PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti FX35 po włączeniu LPG włącza Service Engine Soon



wik74
21st-July-2014, 19:22
Witam
Po przełączeniu samochodu na LPG po paru chwilach pojawia się kontrolka Service Engine Soon (http://www.ifans.pl/showthread.php?3515-Infiniti-FX35-Service-Engine-Soon-VCD-Off-SLIP-proba-o-pomoc/page4)
(http://www.ifans.pl/showthread.php?3515-Infiniti-FX35-Service-Engine-Soon-VCD-Off-SLIP-proba-o-pomoc/page4)czy ktoś miał już taki problem i jest w stanie coś podpowiedzieć. Dzięki

korzen
21st-July-2014, 19:41
Przeprowadz samodiagnostyke. Odczytaj kody bledow i wrzuc na forum. Wtedy pomozemy. Przyczyn moze byc mnostwo... Narazie jezdzij tylko na Pb zanim nie rozwiazesz problemu...

Tutaj procedura diagnozy bledu:

1. Confirm that accelerator pedal is fully released, turn ignition switch ON and wait 3 seconds.
2. Repeat the following procedure quickly 5 times within a 5 second period:
a. Fully depress the accelerator pedal.
b. Fully release the accelerator pedal.
(this confused me the way they worded it... what it means is within 5 seconds push the gas pedal to the floor and fully release it 5 times... pretty simple but they make it sound complicated)
3. Wait 7 seconds, fully depress the acclerator pedal and keep it for approximately 10 seconds until the MIL starts blinking.

NOTE: Do not release the accelerator pedal for 10 seconds if MIL may start blinking on the halfway of this 10 seconds. This blinking is displaying SRT status and is continued for another 10 seconds. For the details, refer to EC-55 "Emmission-related diagnostic information" (basically, wait until the SES light starts blinking before letting go)

4. Fully release the accelerator pedal.

ECM has entered to Diagnostic Test Mode II (Self-Diagnostic results).

NOTE: Wait until the same DTC (or 1st trip DTC) appears to confirm all DTCs certainly. (what this means is wait until you get the same error code before stopping paying attention... you may have 2 or 3 error codes stored)

How to ERASE Diagnostic Test Mode II (Self-Diagnostic Results):

1. Set ECM in Diagnostic Test Mode II (Self-Diagnostic results). Refer to above.
2. Fully depress the accelerator pedal and keep it for more than 10 seconds.
3. Fully release the accelerator pedal and confirm the DTC 0000 is displayed.

sirtrojan
21st-July-2014, 20:49
opcja II
kup sobie najprostszy kabelek OBD do nissana
z kabelkiem dostaniesz darmowy soft do zczytywania błedów albo podjedz do piewszego lepszego mechanika z komputerkiem.

Lukasz
21st-July-2014, 20:53
Pragnę zwrócić uwagę że błąd może być w komputerze ABSu. Czy zwykłe skanery na OBD to obsługują?

korzen
21st-July-2014, 21:23
Nie, ale czesto ten blad jest powiazany z bledem silnika i zapisuje sie w ECU. Podstawowa diagnostyka powinna cos dac. Skanerem podstawowym OBD nie polaczymy sie z niczym innym niz sterownik silnika. Ponaciskaj pedal i bedziesz wiedzial. Ew jak mowi SIR, tyle, za ja polecam ELM na Bluetooth i aplikacja Android/IOS/BB10.

sirtrojan
21st-July-2014, 22:18
ABS od włączenia na GAZ ?
ASB też raczej nie ;)

wik74
21st-July-2014, 22:20
Wielkie dzięki za szybką reakcję jak tylko wrócę z delegacji to od razu podepnę i odczytam kod oczywiści napiszę.

wik74
2nd-November-2014, 17:33
Witam
Wreszcie zakupiłem czytnik kodów i po zbadaniu niestety pokazał - błąd P0430 System katalizatora (Bank 2) - wydajność poniżej progu, więc będę musiał zakupić pewnie taki katalizator. Nie wiem tylko który to bank 2, ten po prawej czy ten po lewej no i czy katalizatory prawy i lewy się różnią od siebie?

korzen
2nd-November-2014, 21:37
Wybebesz katy i wstaw emulator sondy (tulejka za kilkadziesiat zl)... Katy nowe ciezko bedzie i cena powala, a uzywka, to nei wiadomo ile pojezdzi. Ew jak jestes pro ekologiczny to wstaw oba katy uniwersalne/sportowe... Podstawa to sprawdz droznosc ukladu. Jak kat nei jest przypchany to wykasuj blad i jezdzij. To nie ma wplywu na prace silnika...

Pzodro

wik74
2nd-November-2014, 23:01
możesz podesłać jakiegoś linka do tego emulatora?

korzen
3rd-November-2014, 09:01
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=emulator+sondy+lambda&search_scope=category-620&bmatch=seng-v0-mt-1029 Poczytaj na forum Zetki... Z tego co wiem zalatwia sprawe. Ja mam wyprute katy i emulatorow nie zakladalem jeszcze. Czasem wywali blad wlasnie P0430, ale wiem co to wiec kasuje i tyle... Bede robil caly wydech to zrobie na emulatorach...

MarianoS81
3rd-November-2014, 10:05
korzen masz katy wywalone, czyli pusto w środku, ja tak zrobiłem ale było strasznie głośno, więc kupiłem katy z rozbitej ztki za 600 komplet.

korzen
3rd-November-2014, 10:40
Tak dokladnie mam i mnie to bardzo meczy... Takie dudneinie miedzy 2-3tys obr... Z zetki???? Jak to mozliwe?? Pasuja jednak?? Ja mam decat pipes kupione z nierdzewki z 350Z i moj mechanik powiedzial, ze nie pasuja!!! Prosze potwierdz, ze z 350z katalizatory pasuja do fx35 to zaraz bede do neigo dzwonil...

MarianoS81
3rd-November-2014, 11:08
Zwykle katy pasują w 100%, tak pisałem wcześniej, kupiłem z rozbitej 350z :)

korzen
3rd-November-2014, 11:53
Powiedz mi czy kupowales z auta EU czy US?? MAm decat pipes z 350z rozbitego, tego, z ktorego jarek1111 kupil silnik. Nie pasuja kompletnie. Wynika z tego, ze moje decaty sa z jakiegos innego wydechu niz seria... Zaczynam w takim razie szukanie katalizatorow :) Z jakiego rocznika i wersji kupiles??

MarianoS81
3rd-November-2014, 16:15
Nie wiem jaka to była wersja ztki, szukałem katów do 350z, znalazłem i kupiłem, wydaje mi się że nie ma różnicy usa czy eu, z zetki katy pasują do infiniti. Popatrz na allegro na katy do infiniti i do zetki, są identyczne tylko do infiniti są o połowę droższe :)

korzen
3rd-November-2014, 16:47
No wlasnie patrzylem na wydechy z nierdzewki US i EU 350Z i sa niby rozne... Moje decat pipes kompletnie nie pasuja, a pochodza z rozbitego 350z. Wiec albo byl tam caly uklad wydechowy zmieniony (lacznie z kolektorami, bo jeden decat opiera sie o podloge, wiec konty sa inne), albo nie od wszystkich 350z pasuja...

MarianoS81
3rd-November-2014, 17:57
Teraz patrzyłem na allegro i są do od zetki co pasują do infiniti, inne są po 2008r.a reszta jest ta sama