PDA

Zobacz pe?n? wersj? : skrzynia automat a manual w G35 - różnice ???



lukasz32
16th-September-2014, 23:47
Witam, jako że przymierzam się do zakupu G35 (i tak sobie szukam) zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, co będzie dla mnie bardziej wygodne. Samo przejechanie się MT i AT nic mi nie da, wyjdzie w praniu dopiero po jakimś czasie od zakupu co jednak bardziej mi leży, chciałbym się więc podeprzeć na Waszych opiniach, jeszcze przed zakupem.

Czy AT będzie mniej elastyczny / wolniejszy / będzie więcej palił ? Czy są problemy z tą skrzynią, psuje się? Czy obroty na ostatnim biegu będą mniejsze czy większe przy tej samej prędkości? Wiadomo że zakup sprzęgła odpada i może to plus. Sprzęgła zauważyłem ze w G są dośc twarde i nie do końca mi to odpowiada, jednak AT kojarzy mi się z czymś powolnym ;)

Auto głównie w jakieś wolne trasy, po mieście raczej lecę sobie wolno na luzie (takie "aleje" tu mamy do wolnej jazdy), czasem mógłbym kogoś zhakować na światłach i tu każda sekunda się liczy.
Żadnego toru ani rajdów natomiast nie przewiduję.

pozdrawiam
Łukasz

Arti
17th-September-2014, 09:43
Siemka
Moge powiedzieć z własnego doświadczenia i jazdy G z skrzynią AT
Ze nie zamieniła bym jej na inna ;)
Jesli w miasto to tylko ta skrzynia korki itp
Lecz jesli chcesz sie pościgać polatać bokami czy cos w tym stylu to MT
Ma podobno większe osiągi lepiej sie auto zbiera
A czy mniejsze spalanie to niewiem
Skrzynie AT z tego co wiem zazwyczaj troszke wiecej palom
Ale nie dajmy sie zwariować to nie jest jakaś kolosalna różnica ;)
Podsumowując
Skrzynia AT ma same zalety jak dla mnie a czy w osiagach
Jest troszke słabsza mi to nie przeszkadza ;) i tak daje rade to autko
Zawsze możesz dodać nitro, turbo, czy kompresr i bedzie miotła.
Zależy do czego chcesz samochodzik
Aaa wlasnie zapomniałem
Nie słyszałem o tym aby w tych autach sie psuły skrzynie;)
Pozdrawiam
I czekam na foty autka ;)

zajac01
17th-September-2014, 10:12
Jeśli auto nie jest docelowo przeznaczone do sportu, to w przypadku znikomej podaż G, to czy będzie to AT czy manual jest raczej sprawą drugorzędną.

sirtrojan
17th-September-2014, 10:16
Zajonc dobrze prawi. Do wymienionych przez ciebie zastosowań at w zupełności wystarczy.

Miko
17th-September-2014, 11:02
Automat. Zawsze możesz wesprzeć się manetkami:)

badyl
17th-September-2014, 11:04
Bierz automat. Sam mialem i sobie bardzo chwalilem. Roznicy mocy nie poczujesz, uwierz mi. Skrzynia jest bezawaryjna i pracuje bardzo fajnie. Do tego masz tiptronic jak chcesz troche poszalec:)


Automat. Zawsze możesz wesprzeć się manetkami:)

w G35 nie ma manetek:P

Coobcio
17th-September-2014, 11:05
Automatem bardzo łatwo szybko wystartować spod świateł - o wiele łatwiej jak manualem i idealną powtarzalność masz :)
Dużo wygodniejszy i totalnie bezawaryjny automat jest no i cichszy. Manual zawsze grzechocze na wolnych obrotach.

Manual do latania bokami zdecydowanie najbardziej się nadaje gdzie to z II biegu chcemy strzelić ze sprzęgła :D

W trasie odrobinę krótszy będzie automat tzn 5 bieg 3000obr.min będzie wolniejszy góra o 5km/h
Spalanie ok pół litra trzeba liczyć większe w mieście

Przy pełnym wykorzystaniu manuala będzie on odrobinę szybszy do setki i na 1/4 mili różnice na poziomie 0,2 sek maks i to pod warunkiem że ktoś jest naprawdę bardzo ogarniętym kierownikiem tak więc dla kierowców bez sportowej smykałki można powiedzieć że automat będzie szybszy :)

korzen
17th-September-2014, 11:12
Jezeli osiagi sa priorytertowe, bierz manuala po 2005r. A to z prostego wzgledu, ze posiada on ulepszony silnik tzw. RevUp. Ma on zmienne fazy na obu walkach (dolot i wylot), ulepszona pompe oleju i wyzej przeniesiona odcinke. Jest silniejszy i ma wiecen Nm/KM. Ten silnik nigdy nei byl laczany ze skrzynia automatyczna niestety. Jezeli kuisz auto sprzed liftingu, silnik bedzie ten sam. Jak nie wybierasz sie na tor, bierz automata. Wcale powolny nie jest, wrecz jestem skolonny stwierdzic iz szybszy niz statystyczny kierowca. Z pod swiatel (chyba ze idealnie ktos ogarnia auto z manualem) automatem bedziesz szybszy :) Skrzynie AT sa bardzo dobre i wiele zniosa. Z tego co piszesz do czego bedziesz uzywal auta, ta namiasta "luksusu" i komfortu jazdy w postaci automatu, jest wg mnie wlasciwym dla Ciebie wyborem...

