PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Opony zimowe do Q50s



szyper
17th-October-2014, 15:56
Witam,

Czy ktos juz kupowal i zmienial opony/felgi na zimowe w Q50?
Jesli tak, to na jakie? Moze cos jest warte polecenia...
Znacie moze ceny?

Dziekuje i pozdrawiam
szyper

Krzysztof
17th-October-2014, 16:12
Właśnie zakupiłem Continentale 265/60/18 po 818 PLN. Jeszcze felgi, ale chyba na pewno OZ. Bardzo dobrze znoszą zimę, wypraktykowałem.

misiektoja
17th-October-2014, 20:34
Ja na razie kupiłem same zimówki - Pirelli Sottozero 98V XL Run Flat 245/40 R19 za 7380 PLN. Drogo, bo w salonie kupowałem. Na Oponeo komplet można mieć za 5928 PLN: http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-sottozero-2-245-40-r19-98-v-run-on-flat-xl

Na wiosnę planuje kupić nowe felgi, a te stare zostawie na zimówkach. Dopiero zobaczyłem, że oponki są tylko do prędkości 240km/h. Czyli w sezonie zimowym nie poszaleje ...

szyper
20th-October-2014, 13:16
Na Oponeo komplet można mieć za 5928 PLN:

Dzieki, czy z jakis przyczyn odradzasz kupowanie na Oponeo?

misiektoja
20th-October-2014, 13:35
Do tej pory zawsze kupowałem na Oponeo, po prostu opony dostałem gratis do auta, a cena to po prostu pozycja na fakturze zakupu przed rabatem.

bibi
23rd-October-2014, 10:27
W serwisie powiedzieli mi, że komplet Pirelli Sottozero 98V XL Run Flat 245/40 R19 kosztuje teraz u nich 4800 brutto, więc dużo taniej niż w internecie.
Jedyne co mi się nie podoba to ten run flat, ostatnie dwie zimy jeździłem na run flatach w zimie w poprzednim samochodzie i to była porażka. Misiektoja miałeś okazje jeździć już w zimie na tych zimówkach?

pawell31
23rd-October-2014, 10:43
Taki rozmiar na zime to porażka

misiektoja
23rd-October-2014, 14:07
Szczerze mówiąc na oponach RF w zimie jeszcze nie jeździłem. Czemu to była porażka ? Są za twarde ?

Co do rozmiaru to wg. mnie 19-stki do tego auta to minimum, na mniejszych felach wygląda to słabo.

grabba
23rd-October-2014, 15:04
Taki rozmiar na zimę to porażka
Ja w zimę jeżdżę na 20" i zauważyłem tylko jedną niedogodność - niestety felgi dostają mocno w tyłek.

szyper
24th-October-2014, 15:18
Tu gdzie mieszkam (Luksemburg) kazde auto dostaje 'certyfikat homologacji'.
W moim jest napisane, ze moge miec TYLKO 19 calowe felgi. Innych zalozyc nie moge....
Zreszta tak samo opony, tylko jeden dozwolony rozmiar: 245/40RF19.
W Polsce nie ma takieo ograniczenia?

grzesiek
24th-October-2014, 16:53
Ja o czymś takim to pierwszy raz slyszę.Co za czasy

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

misiektoja
24th-October-2014, 17:06
Bardziej pewnie chodzi o to, że w wersji Sport hamulce nie zmieszczą się w felgach mniejszych niż 19. Ale są przecież niższe wersje wyposażenia Q50 na felgach 17, ale wtedy są normalne hamulce.

Sent using Tapatalk

slepy62
11th-November-2014, 16:50
Na wiosnę planuje kupić nowe felgi...

