PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX30d S - jazda testowa



sirtrojan
29th-May-2010, 13:22
Dzisiaj wraz z Krzyśkiem miałem okazję przetestować najnowsze dziecko :INFI: model FX30d S
Jako ,że kiepsko dziś z czasem i szykuję się na grilla jutro zamieszczę szerszą relację z testów oraz PIERWSZY CHYBA NA ŚWIECIE AMATORSKI FILMIKI!!!! wydechu i działania silnika. Wszystko to udekorowane zdjęciami autka.

Oprócz tego moc atrakcji w postaci fotek naszych FXów :) oraz klipów z wydechem OEMowego FXa i mojego delikatnie zmodyfikowanego
Tak całkowicie na marginesie wymieniliśmy z Krzyśkiem jego filtr kabinowy.

To wszystko już wkrótce.
Tym czasem życzę wam miłej soboty a sobie smacznej kiełbaski i karkóweczki :deadhorse:

Black
29th-May-2010, 13:39
Nie mogę sie doczekać relacji,jestem przeciwnikiem diesla w FX-ie.

co do grilla to kaszanka lepsza:),ale życzę smacznego:)

sirtrojan
29th-May-2010, 15:21
Nie wiem co jest takiego wspaniałego w kaszy moczonej w świńskiej krwi i pakowanej w jej jelita :becky:

a mimo to lubię kaszankę :)


EDIT: nie było kaszanki :( ale były inne atrakcje :cheer2: :thumb:

sirtrojan
29th-May-2010, 17:44
Jeden z niewielu filmików z Fx30d :becky: porywająca ścieżka dźwiękowa


http://www.youtube.com/watch?v=oljkgiPvB_I

sirtrojan
30th-May-2010, 12:17
dobra dajcie mi jeszcze kilka godzin na detox bo jeszcze jestem odrobinę pijankowaty :party:

:dizzy::dizzy::dizzy::dizzy:

Black
30th-May-2010, 17:29
eee to dlatego tak się z tego grilla cieszyłeś,kto by dał się nabrać że jedziesz tylko kiełbache wcinać:)

sirtrojan
30th-May-2010, 23:11
Filmiki z dźwiękiem silnika:

http://www.youtube.com/watch?v=swphnb_FaVU




Filmik z dźwiękiem wydechu ( porażka).


http://www.youtube.com/watch?v=lMWzClgkxHE

SZJ 2020
31st-May-2010, 01:17
moj jedyny komentarz do FX diesel to - 8.3 do setki! :(

sirtrojan
31st-May-2010, 10:43
ale 8-10/100 l ON też może działać na wyobraźnię !

sirtrojan
31st-May-2010, 13:22
Na początku z dziennikarskiego obowiązku muszę oświadczyć że nie miałem okazji siedzieć za kółkiem ( mało czasu - 15 minut) jednak Krzysiek wykonywał wszelkie czynności, które były niezbędne na potrzeby tego testu. (W ogóle nie żałuję że nie siedziałem z kółkiem :becky: )




403404


BODY


Auto z zewnątrz nie różni się prawie w ogóle od innych nowych modeli oprócz napisu na tylnej klapie


396 398 399

ŚRODEK


Wsiadamy do środka i jesteśmy w innym świecie ( innym od FXów I gen). Nowoczesna konsola, magnezowe łopatki zmiany biegów. Opcja SPORT w skrzyni biegów i ... działająca fabryczna NAVI!


START

Naciskamy start i silnik zaczyna pracować jak .. benzynowy! Żadnego klekotu, stuków zimnego motoru ( byliśmy pierwszymi tego dnia testerami więc auto było względnie zimne). Nie wyczuwam też żadnych wibracji motoru, które mogły by ew. zostać przeniesione na karoserię. Ruszamy i ...wciąż cisza jak benzynie. Muszę przyznać, że kabina jest doskonale wyciszona a silnik bardzo dobrze wyważony.


KLIP - jak pracuje diesel ( ten sam co wyżej)




http://www.youtube.com/watch?v=swphnb_FaVU


JAZDA
Nowy 7 biegowy automat pozwala silnikowi kręcić się do ok 3,5 obrotów na mi nutę i zmienia bieg. Natomiast przejście na tryb SPORT powoduje że autko lepiej reaguje na naciśnięcie pedała gazu i automat pozwala autku wkręcić się powyżej do ok 4 - 4,5 obrotów na minutę. Wyższe wkręcanie nie ma już sensu. Nie przekłada się na przyspieszenie - zawór wastegate robi swoje.



EKOnomia

Największym plusem tego silnika jest niewątpliwie spalanie – wynik w okolicach 10 - 12 l/100 km w czasie 15 minutowego testu miejskiego jest świetnym rezultatem szczególnie, że jest to 3 litrowy silnik! Na autostradzie FX30d mógłby zapewne zadowolić się spalaniem o 2 litry mniejszym.

