PDA

Zobacz pe?n? wersj? : infiniti Fx 37 +kompresor



Rafał.
22nd-June-2014, 13:30
W związku z tym iż ciężko jest zdobyć FX50 chociaż dalej szukam, mam do kupienia FX37 w fajnym stanie i zastanawiam się nad kupnem .Oczywiście chodzi mi po głowie modyfikacja tej jednostki przez zastosowanie kompresora w związku z tym pytanie :jak z żywotnością silnika i skrzyni i napędu czy to wytrzyma ? kto by się podjoł modyfikacji? no i ważne jakie są to koszty (części nowe oczywiście ) .

MarianoS81
22nd-June-2014, 21:05
Witam, fx37 naprawdę fajne jeździ, nie wiem jaka jest różnica w przyspieszeniach z fx50 ale widziałem jak fx37 objezdza fx45. Myślę że fx37 jest idealnym wyborem między spalaniem a osiągami. Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

slepy62
22nd-June-2014, 21:23
W związku z tym iż ciężko jest zdobyć FX50 chociaż dalej szukam, mam do kupienia FX37 w fajnym stanie i zastanawiam się nad kupnem .Oczywiście chodzi mi po głowie modyfikacja tej jednostki przez zastosowanie kompresora w związku z tym pytanie :jak z żywotnością silnika i skrzyni i napędu czy to wytrzyma ? kto by się podjoł modyfikacji? no i ważne jakie są to koszty (części nowe oczywiście ) .

Skontaktuj się na PRIV z GRABBĄ - od roku ujeżdża M37 z kompresorem...

crazyPro
22nd-June-2014, 22:01
Witam, fx37 naprawdę fajne jeździ, nie wiem jaka jest różnica w przyspieszeniach z fx50 ale widziałem jak fx37 objezdza fx45. Myślę że fx37 jest idealnym wyborem między spalaniem a osiągami. Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1
różnica wynosi 1 sekundę do setki. FX37 ma 6,8 sek., FX50 5,8 sek. do setki :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

krzychu
22nd-June-2014, 22:28
Fx37 jest lżejsze a z kompresorem powinno dać dodatkowo przynajmniej 100 kucyków (w zależności, który stage) co w konsekwencji sprawi, że Fx50 powinno zostać "z tyłu".


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Coobcio
22nd-June-2014, 23:52
różnica wynosi 1 sekundę do setki. FX37 ma 6,8 sek., FX50 5,8 sek. do setki :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka
1,25 sekundy różnicy miedzy autami wygląda tak:

//www.youtube.com/watch?v=YLW1o5xM9jE

Przy autach co setkę robią w poniżej 8 sekund, każda kolejna sekunda to przepaść...

crazyPro
23rd-June-2014, 00:26
Podałem suchy fakt :) oczywiście, że jest różnica, tylko śledzę wpisy Rafała od początku i nigdzie nie zarejestrowałem faktu, że autko potrzebne jest mu do ścigania się :) wiec ta 1 sekunda różnicy to przepaść dla tego, kto jej naprawdę potrzebuje, do jazdy z rodziną czy po mieście nie ma chyba znaczenia :) co komu potrzeba oczywiście. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

korzen
23rd-June-2014, 01:08
Roznica 1 s do 100km/h w aucie co ma 11s do setki jest niezauwazalna... Miedzy 7s a 6s jest bardzo duza... 6s a 5s do setki to przepasc!!! Generalnie jak coobcio pisze od 7-8s w dol kazda sekunda robi ogromnie odczowalna roznice... Tak wiec miedzy fx50 a fx37 nie ma za bardzo porownania... Komresor/turbo oczywiscie zmienia sytuacje zupelnie... Mysle, ze w kwocie 20-30tys zl temat do ogarniecia i trwalosc "na lata" :) Oczywiscie nie codzinnie na torze lol

grabba
23rd-June-2014, 21:08
Skoro zostałem wywołany do tablicy. Jeżdżę M37 z kompresorem 10 miesięcy i zrobiłem w tym czasie 18 tkm. Jak na razie auto sprawuje się dobrze - silnik i skrzynia pracują dobrze.

