PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana przedniego dolnego wahacza coupe



badyl
7th-April-2014, 15:19
Czesc, mam problem z wymiana przedniego dolnego lewego (od strony kierowcy) wahacza. Chodzi o dostep do sruby ktora jest mocnowana w gumie (tej po prawej stronie) http://static1.money.pl/i/moto/czesci/1/27/85/6f/27856fc27b741963258c0429b85722ca

Wydaje sie ze sruba jest w profilu zamknietym i nie ma do niej dostepu a od dolu jest nakretka.....

Mechanik powiedzial ze trzeba opuszczac cale przednie zaiwszenie albo przewiercic dziure w tym profilu aby miec dostep do tej sruby.

Robil ktos cos takiego? Jak to zrobic?:confused:

Z gory dzieki za odpowiedz:)

Black
7th-April-2014, 21:01
Mechanik powiedzial ze trzeba opuszczac cale przednie zaiwszenie albo przewiercic dziure w tym profilu aby miec dostep do tej sruby.

Wymieniałem w swoim 2 wahacze,niczego nie opuszczałem,niczego nie wierciłem lol

Stawiam że w coupe jest to tak samo rozwiązane jak w sedanie,a w sedanie jest tak że śruba jest przymocowana na stałe,odkręcasz tylko tą nakrętkę (wcześniej też taką trójkątną blachę),potem sworzeń i po robocie.

Ile ten mechanior krzyknął za robotę?

badyl
7th-April-2014, 21:12
Tez wydalo mi sie to dziwne ze moze byc tyle roboty. Wlasnie wydawalo mi sie ze sruba jest na stale przymocowana i odkreca sie tylko nakretka. O cenie nie rozmawialismy, powiedzial ze mam przyjechac w srode ale nie wiem czy do niego wroce, z drugiej jednak strony to jedyny mechanik ktory u nas zajmuje sie zawieszeniem.... Ile u was biora?:)

Black
7th-April-2014, 21:25
Ja wymieniałem samemu:),podjedz np do norauto albo feu verta jeżeli masz gdzieś w pobliżu,tam za cos takiego biorą chyba ze150 zeta,ten mechanik ewidentnie chce wydoić z ciebie kasę...

sirtrojan
7th-April-2014, 22:10
na YT jest filmik instruktażowy.

badyl
7th-April-2014, 22:25
Ja wymieniałem samemu:),podjedz np do norauto albo feu verta jeżeli masz gdzieś w pobliżu,tam za cos takiego biorą chyba ze150 zeta,ten mechanik ewidentnie chce wydoić z ciebie kasę...

duzo roboty?:P


na YT jest filmik instruktażowy.

poka gdzie:P

Lukasz
7th-April-2014, 22:50
Tutaj go chyba wyciągają.


http://www.youtube.com/watch?v=Unc0S9kRieM

badyl
9th-April-2014, 11:27
Bylem u mechanika i znow ta sama gatka... trzeba opuszczac cale przednie zawieszenie. Trzasnalem drzwiami i wyszedlem! Teraz mysle zeby samemu to zrobic. dam rade zrobic to sam w warsztacie? Na filmiku wyglada to nie tak strasznie

Coobcio
9th-April-2014, 12:34
Problem jest kiedy wachacz skoroduje i nie chce się zbić z tej śruby - pewno z tym mechanik ma problem...
Pryskaj obficie WD-40 i obstukuj, i postaraj się go obruszac na boki

badyl
9th-April-2014, 12:47
Gornego wahacza nie trzeba sciagac?