PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Grubość lakieru fx I gen



maxs
7th-November-2014, 06:36
Witam
Orientuje się może ktoś, jaka powinna być grubośc lakieru przy sprawdzaniu miernikiem w fx I gen? oczywiście lakier tzw fabryczny:)

Schirru
7th-November-2014, 08:41
u mnie całe auto ma ok 140 mikr.

(pare lat temu przed zakupem sprawdzalem je na krasnobrodzkiej bo mialem tam znajomego i ponownego lakierowania nie stwierdzili)

BAJZEL
7th-November-2014, 09:25
nie mam wgladu w papiery bo na statku jestem ale ostatnio jak byl rzeczoznawca to wydaje mi sie ze 110 przewazalo na calym aucie ... jedynie maska wyszla 130 albo 160

tak czy inaczej jak wyskoczy 200 oto wiesz ze bylo robione jak 300 to juz szpachel poszedl w ruch :)

korzen
7th-November-2014, 09:54
Szpachla powyzej 400... Seria 130-140, to nie renault scenic (sprawdzalismy dziada za pare tysiecy i mial 80 lol)... 200-250, to ponowne lakierowanie. Ja mam auto cale 220 okolo, czyli podwujne lakierowanie. Jak masz 400 na malej powiezchni, to juz lekko zawszpachlowana wgniotka (dalej nic co mogloby odstraszyc, oczywiscie nie na calym panelu). Wszystko zalezy, jak auto jest zrobione. Ludzie biegaja z tymi miernikami jak powaleni. Po co?? Przeciez jak dobrze zrobione, to w czym problem... Mowie tak dlatego, ze sprawdzalem jedyne auto miernikiem jakie mialem i wyszlo z tylu maks 220... Wiekszosc 120-180 na tyle.. Nie wiem jakim cudem, ale szpachel pekal!! Wygladalo okropnie... Wiec moze byc 300 dobrze zrobione, a 200 spartolone. Rozmawialem ostatnio z lakiernikiem i przez ta schize z miernikami maja nowa metode. Sciagaja calkowicie lakier z panelu do golej blachy i lakieruja. Nie do wykrycia miernikiem. Tylko mowi, ze to lipa, bo seryjny podklad duzo lepiej zabezpiecza niz ten kladziony w lakierni. Ale coz ludzie chca miec "nie lakierowane", idealne i do tego tanio...

Schirru
7th-November-2014, 11:01
dokladnie. wazne żeby nie był spawany z 2 czy 3.
a to czy gdzieś był przylakierowany, albo nawet lekko szpachlowany po obcierce nie jest sprawą najwyższej wagi.

maxs
7th-November-2014, 17:51
ok dzięki za info, i jeszcze jedno może głupie pytanie :) czy ma ktoś z Was możliwość zrobienia fotki deski rozdzielczej fx-a, żeby obczaić które kontrolki mają się świecić przy włączeniu zapłonu no i które mają zgasnąć?:)

LOKTONG
7th-November-2014, 18:34
5908 5909

Na pierwszym zdjeciu po przekreceniu zaplonu (swiecilo sie wiecej ale po 1sek gasna i ciezko złapac to na fotce)
Na drugim no to chyba normalne ze GASNA WSZYSTKIE :)

BAJZEL
7th-November-2014, 19:34
chyba, ze masz czujniki cisnieniea w oponach I nie sa sparowane to bedzie mrygal I pozniej sie swiecil na stale z lewej strony na zolto .. wiec nie [panikuj ze sie swieci :)

LOKTONG
7th-November-2014, 19:45
Kolega pytał o I gen, a w pierwszej jest czujnik po prawej stronie ;)

maxs
7th-November-2014, 19:52
Ogarnąłem:)

sirtrojan
7th-November-2014, 22:15
Panowie kto będzie szukał info o czujnikach w temacie o grubości lakieru ?
Zaczynajcie nowy temat do nowego problemu.

BAJZEL
8th-November-2014, 08:56
Fakt maly OT sie zrobil,
ale nie moge sie powstrzymac ... czy tylko ja jezdze I gen I mam czujnik po lewej ?? chyba, ze mowa o I gen przedlift wtedy ok ....