PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakup FX35 I gen. Pare istotnych pytan



kawszyn
10th-November-2014, 02:01
Poniewaz powaznie mysle nad zmiana auta na cos wiekszego/mocniejszego/wygodniejszego, upatrzylem sobie Volvo XC70, Lexusa RX350 i Infi FX35. Nie wiedziec czemu Infiniti na poczatku w ogole nie bralem pod uwage. Jednak sprawdzilem ceny na allegro i pozytywnie mnie zaskoczyly. Najwazniejsze dla mnie sa : bezawaryjnosc, komfort, 'normalne' koszta utrzymania, unikalny charakter (to COS:>). Jezdze zdecydowanie czesciej w miescie niz w trasach ok 90% miasto, 10% trasa, wiec diesel odpada z racji niepokoju spowodowanego cholernym filtrem czastek stalych. Zdecydowanie chce auta o wiekszej mocy, ale jednoczesnie takiego, w ktorym zainstalowanie instalacji LPG nie narobi szkod. Stad kilka pytan...

1. Jak wyglada awaryjnosc w FX35 I gen.? Jest to co prawda japonczyk, ale robiony na rynek USA....co najczesciej pada? czy te ewentualne naprawy zabijaja cena? czytalem, ze lubia padac polosie. Jak wyglada sprawa skrzyni? np w Volvo xc90 kochaja sie sypac hehe. silnik pochodzi od 350Z, czy jest rownie wytrzymaly w tak duzej i ciezkiej budzie?
2. Czym FX35 rozni sie od Nissana Murano (troche brzydal) ?
3. Lexus RX350 ma drogie duze przeglady, bo ok 6tys zl. jak to wyglada w FX35?
4. Jak wyglada sprawa z dostepnoscia czesci? Czy mamy na rynku dobrej jakosci zamienniki?
5. Jesli interesuje mnie pierwsza generacja, to czy przy budzecie do 60tys. zl mozna liczyc na zadbany, niewalony egzemplaz? Czy ogole jest sens szukac auta przez allegro, czy raczej samemu probowac sciagac np w Niemiec? Czy omijac auta z LPG i samemu zakladac cos najnowszej generacji?
6. Silnik FX35 nie jest stworzony do LPG, ale na internecie widze mnostwo aut z instalacja. Czy to auto wymaga jakiejs specyficznej instalacji, czy po prostu fachowca z prawdziwego zdarzenia?

przepraszam za nawalnie pytan :) przeszukalem forum, lecz nie znalazlem wyczerpujacych odopwiedzi na te pytania, fajnie jakby ten temat mogl stac sie czyms w rodzaju niezbednika dla kogos kto szuka FX35 :)
z gory dzieki:hail:

BAJZEL
10th-November-2014, 09:38
Duzo pytan I wiekszosc juz byla wystarczy pogrzebac na forum :)
I nie jestem w tym momencie zlosliwy tylko to wszystko sie przewija przynajmniej raz w miesiacu heheh


Ale odpowiem na wszystkie pytania jednym zdaniem :


Niedlugo bedzie lecial 3 rok jak ujezdzam mojego FX-a z lpg I przez ten okres z awarii silnika zaliczylem wymiane oleju ... z awarii skrzyni zaliczylem wymiane oleju :) wiec da sie zyc :)

Schirru
10th-November-2014, 09:48
to może tak:

1) nie wiem jak u kolegów, ale u mnie "awaryjność" kończy się na standardowych czynnościach serwisowych. czasami jakieś łożysko, czy łącznik. No i oczywiście ponadprzeciętnie mała żywotność tarcz i klocków.

2) większa moc, dynamiczniejszy, lepsze zachowanie na drodze (dominuje tylny napęd), bezawaryjna skrzynia. W Murano ta bezstopniowa to katastrofa (2. gen murano jest juz tradycyjna)

3) w aso może być podobnie, nie wiem. serwisuje w niezaleznym sewisie.

4) dużo i oryginałów i zamienników. problemów nie ma.

5) 60tys spokojnie powinno starczyć.

