PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czyszczenie przepustnic - Błąd po507 - brak pomysłów



Ubiq
13th-August-2014, 12:39
Hej, dopiero co kupiłem Infa a już mnie uraczył awarią, w dodatku nie do ogarnięcia jak się wydaje :(
Jesteście ostatnią deską ratunku - bo ręce i nie tylko mi już opadły. Nic nie pomaga.

Sprawa wygląda następująco:

- W warsztacie wyczyszczone zostały przepustnice
- Po zmontowaniu obroty wskoczyły na poziom 1800 (na N lub P), albo falują między 1000, a 2000.
Na D lub R opadają do 1000-1100 co w porównaniu do 650 jakie powinny być jest drażniące.
Poza wolnymi obrotami auto jedzie normalnie, napędza się itd. bez kłopotu.

Teraz co zrobiliśmy w poszukiwaniu problemu:

- Sprawdziliśmy czy łapie lewe powietrze - wykluczone
- Sprawdziliśmy układ ciśnieniowo - wykluczone
- Próbowaliśmy zrobić adaptacje poprzez procdurę opisywaną wielokrotnie oraz przez Consulta - zero reakcji na nasze działania.
- Wyczyszcone przepływomierze
- Przełożone inne przepustnice
- Odpinana bateria na 12h

A problem jak był tak jest cały czas... czy ktoś może spotkał się z podobną akcją ? Jestem załamany, miałobyć tak pięknie, a wóz wyrywa mi się na światłach do rozjechania przechodniów ;)

Pomocy :hail: błagam !

korzen
13th-August-2014, 17:04
Proponuje podmienic przeplywki od kogos z forum... Jestes z Warszawy, jedz do Coobcio Garage... Oni maja te silniki oblatane jak malo kto i na pewno pomoga... Wydaje mi sie, ze albo przeplywka (falowanie), albo zle robicie adaptacje (chociaz przez konsulta, to chyba nie ma opcji) skoro lewe powietrze i przepustnice wykluczyliscie. Sprawdz jeszcze stan uszczelek przepustnic. Moze ktoras sie uszkodzila... Jak bylo robiona procedura czyszczenia?? Sciagaliscie je, czy tylko sciagleliscie doloty i uzyliscie carborator cleaner/brake cleaner??

Black
13th-August-2014, 21:56
Prawdopodobnie podczas czyszczenia ruszono tę blaszkę która znajduje się w przepustnicy,przynajmniej ja tak miałem (i wielu na forum 350z:)).Podjechałem do http://www.lesiak.com.pl mają program do Infi i ogarneli adaptację przepustnicy w paręnaście minut.

Tomek g35c
14th-August-2014, 10:19
Blaszka na pewno była ruszona...
Oglądałem pojazd.
Może tak jak Backu pisze podjedźdo Lesiaka i to ogarną...

MarianoS81
14th-August-2014, 10:59
Wystarczy warsztat który ma program Boscha.

Ubiq
14th-August-2014, 11:05
Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Właśnie u Coobcia z tym walczyliśmy. Skorzystam z rady z Lesiakiem dam znać co bedzie dalej.
A blaszki ruszane :(

sirtrojan
14th-August-2014, 11:47
Nic to. Nie mógł coobcio przez osirisa ustawić wolnych obrotów?

Ubiq
14th-August-2014, 12:42
Osiris ? Nie wiem, próbował Consulta, procedurę adaptacji pedałem gazu i czegoś jeszcze ale Osiris nie obił mi się o uszy.
Między 14-15 inf będzie u Lesiaka. Zobaczymy co Panowie powiedzą na ten temat.

sirtrojan
14th-August-2014, 14:26
Leśniak pewnie ogarnia consultem

Ubiq
14th-August-2014, 14:37
Auto wraca od Leśniaka bez sukcesu. Nie reaguje na adaptację. Zobaczymy po weekendzie jak zostawię je na dłużej.

korzen
14th-August-2014, 15:30
No to wychodzi na to, ze modul nie odpowada... Moze cos rozlaczone zostalo?? Wyrzuca jakies bledy?

grabba
14th-August-2014, 16:31
Nic to. Nie mógł coobcio przez osirisa ustawić wolnych obrotów?
Nie, licencja na osiris musi być wykupiona per VIN. Nie da się nic nim zrobić bez zapłacenia $300 na samochód.

sirtrojan
14th-August-2014, 18:00
oki. czyli nie mógł.


sam sobie tak zrobiłeś czy gdzies w serwisie?

Lukasz
14th-August-2014, 21:28
Sirek, czytaj posty! :D

Wysłane z Nexus 5

sirtrojan
15th-August-2014, 00:30
Kto by to czytał;-)

BAJZEL
15th-August-2014, 11:33
Jakby kto poczytal przed czyszczeniem to bylo sporo o tym pisane aby nie ruszac blaszki w przepustnicy ...
ja czyscilem samemu caly ukladzik I jest o tym post razem z fotkami I nic mi nie r wyskoczylo :)
ja juz sie nauczylem , ze zanim cos robie to najpierw grzebie na forum I ogolnie w necie co ludzie robili jak robili na co zwrocic uwage a co olac :)
to tak na przyszlosc :)
a poki co to powodzonka w ogarnianiu ... oby szybko I skutecznie a co najwazniejsze tanio poszlo

Lukasz
15th-August-2014, 12:25
Nie ma znaczenia czy blaszka ruszana czy nie, musi działać. Może nie spełniliście któregoś z warunków, może kierowca była lekko krzywo, może nie był wystarczająco zagrzany...

Wysłane z Nexus 5

sirtrojan
15th-August-2014, 14:11
Kolega ma 2 przepustnice wiec ma trudniej.

Black
21st-August-2014, 20:05
No i jak się sprawa miewa?

Ubiq
26th-September-2014, 07:55
Sorry, że tyle czasu nie opisywałem. Temat związany z falowaniem obrotów zamknięty. Problemem okazał się komputer sterujący silnikiem. Prawdopodobnie podczas operacji czyszczenia przepustnic powinno odpinac się aku, tutaj tego nie zrobiliśmy i zwalił się komp.
Nowy w ASO 8000 zł naprawa u Grabowskiego w Piasecznie (polecam) 2000 zł i jest ok. Teraz wracam do pierwotnego problemu, ale o tym już w innym temacie.