PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX35 Diesel



krzychu
16th-May-2010, 22:50
Przy okazji, jako stały klient salonu Infiniti w Wawie (byłem już 3 razy :) ), zostałem zaproszony na jazdę FX z silnikiem diesla.
Podobno został wyprodukowany zupełnie nowy silnik przygotowany specjalnie pod nowe Infiniti - 3,5 l prawie ~550 Nm.
Sądzę, że będzie wykorzystywany również przez bolidy Nissana i Renault.

Osobiście nie chce mi się wierzyć, że mnie urzeknie do tego stopnia, że zmienię orientację z benzyny na diesla.
Ale przejechać się zawsze można :)

Jak tylko przejadę się nowym FX35d, z pewnością opiszę wrażenia.

Pozdrawiam
Krzychu

quku
17th-May-2010, 21:36
z tego co widziałem to diesel FX ma oznaczenie FX3,0dAT a więc 3 litry V6 175 kW przy 3750 obr/min no i niewątpliwie ten uroczy klekot diesla (wiem niektórzy go lubią, ale ja pisze o moich odczuciach) przy tej mocy przy takich obrotach nie podejrzewam żadnej rewelacji na trasie nie wspomnę o dźwięku który będzie z siebie wydawał nawet nie chcę myśleć, myślę że to po prostu profanacja FX diesle wg. mnie oczywiście dobre są do pracy transportu no do prawdziwego terenowca, ale do bulwarówki jaką jest FX ?? czekam na bugatti veyron diesel :wof:

Darek
8th-November-2010, 14:05
a ten diesel nie jest przypadkiem wytworem BMW?

sirtrojan
8th-November-2010, 14:14
Renault a nie BMW!

Darek
8th-November-2010, 14:29
to w jakim renaulcie używany jest silnik 3,0 diesel o tej mocy?

sirtrojan
8th-November-2010, 14:43
Nie wiem który to model renault ale wiem że silnik z lekka modyfikowali. ( Generalnie sprzedawca w salonie zapewniał mnie że to silnik wyprodukowany specjalnie do Infi).

Athens
8th-November-2010, 15:57
Cytat z portalu Autokrata.pl:

"Infiniti, marka, którą kochamy za pięknie brzmiące silniki benzynowe, wprowadza do swoich modeli pierwszego w historii firmy diesla. Motor o pojemności 3 l i widlastym układzie 6 cylindrów bazuje na francuskiej konstrukcji 3,0 V6 dCi, którą Renault zastosowało
w najnowszej Lagunie. Ten sam motor montowany w samochodach
japońskiej marki otrzyma nowy wał korbowy, wtryski paliwa oraz turbosprężarkę.

Diesel będzie mógł pracować w modelach EX, FX i M. Dysponująca mocą
238 KM i 550 Nm momentu obrotowego jednostka rozpędzi do 100 km/h mniejszego z SUV-ów w 7,9 s, a większego - w 8,3 s, przy średnim apetycie na paliwo
na poziomie 8,4 w modelu EX i 9 l w FX (nie podano osiągów modelu M). "

slepy62
8th-November-2010, 16:13
Nowy silnik V6 o pojemności 2993 cm3 generuje moc
175 kW (238 KM) oraz moment obrotowy 550 Nm. Co istotne, kierowca
Infiniti z dieslem pod maską ma do dyspozycji 500 Nm już przy 1500 obr./min. Dzięki temu model
Infiniti EX30d rozpędza się do prędkości
100 km/h w 7,9 sekundy, zaś FX30d w 8,3 sekundy. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem standardowej siedmiobiegowej przekładni automatycznej.

Jednostka oznaczona kodem V9X została opracowana w Europie przez inżynierów Infiniti przy współpracy z Renault i Nissanem, przy czym silnik
jest budowany w ośrodku w Cleon we Francji, około 100 km na zachód od Paryża. Jednostka ta będzie również wykorzystywana w samochodach Renault i Nissana.
Osiągi i konstrukcja
Moc - 238 KM/ 175 kW
Moment obrotowy - 550 Nm od 1 750 do 2 500 obr./min.
System dolotowy - Turbosprężarka VN i chłodnica powietrza doładowującego
System wtryskowy - Common-rail, 1 800 barów i wtryskiwacze piezo
Stopień sprężania - 16:1
Napęd wału rozrządu - DOHC, łańcuchowy i zębatka z mechaniczną regulacją luzu zaworowego
Zaworów na cylinder - 4
Głowice cylindrów/blok - Aluminium/żeliwo CGI

sirtrojan
8th-November-2010, 16:25
Jak dla mnie to stary silnik który został zmodernizowany poprawiony.
Są to z reguły dużo lepsze silniki od pierwowzoru. I tak silnik w moimi Voyagerze CRD, który bazował na fatalnym i awaryjnym włoskim silniki VM okazał się być całkiem fajną i bezawaryjną jednostka napędową!

slepy62
8th-November-2010, 16:26
:) to trochę przypomina mi dyskusje jakie kiedyś słyszałem - co ma wspólnego auto seryjne z wyścigowym lub rajdowym,
20-kilka lat temu w Stanach podobnie: V6 to nie silnik - musi być conajmniej V8 a najlepiej V12
no i forumowe nt. "zacyklonowania" benzyny

Cóż, dla każdego coś dobrego, dla każdego coś innego...
Hej

slepy62
8th-November-2010, 16:29
nie wspominając - przez lata pokutujące w europie stwierdzenie - "co ma wspólnego z normalnym samochodem - automat "
hehehe:)

Darek
8th-November-2010, 16:46
nie wspominając - przez lata pokutujące w europie stwierdzenie - "co ma wspólnego z normalnym samochodem - automat "
hehehe:)

oraz 4 kola,:)