6) wg mnie LPG do tego samochodu po prostu się nie opłaca. Koszty obsługi instalacji większe jak oszczędności. Przejrzyj wątki na forum ile już silników padło po lgp... a te które nie padły, padną przewnie niebawem (oczywiscie nikomu tego nie życze!!)

kawszyn
10th-November-2014, 10:06
dzieki panowie

bardzo cieszy mnie czesta opinia niezawodnego aut na tym foruma:))) powiem szczerze, ze naczytalem sie postow, ze nic sie nie psuje...ale chcialem zobaczyc to jeszcze raz i naciszyc tym oko heheh
wlasnie, o co chodzi z tymi hamulcami, infiniti odwalilo maniane i montowalo jakis slaby badziew? to az dziwne w aucie takiej klasy. czy sa jakies porzadne, sprawdzone zestawy 'tunningowe'? moze ten element jest wymienny z 350z i mozna sie troche zabawic z wyborem czegos wiekszego?:)
Schirru, kupowalbym FXa z intencja jazdy przez ...conajmniej 3 lata. LPG na ktore nie szczedzilbym kasy zwrociloby sie przy moich przebiegach po niecalym roku. z tego co widze pala Wam te V6 14-17l w miescie, nie kwestionuje, ze jest to potwor na drodze, ma prawo wypic. Dla mnie to za duzo i LPG serio wydaje sie oplacac, wrecz samo na siebie zarabia:) Martwi mnie to co napisales na koncu - padajace przez LPG silniki. Ile srednio kosztuja silniki 3.5 V6 w przypadku wymiany?:P
BAJZEL jakos nie ma z niczym problemu:)
nie bede owijal w bawelne, lubie gdy auto pieknie gada. chyba ciezko znalezc duzego SUVa, ktory brzmi jak ten FX
http://www.youtube.com/watch?v=ihVFlfklzdQ&list=UUbs-tl6OjxjW-vjK_pW99wQ&index=7 porazajacy dzwiek tego wydechu:)




P.S BAJZEL i Schirru, macie FXy w moim ulubionym w tej budzie kolorze (moze poza czarnym:P) chapeau bas!

korzen
10th-November-2014, 11:08
Fx35 to swietne auta, niestety drogie w utrzymania w porownaniu do "zwyklych" samochodow. To duzy SUV ze sporym silnikiem. Silniki padaja nie tyle przez LPG, co przez niewlasciwy olej. Poczytaj na forum naszym i 350z... 80% padneitych VQ35DE to zatarta panewka, a margines to glowice przez LPG. Wiem co mowie, bo sam jestem po wymianie silnika... Utrzymanaie auta kosztuje swoje i zaniedbanie serwisowe poprzednich wlascicieli mszcza sie okrutnie. Same opony to masz 4tys, hamulce 3tys... Pali swoje... Ja mam LPG, ale raczej nie uzywam... Mimo, ze dziala ok to moje pierwsze i ostatnie na dzien dzisiejszy auto z LPG. Jak komus nie przeszkadza ze co podokladane, butle w bagazniku, cos sie przelacza, trzeba dodatkowo serwisowac i nie jest poschizowany jak ja ze wiecznie mysli czy sklad mieszanki jest poprawny... To niech gazuje.... Wtedu koszta paliwa spadaja w dol (ale serwis minimum raz do roku 200zl ja mam prins i tyle kosztuje, plus 160zl przeglad czyli 300zl minimum rocznie wiecej). Generalnie to stare auta i czesto niedoinwestowane. Ja juz nie licze na to ile wpompowalem (mysle, ze przez ostatnie pol roku lekko 20tys wliczajac silnik) a i tak czeka mnie jeszcze caly wydech, wymiana oleju w skrzyni, obszycie deski... To wszystko $$$... Tyle, ze ja doprowadzam auto do takeigo stanu, zeby jak BAJZEL tylko lac wahe i cieszyc sie jazda... Niestety nie wiele takix FX jest w PL.
Lexus to mysle solidniejsze auto, ale dla mnie wygladaem i charakterem nawet nie podchodzi do FX... V70 to inna bajka i inny typ samochodu. Mialem S60 i to dupowozy an trase. Infi ma ten pazur i wywoluje usmiech :)

