PDA

Zobacz pe?n? wersj? : jaki gaz do g35: sekwencja czy wtrysk w fazie ciekłej? ocena instalacji



lukasz32
30th-September-2014, 15:46
Witam, mam taka propozycję: hana gold + LPG tech 326 OBD + jakiś reduktor (1) o zapasie mocy na 350hp + rurki termoplastyczne 8 lub 10mm (na off roadzie to stosują wiadomo dlaczego) + zdjęcie kolektora do wiercenia. Cena około 3500 brutto. Będę miał jeszcze jedną propozycję około 400zł taniej, ale jeszcze nie znam komponentów.

Natomiast zastanawiam się nad wtryskiem gazu w fazie ciekłej, jeszcze nie wiem jaka będzie cena, ale auto nie będzie spalać benzyny i z tego co wiem spali ciut mniej gazu, prostym rachunkiem każdy 1000zł wydany na taką instalkę zwróci się po 10.000km przejechanych, więc gdyby to kosztowało 6000brutto to nawet nie uwzględniając wrzucenia tego w koszty, instalacja zwróci się po max 25.000km.
Podobno ta instalacja nie będzie szkodzić silnikowi i w zasadzie taka byłaby idea jej montażu (gniazda zaworowe, przegrzanie). Znam temat regulacji zaworów lub wypalenia UPG z doświadczenia, stąd taki pomysł. Ponadto przy większych przebiegach będzie oszczędność na spalaniu no i kiedyś, w przyszłości, być może auta nie czeka remont silnika z tytułu wypalenia zaworów.

Czy ktoś z Was ma taką instalację albo potrafiłby mi doradzić, czy brać wspomnianą sekwencję czy wtrysk? A jesli tak t jaki wtrysk?

Jedyne co wiem na temat wtrysku od znajomych, to że koledze padła po jakichś 2 latach pompa gazu i kupił używkę za 700zł.

pozdrawiam
Łukasz

korzen
30th-September-2014, 18:32
Osobiscie, jezeli ja mialbym teraz do VQ wkldac gaz to tylko w fazie cieklej... Mam PRINSA, z ktorym kupilem auto i to nie to samo co Pb... Dziadostwo pod maska, jakis rurki, reduktory... O wpalaniu gniazd zaworowych nie wspominam... Do tego przelaczenie gaz/benzyna.. W FX jakos idzie z tym zyc (ja uzywam tylko jak lece w trase w weekend), ale w G35 gdzie lubisz przycisnac to ja jestem sceptykiem (sam jak jade na LPG to do maks 4000tys obr., wiec emerycka jazda). Co do wtrysku fazy cieklej, to nei mialem z tym w praktyce do czynienia. Natomiast od strony technicznej temat zglebialem i to dla mnie jedyna sluszna opcja... Choc ponoc sa wrazliwe na jakosc LPG. Ale jak bedziesz wymienial filtry i tankowal na pewnych stacjach, wg mnei bezie dobrze. Jak chcesz to odsprzedam Ci mojego PRINSA lol U mnie to i tak maks 40% jazdy na LPG...

lukasz32
5th-October-2014, 09:24
Jednak pomysł padł na taki setup:
- zenit pro obd
- magic fx (wejdą pod kolektor)
- kme twin
- rurka 8mm
- butla 72x20
Pan, który mi to zamontuje, zrobił już kilka tych silników i nikt nie ma uwag. Generalnie specjalizuje się w nietypowych motorach, sam ma jakiegoś pontiacka 5,2 z roku ~2007. Jedynie reduktor jest taki jak mi doradzono na forum lpg, chciał zamontować golda.

pozdrawiam
Łukasz

Miko
5th-October-2014, 10:19
Wrzuć pytanie na lpg-forum.pl.

jarek1111
5th-October-2014, 10:30
ja mam 2 parowniki dotego komp stag300 i wtryski hanny moc schamowana na lpg to 408km i 570nm
dzała bezproblemowo

Tomek g35c
5th-October-2014, 10:33
jaki gaz do g35: sekwencja czy wtrysk w fazie ciekłej?


