PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G35 kilka pytań nowego użytkownika - proszę o help :)



lukasz32
1st-October-2014, 15:56
Witam

Na wstępnie powiem, że jeździłem autami wiele droższymi, ale ten przypadł mi najbardziej do gustu i zdecydowanie bym go nie zamienił - G35 coupe 2005r. Ponadto biorąc poprawkę na domniemaną bezawaryjność, całokształt sięga dla mnie ideału, no po prostu rewelacja :)

Mam następujące pytania:
- po zabawie fotelem miga kontrolka poduszek, wiem że to jakaś taśma lub wtyczka, wyjmować fotel i czyścić wtyk czy jakoś inaczej to zrobić? z której strony fotela znajdę tą wtyczkę?
- koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka? :)
- co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da? :)
- ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?
- na zimnym silniku trudniej mi się wrzuca biegi, tzn skrzynia (manual) nie chodzi tak gładko jak po rozgrzaniu , gdzieś czytałem, że należy sprawdzić olej i dolać, czy faktycznie tak zrobić czy TTTM ? dodam że jest tu prawdopodobnie sprzęgło ACT, wycieków brak
- mam pojedynczy tłumik, pod autem 2 kolektory łączą się przez splotki w 1, gdzieś na zdjęciach widziałem X i dwa wydechy łączące się na krzyż, punktowo, czy seria ma taki jak ja (jedna rura pod autem) czy to zależy od rocznika?
- nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?
- wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo;) ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność
- pionowe światełka po bokach lamp przednich to pozycja a nie światła do jazdy dziennej? celem wymiany żarówki w tym światełku odchylamy nadkole czy da się spod maski?
- mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?
- czy lusterka są tu podgrzewane lub automatycznie składane? nie widzę odpowiednich przełączników
- czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?
- czujnik ciśnienia opon chyba 2 x mi się zaświecił na 5 minut, w oponach jest 2,4atm, czy on czasem łapie takie błędy czy przy wymianie opon wyczyścić czujniki lub wymienić?
- jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

No i to na tyle :)

pozdrawiam serdecznie
Łukasz

Coobcio
1st-October-2014, 16:36
- Wydech masz nie seryjny
- żeby wymienić żarówki w przednich reflektorach to trzeba zciągać koło oraz nadkole
- możesz mieć za gęsty olej w skrzyni biegów, polecam syntetyczny 75w90 GL5 i powina skrzynia pracować lekko na zimno i po rozgrzaniu
- Grzanie lusterek włączą się razem z grzaniem tylnej szyby - jednym guzikiem :D

Na co znałem odpowiedzi to odpisałem :P

Powodzenia

badyl
1st-October-2014, 16:36
Poduszka:
http://www.ifans.pl/showthread.php?1701-Kontrolka-poduszek

Pionowe swiatla to pozycja. zeby wymienic zarowki trzeba zdjac lampe (chyba)

Lusterka sa podgrzewane, właczasz razem z pogrzewaniem tylnej szyby. Nie sa automatycznie skladane (da sie ogarnac, Lukasz to zrobil)

Z czujnikami to jest masakra... Mi tez co jakis czas wywalal, gdzies lapie bledy i wywala

lukasz32
1st-October-2014, 23:37
Dziękuję za pomoc, wobec tego pozostały mi niewyjaśnione następujące kwestie:

- koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka? :)

- co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da? :)

- ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?

- nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?

- wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo;) ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność

- mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?

- czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?

- jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

pozdrawiam
Łukasz

Lukasz
2nd-October-2014, 00:10
- po zabawie fotelem miga kontrolka poduszek, wiem że to jakaś taśma lub wtyczka, wyjmować fotel i czyścić wtyk czy jakoś inaczej to zrobić? z której strony fotela znajdę tą wtyczkę?


Problem jest z wtyczką od poduszki bocznej. Rozwiązałem ten problem u siebie dociskając obie kostki opaską zaciskową (trytytka). Od kilku miesięcy cisza. Kostka jest pod fotelem, o ile dobrze pamiętam żółta...



- koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka? :)


Sprawdź wiek opon. Ogólnie do 5 lat trzymają potem już tylko gorzej.



- co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da? :)


Wymieniałem wszystkie głośniki. Poprawa dźwięku znaczna. Poszukaj, gdzieś było opisywane.



- na zimnym silniku trudniej mi się wrzuca biegi, tzn skrzynia (manual) nie chodzi tak gładko jak po rozgrzaniu , gdzieś czytałem, że należy sprawdzić olej i dolać, czy faktycznie tak zrobić czy TTTM ? dodam że jest tu prawdopodobnie sprzęgło ACT, wycieków brak


Ogólnie na zimno skrzynia chodzi ciężej.



- mam pojedynczy tłumik, pod autem 2 kolektory łączą się przez splotki w 1, gdzieś na zdjęciach widziałem X i dwa wydechy łączące się na krzyż, punktowo, czy seria ma taki jak ja (jedna rura pod autem) czy to zależy od rocznika?


Wydech w X czy podwójny to nie oryginał. Oryginalny idzie z kolektorów w katalizatory, potem w Y i idzie jedną rurą do końca po drodze jest jeszcze tłumik przelotowy.
Poniżej link:
WYDECH SERIA (http://www.z1motorsports.com/imageGallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=85743)



- nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?


Alarm jest fabryczny, ale czujniki ruchu to w alarmach dokładanych. Tutaj działa jedynie na otwarcie drzwi, maski bądź bagażnika. Chcesz sprawdzić czy działa to otwórz szybę, zamknij auto, poczekaj aż się uzbroi alarm. Otwórz drzwi od środka.



- wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo;) ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność


Zauważyłem że u mnie pierwsza połowa zbiornika ubywa szybciej. Potem już jakby się stabilizuje i wskazówka opada wolniej.

lukasz32
2nd-October-2014, 23:36
Witam, wobec tego pozostały mi jeszcze następujące kwestie:

- ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?

- mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?

- czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?

- jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

pozdrawiam
Łukasz