Coś na wiosnę...
http://www.infinitiq50.org/forum/stillen/31658-rs-r-coilovers-now-available.html

lub inaczej

http://sixspeedblog.com/2014/03/19/first-drive-2014-infiniti-q50s/

slepy62
11th-November-2014, 16:58
lub jeszcze inne

misiektoja
11th-November-2014, 18:14
Coś z tego na wiosnę wybiorę :) Mam kilku faworytów...

kmn
11th-November-2014, 21:10
Na każdych wygląda bardzo dobrze. Jak dla mnie najładniejsze felgi to te w białym aucie.

lonek_rwl
16th-August-2015, 12:37
Trochę odgrzebie temat.
Czyli wy raczej seryjne 19' zostawiacie na zimę? Chciałem zapytać jakich felg używacie właśnie w zimie ;)
Może ktoś jednak odwrotnie robi?

lonek_rwl
17th-August-2015, 14:14
Dziś dostałem ofertę na felgi z oponami zimowymi:
-18”opony Continental-2996brutto
-19”opony Pirelli Sotto Zero -3410brutto


6958

slepy62
17th-August-2015, 20:40
Dziś dostałem ofertę na felgi z oponami zimowymi:
-18”opony Continental-2996brutto / -19”opony Pirelli Sotto Zero -3410brutto

Jak zaproponowli Ci całe komplety w takiej cenie lol bierz od razu po 2 komplety lol mogę wpłacić zaliczkę lol

jak to są ceny za sztukę to... lepiej kupić jakieś VOSSENY lub coś podobnego...

korzen
17th-August-2015, 21:18
No jak komplet to cena taka, ze ja tez biore lol

Bartek.
20th-August-2015, 12:54
Ślepy a propos naszej rozmowy i tego co pisałeś na forum. Jak będę kupował opony to rozważam run flat / normalne + ubezpieczenie. I mam pytanie jakie są koszty takiego ubezpieczenia i czy miałeś jakieś doświadczenia z tą awaryjną naprawą/wymianą opony gdzieś na wypi*ówku?

slepy62
20th-August-2015, 13:19
:doh:
Ślepy a propos naszej rozmowy i tego co pisałeś na forum. Jak będę kupował opony to rozważam run flat / normalne + ubezpieczenie. I mam pytanie jakie są koszty takiego ubezpieczenia i czy miałeś jakieś doświadczenia z tą awaryjną naprawą/wymianą opony gdzieś na wypi*ówku?
:nono:

???

1. Szczerze mówiąc nie wiem o czym piszesz w sensie ubezpieczenia opon...
2. Przez 4,5 roku użytkowania FX'a - wymieniłem raz oponę razem z felga - po najechaniu z dużą prędkością na wysoki krawężnik (wyprzedzanie - wysepka)
3. Zgłoszone w ramach AC

Zamiast jakiegoś dodatkowego ubezpieczania opon - lepiej sobie wykup ochronę zniżek AC...
no chyba że zamierzasz dużo jeździć w terenie... lol

Na temat rUN:cenzura:fLATÓW - wypowiadać się nie będę bo... to moim zdaniem tylko strata $ i czasu...
poszukaj/poczytaj to znajdziesz...

misiektoja
20th-August-2015, 14:38
Ja to w sumie mam mieszane odczucia. Z jednej strony wkurzające są te opony, bo są twarde i mocno głośne, niektórzy wulkanizatorzy mają problem z ich wymianą, niektórzy twierdzą, że tych opon nie powinno się przekładać, bo mocno się niszczą. Z drugiej strony opony są mocno wytrzymałe, tak jak kiedyś pisałem, raz wjechałem na jakąś śrubę, która mocno się wbiła, ale na oponie wrażenia to nie zrobiło. W maju miałem jeszcze kolejną przygodę, gdzie opona już poległa, wbiło się jakieś ********, ale dzięki temu, że to RF przejechałem na kapciu 2,5km do wulkanizatora, bez żadnej straty na oponie. Chociaż tak szczerze to wolałbym jednak normalne opony, bo przygody często się nie zdarzają, a na co dzień człowiek jeździ i męczy się z nimi.

Bartek.
20th-August-2015, 15:35
UBEZPIECZENIA OPON

Zapewnia on najczęściej wymianę koła na miejscu zdarzenia, odholowanie pojazdu, jeśli sytuacja uniemożliwia wymianę koła na drodze, a także pokrycie kosztów naprawy, rzadziej, a praktycznie wcale zakupu czy zamontowania nowej opony. Koszty takiego Assistance opony są niewielkie, choć nie wszyscy kierowcy będą zainteresowani oddzielnym wykupieniem takiego ubezpieczenia, gdyż opcja wymiany koła uwzględniania jest również w rozszerzonych pakietach Autocasco czy Assistance.

Może się źle zrozumieliśmy myślałem, że o coś takiego Ci chodziło, że coś takiego masz.

Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.

A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć. Nie wspominając o komforcie i twardości o jakiej mówicie.

Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.

Bartek.
20th-August-2015, 15:35
UBEZPIECZENIA OPON

Zapewnia on najczęściej wymianę koła na miejscu zdarzenia, odholowanie pojazdu, jeśli sytuacja uniemożliwia wymianę koła na drodze, a także pokrycie kosztów naprawy, rzadziej, a praktycznie wcale zakupu czy zamontowania nowej opony. Koszty takiego Assistance opony są niewielkie, choć nie wszyscy kierowcy będą zainteresowani oddzielnym wykupieniem takiego ubezpieczenia, gdyż opcja wymiany koła uwzględniania jest również w rozszerzonych pakietach Autocasco czy Assistance.

Może się źle zrozumieliśmy myślałem, że o coś takiego Ci chodziło, że coś takiego masz.

Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.

A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć. Plus większe koszty wymiany na zimówki. Nie wspominając o komforcie i twardości o jakiej mówicie.

Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.

slepy62
20th-August-2015, 18:14
Ja sporo jeżdżę po Polsce a za rok będę jeszcze więcej.. dlatego jak stanę na środku autostrady z przebitą oponą to wolę aby, ktoś miał psi obowiązek zająć się tym a nie w panice na deszczu w jesień szukać rozwiązania.
Przez 5 lat jeżdżenia rocznie od 10 do 20 tys. km ani jednej przygody (dziury) nie miałem z oponami.

W normalnych Ubezpieczalniach - naprawa przebitej opony lub autoholowanie do zakładu wulkanizacyjnego - jest praktycznie zawsze w Assistance więc po co dodatkowo przepłacać,
chyba że coś się zmieniło...


A RF to 300 pln na oponie drożej czyli zestaw opon +1200 pln trzeba liczyć.

Na wiosnę różnica na renomowanych markach wynosiła ~500-zł/szt; ...
widać "muszą lol dobrze" się sprzedawać jeżeli ceny tak lecą w dół

Bartek.
21st-August-2015, 14:35
Damn, nie wiedziałem nawet o tym. Kto inny odpowiada u nas za ubezpieczenia aut, muszę się przyjrzeć szczegółom w takim razie.

Ceny porównałem najtańsze z marek "premium" indeksy prędkości do 270/300 i wychodzi koło 300 pln.

Goodyear 694 przecena z 1139
dunlop SP Sport 01 765 bez przeceny

run flat:
bridgestone re051a 982 przecena z 2311
bridgestone er300 1001 bez przeceny

BTW gdzieś czytałem, że jak w autach zaprojektowanych pod run flat wsadzi się zwykłe opony to auto będzie mniej stabilne, szczególnie przy wysokich prędkościach. Czy to nie ściema? Przy tak niskim profilu opony to wątpię by była duża różnica.

slepy62
21st-August-2015, 15:09
Damn, nie wiedziałem nawet o tym. Kto inny odpowiada u nas za ubezpieczenia aut, muszę się przyjrzeć szczegółom w takim razie. Ceny porównałem najtańsze z marek "premium" indeksy prędkości do 270/300 i wychodzi koło 300 pln. Goodyear 694 przecena z 1139 dunlop SP Sport 01 765 bez przeceny
run flat:
bridgestone re051a 982 przecena z 2311
bridgestone er300 1001 bez przeceny
BTW gdzieś czytałem, że jak w autach zaprojektowanych pod run flat wsadzi się zwykłe opony to auto będzie mniej stabilne, szczególnie przy wysokich prędkościach. Czy to nie ściema? Przy tak niskim profilu opony to wątpię by była duża różnica.

Jedyne co odczuwam na własnym przykładzie to to, że auto jest nieznacznie miękksze - zarazem bardziej komfortowe, nie czuję w :dupa: każdego drobnego kamyczka czy nierówności ...
Natomiast jak chcesz się ścigać to nie myśl o RunFlatach (poczytaj na jUSA forum - jak klną na RunFlaty i :infi: że taki "szajs" wsadzili do Q50) tylko o jakichś "semi-slickach" - jest takich sporo, tylko później na mokrym lol będziesz miał trochę problemów

Bartek.
21st-August-2015, 15:14
Jak bym chciał się ścigać i bawić to bym kupił RWD.