Żaden gaz !!!! ... lol

zajac01
5th-October-2014, 11:29
Tomek, nie każdy jest szejkiem z Płocka ;)

lukasz32
5th-October-2014, 13:02
Tomek, nie każdy jest szejkiem z Płocka ;)
Potwierdzam, niektórzy są pół-szejkami z Częstochowy i albo gaz albo panda :D

sirtrojan
5th-October-2014, 13:44
Potwierdzam, niektórzy są pół-szejkami z Częstochowy i albo gaz albo panda


hehe dobre :)

Tomek g35c
5th-October-2014, 15:30
Ja niestety też nie jestem szejkiem... Tylko szwejkiem... ;)

Arti
5th-October-2014, 16:02
Ja jestem tak samo zwolennikiem gazu
Chciałbym latać na samej waszce lecz niestety
Gazik sie przydaje ;)
A dla dobra silnika raz w tyg latam na benzynie
Mam nadzieje ze tym sposobem wydłużam żywotność silnika ;)

Mazder
7th-October-2014, 17:46
Kiedy rozważałem zakup G35, to liczyłem nader entuzjastycznie, że jazda na Pb nie zrujnuje mi zbytnio portfela. Zresztą bazowałem na raportach spalania poprzedniego właściciela mojej sztuki.

Prognozy i gdybania sobie, a realia sobie - okazało się, że mam bardzo ciężkie buty, a przy obecnej aurze boso jeździć nie będę. W mieście spokojnie i bez wygłupów wciągam około 20 litrów na 100 przebytych kilometrów, czyli po zatankowaniu Pb 95 za 100 zł przejeżdżam 50 mil.

Będzie więc LPG. Ciekawe jak szybko wydmucha mi uszczelniacze zaworowe. Mam nadzieję, że - gdyby co - uda mi się je ogarnąć bez ściągania głowic z silnika.

grabba
7th-October-2014, 20:01
20l/100km w mieście to tyle mi pali :) Musisz nosić bardzo ciężkie buty :)

Black
7th-October-2014, 20:46
wciągam około 20 litrów na 100 przebytych kilometrów,

O dżizasss choćbym nie wiem jak jezdził tyle mi nie wciąga,może wymień filtr powietrza,świece,zajrzyj czy zaciski hamulcowe przypadkiem trochę nie trzmają kół,ja tak miałem z tyłu i aut sporo paliło.

Mazder
7th-October-2014, 20:55
Ten, no... wszystko już dawno ogarnięte :) Jedyne, co mi jeszcze do głowy przychodzi, to czyszczenie układu dolotowego (jest taki fajny środek AMS Power Foam) albo chociaż samej przepustnicy. Tyle że nic nie wskazuje na jakiekolwiek problemy w tym rejonie.

Wróć, jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Przed ostatnim tankowaniem zerowałem adaptacje przepustnicy i korekty mieszanki KTS-em. Może tutaj tkwi przyczyna.

sirtrojan
7th-October-2014, 21:00
mogłeś namieszać w ustawieniach i przelewa - cholera wie.
Z II strony - mikrusem nie jesteś i butki też nie baletki ;)
III - jak sie pokazuje wszystkim dookoła jak auto lata to jakoś tak spalanie rośnie ;)

Mazder
7th-October-2014, 21:06
III - Wczesny etap zachłyśnięcia się bokolotem jakby minął i jazd próbnych do i wokół kościoła już nie prowadzę. Aczkolwiek jazda w trybie patrolowym (trójka bez gazu) i związana z nią ekonomia zużycia paliwa bierze całkowicie i nieodwracalnie w łeb, kiedy nagle następuje nieodparta chęć wduszenia włącznika przyspieszatora.

II - Oj tam, oj tam.

