PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ponosznie mocy w VQ35DE



sirtrojan
22nd-June-2010, 12:24
Robię własnie rekonesans na polskim rynku dotyczący podniesienia mocy w naszych autkach bez koniecznosci montowania turbo czyli nowym softem do ECU.
Jak tylko będę zdobędę wiadomości / zrobie flasha swojego FXa/ podzielę się informacjami.

II opcją jest demontaż kompa i wysłanie go do US do Technosquare ale na to trzeba mieć dużo czasu ew II autko w zapasie :)

Black
22nd-June-2010, 12:57
a co z kompem w USA takiego robią że dodaje mocy?

sirtrojan
22nd-June-2010, 13:00
Nowa mapa do silnika wykorzystuje maksymalnie możliwosci silnika a w przypadku automatów wgrywa się też nowe do kompa skrzyni. Sam widziałem FXy kręcone do 7 k RPM.

Black
22nd-June-2010, 14:43
to u nas tego nie robią?

sądziłem że dla firm tuningowych to nie problem

sirtrojan
22nd-June-2010, 15:59
wolnossące silniki ( niedoładowane) to jest problem!

pozwolę sobie wkleić tu treść maila którego otrzymałem od Pawła z SKN:

Rozumiem, dodatkowo ma być to bezpieczna modyfikacja silnika, która spowoduje uśmiech na Twojej twarzy to jest najważniejsze dla nas - Twoja satysfakcja. Zmiana softu nie powoduje zmiany w zużyciu paliwa jest to +/- 1L. Jednakże wszystko zależy od kierowcy i jak eksploatuje auto.
FX35 wersja 280 lub 303KM wzrost 22NM/18KM, cena modyfikacji 3000 zł, dodatkowo należy przygotować specjalny program z uwagi na zmiany, które już poczyniłeś w swoim samochodzie. Czas modyfikacji 3-4h. Odnośnie V-max wysłałem zapytanie do centrali.
Przepraszam ale nasz serwis jest w budowie, więc będzie gotowy za ok. 1 m-c, nasza siedziba jest w Lublinie / Dożynkowa 44 / info@skn-tuning.pl / 721 621 621.

Pozdrawiam,
Paweł
P.S. Posiadamy modyfikację do pełnej palety modeli Infiniti razem z nowym dieslem 3,0 V6.
__________________________________________________ __

Pytałem czy zdejmują tez ograniczenie prędkości i jak modyfikacja przekłada się na spalanie.

Lukasz
22nd-June-2010, 20:03
Jak na mój gust to cena kosmos. Wywalasz 3K na tylko jeden program, a co kiedy będziesz miał ochotę w przyszłości dokonać kolejnych modyfikacji mechanicznych? Znowu wyrzucać 3K?
Osobiście jak będę się zabierał za ECU to coś w tym kierunku:
http://www.cobbtuning.com/products/?id=3687

Black
23rd-June-2010, 10:35
.Perspektywa uzyskania 18 kucy kusząca,perspektywa straty 3k trochę mniej:sad:

Jacob_USA
23rd-June-2010, 18:54
I bez kompa troche mocy mozna uzyskac wiem cos o tym :P:P:P

sirtrojan
24th-June-2010, 00:24
moze wrzuce jeszcze te rolki/pulleys zeby wykrzesać odrobinę mocy.
znam jednego takiego co ma używkę nismo ;)

Jacob_USA
24th-June-2010, 04:55
wrzuc i ta rolke ;) u mnie wstyd jak cholera... exhaust stoi w garazu i nie mam checi go zainstalowac... a przydalo by sie bo lato jest

POZIOMA
24th-June-2010, 12:31
moze wrzuce jeszcze te rolki/pulleys zeby wykrzesać odrobinę mocy.
znam jednego takiego co ma używkę nismo ;)
Grzesiu jak chcesz to bierz te kółeczko pasowe naprawdę jest między nimi jakieś ze 4kg różnicy.


wrzuc i ta rolke ;) u mnie wstyd jak cholera... exhaust stoi w garazu i nie mam checi go zainstalowac... a przydalo by sie bo lato jest
Au ciebie Kuba czuć różnicę po wymianie tych pulleysów czy nie?

sirtrojan
24th-June-2010, 12:34
u kuby co by nie wrzucił to wszystko podnosi moc o conajmneij 10 KM - nawet choinka zapachowa :becky: :becky: :becky:

Pozioma -wysłałem ci PW :)

Lukasz
24th-June-2010, 17:26
Tak żeby to miało ręce i nogi to najlepiej komplet wymienić a nie tylko jedną.

sirtrojan
24th-June-2010, 17:38
to samo dziś stwiedzilem :)

Jacob_USA
25th-June-2010, 02:32
JA mam wszystko co mozna bylo wymienic w tym silniku oprócz superchargera czy turbiny :) a z ta moca to prawda :D choinki daja najwiecej mocy !! :)

sirtrojan
25th-June-2010, 14:04
JA mam wszystko co mozna bylo wymienic w tym silniku oprócz superchargera czy turbiny

kuba a gdzie uper plenum Kinetixa? gdzie MREV2? Jeszcze wiele można by zrobić z tym motorem ale tak jak mi tłumacza wszyscy tunerzy czy to pro czy "wydajemisieżejestempro" - to wolno ssący silnik i wzrost o dziesiąt koni można osiagnać tylko dzieki doładowaniu.

Tak czy inaczej ja swojego będę virusował / wgrywał nowy soft/. Zaczynam od hamowania autka - wykres jest podstawą do dalszych modyfikacji.

Jacob_USA
26th-June-2010, 03:59
mozesz mi powiedziec w jakim celu chcesz MREV2 do automata wstawiac ?? :D

Lukasz
27th-June-2010, 11:59
mozesz mi powiedziec w jakim celu chcesz MREV2 do automata wstawiac ?? :D

W tym samym celu w jakim zamontowałeś plenum spacer :)

Jacob_USA
27th-June-2010, 17:53
Grzesiu nie do automatow ;) only manual hehehhe poczytaj na G35driver a druga rzecza jest jak kinetix to nie uszczelka pod plenum spacer ;)

Black
27th-June-2010, 17:57
ten kolektor MREV2 daje coś?

sirtrojan
27th-June-2010, 23:30
podobno daje :bolt:przyrost 1-2 KM :becky:

Black
28th-June-2010, 17:23
poważnie tylko tyle?

sirtrojan
28th-June-2010, 17:24
tak :)
żródło g35driver :)

POZIOMA
28th-June-2010, 18:52
poważnie tylko tyle?
Grzesiu jak chcesz to zrobię ci promocję na Nismo i koło pasowe i doda ci to minimum ze 25HP i co ty na to:hungry: takiej oferty więcej może nie być.

sirtrojan
28th-June-2010, 20:56
one jakieś króciutkie są - jak juz będą zdjęte postaram się dostać jeden w swoje ręce. Tak samo proszę kolegę z B z Poznania o przesłanie osłony przegubu jak już zostanie zmieniona! Znajdziemy jakąś podobną - przyda się na przyszłość :)

Lukasz
28th-June-2010, 22:21
podobno daje :bolt:przyrost 1-2 KM :becky:

Tak ale w górnym zakresie obrotów, w średnim zakresie daje koło 15 KM.