PDA

Zobacz pe?n? wersj? : zakup G37S



Szorstki
1st-October-2014, 13:21
Witam wszystkich forumowiczow
jako ze jestem nowy na forum to mam nadzieje ze dobrze trafilem z pytaniem
obecnie jestem na etapie szukania auta ktore ma +300km, ladna sylwetke, manual i moze w razie potrzeby zawijac tylem, wiec ma byc do tanca i do rozanca :) i wybor padl wlasnie na ten model, pomiedzy stanem obecnym a byciem szczesliwym wlascicielem to tylko znalesc tego jedynego a widze ze o manual bardzo ciezko
mam sporo pytan na ktore sadze ze znam odpowiedz ale wolal bym sie upewnic:
1 czym rozni sie g37 od g37s(sport czyli?) od g37x(to xdrive ktory ma naped na tyl a wrazie poslizgu dolacza sie przod czy mozna manualnie to regulowac?)
2 czy g37s ma szpere z tylu lub ktorys z modeli podanych przezemnie?
3 czy sa jakies wazne informacje o ktorych powinnienem wiedziec przez zakupem o tym modelu, mocne wady lub zalety?
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Coobcio
9th-November-2014, 19:19
S - ka ma:
- Szperę
- Hamulce wielotłoczkowe Akebono 355mm przod i 350mm tył
- Przednie fotele bardziej sportowe z dodatkową regulacją długości siedziska
- Jakieś pewno duperele sportowe smaczki w środku

Powyższe elementy można do zwykłej wersji zapodać

Bartek
10th-November-2014, 13:33
Czy mógłby mi ktoś przy tej okazji wytłumaczyć co to jest szpera i do czego jest, albo dlaczego lepiej jak jest, niż jak jej nie ma? Definicja w wikipedii jest taka, że niech to szlag trafi. Akurat mam g37S i jak widać nie wiem, co w nim mam. Będę zobowiązany.

Coobcio
10th-November-2014, 21:31
Przydaje się np. podczas ruszania albo w zakręcie jak przyspieszamy żeby większa część mocy była przenoszona na dociążane koło w efekcie ma poprawić trakcję, przyczepność itd...

Np. ostro ruszamy ze szperą to dwa ślady zostawiamy a w zakręcie albo na wyjściu z niego odciążone koło nam tak nie buksuje...

Bartek
10th-November-2014, 21:49
I to jest na stałe, czy elektronika reguluje?

korzen
10th-November-2014, 21:58
Moze byc szpera zarowno elektroniczna (np za pomoca esp) lub mechaniczna. W G mneimam jest mechaniczna. Szpera to po prostu blokada dyfru. Jak jedziesz w zakrecie, kola jednej osi kreca sie z rozna predkoscia (kolo zewnetrzne i wewnetrzne do luku ma rozny promien czyli droge do pokonaniia). To ulatwia sterowanie autem i jazde po luku. Jak masz blokade, uneimozliwiasz rozne predkosci kol. Na oba trafia ten sam moment obrotowy. Dlatego auto driftuje (kolo ktore krecic powinno sie szybciej w luku wpada w poslizg) i w sporcie szpera jest powszechna. Przydaje sie tez jak pisze coobcio przy ruszaniu. Powiedzmy, ze staniesz jednym kolem na piasku a drugim na asfalcie. Jak nei masz szpery kolo na luznej nawiezchni zacznie buksowac. Jak masz szpere na oba kola trafi moment obrotowy i auto ruszy z miejsca obracajac rowno dwoma kolami. Oczywiscie szpery 100% nie nadaja sie na ulice, uzywa sie ich do sportu. Prosty przyklad takich blokad mechanizmow masz w terenowkach. Blokujesz mechanizmy i ruszasz w teren. Nawet jak kolo wisi w powiertzu, to inne ma kontakt z podlozem. Bez szpery to w powietrzu kreciloby sie bezradnie a to an ziemi by stalo... Mam nadzieje, ze troche rozjasnilem temat :thumb: Wiecej jakby Cie interesowalo np tutaj http://www.technikajazdy.info/quiz-motoryzacyjny/jak-dziala-szpera-lsd/
Troche z 6mt.net/forum
"Viscous-type limited slip differentials:

A viscous-type LSD uses a thick fluid sandwiched between plates, one plate being connected to (drives) each wheel. When a rotation difference occurs between wheels, the faster plate spins the fluid which in turn spins the slower plate, hence transferring power from the faster wheel to the slower wheel. Viscous units have two spinning disks that face each other. Each has a vaned surface and there's a viscous (oddly enough) fluid between them. The fluid has the property that shear forces thicken it. As long as the two disks spin at relatively similar speeds the fluid is "thin". When there is a differential between the two, because one wheel is slipping or you're going around a corner, the fluid is sheared and thickens. The thicker fluid loosely couples the two vaned disks thus limiting slip. <u>Viscous LSDs generally provide something like 20-25% coupling efficiency</u>.

A viscous-type LSD has the advantage of requiring little to no maintenance, since the fluid never wears out. However, from a performance standpoint, a viscous-type LSD is not ideal. On a viscous LSD, it takes a split-second for the LSD to react to slip as the fluid must speed up before it starts turning the slower plate. On higher horsepower cars, any lag in response resulting in uneven traction is especially undesirable."
Czyli szpera wiskotyczna...

mariuszzar
11th-November-2014, 00:24
W Infiniti G jest LSD czyli jest to szpera mechaniczna.
Szpera elektroniczna wykorzystuje uklad hamulcowy: przyhamowuje kolo ze zbyt duza predkoscia obrotowa. Mam nadzieje, ze nic nie pokrecilem.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

MaciekGT
7th-December-2014, 17:26
S - ka ma:
- Szperę
- Hamulce wielotłoczkowe Akebono 355mm przod i 350mm tył
- Przednie fotele bardziej sportowe z dodatkową regulacją długości siedziska
- Jakieś pewno duperele sportowe smaczki w środku

Powyższe elementy można do zwykłej wersji zapodać

Z tego co wiem to ma jeszcze:
- felgi 19 (seria ma 18)
- skrętną tylną oś
- sportowe zawieszenie
- łopatki przy kierownicy ( tylko w automacie)
- inny przedni i tylni zderzak
- generalnie ma więcej w środku ( nawigacja, sterowanie z kierownicy, tempomat inteligentny, kamerkę cofania itd)

Moim zdaniem warto szukać wersji S, z tego co wiem to w Polsce sprzedano ich od 2009r tylko 16 sztuk..

Miko
7th-December-2014, 18:20
Nasze g37 rok 2008 miało koła 19 cali miało łopatki , miało kamerę z tylu oraz identyczne zderzaki, miało nawigacje .Nie miało natomiast skretnych tylych kół. Miało sterowanie z kierownicy.