PDA

Zobacz pe?n? wersj? : niskie obroty na wstecznym



kmn
12th-July-2014, 19:33
Kilka dni temu auto podczas gwałtownego hamowania zgasło... Odpalam, wszystko ok i ponownie podjeżdżam do świateł zatrzymuję się, pedał hamulca troszkę podskakuje i jak się zatrzymam to gaśnie... Auto u mechanika zdiagnozowane, że coś tam na 6 cylindrze.

Efekt - wymienione wszystkie świece, auto już nie gaśnie ale nadal delikatnie, odrobinkę pedał hamulca wibruje. Mechanik powiedział, że może być trochę benzyną czuć i daje ostro... :painkiller:


Wydaje mi się, że nie przyspiesza jak wcześniej. Mam wrażenie jakby szybciej zmieniał bieg na wyższy. Nie ciągnie dłużej. Oczywiście jak wcisnę gaz w podłogę to jest jak powinno być - redukuje na niższy i ciągnie wysoko i dopiero zmienia.

Ale dziś zauważyłem, że jak cofam to strasznie niskie obroty na wstecznym. Wcisnąłem gaz do dechy i tylko 2000obr/min.

Może macie jakieś pomysły?
Długo tą benzyną będzie dawał?
Dlaczego na wstecznym tak słabo?

kmn
14th-July-2014, 14:30
I jak koledzy macie jakieś pomysły, żebym mógł mechanikowi podpowiedzieć żeby czasu na szukanie nie tracić.

sirtrojan
14th-July-2014, 14:42
nie powinien dawać benzyną w ogóle - zapytaj dlaczego miałby walić wachą.


zdejmij klemę na kilka h żeby ci sie komp skrzyni zresetował.
potem moze trochę głupieć zanim nauczy się spowrotem twojego sposobu jazdy.

korzen
14th-July-2014, 15:14
"Auto u mechanika zdiagnozowane, że coś tam na 6 cylindrze."

Jak, ze cos tam?? Nie ma ze cos tam tylko co diagnozowal??!! Spadek kompresjii na 6tym cylindrze, wypadanie zaplonu, cewka?? Powiedz cos wiecej, bo tak to ciezko Ci bedzie pomoc. Benzyna smierdziec nie powinien wogole. Czy silnik drzy, chodzi nierowno na wolnych obrotach?? Czy problem w rownym stopniu wystepuje na LPG jak Pb??

kmn
14th-July-2014, 19:07
ok zadzwoniłem i dopytałem. Za pierwszym razem był błąd P0306 - przed zmianą świec, a dziś P0300. Co kolwiek to znaczy. Auto już nie gaśnie ale nadal benzynką trochę daje i obroty na P są poniżej 1000obr/min ale tak miałem jak kupiłem auto. Obroty były równe. Teraz też jest poniżej 1000 ale troche nierówno przez chwilę później się uspokaja i jest ok. Ale na wstecznym nadal słabo.

Mechanicy są w porządku, nie mogę złego słowa powiedzieć, tylko chciałbym im i sobie jakoś pomóc dzięki Wam i waszej wiedzy/doświadczeniu :)

sirtrojan
14th-July-2014, 19:36
typ znalazł rozwiązanie - ostatni post
http://g35driver.com/forums/general-tech-questions/316949-cylinder-misfires-codes-p0300-p0306.html

w skrócie wymienił cewkę i poprawił mase - czyścił styki + dołożył nowe kable uziemiające ( do minusa akumulatora)

BAJZEL
14th-July-2014, 19:46
czasami mam wrażenie , ze i u mnie raz na rok po odpaleniu zaleci benzynka ale jak pytam pasażera czy czuje ( czy to kolega czy kobieta ) to twierdza żebym umył ręce jak wychodzę z garażu wiec sam nie wiem ... ostatnimi czasy na sile szukam rzeczy , które mi przeszkadzają ... :)

korzen
14th-July-2014, 20:00
No to już wiemy tyle, ze masz problem z układem zapłonowym. Najpierw wypadał zapłon na 6tym cylindrze, teraz masz multiple misfire. Tak jak pisze SIR, czyszczenie masy (możesz zerknąć na mój topik) i wymiana/dodatkowy przewód masowy. Później wymiana cewek i świec (cewki wymieniłbym komplet). Przyczyn przepalania cewek może być niestety wiele. Od padniętego akumulatora, poprzez utratę masy albo zwarcie wiązki. Równie dobrze może to być naciągnięty łańcuch rozrządu... Wtedy tez może wypadać zapłon. Na razie sprawdź układ zapłonowy (świece, cewki plus czyszczenie masy).
Powodzenia

