PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wypad za Odrę



sirtrojan
12th-June-2010, 18:29
Wróciłem z takiego krótkiego wyskoku za nasza zachodnią granicę. W trasie przede wszystkim koncentrowałem się na zabawie autem. Testowaniu jego możliwości i wyposażenia przydatnego w trasie.

Specjalnie dla Krzysia sprawdziłem jak głośny jest Z-tube przy 120 -130 :becky: i nagrałem z tej okazji krótki filmik


http://www.youtube.com/watch?v=WEiR77pJ1z0

Średnie spalanie w trasie na odcinku ok 1300 km wyszło mi 12,6l/100 co uważam za wynik o tyle zadowalający że nie żałowałem prawego pedała jak była taka możliwość a część trasy przypadła na duże zakorkowane miasta i obwodnice. Oczywiście klima cały czas śmigała - na komforcie nie można oszczędzać.

Przy 160 km/h spalanie może oscylować w okolicach 10-11l. przy równej jeździe.
Porażką okazał się tempomat który działa tylko do prędkości 90 mil - jakieś 137 km/h.
Z kolei fajnym gadżetem, który w sumie też mnie w jakiś sposób rozczarował jest opcja aktywnego tempomatu - który za pomocą radaru bada odległość od poprzedzającego auta i w razie takiej potrzeby zwalnia lub nawet zatrzymuje auto - pedał hamulca sam zapada się do podłogi! ale co mnie w nim rozczarowało? ano to że czasem łapał w zasięg ciężarówki z prawego pasa - i kiedy tak sobie śmigałem lewym z tempomatowym v.max /137 km/h/ auto zaczynało raptem hamować. Pomaga trzymanie się lewego wewnętrznego pasa - ale chyba nie o to chodzi.

Z ciekawostek - to w czasie jazdy zgubiłem 3 spinki z tylnego zderzaka - które mocują go do metalowych wysięgników. Pomogło przywiązanie ich kawałkiem sznurka :thumb: wiec pamiętajcie żeby zawsze mieć kawałek przy sobie hehe Sznurek jaki i te spinki zastąpię jednak śrubami 10mm bo nie ma co się zdawać na kawałek plastiku kiedy z tylnej osłony zderzaka robi się coś w rodzaju żagla.

Na całej trasie do Berlina i z powrotem spotkałem tylko jedno :infi: czarnego FXa - w Nowym Tomyślu ( dlaczego nie jestem zdziwiony ;)).

Mimo ze moje tarcze są juz w PL nie wrzuciłem ich przed wyjazdem i OEMy dały mi niezły wycisk :/ Na szczęście w tym tygodniu będą w końcu na aucie.


tak, na zakończenie - buduje sie Panowie autostrada do granicy. Widać prace, ciężarówki, walce itp. Czasem trzeba poczekać bo akurat jest ruch wahadłowy lecz wydaje się stanie się coś co wydawało sie nie możliwie i ... zdążą na 2012 ;)

Black
12th-June-2010, 19:12
Wróciłem z takiego krótkiego wyskoku za nasza zachodnią granicę

witamy w ojczyżnie chlebem solą i dziurawymi drogami:)


Z ciekawostek - to w czasie jazdy zgubiłem 3 spinki z tylnego zderzaka

zawsze lepsze to niz zgubić caly zderzak:)

Lukasz
13th-June-2010, 13:09
Porażką okazał się tempomat który działa tylko do prędkości 90 mil - jakieś 137 km/h.
[/B]

U mnie w G działa tylko do 150km/h, gdzie tak naprawde zawsze powinno być do 160km/h. Bynajmniej tak miałem kiedyś w 300ZX.

sirtrojan
18th-June-2010, 15:12
Wrzucam specjalnie dla Krzyśka filmik:


http://www.youtube.com/watch?v=WEiR77pJ1z0

słychać jak moja Ania kaszle wiec na prawdę nie jest głośno.

Jacob_USA
19th-June-2010, 03:27
Ja taka szybkosc mialem tylko w Everglades National Park i to moze przez 10 sekund hehehhe