PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Różne oleum do naszych FX i innych - Nippon oil...



Grucha
5th-April-2014, 12:16
Może się przyda... Ceny w niektórych sklepach internetowych całkiem OK a znacząco taniej niż markowane Nissanem :)


http://vis-host.co.uk/eneos/eneos3/oilselector.php

korzen
5th-April-2014, 17:53
Ja tam na swoim przypadku smiem stwierdzić, że jak ktoś lubi przycisnąć to 5W30 do VQ35 się nie nadaje! Uwieżcie mi... A taki olej (tak jak książka) poleca ta strona. Do tego motoru 5W40 do normalnej jazdy, do pałowania 5w50 albo 10w60. ENEOS to dobre oleje btw :thumb:

Grucha
6th-April-2014, 22:57
Dobre, dobre...a najlepsze, że do skrzyni biegów nie trzeba lać za "x" kasy nissanowskiego, tylko za rozsądne diengi eneos :)
ja do swojego motoru leję 5W30 co 10.000 km, ale raczej nie piłuję maszyny ;)

greg belial
11th-February-2017, 22:40
Jestem tu dopiero od chwili a swoje pierwsze infiniti mam od wczoraj...ale moje hobby to majsterkowanie przy furkach i troche ich mam ,wiec chciałem "wtrynić swoje 3 grosze"o olejach...w swoich furach lałem od dawna castrole Edge syntetyki kupowane z niemiec -nie powiem ,żeby coś złego z silniczkami się działo bo żadnych problemów w tym temacie nie było w moich furkach nigdy (wymiana co 8-10 tys), ale od pewnego czasu po naczytaniu się krytyki na castrola ,że ostatnio zaczął "obniżać loty"w niektórych furkach pozmieniałem troche....w tych starszych przeszedłem na Valvoline ,a w tych najlepszych na millers oil i powiem że millers jest naprawde super -np.jedno ze sportowych autek o ile do tej pory dolewalem w nim ok litra castrola na 2-2.5 tys km to teraz jest to wartosc litr na 5-6 tys a to już znaczaca róznica...w moim infiniti poprzedni własciciel lał castrola edge 5w30 -mam zamiar zaraz przejść na millers XF C2 5w30

tiger456
11th-February-2017, 23:03
Oleje Millersa są naprawdę dobre... Przed zalaniem go wyczyść motor płukanką bo Castrol w naszych silnikach potrafi sieć spustoszenie.

greg belial
15th-February-2017, 00:09
Z tymi płukankami ciekawy temat...polecają zwlaszcza liqui moly. Nigdy nie stosowałem żadnej płukanki-może jestem przewrażliwiony-ale opinie są rózne-i skrajne-przeważają głownie takie ,że nie ma się co obawiać płukanek,ale jakoś nie zaryzykowałem nigdy.Zawsze jak kupowałem "nowe" autko-to oczywiscie pakiet startowy a z wymianą oleju tak,że wymieniam na ten własciwy i za 2-3 tys kolejna wymiana.Tak zrobiłem w 911 jak przeszedłem z castrola 0w40 edge na millersa 0w40 XF LL i w infiniti chce wykonać dokladnie taką samą procedure :)

tiger456
15th-February-2017, 00:28
Skontaktuj się z Czarne Paliwo i weź sobie płukankę Archoila. Sceptycznie podchodziłem do momentu 1 wlania, potem już na bieżąco wymiana oleju + płukanka :)

grabba
15th-February-2017, 00:36
Wg. mnie nie ma sensu robić płukankę co każdą wymianę oleju silnika, jak się leje dobry olej. Ja płukałem tylko raz po kupnie, gdy nie byłem pewien co było lane wcześniej.

greg belial
20th-February-2017, 23:18
jednak z tymi płukankami to więcej strachu i opowieści z mchu i paproci niż prawd o "rozszczelnianiu silników"...powiem szczerze że przetestowałem na swojej furze do wożenia psa destruktora- audi a6 c4 2.5TDI R5 (klasyka pancerna)-wlałem liqui molly i 20 min na wolnych obrotach przed zlaniem oleju...Nie stało sie nic...znaczy powiem wiecej stało-silnik bardzo się wyciszył-przejechalem juz pare setek km i nic się nie dzieje-nie zauwazylem żeby leciało jak z cebra po zastosowaniu płukanki,a silniczek pracuje z wieksza kulturką na 100%-dlatego zgodnie z radą Tigera456 przepłucze po castrolu FX przed zalaniem millersa-to chyba dobry pomysł.dzieki

tiger456
20th-February-2017, 23:35
Płucz śmiało, na zdrowie! ;)

ArtPol74
21st-February-2017, 08:34
greg belial 2.5R5 to wspaniały silnik, nawet i w teraźniejszym czasie. Miło go wspominam. Co do płukania i "rozszczelniania". U mnie kolega w Meśku A-klasie zrobił taką płukankę miesiąc temu i wszystko pozytywnie. Też byłem zaciekawiony negatywnymi skutkami zasłyszanymi po ludziach. No cóż wychodzi, że jeżeli złom się komuś trafi to i płukanka zaszkodzi! ;-)

Piotr Lee
16th-November-2018, 20:48
Witam

Trzeci raz zalewam silnik olejem FUCHS Titan GT1 5W40..zmieniam co 8 tyś..daje rade..stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny..
w skrzynię JATCO RE5R05A wlałem LIQUI MOLY..dużo taniej niż nissanowski a jakość bardzo fajna..ale wymieniałem ten olej w sposób dynamiczny(na ATF-ie)

pozdrawiam:P.Lee

sirtrojan
16th-November-2018, 22:00
FUCHS Titan GT1 5W40

kurde w sumie nie chce psioczyć ale po 35 000 na tym oleum (3 zmiany) przypchały mi sie popychacze hydrauliczne (wszystko w volvo diesel) więc przesiadłem sie na valvoline.