Roman
10th-November-2014, 13:21
Korzeń nic dodać nic ująć !!!
Dopisz tylko odnośnie wagi - Ciężki samochód - sprawdź ile waży np. xsara picasso "1250" a fx 1430 kg, lexus rx 350 prawie 2 tony

BAJZEL
10th-November-2014, 14:04
No jak ja swojego przyprowadzilem to wiadomo tez swoje trzeba bylo wylozyc ... praktycznie to co zaoszczedzilem na sprowadzeniu poszlo w kosmetyke .. czyli wymiany wszystkich plynow razem z olejem skrzyni opony 2 komplety tylko, ze ja nigdy nie kupuje nowych ( a po znajomych roczne w stanie idealnym I daje max 2 tys zl ) akumulator, hamulce lustereczka przerobienie swiatelek I kompleksowy zabieg spa aby lakier byl taki jaki jest :) I setki innych pierdol ... ale to co z nim zrobilem zaraz po sprowadzeniu - odzwierciedla sie tym , ze przez te prawie 3 lata sobie najnormalniej korzystam z przyjemnosci co do lpg wszyscy wiemy sa zwolennicy I przeciwnicy ... ja do tej pory bylem na mega NIE I to moj pierwszy raz z gazem ... ale oficjalnie mowie , ze jestem mega zadowolony PRINS robi robote I 2x w roku jade sobie na przeglady zazwyczaj lacze to z przgladem plynow itd .. itp... I nie odczuwam tego ... ale z pewnoscia odczuwam to jak tankuje za 150 zl a nie za 350 I latam ...latam... latam... z usmiechem na twarzy no dobra w sumie to czesciej moja kobieta bo ja to gnije na lajbie :) heheh

kawszyn
10th-November-2014, 15:26
Silniki padaja nie tyle przez LPG, co przez niewlasciwy olej.
to kwestia zle dobranych parametrow oleju, czy raczej kupowania niemarkowej taniochy?


80% padneitych VQ35DE to zatarta panewka
wlasnie przez to odrzucilem pomysl zakupu Imprezy WRX/STI :/


Same opony to masz 4tys
jak ma sie dojscia, podobnie jak BAJZEL, to nie jest zle. sam mam kumpla handlarza opon uzywek:)


sprawdź ile waży np. xsara picasso "1250" a fx 1430 kg, lexus rx 350 prawie 2 tony
to auto ma ok 4,8m dlugosci i wyglada poteznie, silnik 3,5V6 i taka waga?! swietny wynik.....chyba ze FX35 jest z aluminium jak drozsze Audi:P


przerobienie swiatelek
wszystkie FXy sa sprowadzane z USA? trzeba przerabiac kierunki i swiatla na warunki europejskie?

BAJZEL
10th-November-2014, 15:48
co do swiatelek to jak kupisz forumowego to pewnie nie bedziesz przerabial heh a tak to normalne , ze trzeba :)
a I niech Cie nie zdziwi to , ze czujnik lakieru nie lapie tylnej klapy bagaznika :)

Roman
10th-November-2014, 15:53
Aluminium jest sporo w zawieszeniu, tylna klapa, poszycie maski i do tego u mnie napęd na 4 bo też wersje na 2 kółka.
fx są z rynku amerykańskiego sprowadzane różnymi drogami, i lampy przód nie trzeba bo są bixenon - (kierunki) trzeba przerobić ale większość ma to z grzywki.

korzen
10th-November-2014, 17:20
to kwestia zle dobranych parametrow oleju, czy raczej kupowania niemarkowej taniochy?


wlasnie przez to odrzucilem pomysl zakupu Imprezy WRX/STI :/


jak ma sie dojscia, podobnie jak BAJZEL, to nie jest zle. sam mam kumpla handlarza opon uzywek:)


to auto ma ok 4,8m dlugosci i wyglada poteznie, silnik 3,5V6 i taka waga?! swietny wynik.....chyba ze FX35 jest z aluminium jak drozsze Audi:P


wszystkie FXy sa sprowadzane z USA? trzeba przerabiac kierunki i swiatla na warunki europejskie?

