PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pytanie jak z trakcją



bolo2024
29th-August-2014, 02:33
Witam mam tkie generalne pytanie powiedzcie jak zachowuje się wasz FX pierwszej generacji na trasie, na śniegu czy nawet na lodzie , czy czuć jakoś podsterowność ? generalnie byłem w posiadaniu BWM, Merca VW i to jest moje pierwsze auto o tak wysokim środku ciężkości, nadmieniłem poprzednie marki bo może ktoś miał takie porównanie i może mi zmyć obawy z czoła , chodzi oto że zastanawiam się nad oponami z kolcami, posiadałem je w poprzednich autach , i nie wiem czy znajdę coś takiego do tego samochodu . możecie coś poradzić doradzić odpowiedzieć bym się nie łudził że jest tragicznie w prowadzeniu, zakładając że mam napęd na 4 koła . czy wystarczą normalne zimówki, no i jak to jest z jazdą na oponach 265 ? toż to jest lać jakich mało, czy taka opona jest w stanie utrzymać wysokie auto o takiej masie na przykład na oblodzonym zakręcie na drodze expresowej ?

korzen
29th-August-2014, 11:29
Przesiadlem sie z Merca i powiem Ci ze jest super. Trakcja bez porownania w zimie, bo to jednak AWD. Najpiekniejsze jest to, ze dolacza sie przod a stale jest na tyl. Charakterystyka tego napedu mi bardzo odpowiada. Jest nadsterowny jak RWD (frajda), do momentu dolaczenia przodu. Srodek ciezkosci ma znaczeni na suchym, w zimie tego raczej nie odczujesz. Opony z kolcami sa zbedne, po prostu kup dobre zimowki. Jezeli to twoje pierwsze auto AWD, to w zimie roznica jest ogromna w stosunku do RWD/FWD... Masz wrazenie, ze wyjedziesz wszedzie lol Odpycha sie elegancko, trzeba tylko pamietac, ze hamuje juz tak samo jak oska...
Pozdro
korzen

sirtrojan
31st-August-2014, 14:22
latałem po śniegu prawie do połowy felgi - bez problemu :)

bolo2024
1st-September-2014, 00:25
Ok w takim razie czuje sie troche pewniej , wiadomo niema porownania do czasu kiedy sie tym nie przejade po sniegu, ja se dam rade ale czy zona to ogarnie .;)