PDA

Zobacz pe?n? wersj? : wskaźnik paliwa pokazuje rezerwę mimo 3/4 baku



kmn
20th-August-2014, 20:57
Kilka razy zdażyło się, że jak przekręcam kluczyk to wskaźnik poziomu paliwa pokazuję mi rezerwę, a zalane mam 3/4 baku.
Cofam kluczyk, robię jeszcze jedą próbę i już jest ok. Raz nie zwróciłem uwagi i odpaliłem auto przejechałem kawałek i gdy się zorientowałem to gdzieś się zatrzymałem, odpaliłem jeszcze raz i magicznie paliwko się uzupełniło:)

1.Jak myślicie gdzie jest przyczyna?

2.Zastanawiam, jeśli wskaźnik pokazuje rezerwę i jechałbym w trasie mimo, że miałbym połowe baku i reset by nie pomagał to czy auto zatrzymałoby sie w końcu bo koputer uznałby, że nie ma paliwa?

grzesiek
20th-August-2014, 23:40
U mnie natomiast jest tak ze ponizej 50 km pozostalych do przejechania znikaja cyfry i sa gwiazdki. Co do 1 pytania to powiem szczerze ze nie wiem a do drugiego to raczej nie zatrzymalo by ci auta skoro do silnika dochodzilo by paliwo

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Roman
21st-August-2014, 09:32
też tak mam, wydaje mi się że problem tkwi w podziale zbiornika i w zależności jak przeleje sie paliwo do komory z pływakiem - czujnikiem tak ten wskazuje.
Ostatnio miałem tak na rezerwie zapalił sie komornik i świecił, a że jedziłem po górach to jak postawiłem na równym zgasł i przez jakiś czas się nie zapalał, zrobiłem dobre 20-30 km.

korzen
21st-August-2014, 09:33
Auto sie nie zatrzyma, puki bedzie paliwo... kmn w sytuacji, w ktorej swieci sie ta rezerwa jaki jest zasieg na komputerze??? Generalnie wyglada jakby sie plywak zawieszal, albo jakis hohlik elektryczny Ci sie w aucie zagniezdzil lol Ew nie niem, czy w infi bak ma przegrody podobnie jak MB w ktorym czasem jest problem z przelewem miedzy przegrodami. Obserwuj w jakich okolicznosciach wystepuje to zjawisko. Jak narazie nie masz co sie martwic, auto nie stanie jak paliwo jest :)

tomwojko
21st-August-2014, 09:42
Wydaje mi się, i tak też mówił znajomy na spocie, że auto rozpoznaje Twój styl jazdy i dotychczasowe zużycie paliwa i określa sam na ile kilometrów starczy Ci paliwa przy takiej z reguły dynamicznej jeździe (skoro tak szybko się zapala rezerwa). Kolega miał to samo, jechał szybko, nie zwrócił uwagi na zużycie chwilowe i zapaliła się rezerwa, spanikowany szukał stacji, zatankował i okazało się, że weszło może z 20-30 litrów pod korek.
Zdarzyło się Jemu to już kilka razy i stąd wnioski związane ze stylem jazdy i "dedukcją" auta....

Roman
21st-August-2014, 11:09
a nie jest to spowodowane odczytem z dwóch pomp paliwa ?

http://allegro.pl/infiniti-fx35-bak-zbiornik-paliwa-i4515257363.html

korzen
21st-August-2014, 11:29
Hmm, zeby odczyty poziomu paliwa byly na podstawie pomp?? Watpie... Bardziej prawdopodobne, ze plywak jest w jednej z komor i po prostu zanim sie przeleje z jednej do drugiej "mysli", ze jest rezerwa. Tak czy inaczej pompy sa 2, wiec auto nie stanie. Co do komputera i dystansu, to na logike nie ma to znaczenia w kwestiach unieruchomienia auta... Jak np jedziesz na LPG i komputer pokazuje dystans 100km do pustego baku. Mimo, ze przejedziemy np 300km na trasie dystans bedzie na komputerze bedzie dalej ten sam, bo odczyt jest na podstawie ilosci Pb w baku i sredniego spalania. Spalanie bedzie pokazywal np 16l/100km bo auto jedzie i ta wartosc jest prawidlowa. Czyli sa to 2 algorytmy, przy czym ten dystansu pozostalego bazuje na sredniej spalania i odczycie z czujnika poziomu paliwa. kmn sprawdz jak bedzie ta sytuacja z rezerwa jaki bedzie dystans na komputerze...

Roman
21st-August-2014, 11:46
nie chodziło mi o samą pompe, źle się wyraziłem, tylko zestaw z reguły są one z pływakami, to nawet nie są 2 pompy tylko 2 pływali i podejrzewam że stad te przekłamania - musi sobie przeliczyć komputer ile tego paliwa w końcu jest.

http://allegro.pl/infiniti-fx-3-5b-03-08-pompa-paliwa-i4463830612.html

korzen
21st-August-2014, 12:11
Bardzo prawdopodobne, ze sa 2 plywaki i problem z przelewem... Wtedy sygnal jest z plywaka o nizszym odczycie... Takie teoretyzowanie z mojej strony, bo tematu nie zglebialem, wiec to tylko me domysly... W kazdym razie wydaje mi sie, ze dazymy w dobrym kierunku :)

sirtrojan
21st-August-2014, 13:08
zatankuj do pełna - może pływaki sie odblokują przez działanie płynu w tym samym kierunku ale o przeciwnym zwrocie.

ew rozwiazanie to dotknięcie tematu

zdejmujesz tylną kanapę ciągnąć za oczka pod siedziskiem w kierunku frontu auta - zdejmujesz wygłuszenie i widzisz dwa białe plastikowe placki ( dokładnie nie pamiętam bo robiłem to niedawno w Volvo i mogłem pomieszać :P )

pod tymi dekielkami jest bak z paliwem więc UWAŻAJ.. im mniej paliwa w baku tym lepiej - Żadnych papierosów elektronicznych gadżetów itp a najlepiej oddaj to do zrobienia żeby jakiś profesjonalista sie z tym uporał. Nie powinno mu zejść długo.