Jeżeli miałbym wybierać między FX50 a FX37+kompresor, to wybrałbym na pewno FX50 mimo, że miałby gorsze osiągi niż FX37+kompresor. Kilka punktów przeciw FX37+kompresor:

a) Seryjny samochód zawsze będzie bardziej niezawodny niż modyfikowany. Po tak dużej ingerencji samochód staje się przedmiotem specjalnej troski - częściej wymieniamy oleje, sprawdzamy poziom oleju i stan wszelkich przewodów, itp.

b) Zawsze jest coś do zrobienia. A to się katalizatory wypalą i wydech trzeba robić, a to dodatkowe chłodnice zamontować :)

c) Ciągłe kontrolowanie parametrów - głównie temperatury oleju. I strojenie - ja jeszcze nie zakończyłem tego u siebie.

c) Sama zasada działania kompresora i jego dołożenie do silnika wydaje się trywialne - mocowanie i zasilanie paskiem, kompresor, IC + dolot, BV, wtryski i pompa paliwa. Niestety najgorsze jest mocowanie samego kompresora i jego napęd - to musi być zrobione z dużą dokładnością. W zasadzie robienie tego samodzielnie będzie bardzo kosztowne i długotrwałe - pozostaje kupno zestawu. Jest kilka firm, które oferują zestawy do tych silników. Vortech, Stillen i GTM. Należy pamiętać, że mało kto zakłada taki zestaw do FX, więc może on wymagać drobnych zmian (np. modyfikacja orurowania). GTM jest uznawany za bardzo dopracowany i niezawodny (w przeciwieństwie np. do Stillen'a), ale trzeba długo czekać i wsparcie mają kiepskie. Wg. mnie Stillen jest tak samo dobry, pod warunkiem, że wykona się strojenie na miejscu, a nie wykorzysta ich mapy. Tak, jak pisałem wcześniej cudów z kompresorem nie ma.

d) Kolejnym rozwiązaniem jest turbo. Tu jest z jednej strony łatwiej - bo turbiny można posadzić na kolektorach wydechowych, ale z drugiej strony wymaga modyfikacji ukł. olejowego.

e) Cena - w sumie 40 tzł trzeba mieć na nowy gotowy zestaw, montaż i strojenie.

Podsumowując, jeżeli chcesz mieć niezawodny samochód, do którego będziesz tylko benzynę lał i używał go bez strachu, to tylko seria. Jeżeli masz zajawkę na manie samochodu unikalnego z dobrymi osiągami, dużo czasu i cierpliwości to FX37+kompresor.

ps. ja docelowo planuję zmianę M37 na FX lub G37x i przerzucenie tam kompresora z M-ki.

ps2. można też kupić samo mocowanie kompresora (np. od GTM) i resztę zrobić samodzielnie. Wyjdzie taniej i raczej nie gorzej, ale dłużej.

grabba
23rd-June-2014, 21:11
Fx37 jest lżejsze a z kompresorem powinno dać dodatkowo przynajmniej 100 kucyków
Nie widzę powodu, dlaczego nie udałoby się uzyskać 570 KM, jak u mnie.

MarianoS81
24th-June-2014, 15:13
Gdybym miał modyfikować fx37 to zamiast bawić się w kompresor wymienilbym cały układ wydechowy plus dolot i modyfikacja ECU, zyskał by parę koni, fajnie by mruczał, do codziennej jazdy + weekendowe wypady w zupełności wystarczy, chyba że kolega ma zamiar się ścigać, jak nie to takie mody wystarczą, później będzie łatwiej przy odsprzedaży auta, niż w przypadku kompresora. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

sirtrojan
24th-June-2014, 15:30
w 37 to wymiana wydechu na coś gadajacego to chyba podstawa. II gen jest mocno wyciszona.
Niedawno na ulicach wawy słyszałem FX35 II gen z przerobionym wydechem - malinka. V6 bardzo podobne w brzmieniu do I generacji.
Czarny z pomalowanymi falkami grilla i chromowanym logosem.

Coobcio
24th-June-2014, 16:50
Długie Kolektory wydechowe + wydech = mega brzmienie, w połączeniu ze strojeniem ECU to jakieś +30KM i 30Nm powinno dojść :)
A i testowałem ostatnio na 370Z długie doloty stillena kolejne dały 12KM !!
A tylko nie wierzcie katalogom Infiniti z VQ37VHR na hamowni wypluwają maksymalnie 310KM...

Rafał.
26th-June-2014, 00:21
Auto oczywiście nie na tor...Auto do codziennej jazdy RAAAczej dynamicznej jazdy...Rozumiem tak czy tak i w FX37 i FX50 wydech trzeba wymienić jest po prostu za cichy....rozważałem jeszcze zakup Jeepa srt8 ale po prostu nie podoba mi się z wyglądu,musiał bym codziennie maskę otwierać bo podoba mi się silnik.
Tak czy tak rozumiem że o takie auto z kompresorem trzeba dbać wszystko wychodzi , dlatego myślałem raczej o nowych częściach nie mówiąc już o profi wykonaniu -to jest najważniejsze.