PDA

Zobacz pe?n? wersj? : piasta lub łożysko tył - wymiana, pilne



lukasz32
16th-November-2014, 20:15
Witam, po przejechaniu 2500km od zakupu odezwał mi się tył..
Wrażenie jest takie, że jak się jedzie do 40km/h to lekko buczy prawa i lewa strona, zakładam że to opony lub most. Buczy - jest tam jakiś dźwięk, którego wcześniej w innych autach nie miałem, ale gumy zawsze były węższe.
Po osiągnięciu 60km/h, najlepiej przy 80 wyraźnie osoba siedząca z tyłu wskazuje, że dźwięk wydobywa się z prawego koła.
Generalnie donośny dźwięk pojawił się nagle w trakcie trasy 500km i już pozostał ;)
Dodam, ze osobiście samodzielnie wymieniałem łożysko jak i piastę w fiacie i hondzie, coś tam wiem, ale moze w INFIE jest inaczej.

Pytanie: czy moze być taka sytuacja, ze będą oba łożyska do wymiany czy tylko raczej prawe?

Czy kupować samo łożysko czy piastę?

Koledzy w innych wątkach podają takie części:
http://www.all-parts.pl/product_info.php?products_id=72
http://sklepjeep.redcart.pl/p/6762/2428407/piasta-kola-tylnego-infiniti-g35-2003-2007-piasty-g35-infiniti.html

Czy w tej cenie to warto kupić? Bo to stosunkowo niedrogo. Osobiście brałem różne marki i polecane w hondzie koyo np szybko się wysypało, dlatego ostatnio wzięliśmy najtańsze na test i zobaczymy co będzie.

Czy przy montażu łożyska/piasty, kiedy demontujemy hamulce trzeba szczególnie na coś zwracać uwagę, czy coś się moze pochrzanić w elektronice? Pytam, bo gdzieś tu kiedyś ktoś pisał, że miał problem po wymianie zdaje się końcówki drążka, zaczęły mu kontrolki świecić i koledzy zalecili podłączenie pod komputer, chciałbym uniknąć takiej sytuacji.

pozdrawiam

kmn
16th-November-2014, 20:28
Może tak na szybko to weź lewarkiem podnieś auto i zobacz czy koło się buja. Ja kilka dni temu wymieniałem( mechanicy wymieniali:))

korzen
16th-November-2014, 20:34
Tez wymienialem przy okazji swapa hamulcy... Nie buczalo, ale milo luz spory. Z tego co wiem lozysko bylo wymienione, natomiast stare trzeba bylo wyprasowac z piasty (pamietam bo nawet mechanik mi posylal fotke, ze puscilo dopiero przy 24tonach na prasie :)). Mozesz kupic zestaw z piasta od razu (tak jak an przod)... Tak przynajmniej jest w FX..

lukasz32
16th-November-2014, 20:45
Własnie jutro sprawdzę na lewarku, bo jestem pod miastem, a pod blokiem to nie ma jak. I tak się na mnie dziwnie patrzą ;) Czyli biorę gotowe z piastą.
Mówicie żeby szukać luzów? Zwykle objawiało sie znacznie zwiększonym tarciem, ale tu moze jest inna budowa łożyska (?), w każdym razie tak sprawdzę.
pozdr.

slepy62
16th-November-2014, 20:58
Czy kupować samo łożysko czy piastę?
Koledzy w innych wątkach podają takie części:
http://www.all-parts.pl/product_info.php?products_id=72
http://sklepjeep.redcart.pl/p/6762/2428407/piasta-kola-tylnego-infiniti-g35-2003-2007-piasty-g35-infiniti.html
Czy w tej cenie to warto kupić? Bo to stosunkowo niedrogo. Osobiście brałem różne marki i polecane w hondzie koyo np szybko się wysypało, dlatego ostatnio wzięliśmy najtańsze na test i zobaczymy co będzie.


Do G35 ceny OEM w serwisach w USA (występują odrębnie)
7 - lożysko ~$100
8 - piasta ~$170
tak że ceny w linkach do zamienników wydają się atrakcyjne - co do jakości niech się wypowiedzą koledzy którzy używali zamienników

Jak widzę w G37 jest jak w FX-ie piasta z zaprasowanym łożyskiem w cenie ~$170

kmn
16th-November-2014, 21:07
Jak moje infi podnieśli na podnośniku to koło tak się bujało jakby śrub nie było.

lukasz32
17th-November-2014, 17:30
Panowie zakładałem dziś zimówki i sprawdzałem, ale koło sie nie "buja", zupełnie nie ma luzu. Zakręcić jak w przednionapędówce sie nie da, oba koła od razu hamują na moście (prawdopodobnie). Jakieś tarcie klocki-tarcze raczej nie występuje, hamulce po wymianie. Próbowałem dociągnąć nakrętkę 32mm na półosi ale moje klucze nie dały rady nawet na przedłużce. W lexusie dało się dociągnąć i w ten sposób pojeździć jeszcze dobry rok ;) No i nie wiem jak to teraz zdiagnozować.

