PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Najnowsza wersja aplikacji Infiniti InTouch wiesza się



misiektoja
29th-September-2014, 16:33
Czy któryś z użytkowników aplikacji Infiniti InTouch zauważył, że od najnowszej wersji każda próba połączenia z samochodem kończy się zwiechą aplikacji ? Przynajmniej jest to prawda do wersji Android i inne osoby w Google Play też potwierdziły ten problem. Oczywiście Infiniti Polska nic nie wie. Jak to wygląda u Was - głównie użytkowników Q50 ?

grisza
1st-October-2014, 00:24
Zgadza się. Aplikacja się zawiesza. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na poprawkę. Próbowałem różnych wariantów rozwiązań i nic z tego. Nie łączy się z pojazdem.

misiektoja
1st-October-2014, 00:29
Na stronie infinitiq50.org ludzie piszą, że Infiniti wydało pokaźną aktualizacje do całego systemu InTouch. Konieczna wizyta w serwisie, aktualizacja trwa ok. 2 godzin. Wszystko wskazuje na to, że aplikacje przystosowano pod nową wersje systemu, ale zapomniano, że powinno też działać ze starą. Patrząc na szybkość działania europejskiego oddziału to aktualizacja do nas może dotrze za pół roku.

mariuszzar
1st-October-2014, 01:29
Koledzy, jak to cale InTouch dziala wam? Pierwsze wersje byly krytykowane za wooolna prace. Teraz jest z tym lepiej?

grisza
2nd-October-2014, 22:37
Patrząc na szybkość działania europejskiego oddziału to aktualizacja do nas może dotrze za pół roku

Mam pewien pomysł. Gdyby się udało ściągnąć i zainstalować w telefonie poprzednią wersję aplikacji Intouch to zapewne udało by się jakoś dotrwać do aktualizacji. Problem jednak w tym, że nie ma skąd pobrać tej starej wersji, którą używaliśmy przed aktualizacją do wersji 1.2.5

misiektoja
2nd-October-2014, 22:42
No niestety w Google Play nie ma zarchiwizowanych poprzednich wersji aplikacji. Jedyna szansa to, że Infiniti jakoś zareaguje. Napisałem pod adres wymieniony w Google Play i w odpowiedzi dostałem:

"Thank you for contacting Infiniti Owner Services Customer Support. There are many variables that can determine why you are not able to use the InTouch App. We find it best to talk to you directly. Please contact our department for further assistance. For your convenience, we can be reached at 1-855-444-7244 from 8:00 a.m. until Midnight(EST), Monday through Saturday. Sincerely, Vehicle Connected Services Infiniti USA Vehicle Connective Services Phone: +1 855-444-7244 Fax: +1 615-984-5571 www.infinitiusa.com (http://www.infinitiusa.com) Division of Nissan Motor Co., Ltd"

grisza - przeslij mi swoj adres email na PW, to dam Cie do CC komunikacji z Infiniti.

Jeszcze widzialem komentarz jakiegoś innego człowieka na Google Play, który uskarżał się na to samo. Skontaktuje się też z nim.

Podejrzewam, że Bartek B&B też ma podobny problem, ale coś ostatnio cichy jest, też zaraz go pingnę przez PW.

Im więcej klientów będzie w tym mailu tym większa szansa, że potraktują nas poważnie, bo póki co to inputują, że to problem jednostkowy. A mnie to denerwuje, bo jak odpala mi się Yanosik to potem muszę kilka razy kliknąć potwierdzając, że aplikacja zdechła.


Koledzy, jak to cale InTouch dziala wam? Pierwsze wersje byly krytykowane za wooolna prace. Teraz jest z tym lepiej?
Nie jest to demon prędkości, ale działa całkiem sprawnie. Zwięchę zaliczyłem chyba z 3 razy, ale mam wrażenie, że to dzieje się tylko wtedy, jak po włączeniu auta wrzucimy wsteczny w nieodpowiednim bliżej nieokreślonym momencie, zaraz po jego starcie. Wówczas ekrany zawieszają się na logo i nie idą dalej. Poza tym jest całkiem OK. Generalnie ja zbytnio tego nie używam od jakiegoś czasu. Wchodzę, automatycznie włącza mi się muzyka, z nawigacji i tak nie korzystam, jak ustawisz auto to potem nie ma co się bawić.