Ja chcę jak najszybciej przemieścić się z punktu A do B. W każdych warunkach więc AWD to podstawa i jakiekolwiek gumy torowe / prawietorowe wgl mnie nie interesują.

Miko
21st-August-2015, 17:10
Ponieważ przerabiałem temat opon to temu polecam przy ich zakupie zwrócić uwagę na datę produkcji . Na oponeo okazyjnie ceny maja 2-3 a nawet 4!!! Letnie opony .

Bartek.
21st-August-2015, 17:49
Dobrze wiedzieć. Szok, ciekawe jak tam są przechowywane czy się nie odkształciły...

Dlatego też porównywałem również te nie przecenione.

korzen
21st-August-2015, 17:51
Zgodnie z prawem opona jako nowa, moze byc sprzedawana do 3 lat od daty produkcji. Wiec watpie, zeby oponeo lub jakikolwiek inny sklep sprzedawal opony 4ro letnie jako nowe?? W kazdym razie jest to niezgodne z prawem. Moj brat kupil kiedys opony na oponeo. Mialy prawie 3 lata. Zareklamowal i przyslali mu "swiezutkie" :) Trwalosc opony to minimum 10 lat (guma), wiec 3 letnich opon jakos bardzo bym sie nie bal... Oczywiscie jezeli cena jest dobra :thumb:

Bartek.
23rd-August-2015, 17:20
Jakoś gdzieś kiedyś czytałem, o składowaniu opon, że one powinny jakość specjalnie leżeć aby się nie odkształcić. Pytanie jak one są przez 3 lata składowane.

BAJZEL
23rd-August-2015, 17:49
kazdy mowi , ze opony nie powinny lezec ... a jak w takim razie je skladowac ... w pomieszczeniu z proznia ?? bez przesady wazne zeby w mrozie nie lezaly a tak jak 4 sztuki wrzucisz na zime jedna na druga to nikomu sie nic nie stanie

Bartek.
24th-August-2015, 22:24
Generalnie też tak myślę jeśli chodzi o użytkowanie gdzie nie leżą dłużej niż półroku bez ruchu. Swoje wrzucam tak aby się zmieściły do piwnicy... Ale przy 3 latach może są już jakieś szanse, że "coś" będzie nie tak ;)

P.S. jak już to nie w próżni tylko w stanie nieważkości lol

slepy62
24th-August-2015, 23:12
Generalnie też tak myślę jeśli chodzi o użytkowanie gdzie nie leżą dłużej niż półroku bez ruchu. Swoje wrzucam tak aby się zmieściły do piwnicy... Ale przy 3 latach może są już jakieś szanse, że "coś" będzie nie tak ;) P.S. jak już to nie w próżni tylko w stanie nieważkości lol

Najlepiej przechowywać napompowane na felgach lol wtedy nie ma znaczenia czy 69 jest na stojąco czy na leżąco lol

Aligat0r
5th-October-2015, 00:17
Czesc
Przymierzam sie do zakupu zimowek i chcialbym zasiegnac waszej opinii. Mam na oku opony Continental ContiWinterContact TS850 na ten sezon. Ktos moze korzystal z nich i sie wypowie czy warto? Znalazlem je w tym rankingu: https://www.motointegrator.pl/poradnik/opony-i-felgi/prasowe-testy-opon-zimowych/ i w podobnych do tego typu rankingach tez sa w top3. Warto sie tymi statystykami sugerowac? Poleccie cos ewentualnie innego, w cenie do 2k powiedzmy.
Pozdr

lonek_rwl
11th-October-2015, 11:29
Podbijam. Też szukam zimówek na seryjne 19'. Jakich używacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mrowka
11th-October-2015, 12:34
Ja dostałem przy zakupie Eurowinter HS449 i pomimo że to ROF w porównaniu z letnimi OEM Dunlop ROF to niebo a ziemia. Odebrałem auto na zimówkach i jak zmieniłem na letnie to auta nie poznawałem. Póki co jakichś większych wad tych HS449 nie zauważyłem, hałas do zaakceptowania, trakcja też OK. Jedyne co, to jak się już na wiosnę zrobiło +16st to >140km/h "pływały" lekko, ale w zimie nie było strachu szybko jeździć.

