiem o czujniku polozenia walu?? On jest z dolu... Czujniki walka rozrzadu z tego co wiem w FX35 sa dwa i znajduja sie z tylu silnika jeden mniej wiecej pod przepustnica, drugi na drugiej glowicy tez z tylu. Dostep jest od gory... nester1905 jakie miales kody bledow?? Czujniki wymienilbym oba. Jeden ma prosta koncowke, drugi pod skosem o ile sie nie myle.

BAJZEL
19th-February-2014, 15:07
Dobrze prawisz ... człowiek na szybko przeczyta i pisze głupoty ....
mój błąd ...

nester1905
19th-February-2014, 15:18
Tak, tak, wiem, że są dwa.
Przy zamawianiu nowego czujnika chcieli właśnie ten kod, pewnie po to, aby zamówić właściwy.
Problem tylko taki, że w sobotę ogarniałem gaz, wymienione filtry, nie które węże, opaski, wszystko sprawdzone 10 razy i nie śmierdziało gazem a tu znowu czuć w środku cudowny LPG.
Why?

Napac
19th-February-2014, 15:28
Też tak miałem, że po przeglądzie znów było czuć gaz. Podjedz raz jeszcze i niech podkręcą Ci wszystkie opaski na złączeniach. Powinno być ok

nester1905
19th-February-2014, 15:31
Jak odbiorę auto z wymiany czujnika, to tak zrobię :)

nester1905
19th-February-2014, 15:43
Koledzy na co jeszcze zwrócić uwagę.
Auto u mechanika to może niech przejrzy jakieś newralgiczne rzeczy, są takie w FX-ach?

atomboy
22nd-July-2014, 22:07
Napisz czy wymiana czujnika pomogla ci. Mam podobny problem ale u mnie nie pokazuje na kompie bledu.
Pokazuje jedynie P0420 / P0430 to od katalizatora. Natomiast innych bledow brak i swieci vdc - off , slip

program pcmscan moze sprobowac inny program? jaki?

zajac01
27th-October-2014, 20:31
Ostatnio zapaliły się kontrolki brake, slip i vdc. W środę po wymianie klocków pogasły. Wymieniony został także olej i w czwartek zdziwko! Service Engine Soon...
Na benzynie świeciło, na gazie świeciło, odłączenie akumulatora także nie pomogło. Okazało się, że minął akurat dystans wymiany oleju ustawiony przez poprzedniego właściciela, więc jakby coś komuś kiedyś, to warto na początku pogrzebać w ustawieniach i posprawdzać, bo może to nic takiego, a świeci tylko z powodu takiej pierdoły :)

hikulec
2nd-July-2018, 11:24
Odświerze jako że miałem podobne cyrki.

Tydzien temu przy konkretnym oberwaniu chmury zauważyłem wodę na dywaniku pasażera, okazało się że kapie spod schowka. Auto jeździło w tym dniu.

Dwa dni później auto nie odpalało, kręciłem kilka razy. Dolałem benzyny dla pewności z karnistra. Zaczęło po kilku próbach i trzymaniu kluczyka chodzić i się dławić ni to jak na jednym garze i przypominało jakby immobiliser blokował zapłon. z wydechu dziwny smród. Zamknąłem auto i biegiem na autobus.
Po powrocie sprawdziłem olej, było minimum, dolałem pół litra, odpalam i tym razem chodziło jakby na jednym garze ale już nie musiałem przytrzymywać kluczykiem.
Nazajutrz rano odpalam, i nie odpala, podłączam odb2 a tam błędy p1126 + p1122, skasowałem odpalam i sukces, chodzi 2 min normalnie i nic, gasze silnik ide wypić kawę, wracam i nie odpala, znów kasuje te same błędy i odpala po czym załącza się slip i VDC Off ale silnik pracuje.. Kilka razy kasowałem ale wracało, więc zaś biegiem na autobus :)

W kolejnym dniu auto nie odpala, dziś mam trochę czasu aby pogrzebać, zacznę od styków, ahh i dodam że odnalazłem ślady kota lub kuny na pokrywie silnika...

Jakieś sugestie prócz styków, kabli i może adaptacji przepustnicy ?

Sry za "trudne sprawy" ale wolałem opisać całość sytuacji.