PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kilka wątpliwości



luk
18th-March-2014, 12:47
Witam.

Już ładnie się przywitałem :) więc mogę pytać użytkowników INFINITI :). Szukam G37S i mam kilka pytań :

1) Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie (roczniki 2011-2012)?
2) Czy istnieją dobre serwisy poza siecią ASO, które robią wszelkie naprawy taniej niż w Katowicach bądź Warszawie?
3) Jak z awaryjnością tych samochodów, jakieś typowe usterki itp , pytam gdyż robię przebiegi średnio 30 000 rocznie
4) Czy warto wg Was "doposażyć" się w przedłużenie gwarancji producenta?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje (wiem, że ogólnikowe i prostackie pytania :) )

Pozdrawiam

grabba
18th-March-2014, 14:46
Ad. 3) Temat, który od czasu do czasu się przewija to piasty. U mnie przód wytrzymał 80 tkm. Zamienniki (podobno dobre) kosztują 810 zł za sztukę, w ASO 1.950 zł za sztukę.
Ad. 4) Ja w końcu nie przedłużyłem. Ale przy przebiegach 30 tkm rocznie wg. mnie warto. Kupujesz prawie nowy samochód, a taka dodatkowa gwarancja to tylko kilka % wartości samochodu.

Tomek g35c
18th-March-2014, 15:47
Gwarancji bym nie wykupował... samochody są prawie bezawaryjne... chyba że będziesz upalać samochód...
Każdy mechanik który zna markę Nissan ogarnie naprawy... jest to większy brat 370Z... więc nie ma problemu...
Wozem który kupisz 40-50 tyś km przejedziesz spokojnie 90 tys km bez szczególnych napraw...
Ja mam G35 coupe od 5 lat i nic nie robiłem poza jak Grabba wspomiał mat zużywającymi się... klocki, tarcze, może piasta - u mnie w G35 nigdy, końcówki drążków, krzyżak kolumny kierowniczej itp...

sirtrojan
18th-March-2014, 16:21
dokup gwarancje bo warto.
kolega slepy dokupil i nie żałuje.

slepy62
18th-March-2014, 18:25
Przy dużych przebiegach i prawie nowym aucie - moim zdaniem warto - za 2 dodatkowe lata zapłaciłem za FX ~5000-zł to w sumie mniej niż ubezpieczenie tego samochodu na 2 lata - a duże przebiegi + dynamiczna jazda.... przy zaawansowanej elektronice może być czasem problematyczne. Sądzę że doubezpieczenie G powinno być dużo tansze od FX. Część napraw (klocki, tarcze itp. nie objete gwarancją i obowiązkiem "serwisowym") możesz też robić sam lub w jakimkolwiek serwisie - a części ciągnąć ze stanów bo są z reguły duuużżżooo tańsze niż w PL... Przy aucie kilkuletnim / starszym- jak u Tomka - taka opcja jest bez sensu...