PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Heble G35: przedlift, polift, serwo, pompa, tylne klocki



Mazder
30th-September-2014, 18:04
Zacząłem zgłębiać temat niesatysfakcjonującego (żeby nie bluźnić) układu hamulcowego w swoim G35 Coupe przed liftingiem.

Wszystkie moje problemy zapewne rozwiązałby kit Brembo od 350Z. Tutaj pojawia się pierwsza niejasność. O ile pompy hamulcowe w G35 ze zwykłym heblem i 350Z z Brembo są takie same, to już serwa różnią się numerami. Pytanie: czy różnią się też wielkością i siłą, czy różnica jest stricte formalna i pomijalna?

Jako że chwilowo mnie na Brembo nie stać, zdecydowałem się na wsadzenie na przód większych, dwutłoczkowych zacisków od wersji po liftingu. Jedzie do mnie zestaw z jarzmami i liczę na to, że podejdzie plug & play. Do tego szersze klocki Hawka i powinno to jakoś zacząć hamować. Dobrze rozumuję, czy błądzę w lesie?

Pozostaje kwestia hamulców tylnych. Uważam, że w stanie obecnym są co najwyżej symboliczne. Tarcza niby duża, ale klocki maluśkie. Wykorzystują co najwyżej 1/2 powierzchni tarczy. Prześledziłem na japancars.ru schematy i warianty hamulców chyba wszystkich Infiniti i Nissanów, ale nie znalazłem klocków, które podeszłyby do tych zacisków i były większe, żeby objąć większą powierzchnię.

Istnieją w ogóle takie klocki czy to z góry przegrana walka?

Jeśli nie istnieją, to w jaki sposób można poprawić skuteczność tyłu bez inwestowania w Brembo?

grabba
30th-September-2014, 18:43
Do tego szersze klocki Hawka
HPS? Odradzam, na zimo hamują słabo.

Mazder
30th-September-2014, 18:49
Ha! Ze wszystkich przeczytanych do tej pory opinii wynikało, że są co najmniej genialne :)

grabba
30th-September-2014, 20:35
Nie są. U mnie po zmianie z seryjnych OEM na Hawk HPS komputer często podczas hamowania zwiększał awaryjnie ciśnienie w obwodzie - pedał wpadał w podloge, bo stwierdzał ze siła nacisku na pedał hamulca nie odpowiada sile hamowania. Kilka razy najadlem się strachu. Zmienilem po 5 tys. km znowu na OEM i auto zaczęło hamować.

Mazder
30th-September-2014, 21:01
No to ładne cacko. Zostanę póki co przy jakichś Textarach/TRW.

Czy jakieś spostrzeżenia na temat trapiących mnie wątpliwości z głównego nurtu wątku?

grabba
30th-September-2014, 22:24
Poszukaj postów Coobcia. On pisał o odaptacji hamulców z wersji sport. Sam widziałem, jak to robił w 350z, myślę ze tak samo jest w przypadku g35.

sirtrojan
30th-September-2014, 22:40
on robił zaciski akebono czyli z wersji polifcie - pnp ale drogie - za to hamują bardzo dobrze
Nie myl z brembo które były montowane w przedlifcie w części coupet.

tyle tytułem rozjaśnienia :)

grabba
30th-September-2014, 23:14
Ja na g znam się słabo :)

Mazder
30th-September-2014, 23:32
Spokojnie, nie stać mnie obecnie na Brembo, więc tym bardziej na Akebono. Trochę za drogi i nazbyt ekstrawagancki mod do seryjnego auta.

Przód to sobie jakoś ogarnę. Bardziej ten tył mnie ciekawi.

korzen
1st-October-2014, 15:14
Ja tam szedlbym w strone udziubania troche grosza na Akebono/Brembo... W ten sposob ogarnal przod, a na tyl jakies dobre tarcze do tych zaciskow i bedzie spoko :thumb: Zeby uzyskac zblizona efektywnosc na standardowym setapie, wydasz wiecej niz na swapa hamulcy. To moje zdanie i oczywiscie mozesz sie z nim nei zgodzic. Ja juz nei uznaje polsrodkow, bo finalnie i tak wydasz kase zeby zrobic to pozadnie :)

Coobcio
1st-October-2014, 15:51
Wrzucaj poliftowe z G35 albo z 350Z, najistotniejsze w sile hamowania jest nie ilość tłoczków a średnica tarczy i powierzchnia klocka a polift 2 tłoczek ma średnicę tarczy jak BREMBO czyli ok. 325mm...

Ja u Siebie mam z przodu AKEBONO:
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t31/1891545_825692087447559_1295280667_o.jpg
Klocki jakie w nich siedzą to FERODO Premier, hamuje to obłędnie aż za mocno bym rzekł, ciężko się przyzwyczaić bo wystarczy że oprzesz nogę na pedale hamulca i masz efekt bardzo mocnego hamowania...
Trzeba się po prostu przyzwyczaić :D

Ps. co do samego serva to nie zawracał bym sobie nim głowy...

Mazder
1st-October-2014, 16:49
Ja u Siebie mam z przodu AKEBONO:
A co siedzi u ciebie z tyłu?

Zasadniczo ciułam kasę na komplet Brembo na przód i tył. Jakoś nie chcą sprzedawać takich zestawów w kawałkach, przez co zaciski, tarcze i klocki na przód i tył to koszt rzędu 2500-3000 złotych (za używane). Tymczasem zaciski od poliftu wyrwałem za obłędne 100 zł/sztuka. Większe tarcze mam, a zestaw markowych klocków to 90-150 zł.

I to by mi załatwiło przód. Ciągle mnie jednak martwi słaby tył.


Ps. co do samego serva to nie zawracał bym sobie nim głowy...
Odniosłem takie odczucie pod prawą stopą, jakby właśnie seryjne serwo w G35 nie dawało dostatecznego wspomagania hamulca.

EDIT

Teraz hebel z przodu prezentuje się tak:

5884

Wygląda jak hamulec żywcem wyjęty z Navary.

Świeżo założony, więc nie miało szansy się dotrzeć, ale i tak jest już nieco lepiej niż przy jednym tłoczku. Tylko znowu musiałem przybrać pozę załamanego kapitana Picarda na widok niewykorzystanej powierzchni tarczy.