PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G35 - nie odpala



hektiG35
17th-May-2014, 21:05
Witam,

Mam problem z odpaleniem mojego samochodu który jest z systemem bezkluczykowym.
Rozpoznaje on niby mój kluczyk ponieważ wyświetla się zielona kontrolka kluczyka, można przekręcić kluczyk na dalsze pozycje, rozrusznik pracuje prawidłowo, akumulator sprawny. Wygląda to tak jakby go pompa paliwa blokowała czy coś takiego.
Drugi problem jest taki, że pilot w ogóle nie reaguje. Nie da rady ani go zamknąć ani otworzyć, baterie wymieniałem tydzień temu i było wszystko ok ale łapał tylko z niewielkiej odległości a po dłuższym czasie np. 2 godzin w ogóle nie łapał, musiałem otwierać drzwi z kluczyka ale odpalać już z kluczyka nie trzeba było. Rozpoznawał on kluczyk, wystarczy, że miałem go w kieszeni.
Kolejny problem jaki mi doszedł to nie działają mi światła mijania prawidłowo, po przekreceniu pozycji swiatel na on/auto itp w ogóle nie reagują. Zapalają sie same po upływie jakiś 5sekund na pozycji 3 stacyjki nieżależnie czy są na off/auto/on, zauważyłem również, że światła awaryjne działają tylko na zewnątrz samochodu, w srodku nie wyświetlają sie zadne kontrolki migaczy ani nie ma żadnego dzwięku.
Sprawdzałem bezpieczniki i okazało sie, że jeden był przepalony i go wymieniłem (Power Socket) reszta były sprawne ale nic to nie dało, nadal nie moge uruchomić silnika. Dwa dni temu wszystko było wporządku, światła mijania działały prawidłowo światła awaryjne również a silnik odpalał. Problem był tylko, że pilot sie tak jaby dezaktywował po dłuższym czasie, ale po odpaleniu wszystko wracało do normy. Bardzo prosiłbym o pomoc oraz wszelkie rady.

Pozdrawiam.

Tomek g35c
17th-May-2014, 21:41
Wpadaj jutro na spota oglądniemy autko może coś poradzimy...
http://www.ifans.pl/showthread.php?3786-ZLOT-G35-G37-Z350-Z370-Stadion-Narodowy-18-05-14-godz-12-00&p=38352

hektiG35
17th-May-2014, 21:52
Chętnie bym wpadł ale jak? Przecież silnik nie odpala...

sirtrojan
17th-May-2014, 23:06
wstępnie wygląda na problem z immo.

antenki do bezkluczykowego znajdują się w lusterkach - spróbuj otwierać blisko lusterek.

baterie wymień jeszcze raz- może jakaś trefna jest albo nie trzyma parametrów.
to najprostsze rozwiązanie


jak masz dwa kluczyki to spróbuj podziałać drugim.


aha podobnie miałem jak próbowałem odpalić FXa kolegi mając na kolanach jego pilocika (z pilotem od mojego auta w kielni). Immo zwariowało o nie chciał odpalić.

power socket to od zapalniczki.

hmm swoją drogą - auto nie wodowało??? dużo dziwnyhc przypadłości ele.
gdzie w wawie siedzisz - mozna podjechać i rzucić okiem.

hektiG35
17th-May-2014, 23:55
Ok, jutro wymienię baterie na nową i zobaczę co i jak :) a wiecie może jak się programuje pilot w infiniti g35 z system bezkluczykowym? Raczej nie miało żadnych przygód z wodowaniem ale przypomniało mi się, że ostatnio zostawiłem otwarty szyberdach, gdy padało... Nie były to może jakieś wielkie ilości ale może to przez to... przetarlem wtedy to zwykła ścierka ;>

sirtrojan
18th-May-2014, 00:06
chodziło mi o historie auta w USandA

hektiG35
18th-May-2014, 11:50
Po wymianie baterii w pilocie, która jednak była rozładowana na co wskazywało napięcie 3.03V wymieniłem na nową Phlilipsa CR2032 po odpakowania napięcię 3.28V wiec powinno działać wszystko prawidłowo ale problem nie ustał. Nadal nie moge zamknąć i otworzyć pilotem trzymając go nawet blisko lusterka. Gdy jest włożony kluczyk w stacyjkę na pozycję 1 wciskając guzik zamknięcia wydobywa się długie pykanie około 5s bez kluczyka w stacyjce nie ma żadnej reakcji o dziwo system bezkluczykowy działa prawidłowo, gdy mam pilot przy sobie stacyjka się bez problemu odblokowywuje, gdy pilota nie mam przy sobie stacyjka jest zablokowana. Drugiego kluczyka nie posiadam, przy sobie nie mam żadnych innych urządzeń mam na myśli pilot od bramy oraz telefon co mogłoby zakłócić sygnał. No i oczywiście silnik nadal nie odpala... Akumulator świeżo naładowany napięcie 12.78V. Macie jakies pomysły? Przypominam, że 3 dni temu, wszystko było sprawne samochód stał na podwórku zamknięty na alarm.

Miko
18th-May-2014, 13:17
Sprawdź jeszcze raz akumulator.

hektiG35
18th-May-2014, 22:55
Akumulator jest sprawny on nie jest przyczyną tych usterek. Macie jakieś pomysły? Może jakoś w jakiś sposób te immo?

sirtrojan
18th-May-2014, 23:03
mogą pomóc jakieś złodziejskie patenty z obejściem immo.
mój teściu teraz ma tak zhakowane auto bo cos mu zdechło w immo własnie.
jutro temat bedzie ogarniany to przy okazji podpytam.

Lukasz
19th-May-2014, 09:17
Masz jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Dodatkowy alarm?

Wysłane z Nexus 5

MarianoS81
19th-May-2014, 10:01
Witam, spróbuj odłączyć akumulator na noc, czasami pomaga. Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

hektiG35
22nd-May-2014, 20:29
Po podłączeniu auta do komputera wykazało na problem z immo możliwe, że rozkodował sie własnie przez słabą baterie. Macie jakiś sposób na zdobycie kodu PIN? Niestety nie posiadam go a jest on niezbędny podobno można go gdzieś znaleźć na jakiejś puszce w samochodzie. Mam jeszcze jedno pytanie do was odnośnie schematu elektroniki centralnej, czy jest szansa, że znajde gdzieś taki schemat?