O oleju jest sporo na forum... Raczej chodzi o klase... 5W30 wg mnie i paru innych osob nie nadaje sie do tego motoru :) Warto dorzucic troche raz w roku i zalac cos bardziej "meskiego"... Boxer 2.5 ma problemy natury konstrukcyjnej, w vq to raczej slabawa pompa oleju. Jednak uzywajac dobrego oleju i czesto wymieniajac nie masz sie o co martwic. A no i poziom powyzej polowy na bagnecie dla bezpieczenstwa :thumb:
Co do opon kto co lubi, Ja do uzywek mam mieszane uczucia. Na zime kupilem felgi z oponami uzywki (po 2 sezonach), na lato tylko nowe. Jezdze z rodzina, a fx wcale powolny nie jest... Tak czy inaczej przez rozmiar (265/50R20) cena x2 w porownaniu do sedana klasy sredniej.
Auto jak na swoje gabaryty jest lekkie i dosc zrywne (7,2s do setki to swietny wynik). Mocy jak na SUVa nie brakuje i automat jest przyzwoity. Niestety vq podlane na bogato z fabryki swoje lubi wypic...
Lampy auta w europie maja przerobione. Badz jak ja (kierunki w wewnetrznych swiatlach z zarowka) lub zmienione ledy (wyglada lepiej i konfiguracja jaka sobie zazyczysz). Przerobka ok 700-800zl o ile mi wiadomo...
Jak ja kupowalem kolega z forum sprzedawal ladne i pewne auto za 72tys zl... Myslalem za duzo chce do 50... Kupilem za tyle i finalnie wyjdzi epodobnie ;) Tylko wiem co mam i przy okazji upgraduje niedomagania (chyba jestem prekursorem Akebono w Polsce w FX 1 generacji :)), ale jak boli Ci ewydawanie grubych tysiecy na auto, to polecam kupic od kogos z klubu pewne auto. I zaufaj mi zamiast biegac z miernikiem (wiekszosc malowana bo to auta niemlode i z US), wez auto na sprawdzenei geometri, pomiar kompresji i pozadna diagnoze. Mechanika kosztuje swoje (np glupia piasta zamiennik to 500zl plus robocizna)...

Roman
10th-November-2014, 18:27
Amen - w temacie :-)

crazyPro
10th-November-2014, 21:05
Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera :)

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

kawszyn
10th-November-2014, 21:53
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera
rewelacja, dzieki. Lexus pod tym wzgledem jest wiec 2x drozszy! punkt dla Gryfindoru (Infi)! hehe

slepy62
10th-November-2014, 22:02
Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera :)

Scany przeglądów które zamieszczałem są dla II generacji FX-a w wersji EU a to jednak troszkę inna bajka...

Jako że przechodzę z klekota na "hydrę z VQ35" i z musu poznałem w ostatnim czasie koszt części eksploatacyjnych itp. do tego modelu silnika na pamięć lol
autorytatywnie muszę stwierdzić że przeglądy podstawowe i rozszerzone dla FX I generacji - licząc koszt "flaków" z USA (zresztą jak koledzy piszą jest dużo zamienników)
i jakiś dobry serwis "NIEfirmowy" - to powinno wyjść ok. 30~40% kosztów j.w.

kawszyn
10th-November-2014, 22:18
autorytatywnie muszę stwierdzić że przeglądy podstawowe i rozszerzone dla FX I generacji - licząc koszt "flaków" z USA (zresztą jak koledzy piszą jest dużo zamienników)
i jakiś dobry serwis "NIEfirmowy" - to powinno wyjść ok. 30~40% kosztów j.w.
czyli wychodzi to calkiem niedrogo w rpzypadku I gen:)
wiadomo ze przeglady robimy na zmiane maly i duzy, ale przy jakich przebiegach to wypada?
warto oddac Infi do nieASO?
slepy62, pamietasz mniej wiecej co robia na malym i duzym przegladzie w ramach ceny?:)

slepy62
10th-November-2014, 22:27
warto oddac Infi do nieASO?
slepy62, pamietasz mniej wiecej co robia na malym i duzym przegladzie w ramach ceny?:)