Bartek.
11th-October-2015, 20:05
Panowi jak to z tą przyczepnością?

Myślałem, że ROF w stosunku do tradycyjnej:
- jest droższy
- da się dojechać do warsztatu bez powietrza
- jest głośniejszy
- jest cięższy
- jest mniej komfortowy (jazda)
- jest sztywniejszy (=> a więc jest lepszy do sportowej jazdy?)
- auto bardziej ciągnie w koleinach? (tutaj pytanie do właścicieli Q50 - jak się ma DAS do kolein? czy automatycznie auto koryguje wszystko?)
- jak z trakcją i przyczepnością są różnice? jak tak to na jakiej zasadzie to działa?

lonek_rwl
5th-April-2016, 01:09
Panowi jak to z tą przyczepnością?

Myślałem, że ROF w stosunku do tradycyjnej:
- jest droższy
- da się dojechać do warsztatu bez powietrza
- jest głośniejszy
- jest cięższy
- jest mniej komfortowy (jazda)
- jest sztywniejszy (=> a więc jest lepszy do sportowej jazdy?)
- auto bardziej ciągnie w koleinach? (tutaj pytanie do właścicieli Q50 - jak się ma DAS do kolein? czy automatycznie auto koryguje wszystko?)
- jak z trakcją i przyczepnością są różnice? jak tak to na jakiej zasadzie to działa?

2 godziny temu dojechałem do Gdańska.
Zrobiłem dziś 300km krajową 6 na seryjnych Run Flatach, które ponownie założyłem tydzien temu.

Jestem k***a załamany... Już pomijam że zimowe "zwykłe" continentale były cichsze, miękkie i bardziej komfortowe ale do cholery auto mi "płynie" gdzie chce jak tylko przekroczę 150 i wlece w jakieś koleiny...
Naprawdę kilka razy dziś byłem w ciężkim szoku gdy poczułem w dupie jak auto ucieka gdzieś na lewo/prawo czy c**j wie gdzie ale nie prosto.
Aż sprawdzałem czy koła mam dokręcone.
Oczywiście na nowych odcinkach drogi wszystko pięknie i gładko (tylko trochę głośno).

Serio zaczynam bać się tych opon...

misiektoja
5th-April-2016, 18:34
No te gumy to jeden z większych mankamentów tego auta i strasznie żałuje, że mam letnie i zimowe RF. Jedyny plus, że mam zimówki RF jest taki, że nie czuje różnicy po zmianie ;) Jest tak samo ch**** przez cały rok ;) Chociaż nie, teraz jeszcze jestem na zimowych kapciach i jakoś tak przyjemniej się jeździ przy 23 stopniach. Guma miękka, większy komfort, kusi mnie, żeby zostawić na cały rok.

slepy62
5th-April-2016, 19:22
No te gumy to jeden z większych mankamentów tego auta i strasznie żałuje, że mam letnie i zimowe RF. Jedyny plus, że mam zimówki RF jest taki, że nie czuje różnicy po zmianie ;) Jest tak samo ch**** przez cały rok ;) Chociaż nie, teraz jeszcze jestem na zimowych kapciach i jakoś tak przyjemniej się jeździ przy 23 stopniach. Guma miękka, większy komfort, kusi mnie, żeby zostawić na cały rok.

a... tydzień temu sprzedałem za 50% ceny nowych, letnie FULDY SportControl 255/40R19 - prawie jak nowe...
a jaki był komfort (0,8 mm różnicy w średnicy + NIE RF - robi swoje)

misiektoja
5th-April-2016, 23:39
A no widzisz, nie zauważyłem, tak bym może rozważył. Ale z drugiej strony spodobałoby mi się za bardzo i potem jeszcze zimówki bym chciał kupić normalne. Szkoda kasy, ja tu powoli już zaczynam myśleć o zmianie auta na trochę szybsze, to nie będę inwestować niepotrzebnie ;)

lonek_rwl
6th-April-2016, 00:53
A no widzisz, nie zauważyłem, tak bym może rozważył. Ale z drugiej strony spodobałoby mi się za bardzo i potem jeszcze zimówki bym chciał kupić normalne. Szkoda kasy, ja tu powoli już zaczynam myśleć o zmianie auta na trochę szybsze, to nie będę inwestować niepotrzebnie ;)

Coś tu kręcisz ;) Dopiero co torby do bagażnika chciałeś kupować ;p

misiektoja
6th-April-2016, 01:12
C'mon, koszt zakupu toreb nie traktuje w kategorii inwestycji ;) A gumy już zdecydowanie tak, zwłaszcza, że jeden komplet na zimę i lato już mam. Poza tym torby zawsze mogę wykorzystać w innym aucie.

czejzee
30th-July-2016, 22:40
Panowie a jak z rantami felg podczas przekładki opon? Nie niszczą się? Tak czytam, czytam i chyba będę szedł droga "non-runflat" na zimę.

slepy62
31st-July-2016, 10:13
Panowie a jak z rantami felg podczas przekładki opon? Nie niszczą się? Tak czytam, czytam i chyba będę szedł droga "non-runflat" na zimę.

Masz 19" więc teoretycznie każdy serwis ogumienia powinien bez problemu ogarnąć wymianę - bez jakichkolwiek problemów.
Tym bardziej w wypadku opon "non-runflat" bo są znacznie "miększe / łatwiejsze w przekładce..."

czejzee
31st-July-2016, 10:51
To że wymienią, to wiem, ale czy spotkaliście się z takim przypadkiem, gdy podczas wymiany rysują się ranty felg? Miałem tak w poprzednim aucie...może to była kwestia słabo doświadczonego serwisu..

slepy62
31st-July-2016, 11:11
To że wymienią, to wiem, ale czy spotkaliście się z takim przypadkiem, gdy podczas wymiany rysują się ranty felg? Miałem tak w poprzednim aucie...może to była kwestia słabo doświadczonego serwisu..

Każdy dobry serwis albo stosuje odpowiednie narzędzia (narzędzia w "osłonkach")
albo zabezpiecza ranty przed porysowaniem
albo - tak miałem ostatnio z moimi "20 VOSSENA - zabezpiecza ranty i zakłada opony "od tyłu"

czejzee
31st-July-2016, 11:20
Ok czyli bez stresu, dzięki.

Ologt
31st-July-2016, 11:35
zabezpiecza ranty i zakłada opony "od tyłu"
Dokładnie tak mi też zakładają opony.

slepy62
3rd-November-2016, 21:26
W odpowiedzi na zapytanie CZEJZEE na PRIV'ie - jakie opony nie run flat polecasz na zimę do naszych aut?
piszę tutaj żeby było dostępne dla lol "potomnych"

1. opony kupowałem 1,5 roku temu więc niekoniecznie mój wybór jest obecnie aktualny / optymalny

2. po FX'ie pozostał mi sentyment do zimówek PIRELLI (SCORPION ICE & SNOW) i awers do NOKIAN'ów (opis jest gdzieś w postach)

3. wybierając opony zimowe moje kryterium nr I to trzymanie opony na mokrym / śliskim / śniegu vs. właściwości na suchym (uprawiam łamanie nóg na stokach więc ważne żeby szły po błocie śniegowym z drugiej strony nie uznaję typowych "śniegówek" bo są za głośne i do :dupa: na suchym), indeks prędkości i głośność opony (czy raczej cichość lol a w Q50 przy prędkościach powyżej 140 to ważne)

4. kryterium nr II to ekonomia zakupu - klasa średnia lub premium - niekoniecznie najnowsze/najświeższe modele (bo w wypadku nowości to często 90% reklamy/marketingu + 10 "prawdy" - łatwo znaleźć to w opisach, opiniach i testach), odrzucam z góry klasę economic o chińszczyźnie już nie wspominając

5. dodatkowo szukam z reguły opon z ochroną rantu i z podwyższonym indeksem nośności

6. w wypadku Q50 od poczatku wiedziałem że nie chcę RUN-FLAT'ów, dodatkowo po "doświadczeniach" na FX'ie (OEM'wskie 265/45R21 zamieniłem po 2 latach na 275/45R21 - zdecydowana poprawa komfortu), przyjąłem założenie że zamiast 245/40R19 założę 255/40R19 (po zmianie felg na 20" - letnie 255/35R20)

7. o ile pamiętam w zimówkach brałem pod uwagę PIRELLI / GOODYEAR / DUNLOP (były jeszcze jakieś typy z klasy średniej ale różnice cenowe były niewielkie wiec...); CONTINENTALE z góry odrzuciłem ze względu na zbyt wysoką cenę oraz MICHELIN'y zbyt wysoka cena i marna wg. opisów/opinii uniwersalność (bo reklamowe kryterium niższego zużycia paliwa na poziomie 0,5~1 l - to dla mnie jakaś zupełna bzdura - zwłaszcza w wypadku mocy naszych :infi: i kwestii bezpieczeństwa związanego z zachowaniem opon).