I - Akurat nie dało się zmienić żadnych ustawień. Po prostu była opcja zerowania adaptacji tego i tamtego, to klikłem i się zrobiło samo :) W poprzednim aucie miałem tak, że przepustnica, skrzynia (akurat automat) i długoterminowa korekta mieszanki adaptowały się do stylu jazdy kierowcy i wpływało to na reakcję na naciśnięcie pedału gazu. Może tutaj jest podobnie. Za wcześnie, żeby wyrokować.

Arti
7th-October-2014, 21:59
Mazder ja za 100zł robie 130mil
I nie latam jak emeryt kocham to autko
I to jak sie zbiera nie mam zamiaru latać do 2 tyś obr.
A tak jak pisałem raz w tyg latam na waszce
Tylko na v-power racing
Jak juz zakupiłem z gazem to przynajmniej dobre paliwo
By sie przydało lać ;)

Miko
7th-October-2014, 22:05
Nic nie zmieniaj. Kasi G 37 palił 18 litrów. Fx jest oszczędniejszy;)

lukasz32
8th-October-2014, 23:12
Instalka założona, właśnie odebrałem, działa poprawnie. Reduktor kme twin - to taka zmiana w porównaniu do pierwotnej propozycji. Butla niestety 20cm wysokości i wystaje, 18cm wszyscy mi tu trąbili, że nie do dostania.Wtryski schowane pod kolektor dolotowy, reduktor po prawej, obok pompy hamulcowej. Pod zderzakiem ponoć bardzo się wychładza. Pojeździmy, zobaczymy czy to był dobry wybór ;)
pozdrawiam
Łukasz

BAJZEL
9th-October-2014, 07:57
butla to kwestia kasiory I czasu generalnie na miejscach u gazownikow I magazynach sa standardowe wymiary ktore podchodza do wiekszosci aut ... przeciez mozna zamowic jak najbardziej zblizony rozmiar do swojego autka tak by byla maxymalnie wykorzystana przestrzen ... ale na takie cos trzeba wtedy czekac I wiecej zaplacic .. jak to przy kazdym indywidualnym zamowieniu ...

MarianoS81
9th-October-2014, 09:49
Ja bym dołożył jeszcze lubryfikator, koszt nie duży bo około 200 zł, a prawdopodobieństwo że wypali gniazda zaworowe o 50% mniejsze.

lukasz32
9th-October-2014, 23:13
Ja bym dołożył jeszcze lubryfikator, koszt nie duży bo około 200 zł, a prawdopodobieństwo że wypali gniazda zaworowe o 50% mniejsze.

W lexusie mam, dolewam , działa ale nie wiem co to daje. Kolega miał w focusie 2 i pozaklejało mu to dolot (?) więc usunął. Obaj dobrzy gazownicy z okolicy odradzali, więc odrzuciłem tą opcję. Niby nie ma wyników jakichś testów etc, które by potwierdzały skuteczność a są następujące problemy: na wolnych obrotach ustawisz i działa dobrze,ale na wyższych już jest za mało podlewane, charakterystyka nie jest ponoć liniowa, ponadto nie puszcza się tego w 6 punktów tylko w jeden (o ile się nie mylę), więc wiadomo - "woda jak student, pójdzie tam gdzie jej łatwej/bliżej" - czyli smarowanie nie będzie równomierne. Temat rzeka, ale sam bym już nie chciał montować tej butelki pod maską, no i powiadają ze nie warto. Gdybym dostał info, że działa, to bym zamontował.

