PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pedał hamulca przy podłodze



crazyPro
12th-May-2014, 15:15
Witam,
od kilku dni jak wsiadam rano do FX'a to pedał hamulca jest bardzo blisko podłogi. Wcześniej był wysoko, dlatego widzę różnicę. Niedługo jadę na przegląd, ale może ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czy jest to jakaś awaria? Wcześniej miałem jedynie raz przypadek, kiedy kluczyk mechaniczny był jakby źle włożony do pilota i coś nie łączyło, wtedy musiałem otworzyć auto z pilota i po zajęciu miejsca dopóki nie włożyłem pilota do slotu, to hamulec nie chciał wyjść z podłogi. No ale teraz to chyba nie wina kluczyka, bo odblokowuje samochód z guzika na klamce. Z góry dzięki za odpowiedzi.

sirtrojan
12th-May-2014, 15:28
crazy zgłos na serwisie bo auto masz chyba na gwarancji.

głupota ale czasami zmiana baterii pomaga na takie przypadłości.

crazyPro
12th-May-2014, 15:43
Tak zrobię, tyle że na przegląd jadę na początku czerwca i nie wiem czy czekać z tym czy powinienem się zgłosić na szybko. W sumie wymienić baterię można samemu jeśli to może być przyczyną.

sirtrojan
12th-May-2014, 16:10
sprawdź poziom płynu hamulcowego.

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

grabba
12th-May-2014, 21:14
Jeżeli samochód masz na gwarancji to zadzwoń do nich, niech przyślą lawetę z samochodem zastępczym. Z hamulcami nie ma żartów ...

Coobcio
13th-May-2014, 05:51
No ale tak jak kolega napisał wpierw sprawdź poziom płynu hamulcowego :D

crazyPro
2nd-June-2014, 22:21
Dzisiaj sprawa się rozwiązała, przy okazji przeglądu. Sprawę trochę źle opisałem, bo pedał sprawiał wrażenie i zachowywał się jakby był przy podłodze, natomiast był wysoko, lecz nie dało się go za bardzo wcisnąć przy uruchamianiu, wyglądało to jak efekt zapowietrzenia. Przyczyną takiego stanu rzeczy był nieszczelny zawór podciśnienia układu wspomagania układu hamulcowego (opisany jako: hose-booster).