PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klimatyzacja nie działa



crazyPro
19th-April-2014, 18:07
Witam i proszę o pomoc, może ktoś się z tym problemem już zetknął. W moim FX37 po kliknięciu na przycisk AUTO i ustawieniu temperatury na niższą (tak żeby chłodziło), uruchamia się kontrolka A/C natomiast auto próbuje schłodzić wnętrze kabiny jedynie przy pomocy wentylatora, dmuchając ile fabryka dała. Wiadomo, że nie przynosi to takiego efektu jaki daje klima, a przez to że nie jest w stanie zbić w ten sposób temperatury do zadanej wartości, więc wieje i wieje, a w kabinie jak było ciepło tak jest :( Czytałem wątek Seby, że miał podobny problem i był do wymiany przekaźnik jakiś. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Pozdrawiam

sirtrojan
19th-April-2014, 19:48
klima nabita?

crazyPro
19th-April-2014, 20:23
klima nabita?

Hmm, ciekawe pytanie. W jaki sposób mogę to sprawdzić? Niedawno go kupiłem, więc szczerze mówiąc... nie mam pojęcia

sirtrojan
19th-April-2014, 20:36
w sumie pewnie nie jest nabita i w tym jest problem.
Podjedz do specjalistów. sprawdzą ew uzupełnią z kontrastem ( zeby mozna bylo znaleźć ew. wyciek).

Wychodzi generalnie na to ze ci kompresor nei wstaje - moze bezpiecznik, moze brak czynnika.

dla swietego spokoju mozesz sprawdzic bezpiecznik pod maską oznaczony AC

Lee
19th-April-2014, 20:39
heh... należy podjechać na serwis klimatyzacji, lokalizacja wg. uznania ... serwis ASO, lub inne :) jeśli nic nie wiesz o klimie tzn. co i jak, kiedy nabita itd. to polecam full, czyli nabicie, odgrzybianie, filtr kabinowy... tak naprawdę pełną wydajność sprawdzisz jeżeli nabijesz klimę... dobry serwis będzie wiedział ... z czym, co się je :) nie masz co się martwić, przed nabijaniem jest procedura testowa szczelności układu itd.itp.
Pzdr.

edit: Sir mnie... wyprzedził :becky:

sirtrojan
19th-April-2014, 20:41
Lee ale opis masz zdecydowanie lepszy :thumb:

crazyPro
19th-April-2014, 20:49
Dzięki bardzo za pomoc :) Orientujecie się może jak to wygląda cenowo?

LOKTONG
19th-April-2014, 20:50
Wtrace 3 grosze, jesli by byl bezpiecznik to przycisk AC by sie nie załaczyl, mysle ze nie jest nabita.
Co miasto i co serwis inna cena. U mnie 120 nabicie. Ale z kontrastem pewnie wiecej (nigdy tego nie robilem) Dodatkowo odgrzybianie tez zalezy od metody ale nie wiecej jak kolejne 100zl. Jest domowy test na sprawdzenie gazu w klimie, odkrecasz niebieski koreczek tam gdzie sie nabija i sprawdzasz czy leci cokolowiek. Tylko o tym słyszalem nigdy nie sprawdzalem tej metody.

crazyPro
19th-April-2014, 20:55
Dzięki :)

Lee
19th-April-2014, 21:13
Etam Sir :o... nie chciałem przed szereg wychodzić, bo to szkodliwe ponoć jest :becky: ... co do kompresora to musi/powinien ... pykać, cykać, czy jak niektórzy fachowcy z branży mówią - przełączyć się na biegu jałowym na postoju - przełączają się wtedy biegi sprężarki... analogicznie - gdy czujnik w kabinie i temperatury potrzebuje schłodzić szybko i skutecznie, podaje na 2 bieg ( cyknięcie ) , gdy nie musi za bardzo zbijać temperatury - pracuje na 1 biegu ( cyknięcie )... podczas jazdy niestety tego nie usłyszymy... się rozpisałem, kruca bomba :)


Jest domowy test na sprawdzenie gazu w klimie, odkrecasz niebieski koreczek tam gdzie sie nabija i sprawdzasz czy leci cokolowiek. Tylko o tym słyszalem nigdy nie sprawdzalem tej metody.

Nie radzę sprawdzać samemu, bo żeby sprawdzić, po odkręceniu, potrzebny jest tam jakiś śrubokręt, bądz szpikulec, czy coś, gdyż jest tam kulka, lub jakiś zaworek, który należy wcisnąć, a ori przewód/wąż do nabijania jest chyba ...męski, jeśli dobrze pamiętam :confused:
Pzdr.

sirtrojan
19th-April-2014, 21:28
Loktong moze byc czynnik w ukladzie ale za małe cisnienie do odpalenia kompresora. czyli bedzie syczało ale i tak AC nie wstanie.

Ja bym w tym raczej nie dłubał. CHlopaki od klimy jeszcze przed sezonem - przyjmą cie z otwartymi ramionami.

crazyPro
23rd-April-2014, 23:35
Sprawcą niedziałającej klimatyzacji okazał się przetarty przewód, który muszę wymienić. Sprawdzenia dokonała miła obsługa w serwisie Infiniti na Krasnobrodzkiej w Warszawie. W związku z tym, że używane auto kupiłem od nich (PGD), to za nic nie płaciłem, nie zapłacę również za wymianę wspomnianego przewodu oraz napełnienie klimy. Mogę to całe działanie - już odpłatnie - rozszerzyć o nowy filtr oraz odgrzybienie. Cena filtra (z robocizną jak sądzę) 388 zł, odgrzybienie 160 zł. Co do odgrzybienia to ok, ale cena filtra chyba mocno wysoka :)