A dziś miałem taką sytuację - przewiozłem kumpla, ze 4 szybkie starty, raz bena, raz gaz, tak do 6000 i 3 biegu. Po zgaszeniu i odpaleniu nie chodził już równo, wywalił czeka, nie pracował na 1 cylinder. Odpiąłem klemę, usterka zniknęła ale czek nie, pojechałem do gazownika - wypadanie zapłonów na 5 cylindrze. Przełożyliśmy cewki 5<-->3 i zobaczymy czy błąd się pojawi znów na 5tym - czyli wtryskiwacz gazu, albo na trzecim - czyli cewka. Wtryskiwaczy nie miał na stanie, więc podmienimy po niedzieli. Jeżdżąc w przedziale 1600-3000 i powiedzmy do 4500 zrobiłem 150 km i na razie jest spokój. Trochę się poirytowałem, bo liczyłem na to, że założę gazior i zapomnę że go mam, jedynie na stacji paliw będę odbierał poniżające spojrzenia od właścicieli przeróżnej maści passatów, ponadto mi się dzień rozjechał czasowo i właśnie siedzę przy robocie, dobrze że mi trochę łiskacza zostało ;)
Myślicie że to będzie wtryskiwacz lub cewka czy może cos innego?
Generalnie ten gazownik jest znany w Kraju, robi sporo dużych silników, często amerykańce, wczoraj spotkałem u niego nowe cherokee, dziś land rover, a sam ma pontiacka 5,2 w gazie. 3,5 nissana również przerabiał wiele razy i użytkownicy są zadowoleni, jeden zrobił 70tys km w 350Z i, jak twierdzi, od momentu montażu instalacji nie dotykał. Mam więc do gościa zaufanie.

pozdrawiam
Ł.

BAJZEL
10th-October-2014, 11:04
ja I siebie rowniez mam lubryfikator ... troszke juz kilometrow zrobilem od czasu do czasu doleje I jest petarda ... nigdy nic sie nie dzialo ... leje czy tam napelniam I jade :) suma sumarum tez bym wrzucil zel analny do instalacji :)

MarianoS81
10th-October-2014, 16:42
Teraz już są lubrifikatory sterowane elektronicznie, nie trzeba nic ustawiać ręcznie bo układ sam dozuje ilość oleju w zależności od obrotów i itp.

Arti
10th-October-2014, 19:29
Łukasz ja obstawiam cewkę bo miałem to samo ;)
Nie zawsze wyskakiwał cylinder przeważnie jak był zimny i
Dostał kopa ;)
I tak samo 5 cylinder
Wymieniłem cewkę i jest git ;)

lukasz32
10th-October-2014, 21:46
Łukasz ja obstawiam cewkę bo miałem to samo ;)
Nie zawsze wyskakiwał cylinder przeważnie jak był zimny i
Dostał kopa ;)
I tak samo 5 cylinder
Wymieniłem cewkę i jest git ;)

Zrobiłem 300 km i wszystko ok. Na razie. Generalnie jazda trasą tym autem jest rewelacyjnie przyjemna ;)
A jaką cewkę kupiłeś i ile taka przyjemność? Dedykowana czy od jakiegoś innego nissana? Świeżak jestem, podpowiedz ;)

W lexie to sobie wożę jedną na zapas, jeszcze się nie przydała, tam są zamienne pomiędzy motorami 2 czy 4 litry, 3,0 chyba też to samo. Koledze w Chorwacji poszła 2x w czasie jednej wycieczki w stilo, koszt 2x 100E.

pozdrawiam
Łukasz

Arti
11th-October-2014, 14:00
Cewka jakis zamiennik japoński do G35 o ile pamietam jakies 180-190 zł
W serwisie jakaś kosmiczna sumę mi powiedzieli za sztukę
Nie wiem czy nie przypadkiem 500zl ;)
A ja zamówiłem tu
http://sklepjeep.redcart.pl/c/181/g35-infiniti.html

Narazie jest git i mam nadzieje ze tak pozostanie ;)

Pozdrawiam
Artur


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasz32
13th-October-2014, 13:26
Ok cewka kupiona na zapas. Na razie jeżdżę i nic się nie dzieje. Jak coś sie zdarzy to będzie szybka wymiana przy drodze i zobaczymy co dalej.
pozdrawiam
Łukasz

lukasz32
18th-October-2014, 23:25
Pierwsze spalanie 14,3 l/100km ale chyba ktoś mnie nabił w trąbę, bo jak pisałem, do butli weszło więcej niż jej fizyczna pojemność. Głównie trasa i prędkości patrolowe- 90-120. Odcięcia nie sprawdzałem.
pozdr.

