PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX35 układ napędowy pytanie ;)



ZEUS
29th-March-2014, 13:37
Witam tak siedzę kombinuje i rozkminiam pewien temat ;) Zwróciłem uwagę że w FX'ach wyświetla się na zegarach ikonka AWD i tu moje pytanie do posiadaczy tych pięknych maszyn....
FX standardowo ma napęd na TYŁ w wersjach 4x4 ze względu na tą ikonkę musi być dołączany napęd i tu jest sedno pytania w 4x4 dołączany jest przód czy tył ??

korzen
29th-March-2014, 14:19
[QUOTE=ZEUS;36886...FX standardowo ma napęd na TYŁ ...[/QUOTE]

Sam sobie odpowiedziales :) Oczywiscie w FX AWD dolaczany jest naped przedni... I to jest piekne w tym samochodzie lol

ZEUS
29th-March-2014, 14:56
...FX standardowo ma napęd na TYŁ ...

Sam sobie odpowiedziales

Nigdzie info nie było na ten temat ;)


Oczywiscie w FX AWD dolaczany jest naped przedni... I to jest piekne w tym samochodzie

Napisał byś w jaki sposób odbywa się załączanie przedniego napędu ??

W PEUGEOT 4007 (MITSUBISHI OUTLANDER) mam przełącznik 2WD (przód) 4WD (Dołączany Tył) LOCK (Stały napęd na 4 koła bez żadnych limitów) w FX jest coś w podobie ??

Tomek g35c
29th-March-2014, 15:52
W starym FXe rozłącza napęd powyżej 40 km/h... lub gdy jest przycisk AWD załączony to wtedy jest stały napęd na 4 koła...

Roman
17th-June-2014, 13:15
W starym FXe rozłącza napęd powyżej 40 km/h... lub gdy jest przycisk AWD załączony to wtedy jest stały napęd na 4 koła...

przycisk AWD - coś przeoczyłem bo u mnie chyba niema?

Schirru
17th-June-2014, 16:54
ponizej konsoli po lewej stronie, obok przycisku od kontroli trakcji.

Schirru
17th-June-2014, 16:57
W starym FXe rozłącza napęd powyżej 40 km/h... lub gdy jest przycisk AWD załączony to wtedy jest stały napęd na 4 koła...


jestes pewien ze juz powyzej 40?? latałem kiedys zimą "bokami" i jestem pewien ze 4 kola były napędzane. a prędkośc była wyższa niż 40km/h.

wpadłem kiedyś w poślizg na łuku przy 120 i przy kontrze również zdecydowanie było czuć że przód "ciągnie". no ale nie wiem, trzebaby to sprawdzic:)

sirtrojan
17th-June-2014, 17:50
Schirru jak latałeś bokami to była sytuacja awaryjna (uślizg) i dołączał się napęd.

Roman
18th-June-2014, 09:28
niestety moja wersja przycisku nie ma :-(

a tak na marginesie jak odpalam i ruszam pierwszy raz po nocy to jak jade wolno to słysze tak ok 20-30 km jak załacza się jakiś elektromagnes pod samochodem (podobnie jak przełączą się na gaz w samochodzie z LPG, metaliczny pstryk)

korzen
18th-June-2014, 18:19
Ja tez nie mam przycisku... myślałem, że Fx nie ma blokady tylko dołącza automatycznie... no chyba, że przycisk jest gdzie indziej... poszukam :)

Sent from my Z10 using Tapatalk

crazyPro
19th-June-2014, 00:55
W drugiej generacji czegoś takiego jak przycisk nie ma. Za to ten napęd infiniti określa jako inteligentny AWD, a cała inteligencja polega właśnie na tym, że na stałe jest napęd na tył a w momentach awaryjnych bądź takich, które wymagają przyczepności 4 kół załącza się właśnie AWD, ale to się dzieje automatycznie, jednostka ludzka nie ma ma to wpływu.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

djoneway
5th-October-2016, 12:43
niestety moja wersja przycisku nie ma :-(

a tak na marginesie jak odpalam i ruszam pierwszy raz po nocy to jak jade wolno to słysze tak ok 20-30 km jak załacza się jakiś elektromagnes pod samochodem (podobnie jak przełączą się na gaz w samochodzie z LPG, metaliczny pstryk)

Czy ktoś coś może więcej powiedzieć o tym cyknięciu o czym kolega wspomniał powyżej? Pewnie jest to coś związane z napędem AWD ale o co kaman??

djoneway
6th-October-2016, 20:09
...ponawiam pytanie, bo nie wierzę że nikt nie wie co to za dźwięk i skąd wychodzi..:infi:

korzen
6th-October-2016, 20:19
U mnie nie bylo takich dzwiekow, wiec niestety nie pomoge... Naped dziala prawidlowo w zimie od razu jak ruszysz?

grabba
6th-October-2016, 20:43
A olej w dyfrach i skrzyni rozdzielczej wymieniałeś.

djoneway
6th-October-2016, 21:21
W zimę jeszcze nie testowałem, gdyż mam go od wiosny i nie wymieniałem jeszcze oleju w dyfrze:). Objaw jest taki że przy pierwszym ruszeniu przy prędkości około 20~30km/h słyszę takie cyknięcie jakby elektromagnesu. Tak jakby się coś załączało. Nie wygląda mi to na objaw czegoś zepsutego...

Tomek954
6th-October-2016, 22:32
Mam to samo obstawiałbym że raczej to od skrzyni po ruszeniu pierwsza zmiana biegu takie cyknięcie jakby, ja mam rwd. Ogólnie skrzynia mi działa ok ale mam w planach wymienić w niej olej.

Shimomura
5th-April-2017, 10:15
czy Wasze cyknięcia zniknęły po wymianie oleju w skrzyni ?

sirtrojan
5th-April-2017, 16:50
cykniecie moze być rozłaczeniem napedu awd.

djoneway
5th-April-2017, 19:38
cykniecie moze być rozłaczeniem napedu awd.
I to by się zgadzało. Auto przy ruszaniu korzysta z AWD a potem go rozłącza tylko czemu dzieje się tak zaraz po pierwszym uruchomieniu pojazdu a potem już nie. Hmmm:noidea:

Tomek954
5th-April-2017, 22:21
Ja mam napęd na tył i to samo więc wątpię...

Shimomura
5th-April-2017, 22:27
Ja mam napęd na tył i to samo więc wątpię...

wymieniłeś olej jak planowałeś ?

Kanios
28th-April-2017, 15:48
I co nikt nie wie co to jest to pykniecie ?

sirtrojan
28th-April-2017, 16:22
Pyknac to sobie lubą też przeguby ale puki nie pyka nagminnie to chyba bym to zostawił.

Jarek75
28th-April-2017, 18:44
To metaliczne pykniecie to pompa ABS-u. Mam to samo,potwierdzone.

djoneway
28th-April-2017, 19:54
To oznacza że ABS działa jak trzeba💪😁 Dzięki Jarek, zagadka rozwiązana, punkt dla Ciebie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Jarek75
28th-April-2017, 20:54
Spoko :D

Kanios
30th-April-2017, 16:48
No i git.Dzięki.