Grzesiek861208
16th-November-2018, 22:16
Ja od około 80 tys km ( 8 wymian oleju) jeżdżę na millersie 5w30 i sobie raczej chwale ten olej ale jutro robię przesiadkę na amsoila tez 5w30 asl i ciekawy jestem czy będą jakieś różnice w kulturze pracy. Dolewać oleju między wymianami w zasadzie nie muszę ( zużycie około 300ml na 10 000 km ). Amsoil do silnika w Infi G37 raczej najbardziej polecany z tego co czytałem.
Pozdrawiam

Piotr Lee
17th-November-2018, 20:32
"kurde w sumie nie chce psioczyć ale po 35 000 na tym oleum (3 zmiany) przypchały mi sie popychacze hydrauliczne (wszystko w volvo diesel) więc przesiadłem sie na valvoline. "



a to mnie kolega zmartwił teraz:(
dzięki za cynk..wezmę pod uwagę ale 5w40 czy 5w 30 ten valvoline?
a jak jeździłeś fx35 to co lałeś?

pozdrawiam:P.Lee

Piotr Lee
17th-November-2018, 20:37
Ja od około 80 tys km ( 8 wymian oleju) jeżdżę na millersie 5w30 i sobie raczej chwale ten olej ale jutro robię przesiadkę na amsoila tez 5w30 asl i ciekawy jestem czy będą jakieś różnice w kulturze pracy. Dolewać oleju między wymianami w zasadzie nie muszę ( zużycie około 300ml na 10 000 km ). Amsoil do silnika w Infi G37 raczej najbardziej polecany z tego co czytałem.
Pozdrawiam

dzięki za cenne info..rozważę amsoil lub valvoline
pozdr.

Grzesiek861208
17th-November-2018, 20:55
Dzisiaj zalany amsoil 5w30. Myśle ze za jakiś miesiąc- dwa będę mógł się jakoś odnieść co do różnic o ile jakieś wyczuwalne będą. Millers uchodzi za niezły olej ale niestety po zasięgnięciu języka okazało się ze nie podają pełnej specyfikacji swoich produktów np odparowywalnosci. Amsoil podaje pełne dane przez co wydaje się wiarygodniejszy. Specjalista od olejów tutaj na forum i nie tylko tutaj uchodzi Kolega Czarne Paliwo i myśle ze z nim dobrze porozmawiać w kwestii olejów. Jeżeli chodzi o porównanie Millersa np do Castrola to nie ma co porównywać. Kolega w Tiguanie miał zalany silnik Castrolem i jak przesiadł się na Millersa to oprócz zmniejszenia zużycia oleju poprawiła się temperatura pracy oleju. Na Castrolu miał temperaturę robocza w mieście oleju 115-117 stopni a na Millersie w tych samych warunkach 101-103 stopnie wiec różnica dość duża.
Ja długo u siebie używałem Millersa i naprawdę mogę polecić go jako dobry produkt chociaż może do Infi są lepsze? - nie wiem.
Co do oleju w skrzyni ( automat) mogę polecić Revenol J2 S. Wymieniałem olej w skrzyni na ten właśnie i jak na razie ( dwie wymiany metoda statyczna ) wszystko chodzi bardzo dobrze.
Pozdrawiam

Adam_77
24th-November-2018, 07:48
Zaś spec od silników infi i z350 coobcio poleca Elfa evolution 900 5w50, i wymiana co 6kkm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Invicto
2nd-December-2018, 16:53
Ja zakupilem liqui moly 5w50 molygen, jestem ciekawy jak ten wynalazek bedzie sie sprawdzal. Wczesnie jezdzilem tylko na motulu.

Zibcio
4th-February-2019, 17:05
Poprzedni właściciel zalewał Infiniti Millers Oil 5W40, ja teraz wlałem AMSOIL 5W40 Synthetic European Engine Oil (AFL). Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów zobaczyłem czystą ( klawiaturę ) i kanały olejowe. Mam nadzieję że AMSOIL tylko poprawi pracę silnika. Po czyszczeniu przepustnicy i regulacji wolnych obrotów, mój silnik to poezja. Dodam,że w komputerze silnika jedyny błąd to spadek napięcia, autko stało 2 tygodnie na parkingu, a mróz szalał.

Kazik_R52
11th-March-2019, 04:13
Dzisiaj zalany amsoil 5w30.


to mój zestaw właśnie gotowy na zmianę12165
co do amsoil, to ich testy są średnio wiarygodne, sama firma ma system sprzedaży bezpośredni/piramidalny (ala amway, itd..) . Taki system wpływa że są tysiące ludzi zaangażowanych w sprzedaż, którzy są naganiaczami marki.

Ologt
13th-March-2019, 23:43
Poprzedni właściciel zalewał Infiniti Millers Oil 5W40, ja teraz wlałem AMSOIL 5W40 Synthetic European Engine Oil (AFL). Jakież było moje zdziwienie, gdy podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów zobaczyłem czystą ( klawiaturę ) i kanały olejowe. Mam nadzieję że AMSOIL tylko poprawi pracę silnika. Po czyszczeniu przepustnicy i regulacji wolnych obrotów, mój silnik to poezja. Dodam,że w komputerze silnika jedyny błąd to spadek napięcia, autko stało 2 tygodnie na parkingu, a mróz szalał.

To chyba zasługa millersa ,myslisz że po jednej wymianie na amsoil silnik Ci się oczyścił ?:)