Pytanie pierwsze - moim zdaniem/jak dla mnie: kwestia wyboru serwisu - to przede wszystkim kwestia "głębokości kieszeni", ja osobiście oddaję do serwisu - choć nie mam nic przeciwko NIEaso

Pytanie drugie:
Szanowny Pan - włoży trochę wysiłku lol
i poczyta sobie w temacie... http://www.ifans.pl/showthread.php?3110-PRZEGLDY-SERWISOWE-w-FX30dS-PREMIUM

i tak na koniec - są 3 rodzaje przeglądów (przynajmniej w "klekocie", ale w Pb jest chyba tak samo)
podstawowy / rozszerzony / podstawowy / duży /
i znowy podstawowy /... itd.

korzen
10th-November-2014, 22:34
ASO czy nie aso wazne, zeby mechanik byl ogarniety... FX zvq35de to nic nadzwyczajengo. Ot zwykle auto z wolnossaca v6 znana z modeli jak 350z, murano, quest, vel satis itd... Czesci powszechnie dostepne. Kazdy pozadny (powtarzam pozadny) warsztat ktoremu sie chce ogarnie to auto bez problemu. Komputer w miare dobry (jakims boschem mnie ostanio diagnozowali) i bez consulta sie obejdziesz. Powiem tak... Jak masz mechanika, ktory Ci ogarnia accorda z k20/24 to spokojnie mozesz mu odstawiac infi... To zwykle auto o mniejszym stopniu skoplikowania niz np Mercedes...
Ja tam do ASO nie jezdze... Mam uraz po tym jak kumplowi w Mazdzie w bielsku do 2.3 Disi (turbo) wlozyli swiece od wolnossaka 2.3!! Do tego kasuja 200zl za roboczogodzine. Po ich pomylce jak auto nei chcialo jechac padla sonda lambda... Zameinnikow niet (mazda 6 MPS) a w aso ponad 3tys zl... Mimo, ze auto salon polska, pelny serwis od nowosci w ASO i ich pomylka, wypieli sie du*a... W ASO fajnie, bo kawy sie napijesz... Niestety czesto jakosc uslugi nie idzie w parze z wiedza mechanikow...

BAJZEL
10th-November-2014, 23:16
O oleju jest sporo na forum... Raczej chodzi o klase... 5W30 wg mnie i paru innych osob nie nadaje sie do tego motoru :) Warto dorzucic troche raz w roku i zalac cos bardziej "meskiego"... Boxer 2.5 ma problemy natury konstrukcyjnej, w vq to raczej slabawa pompa oleju. Jednak uzywajac dobrego oleju i czesto wymieniajac nie masz sie o co martwic. A no i poziom powyzej polowy na bagnecie dla bezpieczenstwa :thumb:
Co do opon kto co lubi, Ja do uzywek mam mieszane uczucia. Na zime kupilem felgi z oponami uzywki (po 2 sezonach), na lato tylko nowe. Jezdze z rodzina, a fx wcale powolny nie jest... Tak czy inaczej przez rozmiar (265/50R20) cena x2 w porownaniu do sedana klasy sredniej.
Auto jak na swoje gabaryty jest lekkie i dosc zrywne (7,2s do setki to swietny wynik). Mocy jak na SUVa nie brakuje i automat jest przyzwoity. Niestety vq podlane na bogato z fabryki swoje lubi wypic...
Lampy auta w europie maja przerobione. Badz jak ja (kierunki w wewnetrznych swiatlach z zarowka) lub zmienione ledy (wyglada lepiej i konfiguracja jaka sobie zazyczysz). Przerobka ok 700-800zl o ile mi wiadomo...
Jak ja kupowalem kolega z forum sprzedawal ladne i pewne auto za 72tys zl... Myslalem za duzo chce do 50... Kupilem za tyle i finalnie wyjdzi epodobnie ;) Tylko wiem co mam i przy okazji upgraduje niedomagania (chyba jestem prekursorem Akebono w Polsce w FX 1 generacji :)), ale jak boli Ci ewydawanie grubych tysiecy na auto, to polecam kupic od kogos z klubu pewne auto. I zaufaj mi zamiast biegac z miernikiem (wiekszosc malowana bo to auta niemlode i z US), wez auto na sprawdzenei geometri, pomiar kompresji i pozadna diagnoze. Mechanika kosztuje swoje (np glupia piasta zamiennik to 500zl plus robocizna)...

