PDA

Zobacz pe?n? wersj? : g35 czujniki parkowania



lukasz32
19th-September-2014, 20:28
Witam, czy ktoś z Was ma czujniki parkowania lub kamerę w G (głównie chodzi mi o tył)?
Przed zakupem jeszcze będąc zastanawiam się co tam zamontować, żeby wygodniej się parkowało tyłem. Obecnie mam montowane w zderzak, ale trzeba wiercić dziury, może jest jakieś inne rozwiązanie żeby nie niszczyć zderzaka?

...
Są na znanym portalu jakieś kamerki zintegrowane z tablicą rej., sprawdzał ktoś takie urządzenie?


pozdrawiam
Łukasz

zajac01
19th-September-2014, 20:58
Zerknij sobie na YT, są testy jak to wygląda w praktyce.

badyl
20th-September-2014, 12:25
Jesli chodzi o kamere to ja w swoim G montowalem:
http://www.ifans.pl/showthread.php?1681-Nawigacja-w-G35-Coupe-2004-r/page3

Wdzialem tez kiedys na Alle G z czujnikami cofania. Dziru byly wiercone w zderzaku ale czujniki byly pomalowane na taki sam kolor jak auto i nie rzucaly sie w oczy, wygladalo to fajnie.

lukasz32
20th-September-2014, 13:25
Jesli chodzi o kamere to ja w swoim G montowalem:
http://www.ifans.pl/showthread.php?1681-Nawigacja-w-G35-Coupe-2004-r/page3

Wdzialem tez kiedys na Alle G z czujnikami cofania. Dziru byly wiercone w zderzaku ale czujniki byly pomalowane na taki sam kolor jak auto i nie rzucaly sie w oczy, wygladalo to fajnie.


ciekawie to wygląda. A narożniki też widzisz parkując tyłem?

Te czujniki mam u siebie w is200. Montowane były w serwisie od nowości. Jest taki wskaźnik diodowy i odległość w decymetrach. Spisują się znakomicie. Są 4. Przy podaniu odległosci "0" mam jeszcze jakieś 30 cm, więc jest bezpiecznie. Ponadto pika mi to więc nie muszę w ogóle na to patrzeć, tylko w lusterka.
Minusem jest konieczność wiercenia zderzaka.

badyl
20th-September-2014, 15:22
nie nazornikow zderzaka nie bylo widac ale to zalezy od tego jaka masz kamere i jak ja zamontujesz:)

Arti
20th-September-2014, 21:17
Ja jestem za kamerka bede montowal za jakis czas tylko kaske zorganizuje ;)
Koszt całkiem spory bo 2,5-2,8 tyś ;) zależy od Navi 2 din
;) zamieszczę info ci i jak
Jak bede zakładał
Bo i tak musze wymienić radi w swoim G;(