PDA

Zobacz pe?n? wersj? : stukaniwe w silniku po wymianie oleju



Matvp
27th-March-2014, 22:00
Jestem szczęśliwym lub nieszczęśliwym (to się dopiero okaże) posiadaczem Infiniti FX35 z 2005r od 2 tygodni. Zacząłem od wymiany podstawowych części,olejów,czyli "odkurzenie" autka. Wszytsko było ok do momentu wymiany oleju w silniku. Po tym zabiegu słychać stukot w silniku. Wcześniej pięknie mruczał-mechanik twierdzi,że poprzedni olej był gęsty i przez to nie było słychać tłuczenia. Ponoć problemem może być panewka (piąta czy szósta). Czy ktoś z Was miał podobny problem i może mi coś podpowiedzieć w tej sprawie? Poszukuję też dobrego mechanika do tego auta najlepiej w okolicach Częstochowy. Za wszystkie rady dziękuję najmocniej,bo włosy sobie z głowy wyrywam aktualnie (a nie ma ich zbyt wiele).
Pozdarwiam Was wszystkich!!

pawell31
27th-March-2014, 22:53
Przy jakich obrotach stuka? Slychac to na obrotach bardziej przy jednej z glowic?
Na postoju wkrecęcaj go powoli na obroty i obsłuchaj

Puk puk...
Kto tam?
Panewka

korzen
28th-March-2014, 12:52
Matvp postaraj sie najpierw ustalic gdzie stuka? Z dolu czy z gory silnika? Czy przy okreslonych obrotach? Czy tylko przy obciazeniu? Nie chcialbym zle prorokowac, ale jak stuka z dolu to jak pisze pawell31 moglo obrocic panewke... Jaki olej zalales? pawell31 napisz jak u Cibie to stukalo?? Czy przy wolnych obrotach i na jalowym tez?? Czy bylo przytarcie panewy poprzedzone mrugnieciem kontrolki cisnienia oleju??

Black
28th-March-2014, 19:56
.
Wcześniej pięknie mruczał-mechanik twierdzi,że poprzedni olej był gęsty

Pewnie ktoś nawalił tam zagęszczacza aby wyciszyć silnik.

MarianoS81
28th-March-2014, 20:04
Kupiłem auto z przewiniętą panewką., za drugi silnik zapłaciłem 6k, wiedziałem na co się pisze, tobie współczuję jak ktoś ci ożenił taką sprawę. Miejmy nadzieję że to nie panewka...

Wysłane z Sony Xperia Z1

korzen
28th-March-2014, 20:24
Jak wyjdzie, ze to panewka i silnik byl zalany motodoktorem to rzeczoznawca i do sadu. Oczywiscie jezeli auto kupiles z od handlarza, bo od prywatnej osoby ciezko bedzie cos wyegzekwowac. Moj kolega mial dokladnie taka sama sytuacje... Kupil saaba 9-5 Aero "igielke szwajcara". Po tygodniu wymienil olej i korba mu bokiem wyszla. Okazalo sie, ze motor byl zalany motodoktorem i byl w stanie agonalnym. Po ekspertyzie rzeczoznawcy, za pomoca prawnika wygral w sadzie sprawe o pokrycie kosztow remontu silnika (ktory zrobil wczesniej na wlasny koszt). Tylko u nas w ojczyznie niestety strasznie dlugo to trwa...

pawell31
28th-March-2014, 22:45
u mnie od 1800 do 3000 troche klepało.

stukanie obróconej panewki, bierze się z tego że to tłok w głowice napieprza. więc z dołu tego nie słychać

Matvp
31st-March-2014, 22:21
Jutro będzie dokładna diagnoza. Mechanik pocieszył mnie,że to raczej nie panewka. Jutro lub w środę opiszę dokładniej jak się sprawy mają,bo sam jeszcze nic konkretnego nie wiem. Ale wierzę,że jakoś da się ogarnąc sprawę. Po naprawieniu tej sprawy chcę zrobić detailing lakieru i dopieścić go na swój gust.
Mam nadzieję,że Wam też się spodoba-na pewno wrzucę zdjęcia.
Pozdrowienia.

LOKTONG
31st-March-2014, 22:29
Od lakieru tez mam megika - kilometr od tego mechanika ;), dzwon pytaj

Alvan
22nd-October-2014, 17:14
Jak zakonczyla sie sprawa , co zdiagnozowal mechanik ??
Bo u mnie cyka w silniku w FX35 2003r, niezaleznie od obrotow , bez znaczenia czy zimny czy rozgrzany ...
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, i dodam ze dzwiek dochodzi bardziej z prawej strony ...
POZDRAWIAM

Coobcio
23rd-October-2014, 03:50
Po zakupie auta z silnikiem VQ35DE przy wymianie oleju w silniku obowiązkiem jest dokonanie rewizji dołu silnika i w razie potrzeby wymiana panewek korbowodowych...
Jak lekko co puka to wymiana panewek załatwi sprawę ale jazda w takim stanie szybko doprowadzi do zdezelowania silnika.