GADGETY

Jako że nie jestem zaprzyjaźniony z II generacją FXa mogę tylko zwrócić uwagę na kilka przyjemnych opcji takich jak system przeciwkolizyjny IBA ( Inteligent Brake Assist) który sygnałem dźwiękowym przypomina o tym, że przydało by się zahamować :), wspomniany już tryb skrzyni SPORT ( tego mi brakuje w I gen) oraz możliwość zmiany biegów łopatkami.


Czy dysponując kwotą ok 250 k PLN kupił bym FX30d S jeśli jego cena różni się od FX37S tylko o 400 PLN – pewnie nie - prawo młodości :), ale jeśli ktoś chce mieć autko, które świetnie wygląda, równie dobrze się prowadzi i jednocześnie nie drenuje kieszeni jak benzynowe odpowiedniki to z pewnością skorzysta z tej oferty.


DZIĘKUJEMY INFINITI WARSZAWA ZA MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZENIA TESTÓW


400 401 402

SZJ 2020
31st-May-2010, 15:12
ale 8-10/100 l ON też może działać na wyobraźnię !

raczej na portfel.

Wydaje mi sie ze FX to raczej auto sportowe a nie rodzinny van na wycieczki za miasto :)

Jacob_USA
31st-May-2010, 15:55
Rodzinny to jest tylko QX56 :) reszta jest jednak robiona zeby mozna bylo poczuc sport w klasie :)

sirtrojan
31st-May-2010, 16:00
No to akurat tu się nie udało :/ Fajnie wygląda ale to tylko dieslel.

krzychu
1st-June-2010, 00:54
Witajcie,

Zbierałem się, zbierałem i w końcu nic jeszcze nie napisałem w temacie jazdy FX30d.
15-20 minut jazdy FX30d S nie zrobiło nam nie takiego wrażenia jak to miało miejsce w przypadku FX37S, nie wspomnę o FX50S Andrzeja i Jaguarze XFR mojego szefa. Jak dla mnie silnik pasuje bardziej do sedana czy rodzinnego kombi, niż do naszej ulubionej modelu FX.

Grzegorz zebrał to co naistotniejsze z jazdy FX30d, w związku z tym właściwie nie mam co dodać.

Ze swojej strony powiem tylko tyle. Wnętrzne "strasznie", doskonale wyciszone.
Napisałem "strasznie" ponieważ, do wnętrza pojazdu nie docierają dosłownie żadne odgłosy pracy silnika diesla.
Niezależnie od obrotów przy trybie normalnym do 3krpm, przy trybie SPORT prawie 4,5 krpm, nie słychać nic poza delikatnym szumem powietrza.
Ze środka odbierałem wrażenie, że prowadzę FX benzynowego. Dopiero po podniesieniu maski, dobiega do nas tradycyjny odgłos pracy diesla V6. Niestety wydech również został wyciszony, co słychać, a właściwie niesłychać na załączonym przez Grześka filmie.

Sądzę, że silnik diesla w dwiema turbinami, odpowiednio dla małych i wyższych obrotów oraz stosowny wydech, dałby odpowiedni poziom satysfakcji z jazdy.
Niestety z otrzymanych informacji od Pana z marketingu, wynika, że nie są planowane tego typu rozwiązania.
W przyszłym roku, idąc z duchem czasu, planowana jest hybryda. Najprawdopodobniej zostanie umieszczony w najnowszym modelu z rodziny M, a potem w FX.

Jeżeli chodzi o wnętrze, właściwie nic dodać nic ująć, a magnezowe manetki są lepsze niż w Jaguarze XFR za dwukrotnie wyższą cenę.

Podsumowując:
Nie ma to jak nasze V6 / v8 w benzynie.

Plany na dalszą przyszlość nie uległy zmianie:
:infi: FX45 '08 / :infi: FX50S '10

Pozdrawiam
Krzychu

ViluC36
4th-June-2010, 00:42
Jak dla mnie świetna alternatywa dla LandCruisera. Nowoczesna stylistyka spalanie normalne jak na 3litrowy diesel i jeśli kultura pracy jest taka jak opisana wyżej to przy dobrej reklamie i kilku testach FX30d może osiągnąć wielki sukces rynkowy. Mam porównanie na codzień w domu ponieważ ojciec w tej chwili korzysta z Landa i kultura pracy silnika jest jak w traktorze... Ale mam jedno pytanie poprawili czas reakcji manetek czy nadal biegi tak ślamazarnie wchodzą?

sirtrojan
4th-June-2010, 01:03
nie używaliśmy tego bo diabelskiego urządzenia! (manetek).

FX ogólnie przegrywa jeśl chodzi o ilość miejsca w bagażniku - niestety :/

ViluC36
4th-June-2010, 01:55
No i opadająca linia dachu nie daje dużo miejsca nad głową wyższym pasażerom/kom na tyle :) Co nie zmienia faktu że może namieszać na rynku.