PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wał napędowy - krzyżaki



ba-barteq
2nd-April-2014, 23:24
Witam,

Czy ktoś podrzuci informację dotyczącą jak prawidłowo zachować powienien sie wał napędowy. Generalnie postanowiłem wymienić łozysko podpory wały, a co za tym idzie zdemontowałem wał żeby zerknąc czy nie ma luzów na krzyżakach. No i wnioski :

Łożysko bylo ok ale skoro miałem nowe wymieniłem, jednak nie do końca pojmuję czy zachowanie krzyżaków jest tak jak być powinno. Otóż luzów zero, jednak spodziewałem się że wał na przegubach krzyżakowych powinien pracować w pełnym zakresie tak samo w sensie płynnie przeginać się bez wyraźnych przycięć czy pozycji innych niż płynny przesów. Natomiast zauważyłem że u mnie gdy wyginam przegub w całym zakresie wyraźnie wyczuwam gdy wał ustawia się w pozycji neutralnej na wprost. Tak jakby wskakiwał na pozycję wyprostowaną. Przeginając dalej wyskasuje z tej pozycji i dalej idzie już płynnie. Nie ma żądnych luzów. Myślałem że kamienie i szpilki w krzyżaku są wytarte jednak wówczas spodziewałbym się luzów na przegubie. Irytacja sięgała zenitu więc zakupiłem wał wraz z krzyżakami z teoretycznie małym przebiegiem z 2008 roku jednak tu sytuacja ma się podobnie każdy krzyżak również posiada to przycięcie idealnie w środkowej części (na wyprostowanym wale) i wa każdej płaszczyźnie. Czy ktoś możę miał w rękach 100% nowy wał z krzyżakiem którego jest 100 % pewien i oświeci mnie czy to normalne zachowanie wału ? Jeśli opis problemu jest niezrozumiały proszę o informację postaram się sprostować. Będę wdzięczny za informację i znów spokojny sen ^^ :hail:

BTW Jakby ktoś poszukiwał łożyska podpory wału FEBEST ma w ofercie kod produktu NCB-001.

Pozdrawiam

ba-barteq
7th-April-2014, 19:55
Informacje jakie udało mi się zgromadzić :

Serwisy autoryzowane Infiniti (Warszawa oraz Kraków) nie potrafiły odpowiedzieć na pytanie - czy lekkie przycięcie krzyżaka w pozycji wyprostowanej to normalne zachowanie. Mozna kupić za to u nich kompletny nowy wał :).

Specjalistyczne zakłady trudniące się regeneracją wału wniosły do tematu trochę mądrości a wnioski są następujące. Wały z krzyżakami wprasowywanymi i nie smarowanymi (takie są w Infiniti) po ok pół roku nabywają takiej tendencji do zaznaczania pozycji w której pracują. Nawet gdy wstawimy nowy wał za ok pół roku będzie dokładnie ten sam efekt. Z tym nie robi się nic do momentu aż wał nabierze luzu lub zacznie się przycinać powodując wibracje.

Tyle w temacie. Pozdrawiam.

COUGAR
6th-April-2015, 23:43
Wracając do rzeczywistości po świętach czas na pytanie:P jaki olej polecacie do wału napędowego??

korzen
7th-April-2015, 00:46
Wal nie ma oleju :) CO do krzyzakow, to ja regenerowalem wal wlasnie przez ten opor w pozycji "neutralnej". Luzu nei bylo, ale mechanik zalecil mi wymiane (przy okazji wyciagnietej skrzyni)... Tylny tez nie ma luzu, ale ma to zachowanie "na wprost" o ktorym piszesz. Musze zglebic temat, bo jezeli nie wymaga regeneracji to wymiane tylnego oleje (mialem go robic profilaktycznie przy najblizszym serwisie)...

CzarnePaliwo
8th-April-2015, 13:54
Infiniti rekomenduje wymianę oleju w dyfrach co dwa lata. Koszt nie jest duży, bo i pojemność dyfrów niewielka:
- przód - 0,6L
- tył - 1,4L

Wymagany olej GL-5 (!) w lepkości 80w90. W zamian za 80w90 można zastosować dobrej klasy 75w90 np. Amsoil Severe Gear 75w90 lub Penrite Pro Gear 75w90 - to już jest najwyższa półka jeśli chodzi o przekładniówki/ oleje do dyfrów.

COUGAR
8th-April-2015, 19:32
Konkret odpowiedz wielkie dzięki :)