PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Choinka



stef
3rd-April-2014, 23:10
Taki oto widok ukazał się dziś moim oczom. Pojawia się po przekroczeniu ok. 30kmh. Sport włączyłem sam, a czujniki w kołach nie były sparowane wcześniej. Prędkościomierz nie działa, poza tym auto normalnie jedzie i nie wykazuje żadnych niepokojących objawów. Jakies pomysły, sugestie?

grabba
3rd-April-2014, 23:33
Możesz odczytać kody błędów, ale ja bym nie kombinował. Zadzwoń do Infiniti, niech przyślą lawetę z samochodem zastępczym. Miałem podobną sytuację, gdy akumulator się rozwalił - przysłali lawetę i dostałem G37x na kilka dni. Przy okazji przegląd mi zrobili i nie musiałem do Warszawy specjalnie jechać.

stef
3rd-April-2014, 23:37
Myślisz, że wyślą lawetę 500 km? :). Mały hint mi się przypomniał, jeździłem dziś z przyczepką. Czy to może mieć znaczenie? Mam wrażenie, że padł po prostu jakiś bezpiecznik ewentualnie czujnik. Jutro pojadę do elektryka, może coś po obd przeczyta.

grabba
3rd-April-2014, 23:47
Mi przysłali z Warszawy do Torunia - 250 km bez żadnych problemów. Powiedziałem, że boję się jeździć tym samochodem i nie było żadnego problemu - sami zaproponowali samochód zastępczy. Kody możesz odczytać. Pytanie, czy pali Ci się świnka od silnika, zanim jeszcze zrobi Ci się choinka?

ps. hmmm... widzę, że świnka Ci się nie pali. To z OBD raczej niczego nie odczytasz.
ps2. dlatego warto kupić za 35 zł interfejs obd na BT i program Torque na Androida za 15 zł i samemu można kody sobie czytać - nawet podczas jazdy :)
ps3. bezpieczniki warto sprawdzić ... może faktycznie któryś się przepalił.
ps4. zadzwoń do ASO w Warszawie ... może Ci coś podpowiedzą.

stef
3rd-April-2014, 23:51
Od silnika gaśnie. Czasami KEY nie gaśnie, ale tylko ta jedna. No a jak ruszę to wszystko po kolei się zapala. Jutro dzownię do serwisu

stef
4th-April-2014, 13:27
Laweta zamowiona. Jedzie do mnie q50 diesel, od biedy moze byc. Oferta asistance infiniti wyglada naprawde dobrze. Ubezpieczenie w pzu odbiera auto do serwisu ale juz po naprawie trzeba po nie pojechac. Oczywiscie zobaczymy jak bedzie wygladala naprawa i powrot auta.

stef
8th-April-2014, 22:38
No i winna okazała się źle przykręcona masa, którą odkręcili podczas montowania webasto :). Nie było zatem żadnej usterki auta.

grabba
8th-April-2014, 23:40
Fajnie, że wszystko dobrze się skończyło. Jak wrażenia z obsługi serwisowej?

stef
13th-April-2014, 00:45
Ogólnie jestem zadowolony. Auto naprawione, ja nie zostałem bez auta, przy okazji przetestowałem nowy model. Auto wróciło naprawione i umyte. Mam jednak kilka zastrzeżeń:
-nie miałem sparowanych czujników od kół zimowych, i zapomniałem o tym powiedzieć. Szkoda, że serwis nie wyszedł z inicjatywą, żeby mi je sparować, nawet odpłatnie, chociaż przy cenie kół zimowych powinni to zrobić gratis. Tymbardziej, że to pewnie chwila z kompem w ręku
-nie wiem co trzeba rozbić z autem, żeby średnie spalanie wyniosło 23,3 l/100km :). Tzn. wiem, że tyle można spokojnie osiągnąć, ale jak oddawałem auto to było wyjechane z pół baku i moje średnie spalanie gdzieś na poziomie 15-16l, i w ciągu jakiś kilkunastu km skoczyło do 23. Nawet komputer pokładowy, który od zawsze pokazuje 15,1 skoczył na 15,3. No chyba, że się komuś "wylało" ;). No, ale ktoś, kto jeździł nie musiał tankować, ja zastępczaka oddałem zatankowanego, srednie spalanie 7,1 i jeździłem jak swoim, a nawet dużo wolniej i delikatniej. Taki mały zgrzyt...

Edit:jeszcze przyszło mi do głowy, że po prostu auto mogło stać w serwisie z odpalonym silnikiem przez dłuższy czas :)