kmn
14th-July-2014, 20:04
Dzięki bardzo za pomoc jutro wszystko im powiem będzie łatwiej :)

korzen
14th-July-2014, 20:45
Tylko zanim wymienia cewki, niech przeczyszcza punkty masowe. http://www.ifans.pl/showthread.php?3647-DIY-Czyszczenie-gwnych-punktw-masowych Zeby nie wrzucili nowych cewek i pozniej popali je za jakis czas znowu...
Pozdro

kmn
15th-July-2014, 08:36
Dzięki korzeń, już złożyłem podziękowania za Twój temat http://www.ifans.pl/showthread.php?3...unktw-masowych :)

Roman
15th-July-2014, 10:31
u mnie jak odpalę po dłuższym postoju też wali wahą (ssanie) ale chyba że tak musi być.

kmn
16th-July-2014, 22:43
Jutro jadę po południu do mechanika. Kontrolka SES po ostatnim skasowaniu nie świeci się. Przełączyłem na LPG i ok jadę, jadę...światła, zatrzymanie i gaśnie... Zmieniłem na benzynę i jest ok, nie gaśnie już po zatrzymaniu. Benzyną nadal czuć w aucie. Od spodu sprawdzonie, nic nie przecieka, pod maską nie czuć, od strony wydechu też nie. Czy to gdziś na odinku silnik-wydech i opary idą do góry??? Ja nie mam pojęcia. Jak Sirtrojan poradził odłączyłem aku i zobaczę rano czy komp się zresetował i może wsteczny wkręci się na wyższe obroty.

korzen
16th-July-2014, 23:04
Objawy jak przy nieszczelnosci ukladu dolotowego, lub uklad zaplonowy. Nasila sie wlasnie na LPG. Po wypadaniu zaplonu (bledy), obstawiam uklad zaplonowy. Wymieniles cewki/swiece?? Polaczenia masowe ok??

kmn
17th-July-2014, 14:40
Nie jeszcze bo nie miałem czasu podjechać, teraz druknę z forum posty i pokaże im jako wskazówkę mam nadzieję, że się nie zdenerwują:)


Auto zostawione jutro się nim zajmą.

kmn
19th-July-2014, 16:20
Auto odebrane. Wyczyszczona przepustnica, przepływomież, poczyszczone styki, sprawdzone masy itd. Wsteczny działa jak trzeba, benzyną nie czuć już wcale, a do przodu to jedzie jeszcze lepiej niż jechał :)
Opowiedzieli co i jak i dlaczego, ale w połowie drugiego zdania już przestałem rozumieć:faint: hehe Będę jechał wymienić końcówki w zawieszeiu to jeszcze raz zapytam i opiszę. Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysiek

korzen
19th-July-2014, 16:29
No i elegancko :thumb: Jak bedziesz nastepnym razem u nich, to zapytaj prosze czy cos wymineili itp...
Pozdrawiam

BAJZEL
19th-July-2014, 16:48
Zloty klient - wpada odbiera I nie slucha co bylo robione ani nie pyta ...
A jakby Ci powiedzieli , ze jestes krewny 5 000 bo pol silnika wymienili ... to tez bys odjechal nie sluchajac ?? hehehe
ale wniosuje , ze zwykle czyszczenie pomglo ... ile za to wzieli jesli to nie tajemnica ...
najwazniejsze , ze jest git :)

kmn
19th-July-2014, 16:59
Żadna tajemnica 250zł. Ja jestem u nich z polecenia, goście są bardzo w porządku. Nie wchodzę zbytnio w szczegóły, bo wiem, że robią jak dla siebie. Nie ma tam żadnej tajemnicy mówią wszystko co i jak, ale opiszę wszystko jak zapytam jeszcze raz, żeby nic nie przekręcić. :)


Coś tam z elektryką było na rzeczy.

sirtrojan
19th-July-2014, 17:57
ważne że zrobili i nie skasowali za grubo :thumb:

kmn
9th-November-2014, 21:16
Byłem u mechaników, ale jak zapytałem co z tym wstecznym było to odpowiedzieli, że coś z elektryką więc nie wierciłem już dziury... zrobili, działa i jest git:)