Sorry ale piasta zamiennik to 280 zł plus robocizna

Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

kmn
11th-November-2014, 00:12
Ja nie korzystam z ASO bo w Gdańsku nawet nie ma. Byłem raz w Nissanie żeby do kompa mnie podłączyli to jak w którymś(w warsztatach -nie polecam) poście pisałem to porażka, nieogarnięci pracownicy i szef, który ma w d***e. Mam warsztat z polecenia, gdzie ten nasz fx 35 to ten z małym silnikiem :) Apropo piasty to tak się składa, że piastę mi wymieniali i kosztowała 360zł bez robcizny więc uważam, że ok.

crazyPro
11th-November-2014, 01:26
Ja podałem ceny, tak jak pisał slepy62, dla II generacji wersji EU. Jeśli chodzi o wielkości przeglądów, to widziałem na skanach slepego62 rzeczywiście 3 różne, natomiast powiedzieli mi w serwisie że są na zmianę 2, ten mały za 1200 zł i duży za 3200 zł. Ja póki co jeżdżę na Krasnobrodzką, jest wygodnie, profesjonalnie, jak coś było nie tak zrobione (totalne pierdoły), jechałem i poprawiali bez kosztów z mojej strony :)

korzen
11th-November-2014, 11:02
Ja za piaste placilem ok 500zl za dobry zamiennik... Sa i za 200zl ( a nawet za mniej na allegro), tylko rozmawialem z gosciem, ktory takie zmienial 2 razy i przejechaly maks 10tys km... Jak ktos kupil za niecale 300zl i lata 20-30tys dajcie znac... Na tyl kupilem tansza za 280zl wlasnie (skl chyba bylo 550) i zobaczymy. Chodzilo mi o markowy zamiennik bo oryginal to 800-900zl (u goscia od ktorego bralem uszczelniacz walu)...

slepy62
11th-November-2014, 13:20
ASO czy nie aso wazne, zeby mechanik byl ogarniety...
Ja tam do ASO nie jezdze... Mam uraz po tym jak kumplowi... W ASO fajnie, bo kawy sie napijesz... Niestety czesto jakosc uslugi nie idzie w parze z wiedza mechanikow...

Z pierwszym stwierdzeniem się zgadzam: może być ASO ; nieASO czy garage-warsztat ; jeżeli mechanik jest ogarnięty, ma wiedzę/doświadczenie i odpowiedni osprzęt...

W dalszej części chyba trochę demonizujesz,
plusy ASO są chyba każdemu wiadome (wiedza-doświadczenie, elektronika/oprogramowanie, dostęp do części zamiennych itp...)
choć pewnie minusy też... (na pierwszym miejscu koszty, inne: zamiast możliwej naprawy-wymiana całych podzespołów, wcześniejsze-prewencyjne wymiany części eksploatacyjnych w sytuacji gdy można jeszcze przejechać kilkanaście tysięcy km, itd. itp.)

Oczywiście że są ASO ; nieASO i garage-warsztaty - które należy omijać "dalekim łukiem"
ale to tak jak ze wszystkim w naszym życiu - zależy od ludzi i ich podejścia...

"jak to się mówi są ludzie i skrw...."

kmn
11th-November-2014, 21:22
Oczywiście że są ASO ; nieASO i garage-warsztaty - które należy omijać "dalekim łukiem"
ale to tak jak ze wszystkim w naszym życiu - zależy od ludzi i ich podejścia...

Absolutnie się zgadzam.

kawszyn
14th-November-2014, 00:40
a powiedzcie mi calkiem szczerze, jak to jest z miejscem na tylniej kanapie. na youtube naogladalem sie testow FX i czasem komentuja, ze jest dosc ciasno. napiszcie prosze ile macie wzrostu i przy optymalnym ustawieniu fotela kierowcy, czy jest wystarczajaco duzo miejsca dla tych z tylu?

crazyPro
14th-November-2014, 02:24
Luźno nie jest to fakt, ale też bez przesady. Ilość miejsca z tyłu wynika z linii nadwozia i sportowego zacięcia auta. Ja mając 183 cm wzrostu nie narzekałem jadąc z tyłu. Około tysiąca kilometrów zrobiliśmy przez weekend ze znajomym i jego żoną, oni siedzieli cały czas z tyłu. Po skończonej podróży określili komfort jazdy 10/10 :) wiec tak to wygląda.

Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

korzen
14th-November-2014, 09:26
Miejsca z tylu jest calkiem sporo. Ja wprawdzie woze dzieciaki, ale siedzialem z tylu i jest wiecej niz np w C kalsie mercedesa w203 czy bmw e90... Za to bagaznik uwazam jak na gabaryty auta jest smiesznie maly i niepraktyczny. To z powodu opadajacej lini dachu (zapakowanie dzieciecych rowerkow jest wyzwaniem). Ja mam jeszcze dodatkowo podloge podniesiona o dobre 10cm ze wzgledu na butle z podtlenkiem lpg... Generalnie w mojej opini auto daje rade jako rodzinne. My jako 4 osobowa rodzina (2 dorosluch plus 2 dzieciakow w fotelikach) z 3 rowerami na dachu spokojnie zabralismy sie na wakacje. Jezeli masz accorda kombi i oczekujesz tych samych walorow przewozowych, mozesz sie rozczarowac. Z miejscem dla pasazerow natomiast bedzie podobnie...

kawszyn
14th-November-2014, 13:46
mam accorda w sedanie, jest calkiem pojemny, ale ma na bank mniejszy rozstaw osi, bo ponizej 2,7m, a fx ma ponad 2,8m z tego co pamietam z autecentrum.pl :P bralem za pewniak, ze w infiniti bedzie jeszcze wiecej przestrzeni, dlatego sie ostro zdziwilem. jezdzilem i Cklasa i e90 - oba sa jakies ciasne przy acco sedan ;/ hondy nie sprzedam za zadne pieniadze, tylko soula i bedzie robila za auto rodzinne w takim razie :) thx!

Miko
14th-November-2014, 14:14
Miejsca do siedzenia z tyłu jest dużo dla 2 osób. . Bagażnik , hmm sybmoliczny na 2 duże walizki. Ale kobiece torebki mieszczą się z dużym zapasem:)))

grabba
14th-November-2014, 16:15
hondy nie sprzedam za zadne pieniadze
Przed Inifniti też miałem Accorda, 2.0 z 2007.

korzen
14th-November-2014, 16:39
Hehe tez myslalem o takim.... Ale kombi brzydal... No i te silniki... 2.0 nie jedzie, 2,4 tez srednio... Ja mialem 2 te poprzednie accordy i zawsze marzyl mi sie type r... Szkoda, ze nie zrobili jakiejs meskiej wersji type r w tym nowszym modelu...

kawszyn
14th-November-2014, 21:07
ja mam sedana z 2004 roku 2.0, ale to auto typowo rodzinne, jest totalnie bezawaryjne, a mam go od samego poczatku, czyli z salonu. jestem w szoku jak dobrze sie sprawuje, poza wymianami eksploatacyjnymi nigdy nie zawiodl....kocham go nad zycie za to:)))
zrobiony porzadny dolot i VTEC nawet fajnie brze jape, to mi wystarczy:P dobre kolo, lekka gleba, dokladki i jak dla mnie tylko lexus IS moze mu zagrozic w kategorii 'wyglad' w tej klasie :>

Casian
15th-November-2014, 10:57
Z miejscem do siedzenia tragedii nie ma. Mam 187cm i jak mam fotel kierowcy ustawiony pod siebie (a lubię jeździć wygodnie) to po przesiadce na tylny fotel za kierowca tez mam wygodnie:). Jedynie nieco klaustrofobiczne wrażenie możne robić linia auta: wysoka linia okien i zwężający się dach... Co do bagażnika to faktycznie tu nie poszalejemy...ale czy na pewno... Bagażnik jak dla nas (rodzina 2+1) w zupełności wystarcza na wypady weekendowe do rodziny czy za miasto... Problemem jest urlop...jezdzimy 2 - 3 w roku na dłuższe urlopy tu z pomocą przychodzi bagażnik dachowy. Prędzej czy później (jeśli jezdzisz na narty) musisz pomyśleć o takim...

