PDA

Zobacz pe?n? wersj? : witam Panie i Panów



PinkTool
9th-March-2014, 02:00
witam Panie i Panów
czy ktoś wie czy poza serwisem autoryzowanym można gdzieś zdobyć tylną szybę do FX 37 rocznik 2010?a może pasuje od FX 35?proszę o pomoc.

slepy62
9th-March-2014, 08:14
czy ktoś wie czy poza serwisem autoryzowanym można gdzieś zdobyć tylną szybę do FX 37 rocznik 2010?a może pasuje od FX 35?proszę o pomoc.


Tylna szyba jest taka sama we wszystkich modelach FX II generacji (S51 - produkcja od 3/2008) czyli nie ma znaczenia jaki to model FX: 30d/35/37/50, cena w USA ok. $600,
numer części / Part Number: 90300-1CA0A

PinkTool
9th-March-2014, 11:29
Dzięki Slepy ...jesteś pewny ,że są takie same? nawet podłączenie podgrzewania szyby? wiesz ,ja laik w motoryzacji ,chociaż FX37 jeżdżę kilka lat. Na allegro znalazłem za kilka stówek--
infiniti fx35 fx45 03-08rok szyba tyl stan b.dobry
dlatego pytam,600 baksów to kawałek kasy ( może lepiej przepić? :-) ) i czekać trzeba, jeszcze jutro dowiem się ile w serwisie kosztuje i ile stracę zniżek z AC jak zgłoszę szkodę , bo może i serwis odwiedzę.Jeszcze raz dziękuję Ci.

slepy62
9th-March-2014, 11:47
Dzięki Slepy ...jesteś pewny ,że są takie same? nawet podłączenie podgrzewania szyby? wiesz ,ja laik w motoryzacji ,chociaż FX37 jeżdżę kilka lat. Na allegro znalazłem za kilka stówek-- infiniti fx35 fx45 03-08rok szyba tyl stan b.dobry dlatego pytam,600 baksów to kawałek kasy ( może lepiej przepić? :-) ) i czekać trzeba, jeszcze jutro dowiem się ile w serwisie kosztuje i ile stracę zniżek z AC jak zgłoszę szkodę , bo może i serwis odwiedzę.Jeszcze raz dziękuję Ci.

W 2008 roku były produkowane FX-y I i II generacji, po opisie (FX45 - to I generacja) sądzę że to jest szyba do I generacji.

Jeżeli chodzi o pewność - sprawdziłem na hamerykańskich serwisach :infi: PART NUMBER - jest identyczny dla II generacji bez względu na model (35/37/50 więc i 30d) czy datę (2008 to present) produkcji - więc szyba jest taka sama.

Koszt ściągnięcia (transport) z USA będzie b.wysoki, więc wpierw sprawdź w PL:infi:serwisie i poszukaj na aledrogo i na mobile.de lub ebay.uk...

PinkTool
9th-March-2014, 11:55
dzięki ,dzięki, dzięki ..jutro będę się doktoryzował w tym zakresie...
niech moc będzie z Tobą.

slepy62
9th-March-2014, 12:06
Koszt ściągnięcia (transport) z USA będzie b.wysoki, więc wpierw sprawdź w PL:infi:serwisie i poszukaj na aledrogo i na mobile.de lub ebay.uk...



Jak nie znajdziesz w EU - zadzwoń do PL:infi:serwisu - wtedy można napisać/zapytać ile by kosztował transport z USA - ale sądzę że min $150~200 + zakup $600 + clo i VAT (bez cła taka przesyłka nie przejdzie) więc sądzę że sumarycznie wyjdzie drożej niż w PL, możesz jeszcze napisać do jakiegoś serwisu:infi:de na terenie Niemiec - pewnie byłoby taniej - ale wątpię czy opłacało by się zasuwać z Lublina...