W ogóle to ci odradzam bo to poważny temat.
Diesel to co innego - tylko śmierdzi a cieżko odpalić, benzyna bardzo szybko paruje a te opary wybuchają od byle iskierki

kmn
21st-August-2014, 19:14
...zdejmujesz tylną kanapę ciągnąć za oczka pod siedziskiem w kierunku frontu auta...

Jak to przeczytałem to już wiedziałem, że oddam to do mechaników :)

Dotankowuję zawszejak mam do połowy zbiornik i leję ze 20l, bo jak raz chciałem zatankować do pełna to odbijał pistolet, tak jak gdzieś pisaliście, że sie zapowietrza. Nie chcę przelać bo jak mi na plastidipa benzyna poleci to auto zmieni kolor:shocked:

grzesiek
21st-August-2014, 19:49
Widzę że zapowietrzony bak to kolejna bolaczka fx

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

kmn
21st-August-2014, 22:35
Macie racje, po tych naszych wybojach drogowych i parkingach podziemnych, gdzieś to paliwo sie przelewa i pływaki pływaja jak chcą;) auto chwile postało i nagle bak ponad 1/2. Jak będę u swoich inżynierów to powiem żeby pogadali z pływakami co by sycnchronicznie pływali :)
Zajrzyjcie do tematu z naszymi wydechami http://www.ifans.pl/showthread.php?193-Modyfikacje-w-FX-wydech&p=41077#post41077 i napiszcie co myślicie żebym kupił. Dzięki i pozdrowienia.

kmn
2nd-August-2015, 10:48
Mechanicy powiedzieli, że musieliby zdemontować kilka rzeczy, żeby sprawdzić dlaczego tak się dzieje. Ostatnio jak zaświeciła się rezerwa i chciałem dotankować to weszło tylko 0,8L, po czym z rezerwy wskoczīło na 1/4. Po przejechaniu kilku km podniosło się na 3/4...

kmn
17th-August-2015, 15:52
Zrobiłem ostatnio test. Po tym jak pistolet odbija jak jest w baku, wyjąłem go i z odległości 2-3 cm próbowałem wlać Pb, ku mojemu zdziwieniu też odbił. Hmm... potraficie to jakoś wytłumaczyć? Wiem, że nie jest to tak dobra zagadka jak z meteorytem, ale nic lepszego nie mam :)

korzen
17th-August-2015, 16:05
Jak jezdzilem na poczatku na LPG to tez mi odbijal jak chcialem zatankowac do pelna. Tak przy polowie baku. Byl po prostu zapowietrzony. Teraz jezdze na Pb i po prostu chcialem tankowac do pelna. Raz jak odbijalo powoli dolewalem paliwa. W koncu wcisnalem 57l :) Od tego czasu zawsze tankuje do pelna i juz sie nie zapowietrza wogole. Moze kmn masz problem z systemem EVAP??

Ologt
17th-August-2015, 20:45
Ja przekręcam pistolet o 180 stopni do góry i idzie do pełna aż można przelać

korzen
17th-August-2015, 20:48
JA robie ten trik juz z poprzedniego auta i 90stopni zawsze dialalo :)

kmn
18th-August-2015, 09:52
Może to i EVAP. Fajny artykuł znalazłem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1418604.html Tak myślę, że jak się jeździ większość czasu na LPG to paliwo w baku jest na tym samym poziomie, opary się zbierają, nie dolewamy Pb, nie ma cyrkulacji i może się zapowietrza wszystko... Co myślicie?

Wyjeżdżę teraz tylko na Pb zobaczymy czy się poprawi.

korzen
18th-August-2015, 11:01
Dokladnie polataj troche na Pb i "na sile" czyli jak sugerowalismy z Ologt zatankuj do pelna (obracajac pistolet o 90/180 stopni i powoli lejac).

Ologt
18th-August-2015, 11:55
Tylko jak przekręcisz pistolet o 180 stopni uważaj żebyś pistoletem lakieru nie zarysował,bardzo blisko błotnika wtedy jest.

slepy62
18th-August-2015, 14:22
Może to i EVAP. Fajny artykuł znalazłem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1418604.html Tak myślę, że jak się jeździ większość czasu na LPG to paliwo w baku jest na tym samym poziomie, opary się zbierają, nie dolewamy Pb, nie ma cyrkulacji i może się zapowietrza wszystko... Co myślicie?

Chyba raczej kapucha niewinna jest Ci lol
bo w nowym Q50 (zamiast kapuchy - elektropedałownia) jeżeli jest w okolicach lub powyżej 1/2 baku to też odbija !

kmn
20th-August-2015, 10:24
Chyba raczej kapucha niewinna jest Ci lol
bo w nowym Q50 (zamiast kapuchy - elektropedałownia) jeżeli jest w okolicach lub powyżej 1/2 baku to też odbija !


jaka kapucha? tylko się zdenerwowałem od rana ;) nic nie rozumiem z tego:frusty: poproszę o bardzie przystępne tłumaczenie:)