PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wysokie obroty na biegu



kulioss
10th-June-2014, 20:38
witam mam problem z moim autkiem (G35 2005), normalne wolne obroty silnika to ok 900 rpm, otóż gdy włączę bieg (skrzynia automat) i zwolnię hamulec to samochód zaczyna się rozpędzać i tak bez gazu dochodzi do 1150 rpm (czyli trochę wyżej niż wolne obroty) - o co może chodzić? I tak samo sprawa wygląda jak podczas jazdy puszczę gaz to samochód tocząc się nie zejdzie niżej niż 1150 rpm, chyba że go zmuszę hamulcem.
Może ktoś coś takiego przerobił?

grabba
10th-June-2014, 20:47
To chyba normalne. U mnie tak zawsze było.

sirtrojan
11th-June-2014, 14:11
Wolne obroty w okolicach 900 rpm to za dużo. Powinny być poniżej 700

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

kulioss
11th-June-2014, 14:53
ale czy obroty toczącego się samochodu (bez dodawania gazu) nie powinny być takie same jak wolne obroty?

sirtrojan
11th-June-2014, 15:06
powinny byc trochę wyższe bo inaczej skrzynia zdusiłaby silnik - coś jak puszczenie sprzęgła w manualu bez dodania gazu

hej

mielony
4th-July-2014, 12:15
U mnie obroty są na poziomie 600-700 i takie są w silnikach V , być moze w automacie jest to normalne zachowanie czyli ok 900 obrotów....jednak zachowanie o którym piszesz może wynikać z wielu problemów od tych najprostszych jak świece, brudna przepustnica ,łapanie"lewego"powietrza , elektronika.....bez fachowaca a wcześniej sprawdzenia podstawowych rzeczy nie wymyślimy pewnie nic zacnego:)

pzdr
Marcin

LOKTONG
4th-July-2014, 12:24
Mielony ma racje ze tak nie powinno byc, ale zanim bedziesz cos wymieniac zresetuj wolne obroty - na forum jest opisane jak to zrobic
u mnie obroty tez maja 600-700
chyba tutaj jest opis
http://www.ifans.pl/archive/index.php/t-3022.html

korzen
9th-July-2014, 23:34
Ja tam ma na jalowym 700-800 rpm, ale jak na D "pelza" (toczy sie bez gazu) to wchodzi an 1100rpm... Nie zwracalem na to uwagi ale w MB, ktorymi jezdzilem tez chyab to bylo normalne. Wg mnie nie ma co szukac dziury w calym. Ew adaptacja przpustnicy/wolnych obrotow. Wszelakie nieszczelnosci ukladu dolotowego, czy niesprawna przeplywka powodowalaly przynajmniej falowanie pbrotow lub SES (zly sklad mieszanki/przeplywka)... O mnie za mnei to normalne :)