B&B
2nd-October-2014, 23:38
Już jestem :)

Jutro postaram się to potestować. Ogólnie nie korzystałem z tej aplikacji, na początku odpaliłem z czystej ciekawości, ale nic ciekawego dla siebie tam nie znalazłem. Muzę gramy z pendrive`a. Dogrywam co raz na niego najciekawsze nowe kawałki i leci. A jak myślisz, nie zrobiliby mi tej aktualizacji, jak teraz oddamy auto do serwisu? Postaram się jakoś dowiedzieć. Swoją drogą, jak aktualizacja może trwać 2 godziny? Aktualizuję co kilka dni cały system Android w telefonie na najnowszy dostępny i maksymalnie trwa to kilka minut :)

Jak najbardziej możesz mnie dopisać do tej listy. Daj znać na PW, jak potrzebujesz jakichś konkretnych danych ode mnie.

grisza
2nd-October-2014, 23:57
UWAGA !!!!

Chyba znalazłem rozwiązanie. Ściągnąłem z tej stronki
http://android.downloadatoz.com/apps/com.infiniti.intouch,921419.html
instalatora aplikacji dla androida i spróbowałem dokonać instalacji wersji opisanej na stronie jako 1.2.0 . Wgrałem plik na kartę pamieci w smartfonie. Odpaliłem plik i oczywiście smartfon zaprotestował, że chcę instalować aplikację spoza sklepu Play.
Natępnie zezwoliłem na taką instlację. Po próbie zainstalowania aplikacji nastąpiła jak się okazuje zbawienna zwiecha aplikacji Intouch w smartfonie. Dlaczego zbawienna ?. Nie mogąc odpalić aplikacji po prostu ją wyinstalowałem czyszcząc dane i pamięć podręczną. Wkurzony zainstalowałem ponownie Intouch w wersji 1.2.5 ze sklepu Play. Odpaliłem aplikację, zalogowałem się na swoje konto Intouch, poszedłem do auta i ............... wszystko działa. To jakiś cud. Naprawdę działa. Łączy się ze skrzynkami e-mail, facebookiem, wyszukiwarką google i dokładnie wszystko działa prawidłowo.
Proponuję zatem wywalić aplikację czyszcząc dane i pamięć podręczną, następnie zresetować smartfona, zainstalować na nowo aplikację i spróbować połączyć się z autem.

misiektoja
3rd-October-2014, 00:01
Grisza, Ty Hakerze, to rzeczywiście może być rozwiązanie! Jutro sprawdzę i dam znać :)

B&B
3rd-October-2014, 00:04
No tak, w przypadku nie działającej nowej wersji aplikacji na Androidzie często pomaga jej całkowite wywalenie i ponowna instalacja, także jak widać i tu mogło to zatrybić. Jutro sprawdzę też u siebie, czy się zawiesza i zrobię to, co napisałeś.

misiektoja
3rd-October-2014, 00:37
A jak myślisz, nie zrobiliby mi tej aktualizacji, jak teraz oddamy auto do serwisu? Postaram się jakoś dowiedzieć. Swoją drogą, jak aktualizacja może trwać 2 godziny? Aktualizuję co kilka dni cały system Android w telefonie na najnowszy dostępny i maksymalnie trwa to kilka minut :)
Z prawie 100% pewnością mogę Ci powiedzieć, że ta aktualizacja nie jest jeszcze dostępna w Europie. Wnioskuje tak po szybkości wdrażania poprzednich aktualizacji. A czemu tyle trwa aktualizacja to ciekawa sprawa, sam się nad tym zastanawiałem, tym bardziej, że jest to de facto też Android.

misiektoja
4th-October-2014, 00:20
Dzisiaj sprawdziłem i potwierdzam, że rozwiązanie zapodane przez Grisza działa :) A więc appka znowu łączy się z autem :)

Maru
4th-May-2015, 21:50
Cześć, Panowie jestem tu nowy i na dzień dobry potrzebna mi pomoc. Odebrałem kilka dni temu furę i za cholerę nie mogę połączyć się z Infiniti InTouch, czy jest na to jakiś myk o którym nie wiem?

W aplikacji mam cały czas ikonkę "rozłączony" która znajduje się w prawym górnym rogu.
Telefon to HTC ONE MAX.

Instalowałem już nawet starszą wersję Apki 1.2.5 na telefonie ale to nic nie zmieniło. Jak to wygląda u Was ?

sirtrojan
4th-May-2015, 22:36
Nowi witają się w Powitalni.. http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!

misiektoja
5th-May-2015, 00:33
W aplikacji mam cały czas ikonkę "rozłączony" która znajduje się w prawym górnym rogu.

Telefon jest sparowany przez BT z autem ?