PinkTool
9th-March-2014, 17:49
jutro będę mądrzejszy, dam znać może komuś się jeszcze przyda. Dzięki ,niech moc będzie z Tobą.

sirtrojan
9th-March-2014, 18:34
Atakuj typów co mają tylne klapy do II gen +08 - może któryś sie skusi i pogoni samą szybę.
powodzenia

PinkTool
10th-March-2014, 16:04
zabawa w zbitą szybę jest jednak nietania..heh..wybrałem opcje pokrycia kosztów z AC...a koszt tylnej szyby do FX37 w serwisie to uwaga...brutto...6096 zł.. tak się zarabia..
nie polecam takich zabaw .. hehehe ...spokojnie można zamienić to na wakacje w Hiszpanii...no to czekam na likwidatora szkody...heh

misiektoja
10th-March-2014, 17:04
Dlatego warto brać ubezpieczenie szyb, bo nie lecą Ci zniżki. Często dopłata za takie ubezpieczenie to 100-300 PLN.

Sent using Tapatalk

PinkTool
10th-March-2014, 17:38
proponowali mi to, ale jeżeli dobrze pamiętam to maksymalna wypłata odszkodowania jest ograniczona i u mnie wynosiła 2 tys. zł...,nie brałem tego bo domyślałem się ,że szyba będzie droższa ..
poza tym ja dodatkowo mam uszkodzony silnik tylnej wycieraczki...więc i tak:dupa:...poza tym mądry Polak po szkodzie ...śmieszna nawet nie jest cena za szybę ,ale czas oczekiwania ...14-30 dni....

misiektoja
10th-March-2014, 19:46
No tak, niektórzy ubezpieczyciele mają ograniczenia (Warta do 3000 PLN, a PZU do 6000 PLN). Ale np. Allianz jest bez ograniczeń kwotowych, są tylko ograniczenia ilościowe (maksymalnie można zgłosić dwie szkody szyb w roku).

B&B
10th-March-2014, 20:50
Uff, no to kolejny plusik dla Allianz, był to dobry wybór jednym słowem.

PinkTool kurcze, to się troszkę w bambuko zrobiłeś z tą szybą :( I że tyle trzeba czekać, też dziwne, chociaż po ostatnich doświadczeniach z Warszawą aż tak bardzo się nie dziwię, bo tam u nich w salonie chcesz robić tak?

Tomek g35c
10th-March-2014, 21:06
Dlatego warto brać ubezpieczenie szyb, bo nie lecą Ci zniżki. Często dopłata za takie ubezpieczenie to 100-300 PLN.

Potwierdzam... zawsze biorę i nic... ale nigdy nie wiadomo...
Części też oryginalne warto wykupić, wtedy jest trochę drożej ale jakby co to wstawiasz do serwisu INFINITI i hasta... ;)

PinkTool
10th-March-2014, 21:40
mam ubezpieczenie w warcie..może i 3 tys. było, co nie zmienia sytuacji ,że ani przednia ,ani tylnia się nie mieści w tej kwocie,dlatego olałem tą propozycje. Czekam na likwidatora szkody i chcę naprawiać w Infiniti Wawa. Zniżki stracę ,albo 10% na 2-3 lata, albo 20% na rok.. tak przynajmniej zaklina się agent hehe..tak więc wychodzi prawie na jedno.. bo opcja szyb też pewnie kosztuje ze 300zł,taka do 6 tys zł. wkurza mnie tylko to czekanie ,bo dieselem musze posuwać...i to pod warunkiem ,że koleżanka małżonka pozwoli:hail:

PinkTool
31st-March-2014, 23:14
witam.. tralala...szyba wstawiona, wycieraczka wymieniona i się śmiga....szanowna policjo radary do roboty....:car:

misiektoja
31st-March-2014, 23:30
To super :) Ale tak w ogóle to co Ty robiłeś, że straciłeś tylną szybę ? Bo chyba nie pisałeś...

PinkTool
1st-April-2014, 23:09
nie liczyłbym na z rozumienie w tej sprawie u kierowców , to jest tajemnicza historia.. opowiem jak się upiję i tu wpadnę, mogę tylko dać Wam radę , że przez zamknięte drzwi bramy garażowej nie da się wyjechać:frusty:

B&B
1st-April-2014, 23:14
Brzmi to bardzo tajemniczo :D