BAJZEL
17th-November-2014, 19:20
ja na tyl wymienialem piaste to placilem 280 za piaste I latam juz rok czasu gra I huczy ... a zamawialem z intercarsu :)

kmn
17th-November-2014, 22:51
Teraz to już chyba do mechanika. Nie ma co kombinować.

Ologt
18th-November-2014, 18:04
huczy

He he czyli piasta do kitu,żart

A tak co do tematu ,też mam buczenie z przodu ,lewa strona.Różnymi sposobami próbowałem zdiagnozować czy to łożysko .Luzu nie ma ,a zakręcić się nie da jak to z napędem na jedną oś.Czy ktoś zna dobry sposób na sprawdzenie łożyska?

quku
18th-November-2014, 19:25
tak jeżeli to łożysko lewe przód to przy skręcie w prawo powinno huczeć bardziej jak tak się nie dzieje to raczej nie łożysko

Ologt
19th-November-2014, 00:16
Fakt.Na szybkich łukach w prawo jak łożysko dostaje większe obciążenie to jest głośniejsze

lukasz32
19th-November-2014, 02:04
Dokładnie my też dziś sprawdziliśmy na łuku i to prawy tył. Wymiana za kilka dni, bo silnika nie słychać, a to już bardzo niedobrze :)

lukasz32
25th-November-2014, 00:37
Zakupiłem to co polecali koledzy z forum.
1. http://sklepjeep.redcart.pl/p/6762/2428407/piasta-kola-tylnego-infiniti-g35-2003-2007-piasty-g35-infiniti.html - poinformowano mnie że to Febest i made in china, odradzano, aczkolwiek jest to jakaś alternatywa.
2. Kupiłem to http://www.all-parts.pl/advanced_search_result.php?keywords=r1061&search_in_description=1&x=0&y=0 , podobno nie jest chińskie, ale nigdy nie wiadomo.
3. Najtańsze są od 110 zł gdyby ktoś szukał wrażeń ;)
Montaż <100zł z fakturą.
Działa i oby jak najdłużej.
Dzięki Krzysiek za polecenie mechanika, sprawę ogarnął w niedzielne (!) popołudnie. Z tego co wiem, to problemów z demontażem nie było.

pozdrawiam

neromax
27th-March-2017, 12:21
Będę wymieniał łożyska z tyłu, czy mam kupić od razu piasty czy zazwyczaj są ok ?

Drzymek
27th-March-2017, 14:14
Łożyska NTY mają 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Kupiłem ostatnio do G37na przód i łożysko wygląda solidnie. Zobaczymy jak się będzie spisywać.

Buziaczek81
27th-March-2017, 14:49
Ja mam tej firmy już prawie dwa lata i nie ma problemu.Przejechalem jakieś 50tys i bez problemu:)

neromax
27th-March-2017, 17:30
ok, ale same łożyska wymienialiście
czyli :
https://sklepjeep.redcart.pl/p/6762/2428407/piasta-kola-tylnego-infiniti-g35-2003-2007-piasty-g35-infiniti.html

czy łożyska plus nowe piasty ?
czyli plus to:
https://sklepjeep.redcart.pl/p/6762/2449935/piasta-kola-tylnego-infiniti-g35-piasty-g35-infiniti.html

neromax
26th-April-2017, 19:56
wrrr wymieniłem tylne łożyska i dalej to samo ....wyje przy skręcie w prawo ... czy to przód ? czy to łożyska na dyfrze ? czy jeszcze gdzie indziej ... ?

(tył wymieniony dlatego bo były wylane łożyska, przód sprawdzany i NIBY ok)

Tiger3d
15th-July-2020, 21:37
Witam Wszystkich... Wiem ze stary temat ale moje pytanie dotyczy piast więc może ktoś pomoże.... Czy to możliwe ze w G37 Coupe łożysko z przodu miało Luz przy przebiegu 60tyś. Przebieg autentyczny. Nic nie słuchać ale na przeglądzie powiedzieli mi że ma mały Luz. prawe Koło

slepy62
15th-July-2020, 22:56
Witam Wszystkich... Wiem ze stary temat ale moje pytanie dotyczy piast więc może ktoś pomoże.... Czy to możliwe ze w G37 Coupe łożysko z przodu miało Luz przy przebiegu 60tyś. Przebieg autentyczny. Nic nie słuchać ale na przeglądzie powiedzieli mi że ma mały Luz. prawe Koło