8. wybrałem ze względu na okazyjną cenę (~2400-zł za kpl. / zimówki kupuję zawsze na wiosnę, letnie jesienią, wysprzedaże posezonowe) PIRELLI SOTTOZERO WINTER 240 SERIE II, 255/40R19 100V XT i jak narazie po przejechaniu 1,3 lol zimy jestem bardzo zadowolony

PS. co do letnich NIE RUN-FLAT - to dla 19" super extra są moim zdaniem FULDA SPORTCONTROL (niestety nie ma 20")

grisza
3rd-November-2016, 22:15
o ile pamiętam w zimówkach brałem pod uwagę PIRELLI / GOODYEAR / DUNLOP (były jeszcze jakieś typy z klasy średniej ale różnice cenowe były niewielkie wiec...); CONTINENTALE z góry odrzuciłem ze względu na zbyt wysoką cenę oraz MICHELIN'y zbyt wysoka cena i marna wg. opisów/opinii uniwersalność (bo reklamowe kryterium niższego zużycia paliwa na poziomie 0,5~1 l - to dla mnie jakaś zupełna bzdura - zwłaszcza w wypadku mocy naszych i kwestii bezpieczeństwa związanego z zachowaniem opon).
W moim przypadku było analogicznie. Pod uwagę brałem ponadto Nokiany, gdyż w poprzednich autach zdawały egzamin.
Ostatecznie dałem się namówić na Vredesteina - Wintrac Xtreme S 245/40 R19 z indeksem 98Y oraz ochronnym rantem. Znajomy jeździ na oponach tej marki od wielu lat i bardzo je ceni.
Pomijając świetny wygląd tej opony to naprawdę jestem zadowolony z jej osiągów. Cicha, świetna przyczepność na mokrym i daje radę w śniegu, choć ubiegła zima nie daje podstaw do pełnej zimowej oceny. Z ciekawostek dodam, iż podczas wyważania na cztery opony poszło 35 gram cieżarków tj. nawet nie 10 gram na oponę.

slepy62
3rd-November-2016, 22:40
W moim przypadku było analogicznie. Pod uwagę brałem ponadto Nokiany, gdyż w poprzednich autach zdawały egzamin.
Ostatecznie dałem się namówić na Vredesteina - Wintrac Xtreme S 245/40 R19 z indeksem 98Y oraz ochronnym rantem. Znajomy jeździ na oponach tej marki od wielu lat i bardzo je ceni.
Pomijając świetny wygląd tej opony to naprawdę jestem zadowolony z jej osiągów. Cicha, świetna przyczepność na mokrym i daje radę w śniegu, choć ubiegła zima nie daje podstaw do pełnej zimowej oceny. Z ciekawostek dodam, iż podczas wyważania na cztery opony poszło 35 gram cieżarków tj. nawet nie 10 gram na oponę.


Rozważałem VREDESTEIN'y - zrezygnowałem ze względu na słabsze wyniki w testach hamowania - tylko chyba 1,5 roku to był inny model

grisza
3rd-November-2016, 22:48
chyba 1,5 roku to był inny model
Chyba myślisz o Vredestein Snowtrac. Faktycznie, hamowanie tego modelu było różnie oceniane. W Xtreme S nie ma z tym problemu.

zyrafal
3rd-November-2016, 23:16
Ja u siebie założyłem Dunlop Winter Sport 5. Cena przystępna za 19". Mają też mały rant wystający poza obrys felgi, aczkolwiek mógłby być większy. Co do trzymania to póki co ciężko ocenić zachowanie na śniegu. Na deszczu jest w porządku, trakcję przy ruszaniu trzymają przyzwoicie. Nie są to Run Flaty, zatem są miększe i ładniej tłumią nierówności na drodze. Póki co jedna wada - powyżej 150km/h wyraźnie słyszalne.

czejzee
4th-November-2016, 00:54
Konkretne odpowiedzi, dzięki :) gdzie najlepiej w wawie zrobić przekładkę (i zostawić opony na przechowanie) w sposób taki aby nie porysować rantów?