zajac01
17th-September-2014, 11:18
Nie wiem, czy manual w G jest ten sam co w Zetce, ale jeśli tak, to w pierwszych rocznikach były problemy z haczącymi synchronizatorami, więc o jakimkolwiek sprincie i tak możesz zapomnieć :)

Podsumowując:
trafisz dobrego manuala-bierz
trafisz dobrego AT-bierz
trafisz dobrego manuala i dobrego AT- bierz AT :)

lukasz32
17th-September-2014, 13:11
Dzięki serdeczne za wyjaśnienia ;)

Ma ktoś do sprzedania w najbliższym czasie G35 coupe AT ? :D

michaelllo
18th-September-2014, 11:54
Przed swoim G miałem same manuale, a AT jeździłem tylko okazyjnie i byłem bardzo sceptycznie nastawiony do automatów. Ponieważ jak wiadomo za dużego wyboru wśród sedanów nie ma i trafił się fajny egzemplarz w automacie to go wziąłem. Gdy już opadły zakupowe emocje i pojeździłem już swoim autkiem na spokojnie to przyznam, że byłem trochę rozczarowany do czasu kiedy przełączyłem skrzynię w tryb sport i zacząłem się bawić manetkami. Naprawdę fajna zabawa. Teraz jak mam gdzieś jechać manualem to cierpię :)

Arti
18th-September-2014, 20:54
Hehe automat to automat a jeszcze z manetkami ;)
Żałuje ze G coupe nie ma manetek ;( pewnie da sie ogarnąć jakaś przeróbke
Ale czy warto ;)
Do tego pewnie spory koszt ale było by fajnie ;)

grabba
18th-September-2014, 21:45
Są zestawy do drugiej gen. Może do pierwszej tez są.

http://m.ebay.com/itm/FACTORY-INFINITI-G37-G35-V36-COUPE-SEDAN-OEM-PADDLE-SHIFTER-KIT-IN-GREY-/231109380810

badyl
19th-September-2014, 08:08
W drugiej gen byly montowane fabrycznie. W pierwszej raczej sie nie da... W G37 juz sa

korzen
19th-September-2014, 10:21
Do FX 1 generacji montuja, wiec do G tez sie da... Jak chcecie dalej zglebiac temat, to tu jest o tym http://www.ifans.pl/showthread.php?3287-Infiniti-fx35-lopatki-w-kierownicy-2003-2008r&highlight=lopatki

lukasz32
25th-October-2014, 01:19
Witam, żeby nie zakładac nowego tematu - ktoś wie ile litrów oleju wchodzi do MANUALNEJ skrzyni biegów na wymianę?
Przymierzam się do wymiany, Kolega z forum polecił olej 75w90 GL5 i ten chcę zalać.
pozdrawiam

Drzymek
4th-November-2014, 10:01
Witam. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć pracę automatu w g35coupe po 2005 roku w trybie tiptronic?

Czy jak wrzuce 2 bieg i przyspieszę do odciki, to czy automat zmieni bieg na wyzszy, czy auto bedzie jechac do odcinki sztywno na 2?

Jak wyglada czas zmiany biegow na wyzsze i redukcji w trybie sport na tiptronicu?

Czy automat po 2005 roku ma mniej koni niz manual?

Generalnie marzy mi się manual ale przy tak niskiej podaży tych aut może dobry automat też zda egzamin?

Pozdrawiam

Coobcio
4th-November-2014, 12:08
W G35C jak wrzucisz np 2 czy 3 bieg to możesz jechać i trzymać auto na odcince ile chcesz - na szczęście nie przerzuci na wyższy bieg :)
Nie ma funkcji Sport w automacie, no i ma od długie przełożenia w sam raz pod turbo z którym bardzo dobrze sobie radzi :D

W automacie można zmieniać programowo zarządzanie skrzynią biegów, to czy ma zmieniać biegi na wyższe łagodnie czy tak szybko sklejać jak w nowoczesnych automatach...
W trybie ręcznej zmiany są mimo wszystko sporo opóźnienia, ja wole D i dobrze zrobiony program, tutaj masz filmik obrazujący jak radzi sobie automat w moim uturbionym Infie:
https://www.youtube.com/watch?v=KYFopChed2w

Drifter
18th-November-2016, 14:31
mam automat i nie mam problemów:peace: