PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dziwne dźwięki



crazyPro
9th-August-2014, 00:20
Mój FX po przejechaniu jakiegoś odcinka i wyłączeniu silnika wydaje z siebie dziwne dźwięki. Można to określić jak takie delikatne, nieregularne cykanie/pykanie dochodzące spod podwozia. To jakby "odpoczywał jakiś materiał", rozprężał się... ciężko to ująć. W serwisie powiedziano mi, że ma to związek z tłumikiem, ale że to nic złego. Czy spotkaliście się z taką sytuacją u siebie? Nie wiem czy to norma czy nie, ale to pierwszy samochód, w którym zachodzi takie zjawisko :) Pozdrawiam

misiektoja
9th-August-2014, 00:51
Myślę, że to całkowicie normalne, bo mimo, że mam inny model auta, to mam to samo :) Jest to szczególnie odczuwalne/słyszalne jak ostro depnie się autko kilka razy. Jak zatrzymam się to też mam takie cykanie/pykanie jakby materiał się rozprężał.

Miko
9th-August-2014, 01:01
Tak my mamy to samo:) podobne dźwięki były w G 37- to ponoć stygnący tłumik.

crazyPro
9th-August-2014, 01:02
To się trochę uspokoiłem :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

korzen
9th-August-2014, 10:16
To na pewno wydech i jest to zupelnie normalne. Ja obstawiam katalizatory... Nie przejmuj sie, wszystko jest w normie...

crazyPro
9th-August-2014, 10:54
Ok, dzięki bardzo :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

Roman
9th-August-2014, 11:01
u mnie też tak jest - jak wydech się studzi

BAJZEL
9th-August-2014, 11:22
ale to normalne przy katalizatorach , po przegonieniu autka ... kazde jedno tak cyka ... przynajmniej u mnie I u wszystkich znajomych w autkach to jest ... jak najbardziej normalne I naturalne :)