Po pierwsze - przywitaj się w odpowiednim miejscu - takie tu panują zasady...
https://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

Po drugie - trochę ostrej jazdy po większych dziurach lub wpadnięcie z prędkością w większą dziurę i to możliwe...
choć standardowo OEM piasty przednie lecą w granicach od 100~150 tkm,
OEM tylne wytrzymują z reguły trochę dłużej
w wypadku zamienników przypadki na forum są różne od 5 tkm do 60 tkm

Tiger3d
16th-July-2020, 22:52
Jeżdżę od prawie 1,5 roku. Nie wpadłem w żaden najmniejszy dół uważam że 60 tyś to trochę mało. Nic nie słychać a luz ? Czy nie jest tak że najpierw słychać a później luz?? Czy mogło się coś poluzować przy wymianie tarcz?? I czy Luz na piaście da się odczuć na kierownicy w postaci delikatnych drgań podczas jazdy czy hamowania? Pytam bo czasami jak się mocno rozpędzę i nagle przy dużej predkości nagle wcisnę hamulec to jak by w pierwszych 2 sekundach czuje delikatne drganie (ale naprawdę delikatne drganie na kierownic po czym jak hamulec dociśnie przestaje). Czy to może być luzu na piaście??? Jesli chodzi o wymianę może ktoś ma do sprzedania albo może coś polecić??? z góry dziękuje i Pozdrawiam

slepy62
17th-July-2020, 07:50
Jeżdżę od prawie 1,5 roku. Nie wpadłem w żaden najmniejszy dół uważam że 60 tyś to trochę mało. Nic nie słychać a luz ? Czy nie jest tak że najpierw słychać a później luz?? Czy mogło się coś poluzować przy wymianie tarcz?? I czy Luz na piaście da się odczuć na kierownicy w postaci delikatnych drgań podczas jazdy czy hamowania? Pytam bo czasami jak się mocno rozpędzę i nagle przy dużej predkości nagle wcisnę hamulec to jak by w pierwszych 2 sekundach czuje delikatne drganie (ale naprawdę delikatne drganie na kierownic po czym jak hamulec dociśnie przestaje). Czy to może być luzu na piaście??? Jesli chodzi o wymianę może ktoś ma do sprzedania albo może coś polecić??? z góry dziękuje i Pozdrawiam

Jeżeli na piaście jest luz to oznacza że zbliża się czas jej wymiany
szumiąca piasta jest :dead: (kulki w łożyskach ulegają powolnemu przemieleniu) i należy ją jak najszybciej wymieć bo może się rozlecieć a wtedy szkody będą znacznie większe niż sama piasta...

Regułą jest że prawa strona leci szybciej ze względu na stan naszych dróg / poboczy

Z mojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia wynika że Panowie diagności rzadko kłamią bo z reguły i tak naprawy wykonujemy w jakimś innym warsztacie ale dla pewności podjedź do jakiegoś warsztatu specjalizującego się w zawiechach niech sprawdzą i potwierdzą diagnozę zanim wydasz pieniądze.

Przyczyn drgań o których piszesz może być kilka, najczęściej w kolejności jak poniżej:
- źle wyważone koła / felgi
- niewidoczny defekt lub nierównomierne zużucie opony
- zwichrowane tarcze hamulcowe (tarcze OEM to :dupa: - zwłaszcza jeżeli nie jeździsz łagodnie)
https://www.ifans.pl/showthread.php?7149-INFINITI-Q50S-Hybrid-tarcze-i-klocki-hamulcowe&p=72977&viewfull=1#post72977
....
- piasta lub zawiecha
- wał napędowy

Nie napisałeś nigdzie czy masz wersję RWD czy AWD.
Jeżeli AWD piastę OEM przednią będę miał ok. 28 lipca , jeżeli RWD mogę Ci ściągnąć z US (info na PRIV i dla pewności puść mi VIN)
https://www.ifans.pl/showthread.php?7116-INIFINITI-Piasta-prz%F3d-OEM-do-wszystkich-modeli-z-AWD&highlight=piasta

Tiger3d
18th-July-2020, 00:54
RWD jest to Infiniti G37 Coupe Europa. na kiedy jest szansa ściągnąć i jaki koszt z przesyłką. Problem jest tylko taki za za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje autem i muszę mieć zrobione..
Pozdrawiam

slepy62
19th-July-2020, 09:35
RWD jest to Infiniti G37 Coupe Europa. na kiedy jest szansa ściągnąć i jaki koszt z przesyłką. Problem jest tylko taki za za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje autem i muszę mieć zrobione..
Pozdrawiam

Piastę OEM front do RWD mogę mieć na 28 lipca - info poszło na PRIV