PDA

Zobacz pe?n? wersj? : TPMS - Tires Monitoring Pressure System



Jacob_USA
1st-February-2010, 01:23
Panowie jak w temacie juz po raz drugi z kolei swieci mi sie lampka TPMS ostatni raz bylem 3 msc temu w INFINITI "SERVICE" zrobili mi prawe kolo (wymiana sensora) dzisiaj natomiast jadac znowu mi sie zaswiecila lampka. W kazdym kole mam po 35 PSI jestem bez radny co z tym zrobic...

SZJ 2020
1st-February-2010, 01:44
daj spokój. ja w moich letnich nigdy nie zakładałem TPMS. a jak cie drażni kontrolka to odłącz żarówkę.

Jacob_USA
1st-February-2010, 01:50
daj spokój. ja w moich letnich nigdy nie zakładałem TPMS. a jak cie drazni kontrolka to odłącz żarówkę.

Ze tak powiem "too late" kupiłem do letnich właśnie tez TPMS jeżeli takie imprezy maja mi się dziać co troche z tym systemem to ja dziękuję bardzo... trochę nie wygodne to bo drażni bardzo

SZJ 2020
1st-February-2010, 01:55
ja sobie dalem spokuj jak w servisie mi powiedzieli $420 CDN za komplet sensorow + przy kazdej zmianie kol musisz do nich jezdzic na synchronizacje.Miale troche wiekszy problem z Murano bo tam jest dzwiekowy alarm i kontrolka ale udalo mi sie to tez odlaczyc.

Jacob_USA
1st-February-2010, 02:03
ja sobie dałem spokój jak w servisie mi powiedzieli $420 CDN za komplet sensorów + przy kazdej zmianie kol musisz do nich jeździć na synchronizacje.Miale trochę większy problem z Murano bo tam jest dźwiękowy alarm i kontrolka ale udało mi sie to tez odłączyć.

Mnie zawołali $250 "FR" Pojechała moje kobieta do serwisu na drugi dzień i panowie jej za darmo zrobili stwierdzili ze niedawno gwarancja się skończyła to jeszcze podłącza to w ramach gwarancji teraz chce żeby to naprawili w ramach tego ze kompletnie nic nie zrobili. Jeżeli nic z tym nie zrobią a zawołaja mi kosmiczna sumę tak tez zrobi wyciągnę lampke i tyle będzie słychać w moim aucie o systemie TPMS.

Wyłączanie tego systemu tez nie wiele daje bo znajomy wyłączył mi 2 razy wróciło to po przejechaniu kilkunastu mil, w INFINITI tez pierwszy takie zabieg zrobili i tez tak się zaraz stało. Jestem rozczarowany tym systemem.

POCISK35mm
21st-April-2010, 20:49
Ja wyjąłem sensory z obydwu kompletów kół (zarówno zimowego jak i letniego), bo TPMS sam w sobie jest mało udaną opcją i często sygnalizuje błąd, chociaż go nie ma. Lampka bez czujników powinna się cały czas świecić, mi na szczęście zgasła na dobre i jestem z tego bardzo zadowolony!!! Lepsze to niż jeździć co jakiś czas do Infiniti i resetować błąd... i jeszcze za to płacić !

sirtrojan
21st-April-2010, 20:53
co prawda to prawda ale w sumie jeśli czujniki są sprawne to bardzo przydatna funkcja. U mnie puki co ani razu nie wygenerowała błędu niskiego ciśnienia. Fakt zdarzyło się że nie widział przez chwilę czujnika ale poza tym TPMSy sprawują się wzorowo. :thumb:

dewon7
22nd-April-2010, 12:00
Ja w ogóle wyrzuciłem te czujniki i ku mojemu zaskoczeniu nic się nie stało. Kontrolka się nie zapaliła i nic nie piszczy. Wcześniej szczególnie w trasie zapalała mi się kontrolka pomimo tego, że z ciśnieniem w kołach nic się nie działo....

sirtrojan
22nd-April-2010, 14:08
w sumie nie wiem jak wygląda takie ostrzeżenie :) ale wiem że komunikat otwartej tylnej klapy wyskakuje nagle i przyprawia prawie o zawał :)

dewon7
22nd-April-2010, 14:25
u mnie wyglądało to tak, że jak czujnik odnotował niewielki spadek ciśnienia to zapalała się sama kontrolka. Natomiast gdy ciśnienie znacznie spadło zapalała się kontrolka i zaczynał coś cholernie piszczeć. Komunikat otwartej klapy bagażnika to nic w porównaniu z tym dźwiękiem :)