Pozdrawiam
Cas

kmn
15th-November-2014, 11:27
Ja 186 cm foltel ustawiony normalnie, za mną pasażer 2 m i mówił, że luz. Z tyłu nie wiem czy koledzy wspominali ale jest wgłębienie w podsufitce, możliwość przechylenia kanapy, więc da się podróżować :)

BAJZEL
15th-November-2014, 12:03
Ja to nawet dodam , ze jak mnie kobieta wiezie to z tylu prawie leze .... nogi wyprostowane rece za glowe ... I normalnie pan prezes jedzie heheheh

kawszyn
15th-November-2014, 12:39
możliwość przechylenia kanapy
wlasnie! jak to wyglada? kanapa jest dzielona 60/40 czy 40/20/40? ktore czesci kanapy sie pochylaja i w jakim zakresie? czy takie ustawienie kanapy bardzo zabiera miejsce w bagazniku?:)


Co do bagażnika to faktycznie tu nie poszalejemy...ale czy na pewno... Bagażnik jak dla nas (rodzina 2+1) w zupełności wystarcza na wypady weekendowe do rodziny czy za miasto
bagaznik dachowy jak najbardziej, zwlaszcza ze ma relingi, ale jak wyglada sprawa wkladania np wozka dla dziecka? wejdzie ?.....


jeśli jezdzisz na narty
cale zycie, a od 4 lat snowboard....wszystko sie skonczylo 3 miesiace temu gdy na pilce zerwalem 3 wiezadla kolanowe, w tym krzyzowe przednie - masakra ;/

kmn
15th-November-2014, 19:32
Dzieli się chyba 60/40 jeśli dobrze interpretuje:) Pochyla się w 2 nastawach, każdy o ok 10 stopni na oko. Najlepiej podjedź gdzieś do komisu czy może w okolicy ktoś ma wystawiony i zobacz co i jak. My już napisaliśmy główne rzeczy, musisz teraz sam na żywo zobaczyć i ocenić czy Ci będzie pasowało, a później znowu kolejna seria pytań :)

maxs
21st-November-2014, 00:08
Witam
a jak wygląda sytuacja z kupnem części do fx-a?
np. części typu filtry, paski, klocki hamulcowe itp. (tzw. tańsze części :)) to kupujecie w "zwykłych sklepach" moto czy w serwisach infi?, czy w "zwykłych sklepach" są dostępne oryginalne i zamienniki? no i jak cenowo wygląda serwis vs sklep moto? no i np. droższe części, typu elementy zawieszenia (wahacze, drążki, tarcze hamulcowe itp.) żeby kupić w "normalnej cenie" to pozostaje jedynie ściągnięcie ze stanów? bo w tym przypadku to serwis pewnie jak zwykle cenowo odpada...

grabba
21st-November-2014, 00:50
Zamienniki są ogólnie dostępne - części eksploatacyjne. Samochód ogólnie malo awaryjny. Większy problem z elemantami karoserii, ale temat tez do ogarnięcia.

korzen
21st-November-2014, 09:57
Tak jak pisze grabba wszystko masz na miejscu z wyjatkiem blach. Fx35 to silnik z 350Z, to w koncu nissan. Mechanicznie nie ma praoblemu... W zawieszeniu z wyjatkiem 2 lozysk jeszcze nic nie musialem robic. Lozyska, klocki, paski sa kupisz w kazdym intercars itp. Czasem ASO robi tez dobre oferty. Pamietam laczniki stabilizatora do FX bodajze 120zl komplet? Cena byla jak chinszczyzny z allegro. Generalnie nie jest jak z VW czy opel, ale jezdzisz Mitsubishi, wiec smiem twierdzic, ze zaplecze czesci mechanicznych jest podobne...

maxs
21st-November-2014, 23:48
Uff odetchnąłem z ulgą :) bo już miałem wizję ściągania części ze stanów... dzięki za info