Maru
5th-May-2015, 11:07
Oczywiście, zaciąga mi kontakty i bez problemu wykonuję połączenia przez BT.

misiektoja
5th-May-2015, 17:52
A zalogowałeś się na swoje konto Infiniti inTouch ? Widzisz listę aplikacji (Google i Facebook) ?

Maru
5th-May-2015, 18:10
w Aplikacji się zalogowałem, widzę google i facebooka, klikam włącz i to by było tyle
na ekranie w aucie mam pobieranie proszę czekać ale to jest cały czas.

misiektoja
5th-May-2015, 18:16
To dziwna sprawa, pewnie będziesz musiał do serwisu podjechać, zrobią reprogramming całego systemu i pewnie zadziała. Jak masz dostęp do innego telefonu to sprawdź jeszcze czy na nim zadziała, wtedy będziesz wiedział czy to kwestia telefonu czy systemu w aucie.

Maru
5th-May-2015, 18:27
Już sprawdzałem z 2 innych, umówiłem się w Sosnowcu na Piątek bo akurat będę na Śląsku więc zawitam do nich.

Z tego co widziałem to trochę tych aplikacji jest a u mnie nie mam nic :(

http://mega-net.com.pl/Infiniti/ekran.jpg

misiektoja
5th-May-2015, 18:49
A w ogóle w App Garage zaktualizowałeś wszystkie aplikacje ? Tam jest jedna odpowiedzialna za komunikacje z telefonem, coś się Bridge nazywa czy coś takiego. Może to pomoże.

Maru
5th-May-2015, 18:52
Nigdzie nie znalazłem app garage ....

misiektoja
6th-May-2015, 18:36
Powinieneś gdzieś to mieć na jednym z ekranów, u mnie jest tutaj:
6543

Maru
6th-May-2015, 20:38
Ja nie mam żadnej z tych aplikacji w Piątek się wyjaśni w salonie.

Maru
12th-May-2015, 17:19
Siema, no więc w Piątek zgodnie z tym co pisałem wcześniej, odwiedziłem salon Infiniti w Sosnowcu i okazało się, że nie wiedzą jak naprawić moją stację multimedialną żeby były wszystkie aplikacje i działał InTouch.

Oczywiście przyjęto zgłoszenie serwisowe i dziś otrzymałem telefon że przyznano mi wymianę stacji multimedialnej, lipa jest tylko taka, że muszę poczekać około miesiąca aż przyślą nówkę sztukę od producenta :(. W całym zamieszaniu jest też plus, podobno będę miał najnowsze aktualizacje których inni jeszcze nie mają ;]

misiektoja
12th-May-2015, 17:32
Wadliwe stacje zdarzają się dość często w Q50. U nas nikogo jeszcze to nie spotkało, ale w USA jest dużo raportów o wadliwie działających stacjach, były nawet przypadki, że stacje całkowicie przestawały działać. Szkoda, że w nowym autku będą Ci już tak mocno ingerować i grzebać. Próbowali wszystkiego włącznie z reprogrammingiem ?

sirtrojan
12th-May-2015, 18:08
misiek - wytarganie konsoli to żadna ingerencja :)

Maru
12th-May-2015, 19:09
Duża czy nie to fakt jest taki sam, wolałbym żeby nic nigdzie nie grzebali, jeszcze czegoś nie dokręcą będzie trzeszczało podczas jazdy to się tylko wku.... na nich.

misiektoja
12th-May-2015, 21:43
No właśnie o to chodzi, żeby wymontować stacje muszą zdjąć dużą część plastików i tych aluminiowych wstawek. Zawsze jest jakieś ryzyko, że coś za mocno odegną, przyrysują, ułamią etc. i nie będzie to już tak idealnie spasowane jak z fabryki. Przy nowym idealnym aucie z salonu takie rzeczy bolą i tyle. Plus jedyny taki, że to Infiniti i że jak coś spsują to wymieniają bez gadania na nowe i tyle. Zrób tylko jakieś fotki przed wymianą, żeby mieć dowód, że wszystko było w stanie idealnym i nie ma co się stresować. Potem obejrzyj wszystko po odbiorze. Dziwi mnie tylko fakt, że stacja w sumie działa i z powodu braku niektórych aplikacji wymieniają sprzęt. Dla mnie wygląda to na błąd software'owy i chyba po prostu nie mogli sobie poradzić i poszli na łatwiznę. Tak się zastanawiam nad jedną możliwością - może podskocz do Warszawy ? Wydaje mi się, że tam chłopaki lepiej ogarniają temat. Pogadaj z Arturem Dobruckim.