Schirru
25th-November-2010, 11:08
u mnie 2 dni temu tez zaczał się problem z tpms..;/ na poczatku wszystko działa ładnie, cisnienie w kołach odczytywane prawidlowo, a po ok 30 min jazdy wyskakuje zolta kontrolka i znika pomiar cisnienia z przedniego lewego kola. po ponownym wlaczeniu auta znowu przez jakis czas jest wszytko ok (wszystkie czujniki działaja) a nastepnie znika pomiar z lewego przodu i wyskakuje ta irytujaca kontrolka... jakies pomysły? uszkodzony czujnik? slaba bateria? (a wlasnie, czy baterie w czujnikach sie wymienia? o ile w ogole sa tam baterie:) )

ZYZIO
25th-November-2010, 12:36
TPMS działa na zasadzie indukcji magnetycznej, a w zwiazku z tym nie ma żadnej baterii w czujnikach. Masz zakłócenia w komunikacji czynnika ze sterownikiem. Tylko podłączenie do komputera może Ci pomoc.

Schirru
25th-November-2010, 12:44
a gdzie mogą mi to zrobic? musze jechac do infiniti czy moze aso nissana sobie poradzi?

sirtrojan
25th-November-2010, 12:55
Nissan sobie poradzi.

Schirru
25th-November-2010, 13:23
ok, dzięki wielkie.
co nie zmienia faktu że jest raczej w 100% pewne że czujnik kończy swoje życie więc chyba zacznę się rozglądać na nowym..;/

sirtrojan
25th-November-2010, 13:47
seba nie wiem o co chodzi jednak widziałem na ebayu kity do regeneracji TPMSów!

voila:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Nissan-Infiniti-TPMS-Replacement-Kits-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c1141a3fQQitemZ11061 3502527QQptZAutomotiveQ5fServices


dedykowane i ... tańsze chociaz po lekturze służy raczej do naprawy uszczelnień :/

Jacob_USA
25th-November-2010, 15:42
Na stronie http://www.infinitipartsusa.com/splash/index.cfm?siteid=55 nie wiem czy jeszcze maja w tych cennac ale byly po 39.99 (buy one get one free) na oponach letnich mam je i nie byl z nimi zadnych problemow. Natomiast mam opony zimowe od 2 dni na aucie i juz kontrolka swieci bylem 2x w INFINITI to naprawiac i zawsze wyskakiwalo ze cos jest nie tak.

Schirru
25th-November-2010, 16:37
seba nie wiem o co chodzi jednak widziałem na ebayu kity do regeneracji TPMSów!

voila:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Nissan-Infiniti-TPMS-Replacement-Kits-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem19c1141a3fQQitemZ11061 3502527QQptZAutomotiveQ5fServices


dedykowane i ... tańsze chociaz po lekturze służy raczej do naprawy uszczelnień :/

dzięki, dzięki, widziałem to i wlasnie sie zastanawiam jak by to miało działać:) tzn co tym naprawie...

a Kuba, jakiego typu błędy sie pojawiają?

grzybek9997
10th-December-2012, 10:17
U mnie problem z TPMS pojawił sie wczoraj. Wróciłem z trasy i postawiłem auto przed domem na ok 5 godzin (temp na dworze -12). Późnym wieczorem odpaliłem i podjechałem niedaleko na stację pkp odebrać kogoś. Podczas dojazdu na stację wszystkie koła wskazywały 35 PSI. Kiedy dojechałem na pkp, miałem jeszcze ok 15 minut zanim przyjedzie pociąg więc postanowiłem nie gasić auta i ogrzewania. Wtedy zapaliła sie kontrolka tpmsa, sprawdziłem- przednie prawe i lewe koło nie miało wskazań (****). Po ok 10 minutach gwiazdki pojawiły się w tylnim prawym i tak już zostało. Teraz zawsze po uruchomieniu auta pali mi się lampka tpms i nie ma wskazań w trzech kołach, pozostało jedynie wskazanie w tylnim lewym i wynosi 35 PSI. O co chodzi??