Mazder
19th-October-2014, 13:18
Pewnie tankowałeś na jakimiś gazbruku czy innej prywaciarskiej stacji. U nich zawsze wchodzi więcej, kosztuje mniej, a starcza na tyle samo co droższe paliwo na stacji koncernowej.

Black
23rd-October-2014, 21:07
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
Generalnie ten gazownik jest znany w Kraju, robi sporo dużych silników,

A kto to taki?,bo interesuje się tematem lpg i wiem że w kraju jest mało speców którzy umieją zagazować te silniki.

LOKTONG
23rd-October-2014, 21:15
A to koles z polecenia odemnie, osobiscie ma same amerykance, w tym grandprixa 5,3
http://luky-garaz.pl/
Jesli moge zareklamowac (jesli nie prosze SIRA o usuniecie)
Montuje do tirów i szkoli gazownikow w Krakowie, jak dla mnie nie byle kto ......
Ostatnio widzialem tam jeepa 5,7 HEMI - a infiniti prowadzi swoja liste i moj byl u niego 10ty wiec Łukasza chyba 11ty :)
Estetyka pracy na bardzo wysokim poziomie

korzen
23rd-October-2014, 22:58
Nie no Krzychu u Ciebie instalka jest zalozona profi... Nie ma lipy.. Wszystko pochowane, widac, ze przykladali sie do montarzu... Jak patrze na tego mojego prinsa, to plakac mi sie chce jak to wyglada pod maska... Chociaz dziala bardzo dobrze nie powiem... Ja jezdze do Davanti w Katowicach na Konduktorskiej. Chlopak ma ogromna wiedze i bardzo sie przyklada do roboty... Jak bylem to ratowal Murano VQ35DE z Prinsem. JAk z nim rozmawialem, to powiedzial, ze takich bledow montarzowych jeszcze nie widzial... Od razu koles uslyszal, ze to nigdy poprawnie tak zalozone nie bedzie dzialalo...

lukasz32
23rd-October-2014, 23:15
A to koles z polecenia odemnie, osobiscie ma same amerykance, w tym grandprixa 5,3 http://luky-garaz.pl/ Jesli moge zareklamowac (jesli nie prosze SIRA o usuniecie) Montuje do tirów i szkoli gazownikow w Krakowie, jak dla mnie nie byle kto ...... Ostatnio widzialem tam jeepa 5,7 HEMI - a infiniti prowadzi swoja liste i moj byl u niego 10ty wiec Łukasza chyba 11ty Estetyka pracy na bardzo wysokim poziomie

Dokładnie, mnie również montował "LUKY-GARAZ" z polecenia kolegi LOKTONG. Przejechałem 1000 km i jest ok, przełączanie mam ustawione na 20'C więc jest szybko, ciągnie ładnie, ceny są konkurencyjne w porównaniu do tego , co oferowano mi na Śląsku, a jakość ... cóż nie mam tu porównania do innych, jednak wygląda to ładnie, gość ma ugruntowaną pozycję i opinię na runku, i kolejne auto robiłbym bez wahania u niego.
Ostatnie spalanie wyszło 12,8, lane na lukoilu. Jazda stosunkowo dynamiczna ale przepisowa ;) Myślę, że da się zejść na wolniutkiej trasie krajoznawczej do 11, sprawdzę wiosną, kiedy będę się bujał zwiedzac nasze zamki i miasteczka ;)

Na marginesie dodam, że montował gaz chłopakowi w 350z. Dał mi do niego numer i co się okazuje, przejechał 70 czy 80 tys bez dotykania instalacji. Nie wiem czy w ogóle filtry wymieniał ale od montażu nic tam niby nie było ruszane. Pali mu 14,5. Nawet na przeglądy nie przyjeżdżał ;)

pozdrawiam

dawiata
24th-April-2015, 21:17
lukasz32, czy możesz napisać po ponad 5 miesiącach jak chodzi INFI z konfiguracją instalacji jaką wybrałeś? Zagazowałbyś ponownie? ;) Jakie spalanie masz?

pozdro!