W poprzednich autach zawsze miałem zadrapania po przekładce (testowane w kilku punktach).. Z Q50 tam nie pojadę..

czejzee
5th-November-2016, 16:17
Zdecydowałem się na Hankook Winter i*cept evo2, brak Run Flat (jeździłem na Hankookach 3 lata w poprzednim aucie i nie miałem zastrzeżeń) w Motohurt.com. jednocześnie po zakupie wymienią mi opony poza kolejką, przechowają letnie dając na wszystko -25% na usługę. Uważam, że to dobry deal i dam znać jak się spisali oraz jak sprawują się opony.

Swoją drogą zrobiłem w Święta 700km między innymi w górach (temperatura 1-4 stopni, głównie mokro) i muszę przyznać że kontrola trakcji jest super w naszych Q, bo nawet na letnich oponach nie odczułem dyskomfortu ani uciekania tyłka. Choć wiadomo, jest dłuższa droga hamowania...

premilka
5th-November-2016, 19:40
Włączę się w rozmowę ponieważ długo przyglądałem się rozmowie, chodziłem i drapałem się po głowie na jakie opony się zdecydować. Ostatecznie wybrałem Falkeny H449 RF (w między czasie posłuchałem "rad" sprzedawcy że skoro samochód OEM'y miał RF to takie powinienem kupić bo zawieszenie, hamulce przygotowane pod Rf poza tym pozostaje kwestia gwarancji. Co do gwarancji to na początku wątku podał ktoś że w bodajże Szwajcaria czy Luxemburg jest wymóg u nas pewnie nie, ale nawet szczerze mówiąc nie pytałem, wiem natomiast po doswiadczeniach, że w razie problemów lub zdarzenia drogowego mógłby sie ktoś dopatrywać problemu). Co do Falkenów: głośniejsze od OEM'owego Dunlopa, przy temp. pon. ok. 5st. stabilniejsze na wodzie, w ogóle brak problemów z odprowadzaniem wody (wpadłem w kałuże przy 180km/h i nie poczułem wody co na letnich w każdej temp. było odczuwalne), miększe szczególnie przy temp. pow. 10st. (raz przestrzeliłem zjazd, na początku wystraszyłem się wynoszenia na łuku przy ponad 200km) ale się przyzwyczaiłem i generalnie jeżdżę ciut wolniej i mniej agresywniej, własności na śniegu nie zdążyłem poznać z oczywistych względów - napiszę jak wreszcie się pojawi.
Do zakupu RF przekonały mnie doświadczenia po jeździe autem żony z miękkim zawieszeniem na Conti SportContact 5 - generalnie nie lubię uczucia pływania po drodze, kręgosłup mam zdrowy i nie przeszkadza mi czucie drogi a nawet uważam to za zaletę, szczególnie w naszych Q50 z DAS nawet te koleiny nie są zbyt dużym problemem (nie wyrywa kierownicy, trzeba się tylko przyzwyczaić do wkomponowania się auta w kolej).

Podkreślę: jest to moja subiektywna opinia, nie mniej jednak może pomoże w wyborze komuś niezdecydowanemu. Uważam za podstawową kwestię określenie swoich preferencji to czy ktoś lubi twardo i sportowo jechać po drodze czy bardziej skłania się ku komfortowi za cenę mniejszej przyczepności i nie poruszam oczywiście kwestii bezpieczeństwa które jest wartością nadrzędną i nie negocjowalną.

Korzystając z okazji poruszę kwestię zużycia opon: u mnie OEM'owe Dunlopy po 20t. miały 6 i 6,5mm (uważam to za dość duże zużycie dlatego poruszam temat bo zastanawiam czy to kwestia mocy czy opony - poprzednio miałem GY F1 assymeric w 200 konnym 1,5 tonowym aucie FWD i po ponad 50t. odnotowałem minimalne zużycie).

premilka
5th-November-2016, 19:41
Oczywiście wszystkie ww prędkości uzyskiwałem na niemieckiej autostradzie ;)